» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
12 / 84
»»

FlyingBee ::

Še en, ki je spregledal.

FlyingBee ::

Rampage


Tudi v nekaterih igrah, predvsem v višjih resolucijah, 2080 kar lepo prednjači pred 1080ti, tako da za podoben denar vseeno višji performance od 1080ti, samo ne toliko za fdh monitoraše.

Tudi poraba je nižja od 1080ti, očitno so 104 čipi res prvaki v p/W, s spodnjega prikaza se vidi gp104 supremacy, Vega je tudi v isti generaciji archa na 16, 14nm. Noro.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

V bistvu je ves štos, da so gp102, tu102, Vega vsi maxed out čipi, 104 pa je zlata sredina na izbranem procesu.

Celo Vega56 je požrešnejša od 2080, lol.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

1070 rabi manj od 980 in je hitrejša od 980 Ti...

Vsaka čast Nvidia.

Treer ::

Vege bi morali prodajati pod rubriko "Ogrevalni sistemi" :D
Je pa to sicer prvi benchmark, kjer se 56-ka kosa celo s 1080-ko, samo kaj jim to pomaga, ko pa je 2080Ti dvakrat hitrejša celo od 64-ke... ;(( Takega masakra ni naredila niti 8800gtx proti 1950xtx in takrat je amd rabil 2 leti, da se je malo pobral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

m0LN4r ::

Sem ze mislil, da je kak RT benchmark, ker se lima 1080p
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

m0LN4r je izjavil:

Sem ze mislil, da je kak RT benchmark, ker se lima 1080p

Superposition bench je top Pascala spravil na kolena, Vege se kar dobro držijo, Turing pa je beast. 1080p je zaradi Extreme settings, itak takoh prizorov v igrah ni.

m0LN4r ::

 Damn 2080Ti je povsem druga liga, ne samo cenovno

Damn 2080Ti je povsem druga liga, ne samo cenovno

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AapocalypseE ::

Še vedno nimamo kartice, ki bi furala vse igre 60fps na 4K in to za tak denar ;((

gendale2018 ::

>Takega masakra ni naredila niti 8800gtx proti 1950xtx in takrat je amd rabil 2 leti, da se je malo pobral.

1950xtx so bla res jajca, po radeonu 9700/9800 so res zaspali do 4850/4870

zato je pa nvidia isto ene milijonkrat rebrandala tiste g92 (8800gtx in sorodnice)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Treer ::

1950xtx sama zase ni bila zanič kartica, bila je refresh 1900xtx, ki je uspešno konkurirala 7800/7900gtx, oziroma večinoma bila celo malo hitrejša, samo prišla je pa ven tik pred 8800gtx, ki pa je naredila dar-mar. Problem takrat še Ati-ja je bil ravno to, da so po uspehu 9700 malo zaspali na lovorikah in se zadovoljili z enakovrednimi ali malo boljšimi kartami (dejansko so skoraj ves čas do 8800gtx bile čisto na vrhu Radeonke), Nvidia pa se je nekaj naučila iz svojih napak (predvsem faila, ki je bil FX serija) in pripravljala G80 čip, na katerega potem rdeči preprosto niso imeli odgovora. Prava jajca je bil potem 2900xt, odgovor na 8800gtx, s polletno zamudo, nakar je bil komaj konkurenčen 8800gts, z višjo ceno in skoraj 100w višjo porabo - dejansko Vega pred Vego. Takrat sem tudi sam čakal nanj, ko so prišli pa reviewi, pa sem hitro videl, da bi moral menjati vsaj še napajalnik in pa še ohišje bi bilo verjetno premalo prezračeno, tako da sem potem začasno on the cheap nabavil 7950gt, ki so jih imele trgovine neverjetno poceni, da so se znebili zalog prejšnje generacije, nato pa sem jeseni nabavil odlično 8800gt, najbrž najboljšo Nvidiino karto glede p/p ever. Je pa takrat potem Nvidia malo zaspala, tako da so jih uspeli do 200 serije ujeti (no, skoraj) s 4870 in potem s 5870 celo prehiteti, a tudi iz tega so se nekaj naučili in sedaj ko je bila lani Vega mirror image 2900xt, niso spali ter jih sedaj dokončno knockoutirali z 2080Ti. Da se bo tule AMD še pobral rabi nič manj kot čudež...

FlyingBee ::

Ja, tako slabo še ni šlo ne eni ne drugi firmi kot zdaj amdju s takim zaostankom. Glede na to, da izjemni čipi kot so bili v grafičnih 256, 9700, 8800, 5870, 1080 niso pokopali konkurenta, je tudi za amd še upanje. Tudi fx5800, 2900xt nista pokopali stvaritelja in resnično upam, da bo Navi vsaj kot novi 4870, če ne kar 5870.

Treer ::

Če bi bil GPU del svoje podjetje, bi jim v kratkem napovedal bankrot oz. prevzem tako pa se na račun cpu dela še malo šlepajo (ta pa tudi brca samo zaradi Intelovih zakasnitev 10 nm procesa, sicer bi Ryzeni sedaj izgledali isto kot Faildozerji). Prej so se izmenjevali v vodstvu in napakah, sedaj pa jih amd dobiva po grbi neprestano že pet let - od izida 780Ti še niso imeli karte na vrhu (no, razen 295, ki je sicer v nekaterih pogledih povozila celo Titana Z, ampak časi dvočipnih kart so že minili in tudi tu je Nvidia to spregledala, medtem ko je AMD dal ven še en fail po imenu Pro Duo), zaostanek pa je bil vedno večji in je sedaj dosegel epske razsežnosti. Zaenkrat imajo še nekaj za midrange, ko pa prideta še 2070 in sploh 2060, pa bodo lahko konkurenčni le še v čisti budget sferi - ta pa ne prinaša več dobičkov...

gddr85 ::

afaik se pri amdju fokusirajo na cpuje, gpuji so samo za zraven, ni to nvidia, o povezavah med bulldozerji in ryzeni pa...nigga please

m0LN4r ::

AapocalypseE je izjavil:

Še vedno nimamo kartice, ki bi furala vse igre 60fps na 4K in to za tak denar ;((


To pa zato, ker polek narascanja graficne moci, vzporedno narasca zahtevnost grafike in ne samo kvaliteta tekstur, ampak tudi vae ostalo, od stevila modelov, mimo klasicnih senc/svetlobe, pa vse do RT

Zdaj ce sem lahko optimisticen, ce rabimo za RT 1080p trenutno eno RTX 2080, jih rabimo za 4k dobesedno 4x toliko, ker pa tudi tu narasca finost bi lahko rekli, da ko bomo meli 4x2080ti performance v eni graficni bo to to, grem v penzijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Treer ::

Pač, ker je velika večina ljudi še vedno na 1080p monitorjih, so igre bolj optimizirane za lepšo izkušnjo pri tej resoluciji kot pa bolj gladko pri višjih. Tudi 1600x1200 je obstajala že kdaj, 95? Pa je trajalo tam nekje do 2007 preden si lahko nove zadeve poganjal na max nastavitvah, isto potem z 2560x1600 (takratni 30 monitorji) in sedaj 4k, še kasneje pa verjetno 8k (za to je že malo vprašanje če bodo v doglednem času sploh ciljali na mase, zna še dolgo dolgo ostat domena entuziastov)

FlyingBee ::

Trenutno je na steamu 2/3 z fhd monitorjem.

strumf666 ::

Bolj optimizirane za FHD? Če smatraš pomanjkanje moči za optimiziacijo, vsekakor :D
Glede na to, da poznamo tudi FHD monitorje z 240Hz je 2080Ti še za FHD prešvoh ;)
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Alien123 ::

strumf666 je izjavil:

Bolj optimizirane za FHD? Če smatraš pomanjkanje moči za optimiziacijo, vsekakor :D
Glede na to, da poznamo tudi FHD monitorje z 240Hz je 2080Ti še za FHD prešvoh ;)


240hz monitorji so narejeni za FPS igre, v katerih je prednost da imaš vse nastavitve na low, da prej oz boljše opaziš nasprotnika..

strumf666 ::

Seveda, le zakaj sem potem trudijo z RTX, če je low prednost :D
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Ocitno nisi nikoli igral quake3 multiplayer.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FlyingBee ::

Ker mora biti napredek, kar pa terja svoj davek. Zakaj so sploh šli v HW 3D pospeševalce, zakaj kar v SW mode nismo ostali, bolj low takrat si šlo.

Zgodovina sprememb…

Treer ::

Igre so zaradi prevladujočih 1080p ekranov pač prilagojene, da tudi tu z vklopljenimi vsemi bonboni kar se da izkoristijo moč tudi high-end kart, ne pa da te spijo zraven kljub locked 144fps, pri višjih resolucijah se pa kakšno stvar pač malo zmanjša. Sploh pa je 2080Ti sedaj bomba za 1440p 144-165Hz.

FlyingBee ::

Meni se zdi 1440p 144hz sweet spot na monitorju za mizo.

Jst ::

Odvisno od mize, zgleda. :) Meni je moj 4K tudi sweet spot za mizo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

Jest pa nimam dost velike mize, da bi lahko dal gor 3 velike monitorje, tko da se moram met malo manjse.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Alien123 ::

strumf666 je izjavil:

Seveda, le zakaj sem potem trudijo z RTX, če je low prednost :D


Ne kapiraš

MihaK3 ::

A je kdo kaj zasledil, kaj bo s to generacijo Titana? Se V šteje zraven k 2000 ali bo tokrat to mesto zasedla kar 2080Ti glede na ceno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

FlyingBee ::

Jst je izjavil:

Odvisno od mize, zgleda. :) Meni je moj 4K tudi sweet spot za mizo.

Mislil sem za igre, ne za vso tvojo ekscentričnost, ki jo premoreš.

m0LN4r ::

MihaK3 je izjavil:

A je kdo kaj zasledil, kaj bo s to generacijo Titana? Se V šteje zraven k 2000 ali bo tokrat to mesto zasedla kar 2080Ti glede na ceno?

V stoji sama zase.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MihaK3 ::

No, vem da je V Volta, ampak glede na plasiranje bi se ujemal v ponudbi zraven 2000 serije. je torej napovedan še Turing TItan? To bi bilo prvič, da bi prišel kasneje od **80(Ti) kart... Tudi na par forumih so same špekulacije, toliko me pa spet ne zanima, da bi prečesal vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

m0LN4r ::

Glede na velikost cipa, bi jaz rekel, da Turing Titana ne bo in kokr vem Titan V tudi ne more spadati pod 2000, ker ima povsem drugacno strukturo jedra, nima RT podpore, sicer ima Tensor core, nima pa AI core kokr vem. Tako da ne, v nobenem primeru.

Po mojem bo neslednji Titan kr tretja generacija, ki se bo poscala na 2080Ti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Glede na to, da 2080ti ni poln tu102 čip, bi se lahko še Titana šli, ampak je V kar konkretna beštija glede na št. cuda jeder. Je pa zdaj velika razlika med 1200 in 3000usd, zakaj pa ne en Titan XT za 2500usd.

Ali celo 4000 za dobro mero.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

In kako velik bi bil potencialni Turing Titan cip v primerjavi z 2080Ti in kako bos to hladil?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Meni se tudi ne zdi smiselen, ampak so si pustili še prostora pri tu102, zato smrdi po Titani. Čeprav Titani so bli za compute, tako da rt nima smisla toliko in verjetno se res ne bodo šli tega.

Treer ::

To so si najbrž pustili zlato rezervo za off-off-chance, da pri AMD-ju doživijo razsvetljenje in za časa življense dobe 2080Ti slučajno ponovijo kako 290x, tako kot 780Ti, ki je prišla preden je bila 290x sploh normalno dobavljiva, lol. Kot sem napisal že včeraj - Nvidia ne prepušča ničesar več naključju.

meho7 ::

AapocalypseE je izjavil:

1070 rabi manj od 980 in je hitrejša od 980 Ti...

Vsaka čast Nvidia.

nop 980ti je boljsa sploh ocjana je skoraj 1080 level

Treer ::

Zotac AMP Extreme edition mislim da je bila krepko najhitrejša verzija 980Ti in tako ne ravno reprezentativna za večino.

AapocalypseE ::

m0LN4r ::

Skoraj 1080 ni 1080 in 1080 OC pa se manj.
Ce se ze dela primerjave, vzames obicno 1070 jo navijes in vzames eno obicno 980Ti in jo navijes in to je to. Kljub temu, ga bo 1070 manj kolcala, ker se ne segreva tako zelo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

meho7 ::

m0LN4r je izjavil:

Skoraj 1080 ni 1080 in 1080 OC pa se manj.
Ce se ze dela primerjave, vzames obicno 1070 jo navijes in vzames eno obicno 980Ti in jo navijes in to je to. Kljub temu, ga bo 1070 manj kolcala, ker se ne segreva tako zelo.

1070 se ne navija tako dobro kot 980ti, ki ima nenormaln oc potencial

Treer ::

Pa tudi že nenormalno porabo. Sicer ja, če že imaš 980Ti, je edini smiselni upgrade vsaj 1080Ti, ali pa mogoče prihajajoči 2070, samo če pa recimo sedaj kupuješ (rabljeno), pa je 1070 boljša izbira.

Dr_M ::

Hja, na GTX1070 2GHz ni nic posebnega. Vecinoma grejo 2.05-2.1GHz, kar ni tok slabo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FlyingBee ::

Saj tisti z 980ti niso 1070 kupovali, če jim je 980ti še ok delala. Mogoče pa so 1080 kupili, kar je tudi lepa nadgradnja bila, 1080 je v custom oc obliki bila 30% hitrejša, z nižjo porabo in vse boljšo podporo, na splošno eden izmed najboljših gpujev v vseh pogledih.

Predator X ::

Dr_M je izjavil:

Hja, na GTX1070 2GHz ni nic posebnega. Vecinoma grejo 2.05-2.1GHz, kar ni tok slabo.


AHAHA,
ti že veš.... sploh pa ter 2,5-5% (idealnih razmerah) je velika razlika.

FlyingBee ::

Pascalu pa 2ghz res ni bilo problem.

Dr_M ::

Predator X je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Hja, na GTX1070 2GHz ni nic posebnega. Vecinoma grejo 2.05-2.1GHz, kar ni tok slabo.


AHAHA,
ti že veš.... sploh pa ter 2,5-5% (idealnih razmerah) je velika razlika.



Ja vem ja. Imam gtx1070, ki se ne navija neki prevec dobro, pa vseeno zmore 2GHz bp.
Ti pa lepo nehi bullshit prodajat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Treer ::

FlyingBee je izjavil:

Saj tisti z 980ti niso 1070 kupovali, če jim je 980ti še ok delala. Mogoče pa so 1080 kupili, kar je tudi lepa nadgradnja bila, 1080 je v custom oc obliki bila 30% hitrejša, z nižjo porabo in vse boljšo podporo, na splošno eden izmed najboljših gpujev v vseh pogledih.


Idealen upgrade path v zadnjih 5 letih je sicer bil 780TI(2013-2014) - 1080 (2016), katera je še danes relevantna povsod, razen v 4k (kar pa resnici na ljubo ni bila niti ob izidu). Nikoli prej nisi bil tako dolgo up to date s tako malo menjavami.

Truga ::

m0LN4r je izjavil:

Skoraj 1080 ni 1080 in 1080 OC pa se manj.
Ce se ze dela primerjave, vzames obicno 1070 jo navijes in vzames eno obicno 980Ti in jo navijes in to je to. Kljub temu, ga bo 1070 manj kolcala, ker se ne segreva tako zelo.

jaz sem mojo 980Ti spravil do 1600mhz pa se mi ni pregrevala, nikoli ne gre preko ~60 :shrug:

Dr_M ::

Sicer ne spada tocno v to temo. Ze nekaj casa eni idioti sirijo lazi, da nvidia gimpa stare gpuje, konretno keplerje. Seveda brez kakrsnihkoli dokazov za to.
A je tole dovolj zgovoren dokaz, da temu ni res, ali bodo tej idioti se naprej sirili lazi?

https://www.techpowerup.com/forums/thre...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
12 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33948444 (39881) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26746568 (39802) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10215456 (12910) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12224314 (20743) Cange

Več podobnih tem