» »

Katero športno uro?

Katero športno uro?

Temo vidijo: vsi
««
17 / 26
»»

LeQuack ::

Sem ravno videl da imajo v BigBang razprodajo zadnjih kosov Polar Ignite, in so ene 50EUR ceneje kot najcenejše v Nemških trgovinah, kjer je najcenejšta okoli 180EUR + poštnina (edino black/silver barva je okoli 160EUR), tu pa so 137EUR in zastonj poštnina.

https://www.bigbang.si/polar-ignite-blk...
https://www.bigbang.si/polar-ignite-yel...
https://www.bigbang.si/polar-ignite-whi...

Jaz bi jo vzel samo hočem fizične gumbe, ta pa je bolj v stilu Apple Watch kjer je vse touchscreen. Ampak mogoče komu prav pride.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

J.McLane ::

Za to ceno je to res dobra ura, sem jo priporočil žlahtnici, pa je zelo zadovoljna, veliko teče in nima pripomb.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

SmeskoSnezak ::

Par vprasanj glede "zasebnosti":
-Imajo Garmin Fenix (945 oz. vse ostale) ure moznost, da preneses aktivnost na racunalnik preko kabla oz. bluetootha po dnevu? Verjetno ima Garmin kaksne aplikacije...
-Je mozno prebrati te datoteke aktivnosti brez Garmin aplikacij?
--Oziroma, so kaksne open-source aplikacije mozne za odpiranje tras, to me najbolj zanima. Na primer; open street maps?
-Ce delas aktivnost, kaj mora biti vse vklopljeno zraven GPS-a, barometra/visinomera?
-Ima Garmin kaksno spletno stran glede tega kaksne podatke zbirajo (v njihovih streznikih), kar se tice tebe?
-Koliko zasebnosti svojih podatkov je sploh mozno?
---primer: clovek nima telefona, kupi Garmin uro za aktivnosti in se registrira XY. Kaj bi Garmin vedel, razen kje se nahaja, kondicijsko usposobljenost, ip. in kaksne "navade" ima?
-Vem da so vdrli v Garmin letos in Garmin je placal... Je kje kaksna strokovna razlaga ali pa zna kdo na kratko objasniti, kaj so odnesli in katere storitve so bile na udaru?

Priporocam se za cimvec informacij. Hvala lepa vnaprej, lep vikend.
@ Pusti soncu v srce... @

kuglvinkl ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Par vprasanj glede "zasebnosti":
-Imajo Garmin Fenix (945 oz. vse ostale) ure moznost, da preneses aktivnost na racunalnik preko kabla oz. bluetootha po dnevu? Verjetno ima Garmin kaksne aplikacije...

ne vem, kaj misliš po dnevu, cse se vrti okrog enega dneva.

-Je mozno prebrati te datoteke aktivnosti brez Garmin aplikacij?

xlsxk, CSV je možen, kolkd dobr, nebi vedu

--Oziroma, so kaksne open-source aplikacije mozne za odpiranje tras, to me najbolj zanima. Na primer; open street maps?

-Ce delas aktivnost, kaj mora biti vse vklopljeno zraven GPS-a, barometra/visinomera?

Ja odvisno kaj bi rad meril :) Če grem na sprehod, nič ne vklapljam. Če tečem, vklopim Run in potem ta vklopi GPS.

-Ima Garmin kaksno spletno stran glede tega kaksne podatke zbirajo (v njihovih streznikih), kar se tice tebe?



-Koliko zasebnosti svojih podatkov je sploh mozno?

Malo. Še posebej, če gledaš FISA.

---primer: clovek nima telefona, kupi Garmin uro za aktivnosti in se registrira XY. Kaj bi Garmin vedel, razen kje se nahaja, kondicijsko usposobljenost, ip. in kaksne "navade" ima?
-Vem da so vdrli v Garmin letos in Garmin je placal... Je kje kaksna strokovna razlaga ali pa zna kdo na kratko objasniti, kaj so odnesli in katere storitve so bile na udaru?

Priporocam se za cimvec informacij. Hvala lepa vnaprej, lep vikend.


A to rabiš za seminarkso? Odgovori so vmes med quoti.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Mislim, da Garminu niso nič odnesli, jim je pa zadeva onesposobila sistem. Mislim, da so jim "le" zakriptirali podatke.

otago ::

SmeskoSnezak je zastavil zanimivo vprasanje. Sem bil mnenja, da se da iz ure direktno izvoziti dejavnost v izbranem formatu. Nisem našel moznosti. Imas opcijo povezati Garmin napravo s pametnim telefonom preko Garmin Connect App (in preko tega s spletnim servisom). Ali Garmin uro z z pcjem, se logiras v Garmin Connect servis. Pri PC-Garmin Connect imas moznost izvoza v *.csv, na pametnem telefonu moznosti izvoza aktivnosti nisem nasel.

Pri vsakršni vrsti aktivnosti, le te lahko ustvariš na novo, preimenuješ, spreminjaš itd. Lahko spreminjaš, kaj želiš spremljati, kako natančno (npr. GPS, GPS+Glonass, meritve v varčnem modu itd), se meri utrip, katere metrike želiš prikazati na uri.

Pred športno aktivnostj je dobro povezati pametni telefon in uro. Se ti lahko zgodi, da bo ura iskala svojo lokacijo po 5min, brez uspeha.

Se vprašam, će sploh še obstajajo namenske naprave za spremljanja športne aktivnosti, kjer ni potrebnih nastavitev preko telefona in pošiljanja podatkov na nek spletni servis. Podatki so denar. Sklepam, da bi wearables bili dražji.

Tudi med izpadom je bila možnost registracije športne aktivnosti, le sinhronizirati je nisi mogel na spletni servis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

hendriks ::

Naša rabi športno uro. Potrebuje jo za v hribe (torej rabi višinomer) in za fitnes (dela kardio, dviga uteži, dela tudi vaje z lastno težo). Stratos 3 ne bi imela, ker ji je grda. Do 400€.

BaTeMaN ::

Hola znalci, imel sem iphone SE 2017-2020 in Apple Watch 3. V neumni nesreči sem na isti dan uničil oboje.
Ker je bilo cenovno ugodneje sem sedaj preklopil na Samsung A51. Mi lahko priporočate nek ekvivalent za Apple Watch.. cenovno ne veliko preko 300 EUR. Iščem torej nek smart watch z koliko toliko zabavnim spremljanjem športa in hiking sledenja.
less then zero

J.McLane ::

Fitbit Versa 3
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

bikej ::

BaTeMaN je izjavil:

Hola znalci, imel sem iphone SE 2017-2020 in Apple Watch 3. V neumni nesreči sem na isti dan uničil oboje.
Ker je bilo cenovno ugodneje sem sedaj preklopil na Samsung A51. Mi lahko priporočate nek ekvivalent za Apple Watch.. cenovno ne veliko preko 300 EUR. Iščem torej nek smart watch z koliko toliko zabavnim spremljanjem športa in hiking sledenja.


Se spet javljam, da podam svoj feedback.

Po prebranem na forumu sem se potem odločil za Garmin Vivoactive 4, v akciji je bil 230 EUR, sivi model. Redna cena naj bi bila 300 EUR, ampak se že kje najde kaj ceneje.
Po dobrih dveh tednih sem navdušen nad uro. Lepo izgleda, baterija zdrži do 5 dni z vsakodnevno rekreacijo, Garmin Connect aplikacija na androidih se mi tudi čist dopade.
Uro lahko vizeulno personaliziraš, naštimaš priljubljene aplikacije, preko telefona simpl na voljo za naložiš poljubno aplikacijo (velik nabor aplikacij!)... pa si prilagodiš izgled in delovanje ure povsem po svojih željah. Pa vodene vadbe preko virtualnih coachev ali npr moja najljubša vadba: yoga po teku, s slikovnim prikazom posamezne vaje :) :)

Garmin pay sem si nekaj naštimal in povezal s svojo kreditno kartico, ampak še nisem sprobal v praksi.

Glede merjenja srčnega utripa ne vidim nobenih težav s to uro. Na enem teku sem ločeno povezal še prsni trak s telefonom ter primerjal podatke. Pas in ura sta na koncu kazali skoraj enak graf, skoraj enako povprečje in max utrip. Enako sem sprobal tudi med indoor kolesarjenjem in prišel do enakih zaključkov. V obeh primerih je bila rekreacija 30 - 50 minut, max utrip 180 bpm, povprečje 165 bpm. Diskprepanca pri povprečju 2 bpm, pri maxu 3 bpm. Verjetno bom pas vseeno obdržal, vsaj za kolesarjenje za povezavo s števcem/telefonom.

Evo, toliko zaenkrat lahko povem, če bo še kdo v dilemu glede te ure. Meni se ne zdi slaba.

Srečnga in zdravga vsem!

mtp2 ::

Lahko tu vprašam za pravo GPS nastavitev športne ure, kaj je najbolj priporočljivo za Slovenijo, ne poznam cseh teh sateiltov in kratic, pa ne bi ravno ekspertize delal...
na voljo:
GPS+QZSS
GPS+QZSS GLONASS
GPS+QZSS GALILEO
GPS+QZSS BEIDOU
thx m

broken/link ::

če bi samo v google vpisal, bi hitreje dobil odgovor kot tu :)
GLONASS je ruski, GALILEO je evropski, BEIDOU pa kitajski.
tako da zbereš tistega, kjer se nahajaš, da še ta sistem pokriva tvojo lokacijo.

chort ::

broken/link je izjavil:

če bi samo v google vpisal, bi hitreje dobil odgovor kot tu :)
GLONASS je ruski, GALILEO je evropski, BEIDOU pa kitajski.
tako da zbereš tistega, kjer se nahajaš, da še ta sistem pokriva tvojo lokacijo.

Zaradi zagotavljanja točnosti informacij moram tole izjavo malo popravit - vsi našteti sistemi so globalni satelitski navigacijski sistemi, z izjemo QZSS (ki je Japonski regionalni sistem). To pomeni, da zagotavljajo približno enako pokritost večine zemeljskega površja (izjema so polarne regije, kjer je geometrija / pokritost s signalom slabša zaradi nagnjenosti orbit satelitov). Regija v kateri se nahajaš zato nima večjega vpliva na uporabnost/natančnost.
Je pa GALILEO vsaj po trenutnih podatkih natančnejši od alternativ zaradi večje natančnosti oddajanih tirnic / lokacij satelitov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

broken/link ::

tega pa dejansko nisem vedel. tnx.

mtp2 ::

Hvala @chort. Tak odgovor sem iskal.
Seveda sem hitro izvedel, iz kje je kaj, sateliti pa ne krožijo le nad eno celino.
Prišel sem le do podatka, da naj bi Beidou planiral v 2020 precej novih satelitov, pa nisem našel kaj več od napovedi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtp2 ()

sunshine403 ::

chort je izjavil:

Je pa GALILEO vsaj po trenutnih podatkih natančnejši od alternativ zaradi večje natančnosti oddajanih tirnic / lokacij satelitov.

Do sedaj sem na svojem polarju imel GPS+Glonass. Sem prestavil na GPS+Galileo pa da vidimo ce bo kaksna razlika. Najbrz neke strasne (opazne) razlike vseeno ne bo, ampak ce tole tvoje drzi, skoditi sigurno ne more :)

mtp2 ::

sunshine403 je izjavil:

Sem prestavil na GPS+Galileo pa da vidimo ce bo kaksna razlika. Najbrz neke strasne (opazne) razlike vseeno ne bo, ampak ce tole tvoje drzi, skoditi sigurno ne more :)

Me too...

chort ::

broken/link, ni problema, če poznam tematiko rad pametujem ;)

mtp2, res je, BeiDou je sredi leta 2020 zaključil 3. fazo razvoja konstelacije BeiDou-3. BeiDou je sicer ena čudna žvau, ki je kombinacija geostacionarnih ter satelitov na nizkih in srednjih orbitah, ga je pa ta tretja faza približala frekvencam in načinu delovanja ostalih večjih konstelacij (GPS, GALILEO, GLONASS). Glede na to, da so specifikacije izdali šele leta 2018, je vprašanje če ga čipi v urah/telefonih že polno podpirajo.

sunshine403, mislim da zelo vidne razlike vseeno ne bo >:D večina napake pri potrošniških napravah (takih, ki sprejemajo le L1 frekvence) izvira iz deformacije - ukrivljanja - radijskega signala v iono in troposferi (ki ga lahko oceniš šele z kombinacijo L1 in L2 frekvenc), nato slabe geometrije vidnih satelitov (beri nahajajo se preblizu skupaj na nebu da bi s trilateracijo lahko natančneje določil položaj) in morda še odbojev signala od predmetov v okolici sprejemika (aka multipath). Je pa vsekakor dobro štartat z najboljšega možnega izhodišča, kar GALILEO defintivno je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

Alamar ::

Če ima ura funkcijo prikaza satelitov preveriš s katerimi je najbolj pokrita tvoja lokacija.
Če ura te funkcije nima, naložiš kakšno aplikacijo za prikaz satelitov na svoj telefon in preveriš na svoji lokaciji pokritost. (recimo tole https://play.google.com/store/apps/deta... )
Nato v nastavitvah svoje ure izbereš ustrezno kombinacijo. Za Polar ure in Ljubljano sem testiral pol leta nazaj izmenično nastavitve in se najbolj obnese kombinacija GPS+Glonass.

;-) ::

Še nikoli se nisem ukvarjal s temi sateliti in so mi vse stvari delale "natančno" to pomeni vsak dan po isti poti telefon in ura pokažeta vsak dan isto razdaljo - opazno je tudi po keri strani grem v ovinek če grem po zunanji imam par m daljšo razdaljo. Ampak je to sploh pomembno ?

Še vedno pa iščem uro ki bi držala vsaj par dni in bi mi nadomestila Huawei Watch GT2e s katero sem zadovoljen, ampak je povezljiva samo in izključno s Huawei Health kateri mi je dojadil, ker je na iphone samo delno kompatibilno vse skupaj.

chort ::

Alamar je izjavil:

Če ima ura funkcijo prikaza satelitov preveriš s katerimi je najbolj pokrita tvoja lokacija.
Če ura te funkcije nima, naložiš kakšno aplikacijo za prikaz satelitov na svoj telefon in preveriš na svoji lokaciji pokritost. (recimo tole https://play.google.com/store/apps/deta... )
Nato v nastavitvah svoje ure izbereš ustrezno kombinacijo. Za Polar ure in Ljubljano sem testiral pol leta nazaj izmenično nastavitve in se najbolj obnese kombinacija GPS+Glonass.

Oprosti, ampak tole, kljub sicer numerično podprti metodi testiranja, nima veze z delovanjem GNSS sistemov. Pokritost bo iz sekunde v sekundo drugačna, saj sateliti krožijo okrog zemlje s periodo med 1.7 in 2.1 obhoda dnevno, orbite pa nikakor ne sledijo rotaciji zemlje okrog lastne osi.
 Galileo orbite na 3 ravninah

Galileo orbite na 3 ravninah


 GPS orbite na 6 ravninah

GPS orbite na 6 ravninah


Prav tako število satelitov ni edini faktor dobrega delovanja sistema, pomembnejša je geometrija satelitov, njihova relativna višina nad obzorjem (nižje nad obzorjem pomeni več zakasnitve signala zaradi atmosfere) in splošno zdravje sistema (sateliti oddajajo tudi health flag ki izloči satelite s trenutnimi težavami).
Če želiš primerjati natančnost, meri PDOP (positional dillution-of-precision) faktor, ki pa bo veljaven samo v tistem trenutku, velika večina sprejemnikov pa ga tako ali drugače računa in prikazuje.

Smajli, na odprtem bo približno isto, v zahtevnejših okoliščinah - naravnem ali urbanem kanjonu (križišče Čopove in Slovenske v LJ recimo) ter v gostem gozdu pa bi znal videt kakšno razliko.

Čisto iskreno, sam se ne bi preveč ukvarjal s tem, saj bodo razlike za uporabo na uri/telefonu minimalne, po lastnih izkušnjah pa najbolje delujeta GPS in Galileo, med drugim tudi zato, ker delujeta v istem časovnem referenčnem okviru, za razliko od GLONASSa.

Sam imam uro Garmin Instinct (zelo zadovoljen, baterija traja dva tedna brez GNSS, mi pa zadnje čase vsake toliko zamrzne v kombinaciji s smart trainerjem), pa ne vem točno kateri sistem imam trenutno izbran kot aktiven. Toliko ;)

Alamar ::

Lepo, da si strokovno obrazložil, ampak roko na srce pri GPS uri so mi pomembne naslednje stvari. Da hitro zaklene GPS signal, da je GPS sled zadovoljivo natančna in tudi, da je trenuten tempo dovolj natančen. Testiral sem izmenično na identičnih tekaških progah Polar Vantage z različnimi GPS opcijami in GPS+Glonass mi je dal najboljše rezultate. Seveda se pa lahko od ure do ure razlikuje, saj imajo ure različne GPS module (v glavnem je v zadnjih modelih vseh proizvajalcev Sonyev varčen GPS modul), različne antene in seveda tudi različne algoritme.

LeQuack ::

Star Garmin in Polar, ki imata oba samo GPS, mi dostikrat zafrkneta pot če je bolj gozdnata. Recimo približno kaže kje si šel, samo je cela pot zamakanjema 100 metrov levo ali desno in podobno.
Quack !

GupeM ::

Ufff... To je pa res veliko odstopanje. Moja Vivoactive 3 music na prostem zaznava celo to, na kateri strani ceste si, v gozdu pa kaksnih 10 metrov od poti. Več zelo redko. Ponavadi pa manj. Vsaj če primerjam s potjo, zarisano na zemljevidu. Tudi te gozdne poti in stezice na zemljevidih pogosto niso ravno natančne.

chort ::

Alamar je izjavil:

Lepo, da si strokovno obrazložil, ampak roko na srce pri GPS uri so mi pomembne naslednje stvari. Da hitro zaklene GPS signal, da je GPS sled zadovoljivo natančna in tudi, da je trenuten tempo dovolj natančen. Testiral sem izmenično na identičnih tekaških progah Polar Vantage z različnimi GPS opcijami in GPS+Glonass mi je dal najboljše rezultate. Seveda se pa lahko od ure do ure razlikuje, saj imajo ure različne GPS module (v glavnem je v zadnjih modelih vseh proizvajalcev Sonyev varčen GPS modul), različne antene in seveda tudi različne algoritme.

Seveda se popolnoma strinjam s teboj glede prioritet pri GPS urah - hitrost fixa, stabilno sledenje brez skokov, jaz bi sicer dodal še natančnost višine kjer izdatno pomaga kombinacija z barometrom.

Ne zameri, tole res ni mišljeno kot ad-hominem, ampak tudi testiranje iste ure na isti trasi z različnimi kombinacijami GNSS konstelacij ti še vedno da le anekdotične rezultate brez praktične vrednosti. Za približno resno primerjavo bi namreč moral imeti tri identične ure, vsako s svojimi nastavitvami in z njimi teči naenkrat (zavedam se, da to ni praktično za nikogar od nas), pa še ta bi veljala le za tisti tek.

Razlog za to je neenakomerna razporeditev in število vidnih satelitov ob različnih časih. Ravno zaradi tega recimo obstajajo planerji vidljivosti konstelacij za določeno mesto ob določenem času, kot je Trimble GNSS planning. Precej pogosto se ti namreč zgodi situacija, ko imaš z eno konstelacijo le 4-5 uporabnih satelitov (še posebaj če imajo s kakšnim težave), kar bo rezultate testa iznakazilo do nerazpoznavnosti (to se zgodi tudi v primeru, ki ga opisuje LeQuack). Ravno zato je testiranje in primerjanje GNSS naprav precej nehvaležno opravilo.
Na pol dober test je recimo pustiti uro na istem mestu ~12h in nato primerjati kakšna bo razpršenost sledi.

Disclaimer - nič nimam proti GLONASSu, meni osebno je ob uvedbi odprl popolnoma nove možnosti meritev v globokih dolinah kjer le GPS ni lovil dovolj satelitov, ni pa več najboljša alternativa med možnimi.

GupeM je izjavil:

Ufff... To je pa res veliko odstopanje. Moja Vivoactive 3 music na prostem zaznava celo to, na kateri strani ceste si, v gozdu pa kaksnih 10 metrov od poti. Več zelo redko. Ponavadi pa manj. Vsaj če primerjam s potjo, zarisano na zemljevidu. Tudi te gozdne poti in stezice na zemljevidih pogosto niso ravno natančne.

Par metrov je kar realna natančnost na prostem, posebno z več konstelacijami. Si pa lahko hitro na opisanih 100m če si z GPS uro na severni strani malo višje gore in v olistanem gozdu. Slaba razporeditev satelitov je bitch, še posebno v kombinaciji z multipathom in zelenimi listi (ki so vrhunska ovira za GNSS signal).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

SmeskoSnezak ::

kuglvinkl je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Par vprasanj glede "zasebnosti":
-Imajo Garmin Fenix (945 oz. vse ostale) ure moznost, da preneses aktivnost na racunalnik preko kabla oz. bluetootha po dnevu? Verjetno ima Garmin kaksne aplikacije...

ne vem, kaj misliš po dnevu, cse se vrti okrog enega dneva.

-Je mozno prebrati te datoteke aktivnosti brez Garmin aplikacij?

xlsxk, CSV je možen, kolkd dobr, nebi vedu

--Oziroma, so kaksne open-source aplikacije mozne za odpiranje tras, to me najbolj zanima. Na primer; open street maps?

-Ce delas aktivnost, kaj mora biti vse vklopljeno zraven GPS-a, barometra/visinomera?

Ja odvisno kaj bi rad meril :) Če grem na sprehod, nič ne vklapljam. Če tečem, vklopim Run in potem ta vklopi GPS.

-Ima Garmin kaksno spletno stran glede tega kaksne podatke zbirajo (v njihovih streznikih), kar se tice tebe?



-Koliko zasebnosti svojih podatkov je sploh mozno?

Malo. Še posebej, če gledaš FISA.

---primer: clovek nima telefona, kupi Garmin uro za aktivnosti in se registrira XY. Kaj bi Garmin vedel, razen kje se nahaja, kondicijsko usposobljenost, ip. in kaksne "navade" ima?
-Vem da so vdrli v Garmin letos in Garmin je placal... Je kje kaksna strokovna razlaga ali pa zna kdo na kratko objasniti, kaj so odnesli in katere storitve so bile na udaru?

Priporocam se za cimvec informacij. Hvala lepa vnaprej, lep vikend.


A to rabiš za seminarkso? Odgovori so vmes med quoti.

Hey, kuglvinkl. Hvala. Ne, gre se bolj za raziskavo v smer cybersec in tega. Pa sem mislil , zakaj pa ne kolege iz Slo vprasat za bolj domace odgovore, ta forum je najblizji. :D
LP,
Smesko
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

Ali kdo uporablja Garmin Instinkt solar uro. Zanima me mneje oz izkušnje.
polde

house ::

Kupujem novo športno uro - potrebujem zgolj naslednje funkcije: čas, utrip (merjen s pomočjo pasu), razdaljo (DOBER signal), tempo in DOBRO baterijo, BREZ povezave s telefonom. Garmin Forerunner 110 je bila ura, ki sem jo uporabljal do zdaj in se je obnesla odlično.

blaz5 ::

house je izjavil:

Kupujem novo športno uro - potrebujem zgolj naslednje funkcije: čas, utrip (merjen s pomočjo pasu), razdaljo (DOBER signal), tempo in DOBRO baterijo, BREZ povezave s telefonom. Garmin Forerunner 110 je bila ura, ki sem jo uporabljal do zdaj in se je obnesla odlično.


Polar Vantage M

LeQuack ::

Zunaj je že Polar M2, tako da M ne bo več dobivala nadgradenj.
Quack !

dunda ::

Jaz sem pozimi kupil dve Polar Vantage M (zase in kasneje še za sina) in sem zelo zadovoljen. Vedel sem, da prihaja M2, vendar sem jo dobil za 180 evrov in se mi je zdelo ugodno.
Super zadevica, jo toplo priporočam, če dobiš za ugodno ceno. Prihajam sicer iz Polar M430.
https://www.kacnje.eu

house ::

dunda je izjavil:

Jaz sem pozimi kupil dve Polar Vantage M (zase in kasneje še za sina) in sem zelo zadovoljen. Vedel sem, da prihaja M2, vendar sem jo dobil za 180 evrov in se mi je zdelo ugodno.
Super zadevica, jo toplo priporočam, če dobiš za ugodno ceno. Prihajam sicer iz Polar M430.

Kaj pa je tako super? Zbiram informacije.

dunda ::

Saj se spravljam napisat review, kot sem ga za Polar M430. Pa ne najdem časa.
Načeloma pa mi je všeč dobro delujoč Polarjev ekosistem (Flow, kompatibilnosti ...), hitrost, nobenih težav pri komunikaciji, odlična baterija in hitro polnjenje, soliden GPS, vključene funkcije, tudi videz ...
Od minusov pa - slab optični merilec utripa (nič dosti boljši od M430 - preberi v linku, čeprav so se hvalili). Je pa res, da je to težava z vsemi znamkami, ki sem jih poskusil. Skoraj doktoriral na tem področju. Pa mogoče se kdaj malo slabo vidi na zaslonček.
Tole tako na hitro.
https://www.kacnje.eu

house ::

dunda je izjavil:

Saj se spravljam napisat review, kot sem ga za Polar M430. Pa ne najdem časa.
Načeloma pa mi je všeč dobro delujoč Polarjev ekosistem (Flow, kompatibilnosti ...), hitrost, nobenih težav pri komunikaciji, odlična baterija in hitro polnjenje, soliden GPS, vključene funkcije, tudi videz ...
Od minusov pa - slab optični merilec utripa (nič dosti boljši od M430 - preberi v linku, čeprav so se hvalili). Je pa res, da je to težava z vsemi znamkami, ki sem jih poskusil. Skoraj doktoriral na tem področju. Pa mogoče se kdaj malo slabo vidi na zaslonček.
Tole tako na hitro.

Ok, a traku za srčni utrip pa ne podpira?

snezak21 ::

Seveda ga. Ampak vsi reklamirajo opticne stvari, kot oh in sploh, realno so pa neuporabne. Konec koncev, vceraj stojim pred hiso in se odpravljam tect. Vantage V mi kaze 111 pulza. Ko vklopim trening in cakam da dobi gps signal mi preklopi iz opticnega na trak in pulz na uri tisto sekundo, ko namesto zelenega krogca (opticni) pokaze modri (trak) pade na normalnih 51. Tako da osebno mi je to opticno merjenje niti ni faktor, ker mogoce za sedenje pri miru se na priblizno dela, vse ostalo je pa da imas neko stevilko gor.

dunda ::

house je izjavil:


Ok, a traku za srčni utrip pa ne podpira?


Seveda ga podpira. Če hočeš natančno merjenje utripa, je trak seveda nujen.
Kdaj pa ga nimaš, pa je fino, da dela tudi na koži.
https://www.kacnje.eu

polde66 ::

Vantage M uporabljam skupaj z trakom, če sem na kolesu zaradi večjega pregleda. Dobra ura solidnega srednjega razreda. Za vse ostalo imam na zapestju in nimam pripomb. Če želiš ti podpira obvestila iz telefona, napolni se hitro in baterija traja lep čas. Trak za uro mi po dveh letih še ni šel mi je pa šel zatič za trak in tistega sem naročil 5 kom za smešno ceno iz aliexpressa. Suunto je pa ura kjer počasi stane trak več kot cela ura, pa po 1 letu uporabe sem jih konstantno menjal. Upam da so se kaj poboljšali.
polde

house ::

dunda je izjavil:

house je izjavil:


Ok, a traku za srčni utrip pa ne podpira?


Seveda ga podpira. Če hočeš natančno merjenje utripa, je trak seveda nujen.
Kdaj pa ga nimaš, pa je fino, da dela tudi na koži.

Trak mora biti Polar H10 ali podpira trak, ki sem ga imel že prej, s čisto prvo uro Polar?

dunda ::

Tukaj poglej - klikni na tisti PLUS, da se odpre tabela.
https://www.kacnje.eu

snezak21 ::

house je izjavil:

Trak mora biti Polar H10 ali podpira trak, ki sem ga imel že prej, s čisto prvo uro Polar?

Odvisno kaj je "cisto prva Polar ura". Ce je to tisto z Gymlinkom (T31 trak) iz 80ih let, potem ga ne podpira. Ce pa je trak BLE (se pravi bluetooth) pa ga podpira. To so Polarjevi H7, H9 in H10. Prav tako podpira vse ostale bluetooth trakove, ampak vecina ljudi, ki imajo napreve drugih znamk, uporablja Polarjeve trakove namesto svojih, tako da bi jaz kar pri Polarju ostal kar se trakov tice.

LeQuack ::

Problem pri teh optičnih je, da traka ne dobiš več zraven, nov pa stane vsaj 60+€. Pri starih modelih si zmeraj trak dobil zraven.
Quack !

house ::

Navzkriž pa ne gre, npr. z Garmin trakom?

jocoj ::

LeQuack je izjavil:

Problem pri teh optičnih je, da traka ne dobiš več zraven, nov pa stane vsaj 60+€. Pri starih modelih si zmeraj trak dobil zraven.

Uporabiš pač starega z novo uro.

house je izjavil:

Navzkriž pa ne gre, npr. z Garmin trakom?
Odvisno s katerim trakom. Mora podpirati bluetooth, če hočeš uporabljati z drugimi urami razen Garminovih (je tudi nekaj izjem).

house je izjavil:

Kupujem novo športno uro - potrebujem zgolj naslednje funkcije: čas, utrip (merjen s pomočjo pasu), razdaljo (DOBER signal), tempo in DOBRO baterijo, BREZ povezave s telefonom. Garmin Forerunner 110 je bila ura, ki sem jo uporabljal do zdaj in se je obnesla odlično.

Coros pace 2 za 200 EUR. Daleč najboljše razmerje cena/zmogljivost/natančnost. Drugače pa vsak Polar ali Garmin srednjega razreda bo več kot dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

polde66 ::

Coros pace 2 je odlična ura a žal nima web strani. Aplikacija samo na telefon. Škoda. Imaš pa v Hervisu Suunto 5 G1 https://www.hervis.si/store/Oprema/Pame...
https://www.hervis.si/store/Oprema/Pame... tudi tale ni švoh
polde

DamijanD ::

Garmin uporablja ANT+, če se ne motim

snezak21 ::

Garmin je uporabljal ANT+, danes pa tako kot vsi ostali uporablja tudi BLE (ANT+ je se vedno ostal).

M.B. ::

@SmeskoSnezak če te privatnost skrbi, kupi uro, ki jo podpira GadgetBridge. Naprimer Mi band 3. Baterija zdrži nekje 14-20 dni odvisno al meriš spanje al ne.
Če ne uporabljaš uradne aplikacije je merjenje spanja manj natančno ker aplikacija obdeluje podatke drugače ostalo pa večinoma deluje (notifikacije na uro, koraki, etc.) Ker mora bit vse reverse engineered ni nujno da je pri vseh urah vse perfektno. Pa ura nima GPSa (uporablja GPS od telefona). (novejši mi band 4 potrebuje originalni ap pri prvem pairingu)

Druga varianta so OSS pametne ure. Open smartwatch (video), Open smart watch, PineTime ali pa Watchy
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

SmeskoSnezak ::

Smeska tu.
In kako se Garmin ure obnesejo same od sebe, brez povezave prek telefona ali racunalnika?
Rada bi nasla uro za sporte , ni potrebe po povezavanju, le da so "pametne same po sebi", prikazujejo bitje srca, in kaksne poti, itd.?
@ Pusti soncu v srce... @

nekikr ::

Odlično. Ker "pamet" na Garminu ni neka močna plat. Kot samostojna športna ura je pa najbrž najboljša.

jernejl ::

Uro se sicer lahko uporablja samostojno, je pa fino, če se jo vsake toliko vseeno sinhronizira, da se naložijo morebitne posodobitve programske opreme, posodobitve zemljevidov in posodobitve orbit GPS satelitov.
Tudi kreiranje poti za navigacijo je človeku bistveno bolj prijazno v računalniku kot pa na sami uri.
««
17 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1071159050 (858) buttcrack
»

Pametna ura

Oddelek: Kaj kupiti
112102 (318) enemon
»

Apple predstavil svojo prvo fitnes uro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
628232 (3140) Mr.B
»

Katera pametna športna ura ?

Oddelek: Kaj kupiti
2310342 (7833) Sharp999
»

Fenix 5X

Oddelek: Šport
193039 (1798) keba

Več podobnih tem