» »

Rabljen avto za cca. 1500 €

Rabljen avto za cca. 1500 €

1
2
»

lakotnik7 ::

Kaj pa menite o R. Modusu in N. Micri?

WhiteAngel ::

@Blinder:
To bo loteriaj s stroski. Vplivas lahko samo delno na stroske in sicer tako, da nabavis nekaj kar ima poceni rezervne dele (vw poceni, japonski avti dragi, korejski najdrazji).


Od kje ti informacija, da imajo Korejci drage rezervne dele? Imel sem Accenta 2002 1.3 bencin in rezervni deli so bili poceni. Ponaredki pa še pol cenejši. Dvomim, da bi z Golfom istega letnika prišel ceneje skozi. Govorim o ploščicah, paknah, svečkah, jermenih, končnikih itd. Ajde, motorček za vodo špritcat na šipe je crknil in ni bilo ponaredka, sem ga moral naročiti na originalnem servisu in me je prišel 34 EUR. Ne vem, ali je to drago ali ne.

Stari maček ::

Vzameš tole, pa ni rizika, ker ti še za servise ostane.
https://www.avto.net/_2016mojavtonet/de...

stara mama ::

Pika na i je izjavil:

Ne poslušaj moških. :)
Jaz ti predlagam tegale
Če ni 1,6 motor (tega pa res ne vem), je ta avto zakon. Vsi novejši te sorte, se lahko skrijejo.

Vrjetno se hecaš?
Upam
Ekologija™ in Trajnost™

Blinder ::

Stari maček je izjavil:

Vzameš tole, pa ni rizika, ker ti še za servise ostane.
https://www.avto.net/_2016mojavtonet/de...

Odjavi se iz avto.net paaa ponovno copypastaj link.

WhiteAngel je izjavil:

Od kje ti informacija, da imajo Korejci drage rezervne dele? Imel sem Accenta 2002

take so govorice. Tebi je verjetno pomagalo to, da je bil avto bolj 'ljudski' model. Ce bi imel kako hyundai sonato ali santa fe bi bila verjetno druga zgodba.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

TheBlueOne ::

Jaz nebi toliko razmesljal o tem, kateri doticni model iskati pod 1500€ ampak bi bolj gledal kateri avto najdem, kjer so prednosti, da ni od mesetarja ali avtohise, ker tam puscajo ljudje to, kar nimajo srca prodati sami ali pa mislijo do bo skartirano. Xsara od moje mame, bi morala iti za dele, jo je verjetno kupil tocno taksen revez, ki nima kaj dosti rezerve na racunu. Sem jo opazil na avto netu, samo ni bilo podatka o kilometrih. Namesto 200€ cena 900€.

V drugi vrsti gledas, da je cim lepse servisiran, da nima prevec kilometrov, sele potem izbor tehnologije od tega kar ostane in sele potem katere znamke so na izbiro.

To, da ima nekdo na forumu sreco z Ibizo ali Getzom ti ne pove nic, razen, da obstaja ena poziivna zgodba. Moras se zavedati, da pri tej ceni ter starosti ti verjetnost ni v tvojo korist in se nikakor noces sahirati na en model.

Isci po avto netu skozi kilometre ter ceno, morda poskusi s prvi lastnik, ker dejansko najdes tudi kaj taksnega. Prvi lastnik bi bilo vredno najvec, ker potem izkljucih tiste meseratarje, kjer se tezko irazim, kako pomembno je ravno to.

Pika na i ::

stara mama je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Ne poslušaj moških. :)
Jaz ti predlagam tegale
Če ni 1,6 motor (tega pa res ne vem), je ta avto zakon. Vsi novejši te sorte, se lahko skrijejo.

Vrjetno se hecaš?
Upam

Ne.
Zgonjenim cliotom se naj pa na daleč izogne.

stjan ::

Pa to se zavedaj, če je od 1. lastnika, po možnosti starejšega, ki ga pozimi ni vozil, bo po eni zimi tak kot lisica :)
Rja, ki bo do tedaj skrita se bo pokazala povsod, kjer bo možno.
Audi A3 letnik 2000 je bil 15 let brez rje, potem pa se je začela pojavljati.
Golf 5, letnik 2008, je letos pokazal rjo na sprednjem blatniku.

Za malo denarja pač kupi kar ti je všeč in da je v najboljšem možnem stanju, pa vozi dokler ne razpade. Vsako vlaganje v kripo se pa ne splača, razen zavor seveda.

TheBlueOne ::

Pika na i je izjavil:

stara mama je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Ne poslušaj moških. :)
Jaz ti predlagam tegale
Če ni 1,6 motor (tega pa res ne vem), je ta avto zakon. Vsi novejši te sorte, se lahko skrijejo.

Vrjetno se hecaš?
Upam

Ne.
Zgonjenim cliotom se naj pa na daleč izogne.


Ta Twingo deluje OK, ampak za moj okus danes avto brez zracnih blazin ne bi vec smel biti na cesti, razen, ce je prijavljen kot oldtimer. Karkoli novejsega se zaleti vate, lahko Smart Fortwo, bo verjetno usodno. Jaz bi ga imel max za po kaksni vasi ali samo po mestu, pa se tam bi bil v rahlem strahu.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Malo pretiravas:) motoristi in peciklisti nimajo zracnih blazin, pa ne trepetajo.

TheBlueOne ::

facepalm je izjavil:

Malo pretiravas:) motoristi in peciklisti nimajo zracnih blazin, pa ne trepetajo.


S kolesom po dolocenih reginalkah je kar adrenalinsko, statistike pri nesrecah z motorji verjetno ni treba posebej povdarjati, kjer se Twingo nekoliko tezje umakne. Jaz bi svojim bliznjim raje kupil novega Twinga, kot pa dovolil, da se vozijo s taksnim. Poglej si video ko fifth gear zaleti modusa v starega volva, ki je verjetno malo bolj varen kot tale twingo. Bo vse jasno....

Pika na i ::

TheBlueOne je izjavil:

Pika na i je izjavil:

stara mama je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Ne poslušaj moških. :)
Jaz ti predlagam tegale
Če ni 1,6 motor (tega pa res ne vem), je ta avto zakon. Vsi novejši te sorte, se lahko skrijejo.

Vrjetno se hecaš?
Upam

Ne.
Zgonjenim cliotom se naj pa na daleč izogne.


Ta Twingo deluje OK, ampak za moj okus danes avto brez zracnih blazin ne bi vec smel biti na cesti, razen, ce je prijavljen kot oldtimer. Karkoli novejsega se zaleti vate, lahko Smart Fortwo, bo verjetno usodno. Jaz bi ga imel max za po kaksni vasi ali samo po mestu, pa se tam bi bil v rahlem strahu.

Thethilko, no, avto ima zračne blazine. :)

TheBlueOne ::

Tale v oglasu tudi? Na seznamu opreme jih ni, morda samo za voznika? Z airbagi je deloma ok vsaj pri trkih z nizjo hitrostjo. No kvecemu za voznika, ker pri sovozniku blazine ne vidim.

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

Če bi se na cesto spravljali v zavedanju, da nas na njej čaka smrt, se ne bi nihče vozil.

Za voznika in sopotnika, takrat so jih že delali.
Tudi servo in klimo ima, tako piše.
Avto je namenjen za kratke razdalje, 20 km jaz štejem kot kratko razdaljo.
Oglasi, kjer ljudje fotkajo tudi motor, zame en + pokazatelj.

Novi twingi so grdi, nič podobni sami sebi in še čisto predragi.

TheBlueOne ::

Ni nujno. Takrat so verjetno se bili opcionalni. Na sovoznikovi strani je verjetno predal, kjer bi bil airbag. Stanje avta mi je na vsak nacin OK.

V tem avtu se ne zavedas, da te caka smrt, se pa zavedas, da bo vsako novo vozilo, ki se bi morebiti zaletelo vate rezultiralo v hujsih poskodbah, tudi, ko bodo iz drugega avta potniki iztopili in sli na pivo. Res predlagam da pogledate crashtest avtov razlicnih generacij. Razlika je vecja, kot si vecina misli.

Meni je nov Twingo zelo vsec. :) Si ga potihoma zelim, ampak zal delam pevec km.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

TheBlueOne je izjavil:

facepalm je izjavil:

Malo pretiravas:) motoristi in peciklisti nimajo zracnih blazin, pa ne trepetajo.


S kolesom po dolocenih reginalkah je kar adrenalinsko, statistike pri nesrecah z motorji verjetno ni treba posebej povdarjati, kjer se Twingo nekoliko tezje umakne. Jaz bi svojim bliznjim raje kupil novega Twinga, kot pa dovolil, da se vozijo s taksnim. Poglej si video ko fifth gear zaleti modusa v starega volva, ki je verjetno malo bolj varen kot tale twingo. Bo vse jasno....


Razumem kaj zelis povedat, ampak ravno v strahu nebi bil. Prvi teden bi se pocutil neprijetno, nato bi odmislil kako nevaren avto vozis:)

Ce pa ze gledamo konzervice, bi osebno raje prisparal se kakega stotaka in kupil R5 1.4:)

Utk ::

Noben avto od teh ni strašno varen. Morda še najbolj clio mk2, kjer zlahka dobiš zraven še stranske airbage, če že, pa tudi takrat je imel eno boljših ocen na crashtestu. Sigurno boljšo od getza. Še bolj pomembno pa je, da imajo dober pleh, ker ti nič ne pomaga 5* avto iz leta 2002, če je gnil. Tak se bo razpadel v nesreči v vsakem primeru, pa tudi če ima airbage. Če že gledamo na to.

TheBlueOne ::

Ma ja, sej mi je jasno kako je. Temu twingo, ki ga priporoca Pika cenovno verjetno res ne prides blizu, ce se se tako trudis. Clio, se posebej malo bolj nabasan pa te v petih letih ne stane veliko manj kot nov Twingo, ker Renault je ponujal 5 let garancije in servisov.

Jaz bi vsaj dva airbaga, da nisi pri vsakem malem karambolu hospitaliziran.

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

Na armaturki, zraven zvočnika, je ponavadi airbag.
Sicer vam pa za varno vožnjo, priporočam


Žejen je verjetno pa bolj kot twingo

TheBlueOne ::

Vsak po svoje. Priporocam ogled tega

KAVINSKY ::

V originalu je bilo lepo napisano, da se išče nekaj za mestno vožnjo. Twingo je ok za tak namen.

Scorpy84 ::

Pika na i je izjavil:

Na armaturki, zraven zvočnika, je ponavadi airbag.
Sicer vam pa za varno vožnjo, priporočam


Žejen je verjetno pa bolj kot twingo


Lani bral clanek, da so visji avti izpostavljeni prevracanju, ce se ne zaletijo sebi "enakovrednemu", sicer ne dobis celne poskodbe, so pa zato zadaj potniki izpostavljeni hudim poskodbam.

TheBlueOne ::

lakotnik7 je izjavil:

Kaj pa menite o R. Modusu in N. Micri?


Modus je za moj okus OK. Samo skoraj ne verjamem, da je tako poceni. Predlagam ti, da ce se odlocis za modusa za hec poracunas stroske v petih letih se za nov Twingo in Pando.

http://focus.si/kaj-delamo/programi/mob...

facepalm ::

Sedaj sem preletel avtonet in opazil, da se skoraj ne da dobiti rabljenega twingota tce. Pred pol leta, ko sem ga sam kupil, sem imel precej izbire.
Verjetno bi danes zanj dobil enako, kot sem takrat odstel (6800eur).

bambam20 ::

TheBlueOne je izjavil:



Ta Twingo deluje OK, ampak za moj okus danes avto brez zracnih blazin ne bi vec smel biti na cesti, razen, ce je prijavljen kot oldtimer.



Tale twingo ima 2 airbaga, samo prodajalec je tako len, da se mu ni dalo tega napisat.

lp

lakotnik7 ::

Kaj pa tale?

http://rabljenavozila.renault.si/Vozila...

2007 Nissan Note
1,4 16V Visia
Skupaj
1.000,00 EUR
Na voljo: Avto Koletnik d.o.o., Maribor
Prevoženo
115.000 km

hojnikb ::

tale cena sigurno ne štima, razn če je nekaj hudo narobe pod haubo :)
#brezpodpisa

SimplyMiha ::

Samo da ni kakšen Fiat.

nekoman ::

a si že kaj izbral?

Worf9 ::

Zdravo,

Če kdo išče redno servisiran, dobro ohranjen avto za prevoz v službo/šolo in podobno... Ima narejen veliki in mali servis, vinjeta 2018... za ostalo poglejte oglas
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

LP

bambam20 ::

Worf9 je izjavil:

Zdravo,

Če kdo išče redno servisiran, dobro ohranjen avto za prevoz v službo/šolo in podobno... Ima narejen veliki in mali servis, vinjeta 2018... za ostalo poglejte oglas
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

LP


Poraba ga na kratkih relacijah ubija.

zobnik ::

Se da dobit dober avto za 1000-1500 evrov.

Priporočam ibiza l.2003...udoben in varčen avto z 1.4 16v motorjem, sem na ravnini po tank izračunu imel porabo krepko pod 6l.
250km s 15l bencina pa še na 700m sem

hojnikb ::

Zračunaj na cel tank, ti števci so precej lažnjivi :)
#brezpodpisa
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta - vprašanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8213637 (8458) Tilen
»

Kateri majhen avtomobil kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17822429 (17364) Raindancer
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328650 (23877) Heavy
»

Rada bi kupila avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14327119 (20775) hojnikb
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26141491 (31598) matobeli

Več podobnih tem