» »

Ali je že kdo probal ogoljufati goljufe iz bolhe?

Ali je že kdo probal ogoljufati goljufe iz bolhe?

Temo vidijo: vsi
«
1
2

edi45 ::

Porodila se mi je ena ideja, saj sem v zadnjih nekaj dnevih prejel kar nekaj zasebnih sporočil na bolhi.
Ti nadležni afričani, ko ti pišejo v slovenščini iz google translate-a, da jih zanima tvoj izdelek in če lahko odgovoriš direkt na njihov mail v angleščini in kasneje ti natvezijo, da bi imeli to stvar za nečaka, pastorja, vnuka itd in če je možno da pošlješ v Afriko, če ti prej nakažejo denar. Vem da se še vedno marsikdo opeče in ko vidi da so ti nakazali denar, pošlje in kasneje nazaj vzamejo denar, kot da so se zmotili v transakciji, vem da je neka taka finta. Sem študiral, recimo jim odgovorim, počakam na te be*ake in ko mi oz če mi nakažejo denar, ga dvignem in nič ne pošljem. Bi se dalo tako scammat te scammerje?:)) Je že probal kdo?
  • predlagalo izbris: zee ()

Mare2 ::

Nisem probal. Težko bo on kaj nakazal, če nima. :)

BivšiUser2 ::

To probaj na njihovem native oglasniku, če ga imajo.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

pegasus ::

Glej tudi 419eater.com

edi45 ::

hmm..ve kdo mogoče na kakšnem principu delujejo ti boti oz scammerji?

darkolord ::

Vnaprej ti denarja ne bo dal.

bastadu ::

edi45 je izjavil:

... ko vidi da so ti nakazali denar ...

Sanja svinja kukuruz ;)

blackbfm ::

Nisem probal. Težko bo on kaj nakazal, če nima. :)


ima, verjetno več kot ti

Sem študiral, recimo jim odgovorim, počakam na te be*ake in ko mi oz če mi nakažejo denar, ga dvignem in nič ne pošljem. Bi se dalo tako scammat te scammerje?


pravi con artisti niso bedaki (v smislu da boš ti njega nategnu), njim je to šiht

branimirII ::

edi45 je izjavil:

Porodila se mi je ena ideja, saj sem v zadnjih nekaj dnevih prejel kar nekaj zasebnih sporočil na bolhi.
Ti nadležni afričani, ko ti pišejo v slovenščini iz google translate-a, da jih zanima tvoj izdelek in če lahko odgovoriš direkt na njihov mail v angleščini in kasneje ti natvezijo, da bi imeli to stvar za nečaka, pastorja, vnuka itd in če je možno da pošlješ v Afriko, če ti prej nakažejo denar. Vem da se še vedno marsikdo opeče in ko vidi da so ti nakazali denar, pošlje in kasneje nazaj vzamejo denar, kot da so se zmotili v transakciji, vem da je neka taka finta. Sem študiral, recimo jim odgovorim, počakam na te be*ake in ko mi oz če mi nakažejo denar, ga dvignem in nič ne pošljem. Bi se dalo tako scammat te scammerje?:)) Je že probal kdo?

Ze tko nimajo za jest. Ti bi jim pa se zadnji dinar ukradel.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

edi45 ::

branimirII je izjavil:

edi45 je izjavil:

Porodila se mi je ena ideja, saj sem v zadnjih nekaj dnevih prejel kar nekaj zasebnih sporočil na bolhi.
Ti nadležni afričani, ko ti pišejo v slovenščini iz google translate-a, da jih zanima tvoj izdelek in če lahko odgovoriš direkt na njihov mail v angleščini in kasneje ti natvezijo, da bi imeli to stvar za nečaka, pastorja, vnuka itd in če je možno da pošlješ v Afriko, če ti prej nakažejo denar. Vem da se še vedno marsikdo opeče in ko vidi da so ti nakazali denar, pošlje in kasneje nazaj vzamejo denar, kot da so se zmotili v transakciji, vem da je neka taka finta. Sem študiral, recimo jim odgovorim, počakam na te be*ake in ko mi oz če mi nakažejo denar, ga dvignem in nič ne pošljem. Bi se dalo tako scammat te scammerje?:)) Je že probal kdo?

Ze tko nimajo za jest. Ti bi jim pa se zadnji dinar ukradel.


ma jebi ga, njihov problem ne naš.

krneki0001 ::

blackbfm je izjavil:

Nisem probal. Težko bo on kaj nakazal, če nima. :)


ima, verjetno več kot ti

Sem študiral, recimo jim odgovorim, počakam na te be*ake in ko mi oz če mi nakažejo denar, ga dvignem in nič ne pošljem. Bi se dalo tako scammat te scammerje?


pravi con artisti niso bedaki (v smislu da boš ti njega nategnu), njim je to šiht



On ti nakaže preko western uniona, ti dvigneš, potem pa on vloži pritožbo (češ da ni dobil izdelka ali pa je izdelek nepravi) in zahteva denar nazaj, western union mu plača, tebe pa banka terja za vračilo denarja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

filip007 ::

Povabi jih v Slovenijo, pa da jim lokalno prodaš, tako sem jaz naredil. Radi bi brezplačen izdelek, ne splača se ukvarjati.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

edi45 ::

filip007 je izjavil:

Povabi jih v Slovenijo, pa da jim lokalno prodaš, tako sem jaz naredil. Radi bi brezplačen izdelek, ne splača se ukvarjati.


Saj jim nebi sploh prodal nič.

stara mama ::

edi45 je izjavil:

Vem da se še vedno marsikdo opeče in ko vidi da so ti nakazali denar, pošlje in kasneje nazaj vzamejo denar, kot da so se zmotili v transakciji, vem da je neka taka finta.

Finta je v tem, da ti on nikoli ne nakaže denarja, samo pošilja ti fake maile da je kao bilo nakazano ampak moraš neki doplačat da se sredstva sprostijo. Če pa ne plačaš, potem pa še pošilja fake maile od FBIja ipd. da takoj nakaži, če ne bojo sankcije.
Takim debilom se maščuješ samo če jih takoj spregledaš in jim namerno kradeš čas.
Sam sem se ene dvakrat hecal z njimi, zadnjega sem zezal cel teden, vseskozi mu dajal upanje kot da bo kaj dobil, zraven se pa smejal ko budala. Ko je ded končno obupal, je nehal odgovarjat na mail.
Ekologija™ in Trajnost™

Unknown_001 ::

Je*eš jim mater in čez 10 let fašeš AIDS.

Poanta povedanega. Pusti in ignoriraj. Vsako nepotrebno zapletanje kvečjem prinese probleme in neizbežno potrato časa.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

JanBrezov ::

stara mama je izjavil:


Takim debilom se maščuješ samo če jih takoj spregledaš in jim namerno kradeš čas.

Verjetno edino pravilno. Vse ostalo se lahko dodatno zaj***š ali pa postaneš eden od njih.
Zanimiv primer: Gold | Scamalot

krneki0001 ::


Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

sirjost ::

Lahko mu pošlješ sliko ene bjonde ki bi se rada z njim poročila in ti nakaže keš za letalsko karto?

tikitoki ::

Kolk rasističnih bedakov, moderator pa spi.

edi45 ::

tikitoki je izjavil:

Kolk rasističnih bedakov, moderator pa spi.


Kaj je pa tu rasističnega? Bedak..

ProGo ::

tikitoki je izjavil:

Kolk rasističnih bedakov, moderator pa spi.


Pozabil si reči še nacistov. Vaša branža to rada govori.

Dr_M ::

Sibki karakterji so hitro uzaljeni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

GupeM ::

@nebivedu: Hvala za tele videe. Sem pogledal še tri njegove, skor sm umrl od smeha :D

starfotr ::

Raje prijavi tega, ki ti je poslal. Da ga bolha odstrani.

Sicer pa ne vem, zakaj niso na bolhi tako "živi", da bi tole filtrirali. Se mi zdi, da se tega pojavlja bistveno več, kot bi se lahko.

FireSnake ::

krneki0001 je izjavil:


On ti nakaže preko western uniona, ti dvigneš, potem pa on vloži pritožbo (češ da ni dobil izdelka ali pa je izdelek nepravi) in zahteva denar nazaj, western union mu plača, tebe pa banka terja za vračilo denarja.


Se je pri Western Union kaj spremenilo?
Včasih si se OB nategu preko WU obrisal za denar pod nosom.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

St235 ::

krneki0001 je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Nisem probal. Težko bo on kaj nakazal, če nima. :)


ima, verjetno več kot ti

Sem študiral, recimo jim odgovorim, počakam na te be*ake in ko mi oz če mi nakažejo denar, ga dvignem in nič ne pošljem. Bi se dalo tako scammat te scammerje?


pravi con artisti niso bedaki (v smislu da boš ti njega nategnu), njim je to šiht



On ti nakaže preko western uniona, ti dvigneš, potem pa on vloži pritožbo (češ da ni dobil izdelka ali pa je izdelek nepravi) in zahteva denar nazaj, western union mu plača, tebe pa banka terja za vračilo denarja.


Daj me bluzi o stvareh kjer spet pojma nimas. Western union ne gre preko banke, ga ni mozno preklicat niti te nikakrsna banka ne more za nic terjat. Ravno zato sondostkrat scamerji tezil da ke treba denar nakazat preko WB, ker ga je bistveno tezje sledit ali ustavil nakazilo oziroma ga stornirat.

Tako da si brcnil v meglo po vseh moznih tockah.

Najbolj osnovni scami kot je tole na bolhi temelijo na temu da ti posljejo kup ponarejenih potrdil, ces da denar ne vem kje caka (pogosto fake paypal) in bo sproscen ko ti posljes izdelek.

Nadgradnje te prevare pa vkljucujejo fore, da moras nakazat ali poslat preko WB x denarja, ker te iz takega ali drugacnega razloga scamer poskusa prepricat da moras ti kot prodajalec te stvari placat v naprej.

Scami o katerih sanja nebivedu pa so ponvadi vkljucevali čeke. Ti si dobil cek, si ga vnovcil na baki, ki ti je takoj dala denar, potem pa ke bil ceck cez par tednov zavrnjen in je banka tebe terjala za denar. Tega je vse manj, kwr banke ful opozarjajo na to ce prides tja s cekom, oziroma pogosto sploh ne sprostijo denarja dokler ceka preverijo.

Kar se pa OPjevega vprasanja tixe, pa verjemi, da nisi prvi kekec, ki si domislja da bo nigerijce okgrog prinesel. Ampak pozabljas da imas na drugibstrani profesionalce, ki to pocnejo za prezicetje. Ce bi jih vsak kekec, ki ima pol ure casa lahko nategnil bi ze davno propadli. Mas pa zgoraj omenjeno spletno stran kjer so opisani taki in drugacni bolj ali manj uspeli poskusi nategovanja scammerjev.

FireSnake je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


On ti nakaže preko western uniona, ti dvigneš, potem pa on vloži pritožbo (češ da ni dobil izdelka ali pa je izdelek nepravi) in zahteva denar nazaj, western union mu plača, tebe pa banka terja za vračilo denarja.


Se je pri Western Union kaj spremenilo?
Včasih si se OB nategu preko WU obrisal za denar pod nosom.

Nic se ni sprmeenilo, sam revez spet dokazuje zakaj ima nick kot ga ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

krneki0001 ::

St235 je izjavil:

Scami o katerih sanja nebivedu pa so ponvadi vkljucevali čeke. Ti si dobil cek, si ga vnovcil na baki, ki ti je takoj dala denar, potem pa ke bil ceck cez par tednov zavrnjen in je banka tebe terjala za denar. Tega je vse manj, kwr banke ful opozarjajo na to ce prides tja s cekom, oziroma pogosto sploh ne sprostijo denarja dokler ceka preverijo.


Nič ne sanjam, o tem govorim in tega je še vedno ogromno. Preveč ker ljudje še kar upajo, da bodo dobili ček, ki ga bodo unovčili na banki.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

tikitoki je izjavil:

Kolk rasističnih bedakov, moderator pa spi.


Če ciganu rečem da je cigan to ni žaliten ampak tehnični opis.

Slaba nota je pa izključno lastna krivda.

Nekako tko kot če bi ti bil problematik in bi tvoje ime (za karikiran primer) postalo sinonim za slabo. In potem bi kaj?

Zahteval novo identiteto in tožil vse ki bi te poimensko nazivali?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

ripmork ::

pegasus je izjavil:

Glej tudi 419eater.com

To!

Tu gor je ogromno dobro dokumentiranih zgodb, noro izvirni nategi nategovalcev. Ponavadi se pa vse začne z nigerijskim mail-om. Kreativnost ne pozna meja (neumnost in naivnost scammerjev pa tudi ne). Si je robec za pripravit pred branjem (solze smeha, pa to) ;)

PS: ni pa ta hec brez svojih nevarnosti. Varovanje osebnih podatkov je na prvem mestu.
http://www.419eater.com/html/baiting.htm

St235 ::

krneki0001 je izjavil:

St235 je izjavil:

Scami o katerih sanja nebivedu pa so ponvadi vkljucevali čeke. Ti si dobil cek, si ga vnovcil na baki, ki ti je takoj dala denar, potem pa ke bil ceck cez par tednov zavrnjen in je banka tebe terjala za denar. Tega je vse manj, kwr banke ful opozarjajo na to ce prides tja s cekom, oziroma pogosto sploh ne sprostijo denarja dokler ceka preverijo.


Nič ne sanjam, o tem govorim in tega je še vedno ogromno. Preveč ker ljudje še kar upajo, da bodo dobili ček, ki ga bodo unovčili na banki.


Zakaj si potem nakladal o western union? Pac priznaj da pojma nimas(kot po navadi) in bodi tiho (enkrat za spremembo).

krneki0001 ::

Pa ti veš, da ima čeke tudi WU?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

St235 ::

Pa ti ves kako wu fucionira al bos delal bedaka iz sebe tako kot s stiskanjem ojla?

Glugy ::

Jz se resno sprašujem kako da se take scammerje dopusti. Sej za policijo pa ja ne bi smel bilt noben problem ugotovit iz kje prihaja sporočilo; preko katerih proxyev itd. Ugotovijo lokacijo; napotijo lokalno policijo tja in zasežejo. To pa ja ne bi smel bit noben problem. Se mi zdi da glede prevarantov policisti zlo malkrat kej naredijo. Še nisem slišal da bi bil pri nas kdo zaprt ker bi po bolhi nategoval ljudi.

St235 ::

Pozabljaš dve dejstvi:
IP tracing do specifične osebe v afriški državi je daleč od enostavnega.
Lokalni policiji bolj kot ne dol visi za to, pa četudi bi se jim dalo kaj naredit bo malokatero sodišče na tem planetu resno jemalo dokaze tretje države, ki temeljijo na enostranski izjavi domnevnega oškodovanca.

me zanima kako bi reagiral, ko te bo nigerijsko sodišče, klicalo da pridi v Nigerijo pričat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

stara mama ::

Glugy je izjavil:

Jz se resno sprašujem kako da se take scammerje dopusti. Sej za policijo pa ja ne bi smel bilt noben problem ugotovit iz kje prihaja sporočilo; preko katerih proxyev itd. Ugotovijo lokacijo; napotijo lokalno policijo tja in zasežejo. To pa ja ne bi smel bit noben problem. Se mi zdi da glede prevarantov policisti zlo malkrat kej naredijo. Še nisem slišal da bi bil pri nas kdo zaprt ker bi po bolhi nategoval ljudi.

Googlaj nigerijski člen 419
Tam je to početje legalno.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Jaz sem svoj cas z veseljem poskusil imeti z njimi dialog, kakor tudi s "puncami", ki bi rade v EU, ponudbe za sluzbo v diamantni industriji...

Problem je, da obupajo mnogo hitreje, kot v teh videih youtube komedianta. Zal nikoli nisem razvil kvalitetnega dialoga. :(

perci ::

Nebivedu, s teml WU si ga konkretno mimo pihnil in to (upam) tudi sam veš.

stara mama ::

Sj mu nick pravi da nič ne ve, pa še kar ga upoštevate.
Ekologija™ in Trajnost™

krneki0001 ::

Perci, tujih čekov se še vedno full unovčuje v sloveniji. In še vedno je goljufij s čeki preveč za tako državo, kot je slovenija.

Western Union stran:
Pri prevarah preplačil se prevaranti pretvarjajo, da so kupci, in ciljajo na potrošnike, ki prodajajo storitev ali izdelek. »Kupec« prodajalcu pošlje ček legitimnega videza, običajno iz dobro znane banke, za znesek, ki presega dogovorjeno ceno. Oglasijo se z razlago za to preplačilo in prodajalcu naročijo, naj deponira ček in presežna sredstva nakaže nazaj. Več tednov pozneje žrtev izve, da je ček ponarejen, toda banki mora vrniti ves preneseni denar.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Sploh ker ljudje ki o zadevah nimajo pojma delijo nasvete. Recimi take, da se da WU preklicat ali da te lahko kaksna banka zaradi WU terja.

krneki0001 ::

Ne zaradi WU, ampak zaradi ponarejenega/nekritega čeka, ki si ga dobil iz tujine in ga vnovčil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Right, ker tole ni bila tvoja izjava:
On ti nakaže preko western uniona, ti dvigneš, potem pa on vloži pritožbo (češ da ni dobil izdelka ali pa je izdelek nepravi) in zahteva denar nazaj, western union mu plača, tebe pa banka terja za vračilo denarja.


Glede cekov, sem par postov nazaj napisal, tako ti tvoji poskusi, da se delas pametnega, so precej pomilovanja vredni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

krneki0001 je izjavil:

Perci, tujih čekov se še vedno full unovčuje v sloveniji. In še vedno je goljufij s čeki preveč za tako državo, kot je slovenija.

Western Union stran:
Pri prevarah preplačil se prevaranti pretvarjajo, da so kupci, in ciljajo na potrošnike, ki prodajajo storitev ali izdelek. »Kupec« prodajalcu pošlje ček legitimnega videza, običajno iz dobro znane banke, za znesek, ki presega dogovorjeno ceno. Oglasijo se z razlago za to preplačilo in prodajalcu naročijo, naj deponira ček in presežna sredstva nakaže nazaj. Več tednov pozneje žrtev izve, da je ček ponarejen, toda banki mora vrniti ves preneseni denar.


Tole je del argumentacije zakaj je WU dejansko bolj (in ne manj) varna resitev. Ce ti nekdo poslje denar po WU in ga ti prevzames prakticno ni moznosti, da bi ta denar moral vrnit.

Ja, moja napaka. Malo drugače sem mislil, kot je izpadlo. Ampak Lakotnik, bedak si še vseeno.

A ni zalostno, da bedaki boljse razumejo stvari kot ti?

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Ne. Sej poznaš pregovor, tudi slepa kura zlato zrno najde.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

St235 ::

Ja, te odlicno opise. Sam kaj ko je se to zrno zgolj kopiranje tega kar so drugi povedali.

Furbo ::

edi45 je izjavil:

Sem študiral, recimo jim odgovorim, počakam na te be*ake in ko mi oz če mi nakažejo denar, ga dvignem in nič ne pošljem. Bi se dalo tako scammat te scammerje?:)) Je že probal kdo?

Če bi ti nakazali denar, potem ne bi bili goljufi, a se ti ne zdi?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MostWanted ::

glede teh mejlov, to so itak verižni mejli, tk kot da jih boti pošiljajo.ne bo zdej nigerijec vsak mejl k ga najde se zajebavu z prevajanjem pa urejanjem. sprogramirano pač.

FTad ::

St235 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Perci, tujih čekov se še vedno full unovčuje v sloveniji. In še vedno je goljufij s čeki preveč za tako državo, kot je slovenija.

Western Union stran:
Pri prevarah preplačil se prevaranti pretvarjajo, da so kupci, in ciljajo na potrošnike, ki prodajajo storitev ali izdelek. »Kupec« prodajalcu pošlje ček legitimnega videza, običajno iz dobro znane banke, za znesek, ki presega dogovorjeno ceno. Oglasijo se z razlago za to preplačilo in prodajalcu naročijo, naj deponira ček in presežna sredstva nakaže nazaj. Več tednov pozneje žrtev izve, da je ček ponarejen, toda banki mora vrniti ves preneseni denar.


Tole je del argumentacije zakaj je WU dejansko bolj (in ne manj) varna resitev. Ce ti nekdo poslje denar po WU in ga ti prevzames prakticno ni moznosti, da bi ta denar moral vrnit.

Ja, moja napaka. Malo drugače sem mislil, kot je izpadlo. Ampak Lakotnik, bedak si še vseeno.

A ni zalostno, da bedaki boljse razumejo stvari kot ti?


A ni prek WU-ja tako,da ti gres na banko, posljes denar in dobis eno nekajmestno cifro, katero potem das osebi na drugem koncu in gre potem z njo denar prevzet? Jaz nic ne vem o cekih.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Da. Na WU ni čekov in denar je na drugem koncu sveta v trenutku, ko ti vplačaš. Pri tem Dobiš MTCN kodo, druga oseba pa mora vedet to kodo, prav tako mora imet osebno (ker pošiljatelj mora vedet komu pošilja seveda), ter mora vedet točno cifro koliko denarja dviga oz. prejema.

Prav tako ti ni potrebno it na banko da pošlješ/prejmeš denar prek WU, ampak je dovolj recimo neka trafika, ki ima pogodbo z WU. Vsaj za trafike "tridva", vem da to storitev ponujajo, nova KBM pa je WU pred kratkim ukinila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Furbo ::

Osebno rabiš samo v civiliziranih državah, naj se nihče ne slepi, da bo denar izgubljen preko WU dobil nazaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nigerija - sem naletel na nateg? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20336332 (11926) FTad
»

Paypal-Bolha goljufija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9216620 (8939) Furbo
»

najhitrejša opcija nakazila denarja iz tujine v slovenijo?

Oddelek: Loža
249479 (9003) vofra

pošiljanje prenosnika v nigerio

Oddelek: Loža
467057 (5162) Apple
»

western union...?

Oddelek: Loža
3110362 (9844) emo panda

Več podobnih tem