» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
11 / 84
»»

Dr_M ::

Truga je izjavil:

Dokler intel ne more sproducirat niti dost procesorjev na starih procesih se amd nima kej za bat da bo spet ostal zadaj na cpu strani.


Dokler bo amd denar vlagal v procesorje, to drzi. Ampak potem trpijo gpuji. Sam zgleda je to raketna znanost za nekatere.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

m0LN4r ::

D3m je izjavil:

Kok se to optimiziranje že vleče....iz 2003? ;)

Jah zal se vse vrti okoli denarja in razvijalcev iger. Premalo ste uporabljal CF/SLI.
Je pa NVLINK kul za uporabo spomina obeh kartic. SLI je zdaj officially dead.

DLSS AA tudi ni stestiran. Sicer deluje en demo, ampak primerjav spet ni. NDA?

Kako v FFXV ne dela? Za ostale igre pa so na poti patchi, sej je to naceloma samo "natreniran" dodatek.

Prav tako so omembe artefaktov pri tem DLSS AA. Ker se pojavijo pri gibanju (podobno kot vstavljanje frejmov nad 50, 60 Hz pri LCD televizorjih), bo to izredno težko primerjati.

Napake imas cisto vsepovsod, tudi pri obicnem AA...

Der FFXV-Benchmark sieht mit DLSS besser aus als in nativem Ultra HD

Wenig verwunderlich: DLSS kann nicht zaubert. KI hin oder her, nicht das gesamte Bild sieht in Final Fantasy XV vergleichbar gut mit DLSS aus. Manche Objekte flimmern ein wenig stärker als in der nativen Auflösung und TAA. Allerdings ist das TAA in Final Fantasy XV nicht allzu gut. Die Glättung ist zwar ordentlich, doch legt sich eine Unschärfe über das Bild. DLSS hat das Problem jedoch nicht. Größtenteils siegt das Bild mit DLSS schärfer aus - und das trotz der geringeren nativen Auflösung. Dies sieht man aber schlicht und ergreifend nicht. Deshalb sieht in Final Fantasy XV DLSS meistens besser aus als die native UHD-Auflösung mit TAA - bei besserer Performance! Im Benchmark steigt diese mit DLSS um etwa 30 Prozent an. In manchen Szenen sind es mehr, in anderen weniger. Der Gesamteindruck von DLSS ist zumindest im Benchmark von Final Fantasy XV sehr gut.
V:I:R:
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Bwaze6 je izjavil:

Se še komu zdi, da so recenzenti čisto preveč popustljivi glede te izdaje Turinga?

Ray-tracinga ne more stestirati nihče. Edina stvar, ki jo lahko poganjajo, je Star Wars prizorček, pa še tu nisem videl primerjav FPS med 2080ti in 2080. Ne smejo, NDA?

DLSS AA tudi ni stestiran. Sicer deluje en demo, ampak primerjav spet ni. NDA?

Prav tako so omembe artefaktov pri tem DLSS AA. Ker se pojavijo pri gibanju (podobno kot vstavljanje frejmov nad 50, 60 Hz pri LCD televizorjih), bo to izredno težko primerjati.

To sta že dve tretini kartice. Ostane hitrost v rasterizaciji, tu pa lepo ignorirajo, da je Turing Founders Edition že pravzaprav do konca overclockana - primerjati bi jo morali z OC Pascali, 2080 je tako skoraj identična AIB 1080ti.

Turing tudi nima čisto nič OC headrooma, ne pomaga niti vodno hlajenje - kartice imajo strogo omejeno porabo, skoraj vse so isto hitre. Kaj bo, ko se vklopi še raytracing, tensor cores? Pade frekvenca za par sto Hz?

All in all, nekako treba it naprej ane? Al si bolj misljenja, kaj ti bo torba, ce imas kolo?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

FlyingBee ::

Reviewrji niti niso popustljivi, precej šinfajo to serijo in zdaj se že pojavljajo članki o možnostih za AMD, ker ima veliko za nadoknadit in bo cene zbil.

Truga ::

AMD mora samo dat ven solidno 1440p graficno v 200-300e rangu, pa je nvidija fucked. Zal mislim da polaris tega ni zmozen, vega pa je predraga.

Bwaze6 ::

Deep Learning Super-Sampling: Our First Taste of Quality and Performance

DLSS v FF XV deluje samo v demo modu. Patch pride "kmalu".

D3m ::

Jah zal se vse vrti okoli denarja in razvijalcev iger. Premalo ste uporabljal CF/SLI.
Je pa NVLINK kul za uporabo spomina obeh kartic. SLI je zdaj officially dead.


Hja kaj čmo. Ene 2.generacije sem se pa pustil nategnit.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Dr_M ::

Truga je izjavil:

AMD mora samo dat ven solidno 1440p graficno v 200-300e rangu, pa je nvidija fucked. Zal mislim da polaris tega ni zmozen, vega pa je predraga.



Polaris je se za 1080p komaj... V bliznji prihodnosti ne pricakujem od amdja nic uporabnega, ceprav bi si zelo zelel, ker nvidia is going wild.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Truga ::

Polaris je za 1080p bolje od katerekoli nvidia opcije, ker freesync ne kosta 200e extra.

Tr0n ::

1080p lul.

AapocalypseE ::

Zato pa se prodaja toliko več polarisov kot nvidije...

D3m ::

Dr_M je izjavil:

Truga je izjavil:

AMD mora samo dat ven solidno 1440p graficno v 200-300e rangu, pa je nvidija fucked. Zal mislim da polaris tega ni zmozen, vega pa je predraga.



Polaris je se za 1080p komaj... V bliznji prihodnosti ne pricakujem od amdja nic uporabnega, ceprav bi si zelo zelel, ker nvidia is going wild.


Irelevantno. Ker v vsakem primeru kupuješ nvidio.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Tudi vsi tvoji posti so irelevantni, ker itak ne kupujes vec komponent, tko da se ne rabis vec oglasat. Zdej pa da vidim, koliko si dojemljiv.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Imaš prav. Sedaj kupujem all-in-one sisteme.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Torej, adijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Nope.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dxx ::

D3m je izjavil:

Imaš prav. Sedaj kupujem all-in-one sisteme.

Potem si odpri debato ALL IN ONE, ne pa smetiti po temah, ki niso ALL IN ONE. Hvala.

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

Nope.

Škoda.

D3m ::

Zakaj, če že imamo sorodne teme? E fantje pihat ga ni treba.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

D3m je izjavil:

Jah zal se vse vrti okoli denarja in razvijalcev iger. Premalo ste uporabljal CF/SLI.
Je pa NVLINK kul za uporabo spomina obeh kartic. SLI je zdaj officially dead.


Hja kaj čmo. Ene 2.generacije sem se pa pustil nategnit.

Mislis takrat si se imel denar za dve graficni :P

Kok ga tu eni serjejo kako je Xfire super, pa na prste lahko prestejem koliko jih dejansko ima 2x580, 2xFury in ali 2xVega setup, ocitno le ni tako supidupi, drug problem pa je potem spet, da se je za dve Vegi64 treba skesirat, skor isto kot za eno 2080Ti xD
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

gendale2018 ::

m0LN4r, kolk delnic nvidie maš?:D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

D3m je izjavil:

Jah zal se vse vrti okoli denarja in razvijalcev iger. Premalo ste uporabljal CF/SLI.
Je pa NVLINK kul za uporabo spomina obeh kartic. SLI je zdaj officially dead.


Hja kaj čmo. Ene 2.generacije sem se pa pustil nategnit.

Mislis takrat si se imel denar za dve graficni :P

Kok ga tu eni serjejo kako je Xfire super, pa na prste lahko prestejem koliko jih dejansko ima 2x580, 2xFury in ali 2xVega setup, ocitno le ni tako supidupi, drug problem pa je potem spet, da se je za dve Vegi64 treba skesirat, skor isto kot za eno 2080Ti xD


Seveda. Pustil sem se nategniti z SLIjem, ker revije so to opisovale, kot nuja in game changer na takratni sceni.

:)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

m0LN4r ::

Sej naceloma, ce hoces imet gamechanger RTX moras imeti tudi dve xD
Future graphics, with todays hardware
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

FlyingBee ::

Če bi bila 2080ti 700eur, bi blo vse kot prej

m0LN4r ::

Naslednjo generacijo jaz pricakujem 2x2080Ti za 1000eur.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

AapocalypseE ::

2021 :|

Truga ::

Jaz sem mel kr dolgo Xfire in je delal super, tudi v vecini iger ki niso uradno podpirale. Iz dual gpu sem nadgradil sele ko je prisla prva graficna ki je 2560x1600 lahko normalno furala na 60fps (980Ti, ki jo mam se zdaj).

Res pa je tudi da vecina novejsih iger uporablja shaderje in rendering tehnike ki explicitno niso kompatibilne z multigpu, tako da dandanes je to bol minefield kot ne.

Predator X ::

Dr_M je izjavil:

Evo vam multigpu.
https://www.techpowerup.com/reviews/NVI...


Ja počas bodo blizu Xfire-a

FlyingBee ::

Odvisno od igre.

Jst ::

Jaz sem imel dve grafi enkrat daleč nazaj, ko sem še redno igral. In pri veliko igrah se mi je zdelo, da četudi piše AVG 90, da ni to tistih "pravih" 90 FPS, ampak da se "samo" podvajajo slike. Ne pri vseh igrah.

Nisem se znal izraziti. Dolgo zatem, ko sem zamenjal par generacij graf, je prišel FCAT in frametimes testiranje, kar je potrdilo moje prepričanje, da SLI/CF ne delata "pravilno". Ob izidu FCAT je bil CF dosti bolj problematičen od SLI, ampak takrat se mi je posvetilo v glavi, zakaj so nekatere igre delale super, nekatere pa crap.

Če bi SLI/CF delal across the board, za vse špile, minimalno +50%, sem prepričan, da bi bil dosti bolj razširjen. Tako je pa hit or miss, kot ste se izrazili.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Truga ::

Ce si mel dalec nazaj si verjetno gledal kar se rece "microstutter". Ko so frejmi prevec neenakomerno porazdeljeni, preko teh n fps. Radeon vem da je imel probleme s tem, razen na dualgpu kartah (npr 4870x2), od radeon 6000 serije naprej pa je popravljeno tudi pri klasicnem xfire.

Za nvidijo nisem 100% kdaj so popravli, ampak meli so skos iste probleme, zdaj pa jih kolkor vem niti nimajo vec.

Jasno, to nima zdaj vec nobene veze, glede na to da SLI/xfire prakticno ne obstaja vec.

FlyingBee ::

Ravno zaradi tega več ne obstaja. Bila je dobra zamisel na papirju. Obe firmi sta jo pograbili, ker bi teoretično lahko prodale x2. Vedno pa je bilo boljše high end kot 2x mainstream, cene pa so se itak performancu prilagajale in je bil na koncu isti šmorn s p/p.

Čudi me, da so sploh nvlink pri 2080 in 2080ti omogočili. Mogoče upajo na ultra entuzijaste, ki bodo dali 2.5k eur za top shit.

Zgodovina sprememb…

Truga ::

Nja. 980Ti je bila prva graficna, ki je kostala toliko kot 2x970 in ponudila isti performance kot 970SLI. Pred tem si vedno dobil boljsi p/p z dvemi mainstream, v igrah ki so podpirale (tiste ki ne podpirajo pa so praviloma razni indiji ipd, kjer imas itak z eno vec fps kot je refresh rate)

FlyingBee ::

...in še en kup težav, da ne omenjam prilagajanje ohišja, matične,... za gostovanje dveh.

Truga ::

High performance maticne brez 2-3h pcie16 slotov prakticno ne dobis, ohisje pa tud ni problem ce se ne preseravas z itx? O cem govoris?

FlyingBee ::

Govorim o double trouble za par iger, ki so dobro skalirale in večino, ki ne ter artefakti, microstuttering in podobne bedarije. Multigpu je za entuzijaste, ki so itak že zmetali kup denarja in potem še dve high end zvežejo, da imajo absolutni top performace. 2 mainstream grafe so bile mogoče v času geforce 6600gt res dobra naložba, ampak potem pa vse manj in manj, kot si že sam opisal, da to izumira,jazsem pa razlog še napisal.

Če bi bilo super, kot je v teoriji, potem bi to zdaj bilo v mature fazi in popularno, pa vidiš, da je daleč od tega. Z razlogom.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Truga je izjavil:

Ce si mel dalec nazaj si verjetno gledal kar se rece "microstutter". Ko so frejmi prevec neenakomerno porazdeljeni, preko teh n fps. Radeon vem da je imel probleme s tem, razen na dualgpu kartah (npr 4870x2), od radeon 6000 serije naprej pa je popravljeno tudi pri klasicnem xfire.

Za nvidijo nisem 100% kdaj so popravli, ampak meli so skos iste probleme, zdaj pa jih kolkor vem niti nimajo vec.

Jasno, to nima zdaj vec nobene veze, glede na to da SLI/xfire prakticno ne obstaja vec.



Da, vem kaj se je dogajalo. Pa poleg microstutteringa so bili "droped frames". A se takrat nisem znal izraziti. Zapisi so tu nekje na slo techu v obdobju 2005-2007. Takrat se nismo pogovarjali o stutteringu, kaj šele o microstutteringu. Tisti čas je bil pomemben nad 60+FPS in akcija. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Brane3 ::

Kako je zdaj s temi novimi generacijami - a se bo vse končalo na nekaj novih ukazih za AI itd ali pa bomo res dobili zadevo, kjer enote lahko vsaj delloma izvajajo ločene podrutine brez časovnih penalov ?

Jst ::

DX12 načeloma podpira, da vsaka grafa dela svoje delo, a morajo game devi za to poskrbeti. Žal, ni neke univerzalne rešitve.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

m0LN4r ::

Eno vprasanje a je za DLSS potreben turing?
Je dlss mozen samo zaradi AI? Zanima me kako to malo tocneje deluje.

Drugo, potem bo NV naceloma mogla tale AI core prenest tudi v naslednji gen gpujev, ker ce ne, nebo vec delal. Razen ce zadevo nadomestijo z surovo mocjo.

Tretja stvar, avstrijci so dali neko pobudo da se v evropi zgradi en supercomputer za AI medical research, se ze ve kdo bo imel prste vmes ali so se pri zbiranju denarja?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Jst ::

Mi (EU) že imamo supercomputer, najboljši in najkoristejši po mojem mnenju. Dela v 4ih layerjih. Če te zanima več, pojdi na CERN stran. Na dan delovanja zberejo TAKO GROMOZANSKE količine podatkov, da jih zajamejo samo majhen promil. Zelo zanimivo branje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

m0LN4r ::

To vem, samo na radiu je minister govoril, da bo to predvsem avstrijsko-nemska investicija oz. last tamkajsnjih institutov.

Bom poiskal kateri projekt mislim, rekel je tudi, da taksnega se trenutno za ta namen nimamo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

Neki o tem se mi zdi: https://www.google.com/url?q=https://fu...

klikliklik

Da bo predvsem en za AI medicino, en pa vreme in kaj jaz vem se kaj.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Jst ::

CERN ne štejejo? No, glede na vso infrastrukturo, sicer razumem; ne vem kako bi... Podatki se pošljejo po celem svetu in (tudi) tam računajo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FlyingBee ::

Directx RT fully implemented
https://www.techpowerup.com/248158/wind...
Windows 10 October 2018 Update (version 1809)

improvements relevant to PC enthusiasts and gamers. These include the latest update to DirectX that adds DirectX Ray-tracing API features (DXR), the latest version of WDDM, and native HDR standards management settings via Display Settings.

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

A ta DirectX RT dela tudi z Firerays ?

m0LN4r ::

DamijanD je izjavil:

A ta DirectX RT dela tudi z Firerays ?

DXR posploseno je dodatek za uporabo raytracinga v DX12 Radeon Rays je pa knjiznica za AMD gpuje, tako kot ima Nvidia svoje za RTX
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Dr_M ::

Tale AMD precej na hrvasko spominja. Fire...ognjeni...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Treer ::

Hehe, pa res in to v več pogledih:
poln gobec obljub - check
porazno realno stanje - check
vatreni / PC melting conmponents - check ;((
širokoustni patriotizem / priseganje na znamko a dejansko gastarbeiterstvo v Njemaćkoj / skrivni nakup Intela&Nvidie - check :))

Dr_M ::

Touché. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
11 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33949001 (40438) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26746935 (40169) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10215706 (13160) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12224531 (20960) Cange

Več podobnih tem