» »

Nakup rabljenih grafičnih kartic

Nakup rabljenih grafičnih kartic

techuser ::

Kakšne imate kaj izkušnje z nakupom rabljenih grafičnih kartic kot so GTX 1060, 1080? Je ebay v redu?

Bwaze6 ::

Kaj pa vem, jaz sem vedno kupil preko Bolhe, ker je bilo dejansko ceneje.

techuser ::

Na ebay.de je bilo dost ponudb po 100 EUR za GTX 1080 pa so vse prodali. Ne vem pa kako zanesljivo je kupovati ker še nisem nikoli prej kupoval na ebayu, se mi zdi pa zanimivo za star računalnik, da ne kupujem nove, ki je res predraga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

tikitoki ::

Ne vem zakaj nisi nabavil na BF. Tolk poceni bos sedaj tezko nasel rabljeno.

techuser je izjavil:

Na ebay.de je bilo dost ponudb po 100 EUR za GTX 1080 pa so vse prodali. Ne vem pa kako zanesljivo je kupovati ker še nisem nikoli prej kupoval na ebayu, se mi zdi pa zanimivo za star računalnik, da ne kupujem nove, ki je res predraga.


100 EUR za GTX 1080 je sumljivo poceni, na ebayu imas tudi goljufe. Lahko reskiras in upas, da bo vse ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

Pa preveri oceno prodajalca. Ce je visoka in ima veliko prodanih izdelkov, potem je manj moznosti za nateg.

V vsakem primeru se 100 EUR za GTX 1080 slisi too good to be true.

Alien123 ::

100€ za 1080ko je ziher nateg.

tikitoki ::

Eni temu recejo zastojn fake kartice, k uveljavijo ebay zascito kupca:)

c3p0 ::

Ali pa je bila dražba...

techuser ::

Najbrž dražba ker ponavadi so približno 250 EUR.

Dr_M ::

techuser je izjavil:

Na ebay.de je bilo dost ponudb po 100 EUR za GTX 1080 pa so vse prodali. Ne vem pa kako zanesljivo je kupovati ker še nisem nikoli prej kupoval na ebayu, se mi zdi pa zanimivo za star računalnik, da ne kupujem nove, ki je res predraga.


A ti res verjames v te pravljice?
https://www.techpowerup.com/forums/thre...

Pa ce malo pobrskas po tpu forumu, bos nasel se mnogo takih tem.

Spremljam malo ebay in graficne, kot so gtx1080/ti, gtx1070/ti se prodajajo rabljene mogoce 10-20% ceneje, kot nove v trgovini.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

tikitoki ::

Meni je zanimivo, da folk tolk skesira. Za rabljene rudarske kartice brez garancije, da folk tolk kesa. Se en dokaz, da so ljudje neumni:).

grimth ::

techuser je izjavil:

Kakšne imate kaj izkušnje z nakupom rabljenih grafičnih kartic kot so GTX 1060, 1080? Je ebay v redu?


Na tisoče ljudi vsak dan išče "super deal" na ebayu za grafične kartice, zato je posledično veliko goljufanja, tudi rabljene kartice so blizu MSRP zato ker je toliko povpraševanja...

Raje pač plačam malo več denarja in kupim pri uradnem distributorju in to je to.

Machete ::

tikitoki je izjavil:

Meni je zanimivo, da folk tolk skesira. Za rabljene rudarske kartice brez garancije, da folk tolk kesa. Se en dokaz, da so ljudje neumni:).


Ker niso doktorji kompliciranja, kot Slovenci. % kartic, ki crkne, je očitno dovolj majhen. Tudi sam vzamem minersko kartico BP, ako bi kupoval zdaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tikitoki ::

Machete je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Meni je zanimivo, da folk tolk skesira. Za rabljene rudarske kartice brez garancije, da folk tolk kesa. Se en dokaz, da so ljudje neumni:).


Ker niso doktorji kompliciranja, kot Slovenci. % kartic, ki crkne, je očitno dovolj majhen. Tudi sam vzamem minersko kartico BP, ako bi kupoval zdaj.


Ce kupis rabljeno, brez, garacnije, za 90% cene nove, si kvecjemu bedak. Potem ne kompliciras in kupis novo.
CE kupis rableno brez garancije, bi morala biti vsa cca. 40% cenejsa, da pokrije riziko in dejsvo, da bodo venti sli prej rakom zvizgat. Sam zal je trg rabljene robe obcasno cuden.

Machete ::

Kje so rabljene brez garancije 90% nove? :) To itak da ne bi. Tam 60% +- pa že.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tikitoki ::

Machete je izjavil:

Kje so rabljene brez garancije 90% nove? :) To itak da ne bi. Tam 60% +- pa že.


Za BF si dobil RX 570 za 105 EUR. Dej mi najd na bolhi vsaj za to ceno. Ne mores.

Danes pa imas na bolhi najcenejso za 130 EUR, iz DE pa dobis ze za 150. Pa bencin in cas, k gres GPU iskat in testirat tud ni zastojn (recimo, da je enas postnini iz DE).

Ce bi prodajali za 60% cene nove, pol bi rekle, np. Seveda gledam cene v DE, ker je boljse met garancijo v DE, k ne met nikjer:).

kyzersoze ::

tikitoki je izjavil:

ker je boljse met garancijo v DE, k ne met nikjer:).


Garancijo itak rabiš samo za RTX grafe.

Bwaze6 ::

Ja, sploh ker vedno več prodajaln garancijo veže na "initial buyer", kot kupec rabljene kartice lahko ob okvari samo še prosiš prvotnega lastnika, če lahko on vse uredi...

In ja, po letu non stop "rudarjenja" bodo vsaj ventilatorji že v precej slabem stanju na večini grafičnih.

Machete ::

Jaz, ko prodam rabljeno robo iz Nemčije, kupcu spišem izjavo v angleščini, da jo jaz ta pa ta, serijsko to pa to prodam temu pa temu na dan ta pa ta.. Če je na firmo, še poštemplajm in podpišem. Drugače sem seveda pripravljen vsakemu pomagat, ampak izjava o prodaji bi morala biti načeloma dovolj. Problem je prej tiskanje obrazca za reklamacijo ali poštnino..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tikitoki ::

Machete je izjavil:

Jaz, ko prodam rabljeno robo iz Nemčije, kupcu spišem izjavo v angleščini, da jo jaz ta pa ta, serijsko to pa to prodam temu pa temu na dan ta pa ta.. Če je na firmo, še poštemplajm in podpišem. Drugače sem seveda pripravljen vsakemu pomagat, ampak izjava o prodaji bi morala biti načeloma dovolj. Problem je prej tiskanje obrazca za reklamacijo ali poštnino..


Nekatere firme ne priznavanjo prenos garancije. Kar sicer lahkoprej preveris in kupis od firme, kjer je to izrecno dovoljeno.

Valvoline ::

Fake ali ni?
https://www.aliexpress.com/item/1005002...
Je kdo kupil kaksno rabljeno graficno @aliexpres?

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Prodajalec je nov in je dosedaj prodal samo 1 item: https://www.aliexpress.com/store/feedba...

Čeprav v oglasu med drugim piše 137 orders ter 65% popusta, iz € 110,00 na € 38,50

https://imgur.com/IMiYUYG

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

hojnikb ::

Bi znalo bit legit, glede na opise in kolk teh kart je blo za mining.
#brezpodpisa

KTr1sk ::

Valvoline je izjavil:

Fake ali ni?
https://www.aliexpress.com/item/1005002...
Je kdo kupil kaksno rabljeno graficno @aliexpres?

Bolj zaupam prodajalcu, ki ima vsaj 1 leto odprto "trgovino" in z manj %positive feedback kot pa temu z 100% in 1mesec odprti trgovini. Sumljivo mi je pošiljanje, ima samo možnost "Free Shipping to Slovenia via GLS_FR" in nima drugih opcij.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Dr_M ::

Sej ne da je v eni drugi temi o tem fake prodajalcu ze pisal nekdo, ampak vi kar kupite, sej nimate veliko za zgubit. Pa porocajte kako se je izslo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Blinder ::

V kateri temi? Kej vec info? Ampak res zgleda kot nateg. Naredil je glih eno prodajo, da ima 1/1 (100%) feedbacka ..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo starejše Iskra vbodne žage

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
222377 (1735) Kvinta
»

Napajalnik 12V DC 400W

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71065 (851) Mr.B
»

Ojačevalec za Logitech Z5500 5.1 zvočnike

Oddelek: Zvok in slika
282424 (1607) Tomson
»

Čipiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9515871 (12413) m0LN4r
»

Mali upgrade računalnika

Oddelek: Strojna oprema
211505 (983) FiReFTW

Več podobnih tem