» »

Nakup izven EU - carina in ddv - primer

Nakup izven EU - carina in ddv - primer

bauci ::

Če bo kdo kaj naročal izven EU ima tukaj svez primer koliko si vzame država.
Narocil sem zadevo preko Indiegogo. Po ene letu dobim obvestilo carinske pošte. Pošljem podatke - cena izdelka 170$ + 20$ poštnina. V petek, ko sem dobil pošto sem preračunal, da je 170$ = 149,68€. Ker so s postopkom nadaljevali v ponedeljek so me obvestili, da je 170$ = 150,62€, kar pomeni da padem v obračun carine in ddv.
V sredo dobim pošiljko za katero moram plačati:
- zahtevno carinjenje 16, 39€
- carina 6,21€
- ddv 38,30€
- ddv od zahtevnega carinjenja 3,61€
Skupaj 64,51€

Torej na pošiljko vredno 190$ = 160€ je dajatev 64,51€ ali 40,32%.
Pa veselo v nakupe :(.

tikitoki ::

Been there, done that. Res te lahko prav ogabno olupijo.

jero_no1 ::

Nisi mel sreče, ker se je zaradi novega meseca spremenil valutni tečaj.
Se boš navadil, da je pri non EU vedno riziko s stroški, ki kot si videl jih ne moreš vedno 100% predvidit vnaprej.

St235 ::

bauci je izjavil:

Če bo kdo kaj naročal izven EU ima tukaj svez primer koliko si vzame država.
Narocil sem zadevo preko Indiegogo. Po ene letu dobim obvestilo carinske pošte. Pošljem podatke - cena izdelka 170$ + 20$ poštnina. V petek, ko sem dobil pošto sem preračunal, da je 170$ = 149,68EUR. Ker so s postopkom nadaljevali v ponedeljek so me obvestili, da je 170$ = 150,62EUR, kar pomeni da padem v obračun carine in ddv.
V sredo dobim pošiljko za katero moram plačati:
- zahtevno carinjenje 16, 39EUR
- carina 6,21EUR
- ddv 38,30EUR
- ddv od zahtevnega carinjenja 3,61EUR
Skupaj 64,51EUR

Torej na pošiljko vredno 190$ = 160EUR je dajatev 64,51EUR ali 40,32%.
Pa veselo v nakupe :(.


nič novega, 100x povedano in predebatirano. Pa malo ponovi osnovnošolsko matematiko, ker končna cena izdelka je bila 220EUR, kar pomeni, da 64EUR stroškov pomeni manj kot 30%, pri čemer je splošna stopnja ddv 22%. Torej si je država (če to besedo uporabimo v najširšem možnem pomenu in štejemo pošto zraven) vzela celih 8% več. Joj prejoj, bo treba v gozd pa masko na glavo.

Pa tudi nesreča s tečajem je prinesla max 10EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Yohan del Sud ::

Aha. Dobro je bit malo informiran prej o tem. Tvoje številko bodo kar prave, tu so te usekali na polno (pri knjigah prideš recimo skozi ceneje). Težavi se izogneš, če je možno, kupuj v EU ali pa vrednost ne sme biti večja od (mislim da) 24 EUR.
www.strancar.com

pero50 ::

na 28€ 15€ dajatev.

Mare2 ::

Yohan del Sud je izjavil:

ali pa vrednost ne sme biti večja od (mislim da) 24 EUR.


22 EUR. :)
Pri meni je en izdelek koštal 0,04 EUR manj in sem se zaradi sigurnosti raje odločil za valuto EUR kot USD, ravno zaradi menjave tečaja. :)

bauci ::

Lakotnik29, predno kaj napišeš dej preberi tekst še enkrat (to večkrat napišeš za druge pa naj velja tudi zate). Nikjer ni napisano "končna cena" ampak je napisano "pošiljka vredna 190$" tako, da je moja osnovnošolska matematika čisto ok.

tikitoki ::

St235 je izjavil:

bauci je izjavil:

Če bo kdo kaj naročal izven EU ima tukaj svez primer koliko si vzame država.
Narocil sem zadevo preko Indiegogo. Po ene letu dobim obvestilo carinske pošte. Pošljem podatke - cena izdelka 170$ + 20$ poštnina. V petek, ko sem dobil pošto sem preračunal, da je 170$ = 149,68EUR. Ker so s postopkom nadaljevali v ponedeljek so me obvestili, da je 170$ = 150,62EUR, kar pomeni da padem v obračun carine in ddv.
V sredo dobim pošiljko za katero moram plačati:
- zahtevno carinjenje 16, 39EUR
- carina 6,21EUR
- ddv 38,30EUR
- ddv od zahtevnega carinjenja 3,61EUR
Skupaj 64,51EUR

Torej na pošiljko vredno 190$ = 160EUR je dajatev 64,51EUR ali 40,32%.
Pa veselo v nakupe :(.


nič novega, 100x povedano in predebatirano. Pa malo ponovi osnovnošolsko matematiko, ker končna cena izdelka je bila 220EUR, kar pomeni, da 64EUR stroškov pomeni manj kot 30%, pri čemer je splošna stopnja ddv 22%. Torej si je država (če to besedo uporabimo v najširšem možnem pomenu in štejemo pošto zraven) vzela celih 8% več. Joj prejoj, bo treba v gozd pa masko na glavo.

Pa tudi nesreča s tečajem je prinesla max 10EUR.


Se dobro, da imas eno posebno matematiko in si dobil koncno ceno izdelka 220 EUR. Dej obrazlozi, ker mislim, da bi moral nazaj v osnovno solo.

hojnikb ::

še slabše bo, ko se skencla meja 22€
#brezpodpisa

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

še slabše bo, ko se skencla meja 22€


Sah mat za vse majhne nakupe iz tujine...

Predstavljal si, da kupis izdelke za 1 EUR in pol placas se 15 EUR raznih storitev in dajatev. No go.

St235 ::

tikitoki je izjavil:

St235 je izjavil:

bauci je izjavil:

Če bo kdo kaj naročal izven EU ima tukaj svez primer koliko si vzame država.
Narocil sem zadevo preko Indiegogo. Po ene letu dobim obvestilo carinske pošte. Pošljem podatke - cena izdelka 170$ + 20$ poštnina. V petek, ko sem dobil pošto sem preračunal, da je 170$ = 149,68EUR. Ker so s postopkom nadaljevali v ponedeljek so me obvestili, da je 170$ = 150,62EUR, kar pomeni da padem v obračun carine in ddv.
V sredo dobim pošiljko za katero moram plačati:
- zahtevno carinjenje 16, 39EUR
- carina 6,21EUR
- ddv 38,30EUR
- ddv od zahtevnega carinjenja 3,61EUR
Skupaj 64,51EUR

Torej na pošiljko vredno 190$ = 160EUR je dajatev 64,51EUR ali 40,32%.
Pa veselo v nakupe :(.


nič novega, 100x povedano in predebatirano. Pa malo ponovi osnovnošolsko matematiko, ker končna cena izdelka je bila 220EUR, kar pomeni, da 64EUR stroškov pomeni manj kot 30%, pri čemer je splošna stopnja ddv 22%. Torej si je država (če to besedo uporabimo v najširšem možnem pomenu in štejemo pošto zraven) vzela celih 8% več. Joj prejoj, bo treba v gozd pa masko na glavo.

Pa tudi nesreča s tečajem je prinesla max 10EUR.


Se dobro, da imas eno posebno matematiko in si dobil koncno ceno izdelka 220 EUR. Dej obrazlozi, ker mislim, da bi moral nazaj v osnovno solo.

Imas prav je 230e.
Simple, 150e za blago, 15e ua postnino in 65e za uvozne dajatve. Skupna vrednost 230e. Dejanska napak v izracunu je bila ko sem rekel 22% namesto da bi 18%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

delavec44 ::

Lakotnik, delaš primerjavo z 22% DDV ampak DDV se obračuna na osnovo in ne od končne cene.

Torej 22% DDV od 165€ ... končna cena 201€
On je dal pa 230€. To je isto kot če bi mu obračunali DDV 40%.

darkolord ::

- dajatvi sta DDV in carina; ne pa stroški carinjenja, ki se plačajo Pošti in ne državi
- valutni tečaji, ki se uporabljajo za izračun vrednosti pošiljke, so javno objavljeni in veljajo en mesec, tako da ne more priti do takšnih presenečenj

Vsi ti stroški so 100% predvidljivi - vsaj od trenutka, ko je zadeva poslana.

St235 ::

delavec44 je izjavil:

Lakotnik, delaš primerjavo z 22% DDV ampak DDV se obračuna na osnovo in ne od končne cene.

Torej 22% DDV od 165€ ... končna cena 201€
On je dal pa 230€. To je isto kot če bi mu obračunali DDV 40%.


Zato pa sem napisal da sem se zmocil ko sem govoril o 22 namesto o 18 procentih.

bauci ::

Sploh nisem bil presenečen nad ceno in nič ne jamram. Tole sem napisal postavko za postavko, da si bo lahko nekdo konkretno predstavljal kaj vse moraš plačati. Na forumu je bilo kar nekaj vprašanj glede carine in ddv. Tukaj je samo konkreten primer tudi za tiste z osnovnošolsko matematiko.

St235 ::

imaš temo z naslovom Carina, kjer je vse to 1001 predebatirano in pojasnjeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
344101970 (56831) Mare2

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27095908 (72773) Tilen

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13841514 (37295) Tilen
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910297 (9362) Princo22

Več podobnih tem