» »

Kako rizičen je nakup rabljene grafične kartice?

Kako rizičen je nakup rabljene grafične kartice?

BorutO ::

A kdo ve kako rizičen je nakup rabljene grafične kartice? Grafa mi je pred dnevi crknila, zato bi rad kupil eno zelo dobro za bolj poceni, torej rabljeno. Gledam kartice 6gb in 8gb … Cene so za par sto eur razlike od novih. Problem nastane, ker ne vem kako je s kupovanjem grafične kartice. Ima kaj veze, če je grafična kartica bila navita ipd. Moja grafa je namreč bila pred tem, da crkne že dolgo, saj sploh nisem več mogel igrati iger na normalni kakovosti ampak samo na ta slabši, če ne se je računalnik resetiral.

filip007 ::

Se je pregrevala, katera pa je, prej bi to reševal.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

MIHAc27 ::

Jaz sem kupil rabljeno, vendar mislim da je imela še nekaj garancije. Prodajala se je ker je dokaj glasna.
Ker sam uporabljam slušalke me ne moti.

Je pa grafika enih bolj rizičnih komponent po moje. Če bi menjaval bi verjetno spet kupil tako, da ima vsaj pol leta garancije še.

dolenc ::

Ma ubistvu je vseeno. Odleti ti lahko nova, odleti ti lahko rabljena.

Sicer se tud same komponente na vezju "obrabljajo" ampak bo prej za v koš kot pa, da bo kej odletelo zaradi starosti. Edini "potrošni" materjal so ventilatorji, to pač greš pogledat, če so glasni, pa seveda če vse deluje. Če deluje ni razloga, da bi pa čez en mesec kar nekaj odletelo, zaradi "obrabe".

Prednost nove je garancija, v kolikor je rabljena nima. Glih tako lahko crkne, sam imaš saj komu nazaj poslat.

Jst sem premenjal že kar precej, pa se ne spomnim, da bi mi bilokatera grafična kartica kdaj "umrla". Imel pa sem že take, ki so do mene prišle z defekti, tako da zgodi se očitno.

BorutO ::

Na netu sem bral na kaj moreš biti najbolj pozoren, ko kupuješ rabljeno kartico. Predvsem, kaj te lahko doleti, če tudi je videti vse v redu z njo.
En zelo zanimiv članek:
https://www.tomshardware.com/news/used-...

Zdaj garancija če je ali ni, verjetno ne igra pri meni neke vloge, saj tako večinoma grafične ne crkujejo tako. To grafično Geforce gtx sem imel skoraj 4 leta. Eno AMDjevo pred tem sem imel še celo več let.

dominuspro ::

Največji problem je, če je bila v prostoru kakega hudega kadilca +/ali prah.
Navijanje, brez višanja voltaže, pri Nvidiah ni problematično. Za višanje voltaže ne moreš vedeti nikoli in nikakor. Z AMD nimam izkušenj in ne bom trdil ničesar.
Minerji so poglavje zase - zelo odvisno od človeka. Če je človek pameten in izobražen, bo mining kartica v top stanju - brez prahu, delovala na nižji temperaturi, kot predvidena in nikoli overvoltana. Overvolting bi bil sploh višek neumnosti, ker minerji stremijo h nižanju porabe in večji učinkovitosti.

Moje izkušnje so take, da se je pri dražjih karticah na bolhi težje nategniti. Vsak nategunski čefur pač nima denarja za 400+ € grafo...
Če dobiš zraven še račun in garancijo, pa sploh ni straha oz. se lahko pokvari ravno tako, kot nova. Preveriti je pač treba, da dela normalno in da je garancija veljavna(ni bil odstranjen hladilnik - nalepke se pretrgajo z odstranitvijo hladilnika). Itak te zanima rang graf od 1060 6GB dalje in te so še vse v garanciji... Kupi tako, da ima račun in škatlo. Že to ti bo dalo vedeti, da je najverjetneje lastnik skrben.

tikitoki ::

Na bolhi so problem previsoke cene, ki velikokrat naredijo nakup rabljene robe nesemiselen.

Moroni prodajajo rabljene graficne drazje, k dobim novo iz Nemcije s postnino vred. SE pa vmes najde tudi kaj po bolj zmernih cenah. Sam meni se ne zdi smiselno s tem ukvarjati, ce ni rabljena roba dovolj cenejsa. 10% posto res ni dovolj, da bom reskiral in se s tem ukvarjal.

Pa cvetke, ki ti izjavijo, da test ni mozen, lahko ti pa dajo dostop prek neta in preveris delovanje. Se posebaj dobro se to obnese pri tistih GPUjih, ki jih sploh nima priklopljene na mining rig:).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

dolenc ::

Mimgrede mam jst 2 svoji rx 480 gor za 220eur :)

tikitoki ::

A mata vsaj 8 Gb RAMa? K zadnjic so na MF prodajali za 208 EUR nov RX 580 4 GB.

dolenc ::

Ne vsaj, točno toliko

tikitoki ::

dolenc je izjavil:

Ne vsaj, točno toliko


Whatever.

V vsakem primeru pa je to prevec za, z rudarjenjem zgonjen, GPU brez garancije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

dolenc ::

Nikogar ne silim v nakup.

Sta pa bili skozi pod 60stopinj in počasnih ventilatorjih, ker sta v mrzlem prostoru, ne da se kej razumeš na te zadeve :)

edi45 ::

1. Prepričaj se da ima grafična garancijo
2. Ne kupi grafičnih, ki so bile uporabljene za rudarjenje/mining
3. Pazi na ceno, ker bolan folk na bolhi, prodaja skurjene grafična od mininga, za več kot dobiš novo iz nemčije.

Unknown_001 ::

Kupi novo ki se ob podobni zmogljivosti ne bo toliko grela in basta.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

tikitoki ::

dolenc je izjavil:

Nikogar ne silim v nakup.

Sta pa bili skozi pod 60stopinj in počasnih ventilatorjih, ker sta v mrzlem prostoru, ne da se kej razumeš na te zadeve :)


Bi rekel, da ti nimas pojma. Imas pa sreco, da je takih veliko in mogoce se najde kdo, ki ti bo dal 220 EUR.

Riff ::

ja najbuljš je rabjena z garancijo pa z normalno ceno al pa nova k zdj je res veliko rudarjenja in brez garancije jst nebi kupoval rablene novešje grafične, včas sem ko se še ni rudarilo kritovauz danes nebi več

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

dottor ::

Jaz sem pred leti vzel rabljeno R9 280X ki je bila uporabljena za mining, je pa imela še precej garancije. Dela še dan danes brez težav. Tako da če se le da rabljeno z garancijo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Unknown_001 ::

Riff je izjavil:

ja najbuljš je rabjena z garancijo pa z normalno ceno al pa nova k zdj je res veliko rudarjenja in brez garancije jst nebi kupoval rablene novešje grafične, včas sem ko se še ni rudarilo kritovauz danes nebi več


Poseben razlog?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Riff ::

Unknown_001 je izjavil:

Riff je izjavil:

ja najbuljš je rabjena z garancijo pa z normalno ceno al pa nova k zdj je res veliko rudarjenja in brez garancije jst nebi kupoval rablene novešje grafične, včas sem ko se še ni rudarilo kritovauz danes nebi več


Poseben razlog?

brez granacije no input signal se zgodi naprej pa ramišljaj sam :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Minerji prodajajo GPUje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23328772 (9832) Magic1
»

Etherum mining (rudarjenje) (strani: 1 2 3 460 61 62 63 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3108474768 (83499) Jagdpanter
»

Nakup rabljenih grafičnih kartic

Oddelek: Loža
252526 (1293) Blinder
»

Nvidia poziva k odgovorni prodaji grafičnih kartic vsled kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7221613 (17276) snow
»

Nakup grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
4610970 (10244) neon21

Več podobnih tem