» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
13 / 84
»»

Truga ::

nvidija ne "gimpa" nicesar, gimpajo kar game developerji ko nucajo razne hairworke in podobne reci.

amd ma vsaj nastavitev da omejis tesselation, nvidija control panel tega pac nima lol. upgrade or stutter

FlyingBee ::

Ko že o tem, a so z RTX, ki je največja sprememba v poimenovanju geforcov, kaj spremenili Control Panel, zadeva je še pri Pascalih zgledala kot nekaj iz win 98.

Dr_M ::

nvidija ne "gimpa" nicesar


Eni trdijo drugace.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

m0LN4r ::

Dr_M je izjavil:

nvidija ne "gimpa" nicesar


Eni trdijo drugace.

Predvsem tisti, ki neki na pamet govorijo namesto, da bi sami sprobali en driver izpred nekaj let in danes v isti igri. Predvsem pa razni rdeci fanboyi, ki te opcije niti nimajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Treer ::

Tako je, najbolj to gonijo kaki socialci, ki še vedno matrajo svojo 7970 / 280x (itak kupljeno kasneje za 150-max 200€), kako da je sedaj po toliko letih boljša najmanj od navadne 780-ke, če ne že kar od Ti, da se pač počutijo malo bolje s svojo obsoletno pečko.

dolenc ::

Ja, ker ob nakupu so pa res trpeli, vse je delalo magično, in še kar dela, kere sirotinje :P

Jst ::

Sem malo prebral o "hack-u", kako uporabiti Freesync z Geforce grafo. Uporabili so APU, kamor so priklopili monitor, in za špil rekli, da naj laufa v High Performance, kar je povzročilo, da je špil uporabljal nvidijo.

Kaj pa, če imaš 2080 in recimo kupiš AMD 560? To so za Windows obe "High Performance".

Priklopiš monitor na AMD, kako pa potem nastaviš, da špili uporabljajo 2080?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gendale2018 ::

kako nastaviš ne vem, sem pa na redditu bral da naj bi delalo
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FlyingBee ::

Tudi s rx 550 so uspeli tako, pa celo samo z geforcem.
https://techreport.com/blog/34136/updat...

dolenc ::

Zakaj bi to sploh delal. Sej imaš druge programske rešitve, freesync/gsync sta vredu za nizke fps, ko enkrat tovčeš fps nad osveževanjem monitorja, kar komot s to grafo, pa kaj drugega uporabiš.

gendale2018 ::

kaj če maš 4k 120hz monitor
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Jst ::

Še pred izidom Vege sem kupil 4K IPS HDR monitor, ki ima tudi FreeSync. (Gsync variante takrat ni bilo za ta monitor, če se prav spomnim.) In bi rad uporabljal FreeSync, ker sem imel v računalniku par dni Vego in se mi je FreeSync priljubil. Tako da skeširat 150 EUR za eno low level 560 ali katera je pač najnižja, bi bilo idealno. V Idle itak ne porabi veliko; skrbela bi samo za priklop monitorja in mogoče lep prikaz HDR* in seveda FreeSync, Nvidia pa bi poganjala igre.

*Geforce Control Panel pri nadgradnji driverjev včasih nekaj stoka - čudno nastavi monitor. Resolucijo sicer nastavi 3840x2160 in 60Hz, Output Color Depth Bit Depth in Output Color Format pa pri enih verzijah nekaj je*e. Zato ne nameščam vsake beta driverje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Predator X ::

Dr_M je izjavil:

Predator X je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Hja, na GTX1070 2GHz ni nic posebnega. Vecinoma grejo 2.05-2.1GHz, kar ni tok slabo.


AHAHA,
ti že veš.... sploh pa ter 2,5-5% (idealnih razmerah) je velika razlika.



Ja vem ja. Imam gtx1070, ki se ne navija neki prevec dobro, pa vseeno zmore 2GHz bp.
Ti pa lepo nehi bullshit prodajat.


Sej ti pravm, da ni razlike oziroma boš opazil te tri procente samo s benchmarkanjem iste scene. Zdej pa al je 2000MHz al pa 2100MHz bo razlika samo 100fps vs 103fps ali 200fps vs 206fps... realna slika za 60Hz in večino pa je 65fps vs 66fps. Res NORO!.

Dr_M ::

Ja pascali ze po defultu boodtajo zelo visoko, zato ni 20% razlike.
Aja, sej pri amdju se teh par % ni razlike, ker se se slabse navijajo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FlyingBee ::

Ponavadi od 8 do 12% izstisnejo iz Pascala.

Predator X ::

Pri AMDju sta bili dobri OC kartici HD 7950 in 7850. Iz cirka ~850-950MHz na 1100-1250MHz. Kar pa je bil že konkreten boost tud memory se je dal navit kr dobr.

FlyingBee ::

Moraš še upoštevat, da je prvi gcn nad 1ghz konkretno začel gret.

D3m ::

Ja in?

Fermiju ste pa to opravičili al kako.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

FlyingBee je izjavil:

Moraš še upoštevat, da je prvi gcn nad 1ghz konkretno začel gret.



Kar seveda ni res. Hd 7870 je bila med najbolj ucinkivitimi karticami... 1000-1100MHz core clock. Verjemi HD 7850 1050-1100MHz je vseeno zelo ucinkovita zadeva za 28nm

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

Ja in?

Fermiju ste pa to opravičili al kako.

Lp.

28nm?

Predator X je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Moraš še upoštevat, da je prvi gcn nad 1ghz konkretno začel gret.



Kar seveda ni res. Hd 7870 je bila med najbolj ucinkivitimi karticami... 1000-1100MHz core clock. Verjemi HD 7850 1050-1100MHz je vseeno zelo ucinkovita zadeva za 28nm

Maxwell je bil na 28nm, če že učinkovitost na 28nm omenjaš.

980 je bila razred zase

Zgodovina sprememb…

Treer ::

Hehe 980 - rdeči še danes, polne 4 leta kasneje nimajo karte, ki bi bila enako zmogljiva ob enaki ali manjši porabi in to na pol manjšem procesu, lol! ;((

Piko8520 ::

še danes, in tudi nikoli ne bodo imeli!
že 980 je bila klasa zase, da se ne omenja 980 ti, katera je še danes vrhunska v svojem razredu na vseh pogledih

pa nebi bilo slabo iti nazaj na bistvo teme? RTX?

se že kaj ve kdaj bodo dali na prodajne police 2080 ti?

tikitoki ::

Treer je izjavil:

Hehe 980 - rdeči še danes, polne 4 leta kasneje nimajo karte, ki bi bila enako zmogljiva ob enaki ali manjši porabi in to na pol manjšem procesu, lol! ;((


S tem, da govoris take bedarije, sam kazes, da si bedak in ne poves nic o staju na trgu GPUjev.

Treer ::

Bedarije? Pokaži potem rdečo karto z boljšim performance/watt, mojster!

tikitoki ::

Treer je izjavil:

Bedarije? Pokaži potem rdečo karto z boljšim performance/watt, mojster!


VEGA 56 je hitrejsa od GTX 980 Ti, poraba pa priblizno enaka. Bolj natancno pa se mi ne da s tvojimi nebulozami ukvarjat, ker je skoda casa.

Bwaze6 ::



Jp, Vega 56 ima boljši performace/watt od GTX 980 Ti.

Treer ::

Govora je o navadni 980, ki na telem grafu "priročno" manjka, ne o Ti, ki je bila navita kolikor je arhitektura dopuščala, a dajala temu primerne rezultate, ne pa Vega64, ki tali kompe, pa ne doseže niti 1080, lol :))

Bwaze6 ::

Pokaži, ne nabijaj na pamet.

gddr85 ::

Treer je izjavil:

Govora je o navadni 980, ki na telem grafu "priročno" manjka, ne o Ti, ki je bila navita kolikor je arhitektura dopuščala, a dajala temu primerne rezultate, ne pa Vega64, ki tali kompe, pa ne doseže niti 1080, lol :))

imaš 970ko pa mal odštej

FlyingBee ::

Prvih deset mest na grafu je geforcev, celo najnovejši top gpu, noro.

gddr85 ::

seveda, pascal in sedaj turing imajo pač zelo dober p/w

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

FlyingBee ::

Maxwell in Pascal sta ponesla top gpuje v vrh p/W, to je velik korak in pokazatelj, da imajo boljši tech.

Treer ::

Bwaze6 je izjavil:

Pokaži, ne nabijaj na pamet.


Točno takega grafa, ki bi imel vključeno 980 sedaj ne najdem, je pa tule od iste strani perf/watt, ko je ravno prišla ven 1080-ka
 .

.



In se lepo vidi, da je 980-ka cca 20% boljša (63 je cca 20% več od 53, preden bo kakšen višji matematik triggered, da je samo 10% razlike) od 970-ke (in ne slabša, kot je zgoraj nekdo nepodučeno sugeriral), kar bi jo v zgornjem grafu uvrstilo tik pred 470-ko. Se točno spomnim enega prvih review-ev (katerega sedaj ne najdem) ko so prišle Vege in so zapisali pod rubriko power consumption, da še 56-ka ne doseže niti p/w 980-ke, "which is nothing to write home about" če se prav spomnim fraze :D Šele če jo undervoltaš kot sem malo kasneje bral, da so mnogi naredili, je verjetno malo boljša. 980-ka je bila prelomna karta glede perf/w, prva high end, ki je v tej rubriki zasedla prestol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

gddr85 ::

rečmo da je nekje pri vega56 ;)
1060ka je pa rang 980 ampak s konkretno manjšo porabo
980ka ima 170tdp, vega56 210tdp, boljša je pa cca 35%

tikitoki ::

Bwaze6 je izjavil:



Jp, Vega 56 ima boljši performace/watt od GTX 980 Ti.


Itak, da povleces te nesposobneze al pa placance. Kako predvidljivo.

https://www.guru3d.com/articles-pages/a...

tikitoki je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:



Jp, Vega 56 ima boljši performace/watt od GTX 980 Ti.


Itak, da povleces te nesposobneze al pa placance. Kako predvidljivo.

https://www.guru3d.com/articles-pages/a...


https://www.guru3d.com/index.php?ct=art...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

m0LN4r ::

Calculated TDP ? kva je pa to?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Pač maxwell je na istem 28nm naredil štalo konkurenci, 16nm je potem samo še potrdil prednost, ki jo ima še zdaj.

MihaK3 ::

Uff ja, se spomnim gtx 970 (ki sem jo imel sam) proti 390x, katero je nabavil kolega in sva začasno zamenjala, ker je ugotovil, da nima dovolj močnega PSU-ja (:))). No medtem, ko je bila 970-ka normalna kultivirana karta, ki ni ne tulila in ne pretirano grela, je bila za približno enake fps-e (vsaj na 1080 oz 1200, pri višjih naj bi bila boljša) 390x pravi jet-engine, tako v zvoku, kot v proizvedeni toploti. Najbrž sicer ni pomagalo, da je bila referenčni dizajn, a vseeno. On je potem enkrat kasneje dal gor tisti tavelik hladilnik od Arctica, da vsaj ni več poslušal turbine.

gendale2018 ::

a ni gtx 970 ravno tista kartica s katero je nvidia nategovala velikosti rama?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MihaK3 ::

Je ja, 3,5 hitrega in 0,5 počasnega :)) - ampak za 1080p ni bilo panike, jaz sem jo ravno na ta račun ceneje dobil :D

Truga ::

MihaK3 je izjavil:

Uff ja, se spomnim gtx 970 (ki sem jo imel sam) proti 390x, katero je nabavil kolega in sva začasno zamenjala, ker je ugotovil, da nima dovolj močnega PSU-ja (:))). No medtem, ko je bila 970-ka normalna kultivirana karta, ki ni ne tulila in ne pretirano grela, je bila za približno enake fps-e (vsaj na 1080 oz 1200, pri višjih naj bi bila boljša) 390x pravi jet-engine, tako v zvoku, kot v proizvedeni toploti. Najbrž sicer ni pomagalo, da je bila referenčni dizajn, a vseeno. On je potem enkrat kasneje dal gor tisti tavelik hladilnik od Arctica, da vsaj ni več poslušal turbine.
to je predvsem odvisno od tega kaksen cooler nabavis. pri obeh imas obe opciji.

MihaK3 ::

Mja, glede glasnosti še verjetno, glede toplote nimaš pa kaj narediti; jaz sem bil dobesedno šokiran, koliko mi je 390x segrela sobo in to ponoči pri odprtem oknu (res pa da poleti).

Truga ::

Tudi pri toploti, jasno. Vroce cipovje proizvaja ene 10-15% vec toplote kot hladno, ker s temperaturo tranzistorjem precej pade ucinkovitost, pri 150-200W je to kr opazna razlika.

Ce mas shitty cooler ki se dere napolno in fura GPU na 80 stopinjah bo zru kar precej vec kot tisti ki dobro deluje pri 60 stopinjah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

FlyingBee ::

Verjemi, za 290/390x je bil potreben zelo dober cooler, da je na default nastavitvah delala dokaj tiho. Na testih je velikokrat openbenchmark in tam so še kar kultivirane temperature. Takoj pa ko si hotel v zaprtem sistemu, se je pa začelo, brez vodnega je bilo potrebnih kar nekaj ventov in zračno ohišje, kar je lepo vse navzven pošiljalo, bognedaj, da je silent ohišje bilo. Kdor misli drugače, očitno ni imel teh grafičnih v ohišju z obema stranicama gor.

MihaK3 ::

Ja, jaz tisti teden ali koliko sem jo že imel sploh nisem dal gor leve stranice. Najprej zato, da sem videl če vse v redu deluje, potem ko sem pa videl koliko greje, si pa nisem upal, da ne bi česa spražil ;(( Pa fasciniralo me je tudi, kako vroča je bila na otip že samo med brskanjem po netu... Recimo moja 970-ka pri nizkih obremenitvah sploh ni prižigala ventilatorjev, pa je bila občutno hladnejša (oz, raje recimo topla proti vroči Radeonki, s tem da tam je se je ventilator ves čas vrtil)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

gendale2018 ::

MihaK3 je izjavil:

Je ja, 3,5 hitrega in 0,5 počasnega :)) - ampak za 1080p ni bilo panike, jaz sem jo ravno na ta račun ceneje dobil :D

mogoče ni panike, ampak se vseeno počutiš nategnjenega če jo kupiš kot kartico s 4gb

raje bi jo oglaševali kot 3,5
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

klinker ::

970ka je bla super grafa, kljub kiksu z ramom.
Ob izidu je kostala 300€, na koncu pa ze 400€. Ne vem ce je se kera grafa samo dobivala na ceni kot je 970ka in se vseeno prodajala kot vroce zemljice.

FlyingBee ::

Ja, 1070 recimo, če sploh ne upoštevamo miniranja

gendale2018 ::

sej nisem rekel da ni bla (oziroma je še) dobra, ampak zaradi tega z ramom bi se jaz počutil nategnjenega, če bi jo kupil... ves problem bi bil rešen, če bi jo lepo oglaševali kot 3,5gb

>Ob izidu je kostala 300€, na koncu pa ze 400€. Ne vem ce je se kera grafa samo dobivala na ceni kot je 970ka in se vseeno prodajala kot vroce zemljice.
cel kup grafične je dobivalo na ceni ko je bil mining najbolj profitabilen, prodajale so se pa tudi super 8-)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

gddr85 ::

sej v US si za ta gimpworks menda dobil celo nek keš nazaj
««
13 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33948125 (39562) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26746322 (39556) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10215230 (12684) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12224202 (20631) Cange

Več podobnih tem