» »

Minerji prodajajo GPUje

Minerji prodajajo GPUje

1
...
3 4
5
»

FireSnake ::

Vredna je toliko, za koliko gre v promet.
Nori bi bili, če bi prodajali pod tržno ceno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Meizu ::

FireSnake je izjavil:

Vredna je toliko, za koliko gre v promet.
Nori bi bili, če bi prodajali pod tržno ceno.


Pa gre v promet?

MetalLord ::

Meizu je izjavil:

S tem da ni vredna toliko. 300eur za rabljeno je čisto fairplay cena. Bomo videli, kdaj bodo na voljo po tej ceni.

Novembra sigurno še ne, kaj pa pride, boga 8GB 30% hitrejša kartica za 600EUR (AMD Navi 33). Kdo bo branil prodajalce, da ne bodo prodajali 3070 za 400-500EUR, čeprav že danes dobiš novo 6700 XT za 500EUR ter 3070 za 650EUR.

Od teh starih kartic drugače že zdaj niti ena sploh ni dobra, ali imajo samo 8GB, ali imajo zelo slab RT performans, ali imajo 10-12GB ter kurijo kot peč. To bo ob izidu nove generacije vredno samo še 300-500EUR. 24GB modeli mogoče 800EUR, ker nove boš za ta denar dobil samo 8-12GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

tikitoki je izjavil:

DA dobis 500 EUR za rabljen RTX 3070, moras ze imeti sreco. Pomoje je 400 EUR bolj realisticna cena, ce je prodaja dejansko zeljena.

Med ~450EUR in ~570EUR se prodajajo na Ebayju (to so zaključene dražbe), pri nas v SLO pa še komot dodaš par desetakov. Tko da za 500-550EUR mora it na bolhi.


Izgleda, da so slovenci res butci. RXTX 3060 ti so mel ana Amzonu pod 500 EUR. Fool and money soon part ways.

Mr.B ::

Tole ni eBay ampak uradne cene vDE
408 € RTX 3060
499€ RX 6700 XT
525 € RTX 3060 Ti
598 8GB INNO3D GeForce RTX 3070 Twin X2
781 € 8GB INNO3D GeForce RTX 3070 Ti X


Tako da, öe mi crkne rabljena n eBay ali lokalca bom imel isti RMA ppoostopek, in v nobenem primeru ne bom placa 20% manj za rabljneo kot so nove.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

Uh, izbral si najnižji rang kartic po kvaliteti. Vseeno je to bolje, kot tvegati zgonjeno majnersko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Uh, izbral si najnižji rang kartic po kvaliteti. Vseeno je to bolje, kot tvegati zgonjeno majnersko.

Ja in, a bom od minerja dobil račun in garancijo ? Če imajo Quadro kartice skoraj 7% failure rate je čisto vseeno če vzamem poceni model.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

45cal ::

Sheteentz ::

Enivejz, rudarji undervoltajo kartice, tako da sam procesor gpu-ja ne trpi, a ne? Obenem pa močno navijejo frekvence VRAMA, a ne? Tako da tale mit o super duper undervoltanih minerskih gpu-jih ni tako super duper, če imaš na koncu fuč VRAM.

Homelander ::

Tako delam tudi jaz za igranje iger, ker dejansko ni druge možnosti preživeti poletje s 390W kartico. Že tako je telih zadnjih par dni ubijalskih, v ponedeljek v sobi 28°C, sem moral spat ob polnoči da je šlo na normalnih 27°C, seveda pri na stežaj odprtem oknu.

GPU je bolje spraviti na čim manj, ampak pri eni voltaži med 725 do 740 mV močno pade frekvenca rama, to sem že napisal v enem mojih prejšnjih postih. Itak pa noben ne mara imeti čim manj, tako da je 775 mV idealno za 3080, to je 250-290W. Pri 850 mV poraba ponori - 350W, 800 mV je pa tudi že 300W, pri 750 mV pa že ne profitiraš veliko.
Bi bilo res zanimivo izvedeti od minerjev na koliko imajo 3080. Verjetno kar 750 mV, oz. če imajo čas, najdejo tisto mejo pred dropom o kateri sem govoril. Za gaming je bolj problem vročina kot pa iskat zadnji Watt porabe, tako da greš lahko malo višje.

VRAM sem pa sam sprva nekaj mislil, da je najbolje nastaviti na neko srednjo vrednost, se pravi da če ti +1400 vrže napako, namesto da daš na max +1200 (iskat res točne meje se meni ne da, pri VRAM je dobro imeti malo rezerve), daš na +600. Ampak sem potem primerjal v Excelu, pa je tako majhna razlika že med min kolikor gre pa med +1200. Pač enakomerno gre poraba z zelo položno krivuljo gor, performans pa tudi enako počasi z vsakih +100 MHz, tako da vseeno če imaš na max.

Suprim X ima dobro porihtano hlajenje ram čipov, tako da ni problem če zvišuješ. Nisem opazil da bi bila kaj višja temperatura z navitimi, mora biti kvečjem stopinjo, lahko pogledam doma moje benche.

Pač da dobiš približno dobre performanse (že to izgubiš -10% napram stock), moraš pač povišati VRAM frekvenco do konca.

Z undervoltom 3080 na okoli 270W tako prideš na RX 6800 performans oz. kvečjem 5% več. 6800 kuri 220W, tako da če bi bil RT kaj boljši od RTX 2080, bi bila to generacijo to daleč najboljša kartica.

Za 3090 res pravijo da ne smeš kupovat minerske. Verjetno se čipi še toliko bolj grejejo, ker jih je 2x več in so na obeh straneh PCB-ja. 3080 pa ne verjamem da je problem.

Je pa res da je 500EUR veliko dati za GPU brez garancije. Sam sem dal 2016 250EUR za rabljeno 970, pa je čez kakšno leto izgubila polovico performansa. Nove so bile pa 300-350EUR. Grem stavit da je bila minerska.

Zgodovina sprememb…

Baja ::

tudi ram se ne navija na maks. ponavadi na forumih/discordih najdes optimizirane nastavitve, ki porabijo najmanj stroma in dajo ven skoraj 100% hashrate.

8 veg - optimalne nastvitve - 400Mh/s
8 veg - maks ram (+150mhz)- 402Mh/s

če se prav spomnim je bla poraba skoraj 200w visja za 0,25% vecji hashrate. does not compute.

res pa je, da verjetno vsi niso glih optimizirali porabe. še posebaj če so meli strom "zastonj"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Eliaz ::

Pri Komponentko.si sem dobil RTX 3090 za 849 EUR z lepotno napako, ki je praktično nevidna, ko je GPU v PCju. Pa dali so mi še leto garancije. Bolano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eliaz ()

Blinder ::

Bolano je dat za graficno kartico vec kot za vse ostale komponente od racunalnika skupaj
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mr.B ::

Blinder je izjavil:

Bolano je dat za graficno kartico vec kot za vse ostale komponente od racunalnika skupaj

Kaj hoces povedat da mora nadgraditi 2 leti star proc, ker pri 4k se kaj dosti ne pozna.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Meiniken ::

Vsak po svojih zmožnostih.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Horas ::

Eliaz je izjavil:

Pri Komponentko.si sem dobil RTX 3090 za 849 EUR z lepotno napako, ki je praktično nevidna, ko je GPU v PCju. Pa dali so mi še leto garancije. Bolano.


si ti dobu ja pr komponentku :)) 3090 za tako ceno :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

FireSnake ::

Ja, en komad so prodajali.
Ampak ne morem se znebiti občutka, da je tole reklama.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DarwiN ::

Na ebayju jih dobiš za 800€ kot keks.. Ali pa nova 6900XT za 699€ trenutno na Mindfactory. Ni bila to neka huda kupčija za 850€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Sheteentz ::

Za VR je nvidia še vedno zmaga poti AMD-ju, ki omogoča foveated rendering samo v DX12 aplikacijah. S FFR dobiš z nvidio najmanj 20 boosta, tako da AMD je za VR praktično sranje.

Eliaz ::

FireSnake je izjavil:

Ja, en komad so prodajali.
Ampak ne morem se znebiti občutka, da je tole reklama.


jih je blo kr ene par, ko sem prišel prevzet :)

hojnikb ::

DarwiN je izjavil:

Na ebayju jih dobiš za 800€ kot keks.. Ali pa nova 6900XT za 699€ trenutno na Mindfactory. Ni bila to neka huda kupčija za 850€.

se za 800€ bo tole aged like fine milk, k bo prsla ven 4080 in te karte nardila en kup neuporabnega zeleza (za ta denar)...
#brezpodpisa

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

655$ prodan
https://www.ebay.com/itm/GDDR6X-Graphic...
GDDR6X Graphics Card EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA 24GB See original listing
Item Sold

PS: nise mi dalo iskati zgornjega linka, samo v blizini te cene se giblje kar nekaj kartic.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Meizu ::

Mr.B je izjavil:

655$ prodan
https://www.ebay.com/itm/GDDR6X-Graphic...
GDDR6X Graphics Card EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA 24GB See original listing
Item Sold

PS: nise mi dalo iskati zgornjega linka, samo v blizini te cene se giblje kar nekaj kartic.


Sam to so US/Australia cene, torej za nas še DDV + carina + poštnina. Za koliko se pa prodajajo v EU? Grem stavit da 3090Ti izpod 900eur ne dobiš. Govorim sicer na blef ampak najbrž nisem dosti mimo usekal.

Se mi je kar zdelo:

https://www.ebay.de/itm/155191123546?ep...

Vse cenejše na ebay.de so "aus Vereinigte Staaten von Amerika". :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

velikBrokoli ::

A ni cena novih 3080 še vedno okoli 1000 eur?

Mr.B ::

velikBrokoli je izjavil:

A ni cena novih 3080 še vedno okoli 1000 eur?

Ne pri jurja se začno RTX 3090.
Ti verzije so 200€ dražje.
RTX 3080Ti se začno pri 1000€, navadne pa 200€ nižje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

velikBrokoli ::

Mr.B je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

A ni cena novih 3080 še vedno okoli 1000 eur?

Ne pri jurja se začno RTX 3090.
Ti verzije so 200€ dražje.
RTX 3080Ti se začno pri 1000€, navadne pa 200€ nižje.


Ah, imaš prav, jaz mislim, da sem pred kratkim gledal tisti 3080 12GB LHR model, ki pa ima cene od 1k navzgor. Ne vem sicer kaj se dandanes najbolj splača vzeti :)

Cveto ::

3060Ti pa vztraja na isti ceni že kaj nekaj časa. Kaj kupiti za cca 500€?

Magic1 ::

Malo dodaš in vzameš RX6800, ali počakaš na izid 7000
Magic

LeQuack ::

Ja. Ne boš dajal 500€ za zastarelo precenjeno kartico.
Quack !

FireSnake ::

Eliaz je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ja, en komad so prodajali.
Ampak ne morem se znebiti občutka, da je tole reklama.


jih je blo kr ene par, ko sem prišel prevzet :)


Ti si v skladišče videl?

Daj, komponentko nehaj s temi osladnimi reklamami! ASCII smajliji te še dodatno izdajo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Meizu ::

Cveto je izjavil:

3060Ti pa vztraja na isti ceni že kaj nekaj časa. Kaj kupiti za cca 500€?


Za 500€ oziroma na saleih po amazonu za okrog 430eur definitivno ena in edina AMD 6750XT 12GB. Ali pa 6800 16gb za cca. 100 eur več. Ostalo niti ne glej, nvidia popuši na celi črti v tem cenovnem segmentu.

Eliaz ::

Ti pa si zabaven :)

Magic1 ::

Če nisi RT faper, potem sploh ni dileme. Za 550€ definitivno RX 6800 ali 6750 za sto manj. RT v tem rangu je itak poitless.
Magic
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene grafičnih kartic v tujini že padajo

Oddelek: Novice / Grafične kartice
234680 (2615) tikitoki
»

Nvidia namenoma prepolovila hash rate na Geforceu RTX 3060 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
11218020 (11646) MrStein

Več podobnih tem