» »

Prsni merilec srčnega utripa z blutooth povezavo na telefon

Prsni merilec srčnega utripa z blutooth povezavo na telefon

dexterboy ::

Hojla,
Kot prvo; če je kje že takšna tema, bi prosil za povezavo, jest našel nikjer :)
Torej; ali ima kdo od vas prsni merilec srčnega utripa, ki oddaja informacije preko modrega zoba in da se lahko poveže s telefonom. Ter seveda, da je to podprto v aplikaciji. Imam že pametno uro, Amazfit Bip, ki je fantastična in fenomenalna ura, ampak so ti "zeleni" merilci utripa vse prej kot natančni. Sem že gledal, da bi kupil Stratos uro, vendar zopet pridemo do istega merilca utripov... Nato sem se pa spomnil, da se prodajajo samo trakovi okoli prsi, in če ima modri zob, ga lahko povežeš s telefonom in aplikacijo.
Brskal sem tudi po medmrežju, ampak ni veliko takšnih informacij. Seveda vsi hvalijo Polarje, ampak je takšna kombinacija ure in merilnega traku hitro okoli 300 ojrov...
Jaz imam že omenjeno uro Amazfit Bip Lite ter telefon Xiaomi Redmi Note 4. Namesto, da bi denar vložil v nakup dražje ure ( bi zagotovo bil bolj "fensi šmensi" :D ), si raje z njim kupim prsni merilec utripa... Za primer: na Mimovrste prodajajo za 75 evrov Polarja H10. Ali to deluje ali ne, je kaj cenejšega, naj raje odmislim takšno kombinacijo...
Hvala vnaprej!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

jype ::

Ja, v primerjavi z ANT+ je švoh, ker baterija zdrži en dan, namesto eno leto.

jonystar ::

Sam sem bil v podobni situaciji kot ti. Ali kupiti uro, ki ima merilec srčnega utripa ali pas in nakoncu sem se odločil za pas Polar H10 in moram rečt, da zadeva deluje zelo dobro plus to da je zadeva cenejša in natančnejša, kot katerakoli ura. Pri meni, ki delam 85% HIIT treninge in vidim telefon vedno pred sabo sem opazil še to prednost, da če bi imel uro, bi me ura samo oviralo. Tako, da moj glas gre za pas + aplikacija.

Machete ::

Moj glas gre za scosche rythm+ ali še bole rythm24. Imam prvega zdrži ca 9ur. Naredil pa je ca 280 ur vadb. Zakaj? Ker se mi ne da imeti in pripenjati pasu okoli prsi. So pa polarjevi prsni merilci 1. klasa če iščeš pro točnost.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

DamijanD ::

Jaz mam garmin ANT+ pas + telefon in tela brez težav...

dexterboy ::

Khm... pa sem mislil, da kaj vem... ANT+ ?
Že berem po medmrežju, vendar ga šment od "šaumija" ne podpira :(
Sem pa videl, da obstajajo celo USB dongli za android telefone...
Še me čaka rudarjenja :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

zasavc ::

Imam že 4 mesece tale model https://www.aliexpress.com/item/CooSpo-...
Dela odlično v povezavi z Redmi note 4x in Amazfit Stratos. Uporabljam ga za kolesarjenje in treking. Škoda denarja za dražje Garmin in podobne zadeve.

Alamar ::

Ant+ je Garminova tehnologija. Da uporabljaš takšen pas, mora telefon podpirati ta protokol, sicer rabiš adapter. Raje kupi bluetooth merilec srčnega utripa, ker je bolj univerzalen. Najbolj natančni so Polarjevi prsni merilci novejših serij.

jb_j ::

sicer miband3, kar dobro meri:
zadnič mi je v treh urah, tritisočkrat meru srčni utrip (baterija pa še zmer v mejah neke normale)

če si pa slučajno srčni bolnik, obstajajo veliko boljše naprave,
od teh športnih. (tudi teh old school, kjer si moraš pripet pas okol oprsja)

in ti natančno merijo tudi aritmijo srca in podobno.
samo moraš met več merilnih priponk okol srca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jype ::

Kot rečeno, ANT+ je _bistveno_ manj energetsko požrešen, merilec srčnega utripa z eno CR2032 baterijo zdrži več kot eno leto.

Bluetooth je bistveno bolj kompleksen protokol, ker ni namenjen zgolj precej enostavnim senzorjem, a to pomeni, da moraš reč polniti vsak dan.

zasavc je izjavil:

Škoda denarja za dražje Garmin in podobne zadeve.
To je predvsem odvisno od tega, kako jih uporabljaš. Če kolesariš ob vsakem vremenu ali če plavaš, potem potrebuješ opremo, ki v takih pogojih ne odpove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

DamijanD ::

A ne obstaja tudi bluetooth low energy, ki je prav za take stvari mišljen?

Alamar ::

jype je izjavil:

Kot rečeno, ANT+ je _bistveno_ manj energetsko požrešen, merilec srčnega utripa z eno CR2032 baterijo zdrži več kot eno leto.

Bluetooth je bistveno bolj kompleksen protokol, ker ni namenjen zgolj precej enostavnim senzorjem, a to pomeni, da moraš reč polniti vsak dan.
Imam Polarjev bluetooth prsni merilnik H7 in baterijo menjam približno na eno leto ob 5-6x tedenski uporabi.;)

jb_j je izjavil:



če si pa slučajno srčni bolnik, obstajajo veliko boljše naprave,
od teh športnih. (tudi teh old school, kjer si moraš pripet pas okol oprsja)

in ti natančno merijo tudi aritmijo srca in podobno.
samo moraš met več merilnih priponk okol srca.
Seveda obstajajo tudi medicinski merilniki utripa, vendar so za športno uporabo nepotrebni. Obstaja celo slovenski medicinski bluetooth merilnik (savvy), ki je izredno natančen, vendar je cena seveda astronomska plus menjati moraš elektrode.

Za splošno uporabo, kakšno pohodništvo, sproščene teke... je zapestni merilnik popolnoma dovolj. Če pa hočeš boljšo natančnost, naprednejše oblike treninga, uporabo ure pozimi čez obleko... je pa seveda nujen prsni merilnik.

jype ::

Alamar je izjavil:

Imam Polarjev bluetooth prsni merilnik H7 in baterijo menjam približno na eno leto ob 5-6x tedenski uporabi.;)
Aha, to je pa potem nekaj novega. Jaz sem 10 let tega kupil Zephyr, ki ga je bilo treba polniti vsak dan.

DamijanD je izjavil:

A ne obstaja tudi bluetooth low energy, ki je prav za take stvari mišljen?
Najbrž je to potem ta BLE 5.0 levodesno, s katerim strašijo v specifikacijah telefonov?

VaeVictis ::

Pri Bluetooth 4.0 so dodali še Low energy možnost in praktično vsi merilci, ure, telefoni, ki podpirajo 4.0, torej skoraj praktično vsi novejši izdelki, porabijo občutno manj energije kot prejšnji, ki so bili na starejši Bluetooth tehnologiji.

Bluetooth 4.0 + LE

Alternativna tehnologija je ANT+, katero imajo pa samo določeni telefoni oz. rabiš adapterje...

Lista telefonov in tablic, ki podpirajo ANT+.



Pozna kdo Wahho Tickr?

Mavrik ::

jype je izjavil:

Najbrž je to potem ta BLE 5.0 levodesno, s katerim strašijo v specifikacijah telefonov?


To si zdaj nekoliko pomešal stvari - BLE (Bluetooth Low Energy) stadnard je sicer bil standardiziran skupaj z Bluetooth 4.0 (ne 5), ni pa to ista stvar in ni kompatibilen sam po sebi z BT standardi z "verzijami". Je pa direkten konkurent ANT+ in ima zelo podobne tehnične zmožnosti.
The truth is rarely pure and never simple.

dexterboy ::

Koliko sem preveril seznam, so z ANT+ standardom najboljša prijatelja Samsung in Sony;
https://www.thisisant.com/
Hvala vsem na odgovorih in debati. Ne, nisem srčni bolnik, čeprav so me hoteli že enkrat peljati z rešilcem :) , pa ni bilo nič od kardio scene. Želel sem zgolj boljše meritve utripa, pa je finančni preskok iz 50 (amazfit BIP) na 140 (amazfit Stratos), kar pošten zalogaj, pa sem se spomnil, da bi mogoče vmesno stopnjo "nadgradil" z prsnim merilnikom utripa. Malo sem tudi brskal po medmrežju za funkcijo, ki jo ima Stratos, in to je merjenje VO2max, ampak, koliko sem videl na jutubi, se da preživeti brez tega :)
https://us.amazfit.com/blog/measuring-v...
Zatorej bom za začetek kupil aliexpress merilec, katerega link je podal @zasavc, pa poročam, kako se obnese. Hebat ga, vsaka šola nekaj stane. Tudi prvo smartwatch, Mi Band2, sem podaril frendu, želel sem pač videti, kaj to je za ena župca ;)
BTW; vem, da ni prava tema, ampak vseeno; če nosite smartwatch na levi roki in imate "širše" zapestje, vam bo ura stalno plezala k dlani. In potelj, ko dviguješ dlan navzgor, se zelo rado sprožijo gumbi, ki so ravno na levi strani ure... neprijetno, ko ugotoviš, da si sprožil neko aktivnost, ti pa samo prekladaš papirje iz enega fascikla v drugega.
Rešitev je ali nošnja ure na desni roki ali pa nakup ure, kjer je gumb "skrit", da se ne sproži zgolj zaradi dviganja dlani. Primer je Amazfit Pace, ki ima celo 2 GB placa za muziko :) https://us.amazfit.com/shop/pace?varian...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Alamar ::

Raje kupi enkrat in kvalitetno, kot te čangšlang merilnike. Sploh, če rabiš zanesljivo delovanje in natačnost za naprednejše oblike treninga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1078161998 (2471) GupeM
»

Katero Pametno uro kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14441894 (2664) GupeM
»

Pametna športna ura

Oddelek: Kaj kupiti
183296 (2002) Heisenberg
»

Smartwatch

Oddelek: Kaj kupiti
213189 (2243) Jst
»

Ura z merilcem porabe kalorij, utripa, GPS

Oddelek: Kaj kupiti
287516 (1984) slitkx

Več podobnih tem