» »

Nakup grafične kartice

Nakup grafične kartice

minos55 ::

Pozdravljeni, na začetku leta sem si kupil novi računalnik razen grafične kartice, saj takrat še ni bilo financ za še ta zalogaj.

Računalnik je trenutno:
i5 4670k
asus gryphon
16gb rama

Prejšnja grafična je bila radeon 6870, zdaj pa ker že dolgo nisem kaj sledil grafičnim karticam, bi me zanimalo naslednje.
Začel bom s 3d renderiranjem in modeliranjem in igral bom seveda tudi igre, edino kar se zdaj ne morem odločit je ali iti in kupit gtx 770 4gb ali pa r9 290, obe sta cenovno enaki. Skrbi me malo ker sem okrog po netu brskal in majo novi modeli amd kartic neke težave s črnim ekranom sam nevem kako pogosto je, enako sem opazil da majo baje gtx 770 tudi neke težave. kakršna koli pomoč in nasvet kateri model vzeti bi bila dobrodošla.

FX6300B ::

kup rableno r9 290

Seljak ::

Jaz imam sicer R9 270X od ASUS-a in nimam problemov. Sem pa tudi sam slišal in prebral,da imajo nekateri lastniki R9 290 probleme. Kar pa se tiče nakupa rabljene grafične kartice je pa tako,da lahko naletiš na zelo dobro,lahko pa se zgodi,da ti bo že drugi dan odpovedla,za to je priporočljivo,da ima garancijo,v primeru,da odpove. So pa te serije R9 zelo dobre grafikulje in upam,da imaš tudi napajalnik dovolj močan,ker kakšen 550W bo premalo(to sem tudi sam ugotovil).

Skyman ::

vzem 290 custom cooler zadevo gtx 770 pozabi premalo performece za ta precenjen kos čipa.Ce ze kupujes glej da pod 780 nvidio ali R9 290 serije ne greš! Če ti je pa to cenovno predrago pa vzemi neko 280x dobra zadeva.Ampak mislim da se ti splaca kar 290 je top shit za ta keš.Kakšen napajalnik pa imaš če smem prašat.LP

minos55 ::

Imam naslednji napajalnik:

http://xfxforce.com/en-us/products/all-...

mislim da bi moral biti dovolj dober :D

FX6300B ::

sigurno bo ker ima tudi 80Plus Gold Certified pa 850W je čezglavo

Skyman ::

bo dovolj

neon21 ::

Čez 2 tedna imam namen kupit drugo grafično: Mnenje in nasveti glede teh dveh:

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

hojnikb ::

šrot
in
šrot

r9 270 iz bolhe
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

neon21 ::

Te pa nea vem , kaj so vse kartice do 100€ šrot al kaj? 200 eu pa zaj niam za neko "zverino"

hojnikb ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

manj kot ona iz enaa, pa ene parkrat boljša
#brezpodpisa

neon21 ::

Glede rabljenih imam predsotke. Kaj če je v riti kartica , še niti garancije nea morš uveljavlat.

hojnikb ::

Vzameš tako, ki ima račun in z njo vse štima. Simple as that.
#brezpodpisa

mihco ::

neon21 je izjavil:

Glede rabljenih imam predsotke. Kaj če je v riti kartica , še niti garancije nea morš uveljavlat.

in na kak nacin je lahko kartica "v riti"? Kakorkoli, r9 270 je pravi nakup tudi, ce bos vzel novo je to top p/p izbira.

neon21 ::

Ja če naročiš po pošti nea morš glih vedet , če z njo vse štima. Kupiš plačaš kupnino , daš grafo not , ne dela , pol pa se lahko zajebavaš z pošiljanjem na garancijo + ovi se ti lepo smeji ko si mu plačo grafično pa nea dela. Jah saj sam veš kolk je nategunov na spletu tut na bolhi.

mihco je izjavil:

neon21 je izjavil:

Glede rabljenih imam predsotke. Kaj če je v riti kartica , še niti garancije nea morš uveljavlat.

in na kak nacin je lahko kartica "v riti"? Kakorkoli, r9 270 je pravi nakup tudi, ce bos vzel novo je to top p/p izbira.


Ja da nea dela ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

hojnikb ::

rečeš mamici da te osebno zapelje do prodajalca in jo sam potestiraš :D
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

neon21 ::

Ma ja itak al me mamica pelje al pa ti hojnik naprimer iz mb v novo mesto al pa nekam u tri krasne. Novo al pa nič

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

hojnikb ::

Ok your choice. Sam ne potem jokat, ko igrice nebodo delale, bi pa za isti denar dobil 3x hitrejšo grafo :)
#brezpodpisa

neon21 ::

Saj ta r9 pride nekje 150EUR v tujini al se motim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

mihco ::

neon21 je izjavil:

Ja če naročiš po pošti nea morš glih vedet , če z njo vse štima. Kupiš plačaš kupnino , daš grafo not , ne dela , pol pa se lahko zajebavaš z pošiljanjem na garancijo + ovi se ti lepo smeji ko si mu plačo grafično pa nea dela. Jah saj sam veš kolk je nategunov na spletu tut na bolhi.

mihco je izjavil:

neon21 je izjavil:

Glede rabljenih imam predsotke. Kaj če je v riti kartica , še niti garancije nea morš uveljavlat.

in na kak nacin je lahko kartica "v riti"? Kakorkoli, r9 270 je pravi nakup tudi, ce bos vzel novo je to top p/p izbira.


Ja da nea dela ne.

Zanimivo, da v letih kupovanja preko bolhe se nisem bil "nategjen". Kupil sem graficno za 450eur brez garancije s posiljanjem po posti. Nakazal denar naprej na lepe oci, kupoval z kripto valutami,... Telefonski klic ti bo pomagal oceniti kredibilnost prodajalca. Ce pa si pretiran paranoik se pa ti mogoce res zna zgoditi, da bos naletel na "nateguna".

DarwiN ::

neon, brez tveganja ni veselja. :)

Pa tukaj govorimo o cirka 1-5% tveganja, poleg tega pa gre tudi za "preverjenega uporabnika".. Ima dečko certifikat. :P

Torej 2% tveganja za 2x hitrejšo kartico...

Hmmm.. Naj premislim.. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

neon21 ::

No sem ga kontaktiral , račun je en in sicer ker je kupil komplet računalnik. Menda komplet računa mi nebo dal zraven ali ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

DarwiN ::

Haaha, čakaj malo, tale je pa res malo sumljiv, lol..

Poleg tega ima namreč oglas, da kupi rabljeno kartico 750ti za 100€..

Rofl, zakaj bi prodal 270 in kupil podobno zmogljivo kartico? :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

neon21 ::

potrebuje cuda knjižico neko in je nabavil 750ko kao. 4mesce je sicer stara ta grafična k prodaja

mihco ::

DarwiN je izjavil:

Haaha, čakaj malo, tale je pa res malo sumljiv, lol..

Poleg tega ima namreč oglas, da kupi rabljeno kartico 750ti za 100€..

Rofl, zakaj bi prodal 270 in kupil podobno zmogljivo kartico? :))

Kaj mislis? Ima tudi ta oglas: http://www.bolha.com/racunalnistvo/osta...

In 750 ni podobno zmogljiva, ko gre za igre in je monster v nekaterih algoritmih, ko gre za mining.

DarwiN ::

Sem pomislil na to ja, kot na edino možno "pošteno" razlago, in če ti je to zdaj odgovoril, potem zna biti res. :)

edit: Ah, nehal rudarit, ja.. Pol bo pa treba še ceno zbit na 90EUR.. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

neon21 ::

Malo offtopic ampak kaj mate to za neko rudarjenje?

hojnikb ::

miniranje denarja z grafično kartico :)
#brezpodpisa

gddr85 ::

vzemi 270, je veliko bolj zmogljiva kot tiste dve iz linka

Seljak ::

POzdravljeni. Malce si bom sposodil tole temo. Imam grafično kartico Asus R9 270xTOP,kot piše v podpisu. Ker mi plata podpira do dve grafični kartici,bi rad zvedel,kakšno lahko dokupim oz.kakšne so možnosti glede druge kartice? Ali mora biti popolnoma enaka oz. kje bi našel listo kompatibilnosti grafičnih kartic,ki jih lahko povežem v Crossfire in,če se lahko zanesem na ta vir http://www.game-debate.com/news/?news=1...

mihco ::

Seljak je izjavil:

POzdravljeni. Malce si bom sposodil tole temo. Imam grafično kartico Asus R9 270xTOP,kot piše v podpisu. Ker mi plata podpira do dve grafični kartici,bi rad zvedel,kakšno lahko dokupim oz.kakšne so možnosti glede druge kartice? Ali mora biti popolnoma enaka oz. kje bi našel listo kompatibilnosti grafičnih kartic,ki jih lahko povežem v Crossfire in,če se lahko zanesem na ta vir http://www.game-debate.com/news/?news=1...

Ta vir je ustvarjal nek pijanec... "AMD Radeon HD 5830 CrossFire compatible with AMD Radeon HD 5970, AMD Radeon HD 5870, AMD Radeon HD 5850 and AMD Radeon HD 5770." - no comment.

270x lahko CF z 270x , 270 , 7870, 7850, 265...smiselno je sicer le s prvimi tremi. V kolikor zelis cim manj tezav pa kupi identicno kartico.

hojnikb ::

Najbolje je, če je isti model kartice (torej 270X, proizvajalec ni važen) sicer pa načeloma dela tudi z istim jedrom,,
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

Kateri psu imaš ?

Seljak ::

s6c-gEL je izjavil:

Kateri psu imaš ?


Če misliš mene,imam trenutno Chieftec A80 85+ 650W.

borcy7 ::

Rabim nasvet za nakup nove grafične kartice in mislim da je to pravi naslov.

Imam starejši računalnik in sicer:
Gigabyte GA-P35-DS3R
Intel core 2 Duo E6600
Patriot 4 GB DDR2 ram

nabavil bi grafično kartico toliko da bi bil računalnik še uporaben. pripravljen sem dati nekje okrog 100 eurov.

mogoče kaj takšnega:
ASUS HD7850-DC2-2GD5-V2 2.0 GB

Hvala in lep pozdrav!

Janac ::

280x

kak napajalnik si lastiš?

borcy7 ::

mam eno dilemo...računalnik je star že 7 let. pa glede na to da je procesor 2 duo mislim da se ne splača nabavit neke močne grafične.

ta se mi zdi predraga za ta računalnik. maš kakšno ponudbo za okrog 100 eur?

napajlnik je 700W

gddr85 ::

Tud ta 7850 je v redu

borcy7 ::

Nagi Bator ::

borcy7 je izjavil:

Rabim nasvet za nakup nove grafične kartice in mislim da je to pravi naslov.

Imam starejši računalnik...


Ce ze imas namen res vrect 100EUR, kar je mimogrede vec kot je trenutno vreden cel racunalnik, raje poglej za kaksnim rabljenim sicer starim a solidnim 4 jedrnikom,
ki ga tvoja plata podpira, ter prav tako rabljeno graficno. Razdeli nekje 50EUR/50EUR za vsako od teh komponent.
Recimo kak Q6600 ali Q8400, ali nekje tukaj ter neko primerno graficno (nisi rekel kaj mas zdaj). Tud tocno kateri napajalnik imas povej.

Zgodovina sprememb…

borcy7 ::

nisem se kupoval teh stvari rabljenih pa ne bi rad raskiral. če še menjam procesor te bi rame tudi skoraj moral povečati pol pa sem tak že cel kompjuter zamenjal. zaenkrat bi rad kupil samo grafično ker ostalo dokler dela naj bo. grafično pa mi je skurilo mel sem GeForce 8800 GTX.

priporočaš neko drugo grafično? lahko tudi cenejšo...rad bi samo da računalnik funkcionira. ne gre se mi tolko za igranje. mogoče kakšno fifo za to pa verjetno ne rabin neke močne grafe.


napajalnik pa je LC hyperion 700W

Nagi Bator ::

No, 100EUR metat samo za graficno izkljucno za ta racunalnik nima smisla. Potem poisci kaksen star rabljen Radeon HD 4850 do najvec 30EUR
in si celo na boljsem kot si bil. Ali pa, ce res hoces nekaj novejsega HD7770 do 65-70EUR - raje manj (je vredna manj ampak zal zivis v SLO kjer folk misli, da prodaja suho zlato).
Karkoli vec od omenjenega je za CPU, ki ga imas overkill, a ce imas res 100EUR na razpolago, bi ti svetoval kot sem napisal zgoraj. Moral bos pa najverjetneje fleshat BIOS ce zelis 4 jedrnika v tej svoji plati. 4GB RAM-a pa je recimo za tak stroj se zmeraj dovolj.

Zgodovina sprememb…

neon21 ::

Gigabite GTX 570 SOC

za 100€ , grafična bo oktobra stara 3 leta. Se splača to kupit?

hojnikb ::

ne
#brezpodpisa

neon21 ::

Hojnik , sedanja realna cena te grafične?

hojnikb ::

Veliko manj, glede na to da dobiš veliko bolj zmogljivo r9 270/270X za podobn dnar.

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf... evo ista cena, veeeeliko bolj zmogljiva
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

neon21 ::

Najlepša hvala hojnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova grafa do okrog 140€?

Oddelek: Kaj kupiti
335664 (4710) PugPlug
»

Katera grafična? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8310705 (8352) cheap_
»

potrebujem novo grafično in kak nasvet zraven

Oddelek: Strojna oprema
121727 (1477) particle
»

Grafična do 135€

Oddelek: Kaj kupiti
403957 (2906) reptilia
»

Grafična kartica (HD 7870 vs R9 270X vs GTX 760)

Oddelek: Kaj kupiti
369539 (9168) klkkkkkkkkkk

Več podobnih tem