» »

PC na TV - splošni nasveti

PC na TV - splošni nasveti

««
29 / 40
»»

Okapi ::

Samo s kablom ne bo šlo. Računalnik ne zna na VGA izhod dati takšno sliko, da bi jo televizor prepoznal. Vmes bi morala biti še elektronika, ki računalniško sliko spremeni v video PAL.

O.

Triny ::


evo tukaj sem najdel slikco kabla.

ne bo šlo?hm.. kaj mi pa svetuješ kako naj rešim problem?

tisti pretvorniki tv-pc so res predragi.je kakšna cenejša varianta mogoče?
ali mogoče lahko kar iz monitorja potegnem signal ven na tv, brez priključitve na pc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Triny ()

Okapi ::

ne bo šlo?
Na žalost ne.
Kolikor vem, ni nobene pametne poceni variante. Kako si predstavljaš, da bi iz monitorja potegnil signal na tv si pa tudi ne predstavljam. Monitor nima nobenega video izhoda.

Če na računalniku nimaš izhoda za tv (tv-out) oziroma na televizorju nimaš vhoda za PC, potem pač ne gre na preprost način.

O.

Triny ::

na monitorju imam še video RGB input, samo verjetn rabim output ane..torej to pač odpade..
na računalniku imam ta VGA out in omenjeni adapter preko katerega speljem v tv video(rumeni). To praviš da ni dovolj, da rabim pretvornik. Škoda da poleg toliko out in inputov se ne da nič naredit brez dragega pretvornika v PAL...Dam še toliko denarja pa raje kupim potem nov tv al kaj? :)

Okapi ::

Ja, najbolj elegantna rešitev je, da kupiš en poceni televizor LCD in imaš vse probleme rešene. Te lahko uporabljaš kot računalniški monitor.

Za vsak slučaj pa prej preveri še, kaj zmore grafična kartica v računalniku. Ker teoretično imaš lahko v gonilnikih take nastavitve, da bo tvoj kabel dovolj.

O.

Triny ::

ma škoda res ker ta tv je 70 inčni ekran in bi bilo fajn gledat filme z računalnika gor :)
..ja sej lih gledam zdaj grafično , sam se mi zdi da ni nekih velikih zmogljivosti...je pa NVIDIA GeForce 6150SE...kaj poznaš?

Okapi ::

70" pa menda ni, kvečjemo 70 cm. Kaj zmore tvoja grafična, ne vem, za filme gledat na tv je pa najceneje, če si nabaviš en predvajalnik dvix za 40-50 evrov, filme posnameš na usb ključek in to je to.

O.

Triny ::

pardon 70cm..ja to je res kar predlagaš...čeprav usb ključ za filme tudi nekaj stane :)..sicer pa na koncu bom pa itak to naredil, kaj pa čem...je pa tudi res da tv-pc pretvornik tudi košta toliko kot dvdplayer, če ne celo manj...dilema!

Okapi ::

čeprav usb ključ za filme tudi nekaj stane :)
No, potem si pa vsaj en DVD-RW omisli.:P

O.

Triny ::

dvd player že mam, če je to to, kar si mislil z DVD-RW.sicer bolj slabo dela..neki laser štrajka :)itd..sam na kompu imam ful enih filmov, pa bi jih gledal direkt na tv, pa tud za v bodoče prav pride

aja DVD si mislil plošček, sori :) ... usb ključek bi bla boljša varianta, ker mi laser nagaja

hvala za informacije okapi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Triny ()

matki ::

Pozdravljeni !
Imam en problem .Povezal sem z HDMI-jem Pc ( WIN 7, ATI hd 4850) in TV Samsung LCD fullHD.
Moti me to , ker ne morem na TV dobiti cele slike ampak samo manjšo obrobljeno. Probal sem tudi klonirati sliko z ATI Catalyst-om , pa mi nikakor ne uspe. Z Win7 nastavitvami pa si tudi nisem znal pomagati .
Ali je imel kdo podobne težave in mogoče pozna kakšno rešitev.

Hvala za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matki ()

dox ::

Pozdravljeni. Imam eno vprašanje. Imam nvidia 8800gts in pa lg-26lh2000-tv-lcd.Zanima me samo če lahko s kablom HDMI-DVI povežem računalnik in tv? Bo delovalo vse?

Okapi ::

Zvok boš moral še posebej spravit do televizorja.

O.

sthep ::

Z@Dox
Zvok bo še kar šel iz računalnika. Za sliko je OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sthep ()

dox ::

Mi mogoče znata povedat kakšne kable rabim ? Imam genius 5.1 sistem. če bi tega posebej povezal ali s kakšnim kablom ? mam sicer takšne da jih je 5 na vsaki strani samo sem probal in mi zvok ne deluje. sicer imam tudi s-video konektor na katerem še je potem en konektor in pa 3 kabli. Bi moral tisto porabit? al naj pustim tega hdmi - dvi ?

Unforgiven ::

Živjo!

Bom kar tlele zapisal. Iščem uporabniške izkušnje... Kdo med vami uporablja 32" LCD 1920x1080 tv (ni pomembno katere znamke, čeprav imam osebno zelo rad Philips) za primarni(edini) zaslon računalnika, na razdalji cca 1m? Moti me predvsem to, da verjetno postane slika precej zrnata od blizu, saj je velikost pike že presegla .35mm. Kakšne so vaše izkušnje, kako odzivna je zadeva v strelskih igrah?

Yoni ::

Trenutno imam še crt monitor s formatom 4:3(1024x768). Slika je seveda ok. Namen imam kupiti plazmo 42"(ločljivost 1024x768) in jo s HDMI kablom povezati na grafično kartico(ati hd5750) ter tako gledati siol tv. Bo potem grafična kartica prepoznala, da je format tv zaslona 16:9? Bo to delovalo ok, ali bom na tv-ju gledal črne robove ob straneh oz. sliko v 4:3 formatu?

HoNdEk ::

Sej si lahko ti normalno nastavis pod nastavitvami resolucijo 1024x768 tak da ti bo avtomatsko raztegnilo cez celo..

Jaz tui mam monitor 1280x1024.. lcd tv pa 1280x768 pa mi avtomatsko preklopi ali obratno ;)
..:: M - Power ::..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HoNdEk ()

jerriho ::

Prenosnik hp probook 4710s (video izhod: vga, hdmi, grafična kartica ločena ATI Mobility Radeon HD 4330) želim povezati z CRT televizorjem Philips cineos 32 pw 9520 (ext1 scart, ext2 scart, s-video, 3rca input). Kot tak bi mi slednji služil zgolj za gledanje filmov, serij iz dvd in drugih formatov. Mislim, da še kar nekaj časa ne bom zamenjal tega televizorja, saj mi je res OK. Siol tv imam na njem... zvok pri gledanju filmov ne bo šel iz televizorja.

V kratkem opisu televizorja je navedeno: ext1 lahko prenaša cvbs in/out in RGB. Priporočljivo je, da priklopite zunanje naprave preko rgb izhoda, ker se tako omogoči najboljša kvaliteta slike... res?

Pri sami grafični kartici nisem prakticiral. Pod help contents pod TV Properties je navedeno:
Image Quality
Adjusting Flicker Removal
Setting Composite Sharpness
Setting S-Video Sharpness
Avivo™ Color
Setting Hue
Setting Saturation
TV Adjustments
Enabling Video Mode
Adjusting Screen Position and Size Automatically
Adjusting Screen Position and Size Manually
TV Formats
Finding the Maximum Available TV Resolution and Refresh Rate
Selecting by Microsoft(R)'s Regional Options Settings
Selecting by Country or Region
Selecting by TV Signal Format

Očitno se da, ko se priklopi televizor, urejati po želji nastavitve... upam, da ni to mišljeno predvsem za hdmi ter povezavo z lcd-ji.. torej, da velja tudi za vga in crt povezavo..

je potem tale kabel
http://www.napeto.com/vivanco-kabel-sca...
rešitev za to mojo želeno povezavo ali mora bit izpolnjen še kak predpogoj za delovanje?

Ali je bolj ustrezen vga - s-video?

Sicer pa sem zasledil dražje rešitve, vga tv konverterje (niso ravno na zalogi):
http://www.svetkomunikacij.si/izdelek_V...
http://www.mimovrste.com/artikel/234001...

katera od navedenih rešitev sploh deluje in katera da najboljšo kvaliteto slike?

Če pravite recimo, da ne bo učinka od vga-scart kabla: zakaj jih potem prodajajo po par trgovinah ter jih oglašujejo kot kable za povezavo med PC-jem in televizorjem???

Če pretvornik, ga naj raje vzamem kje v tujini? Katerega priporočate?

potrebujete še kakšno informacijo, da mi lažje pomagate?

hvala vsem že vnaprej.

podtalje ::

RGB ni isto kot VGA. VGA sicer res uporablja RGB barvno kodiranje, vendar pa je za uspešno prikazovanje potreben še sync signal.
Če se ne motim, je pri signalu, ki ga podpira televizor, naj bi bil ta zakodiran kot del zelene barvne komponente, medtem ko je pri VGA posebej.

Kabli, ki se prodajajo kot VGA->SCART pa so namenjeni samo posebnim napravam, ki znajo dati ven ustrezen signal. Grafične kartice tega ne znajo.

Kot is ugotovil, so VGA->S-video konverterji dražji, poleg tega pa tudi kvaliteta slike ni ravno najboljša.

Razmisli tudi o možnosti, da zamenjaš TV, ki bo podpiral VGA vhod.

Kakšne bolj pametne možnosti od zgoraj navedenih pa trenutno ne vidim.

jerriho ::

podtalje, hvala.

ker bi rad rešitev, ki ne bo predraga, a da hkrati rešim več zadev hkrati, bi mi mogoče priporočili nekaj takega kot je:

http://www.mojedom.si/S76/A12028/TV+DOD...

Okapi ::

Za gledanje z neta snetih filmov na klasičnem tv je najceneje (in čisto dovolj), če kupiš predvajalnik DVD/Dvix z USB vhodom. Filme skopiraš na ključek ali zunanji disk in to je to.

O.

podtalje ::

Verjetno je DVD predvajalnik res najcenejša rešitev. Vendar pa ponavadi ne podpirajo HD vsebin, ki jih je danes vedno več.
Zato bi sam raje vzel WD oz. kaj podobnega.

Vendar pa je tu zopet problem, ker kolikor vem, imajo ti predvajalniki samo HDMI izhod, ki ga tvoj TV verjetno ne podpira.
Tako da na koncu mogoče kakšen DVD predvajlnik ni tako slaba izbira, dokler ne zamenjaš TV.

Okapi ::

Vendar pa ponavadi ne podpirajo HD vsebin, ki jih je danes vedno več.
Samo dokler ima klasičen televizor, ga visoka ločljivost ne zanima, za prihodnost kupovati take reči pa nekako nima smisla.

O.

jerriho ::

hvala vama za pomoč... je pa pri že omenjenem WD-ju navedeno tole:

PRIKLJUČKI 1x USB vhod za trdi disk / USB ključ, komponentni in kompozitni video/avdio izhod

torej bi bil OK za moj televizor, ne?

drugače pa res razmišljam o kakem divx/dvd predvajalniku z usb vhodom ali celo morda o nabavi enega rabljenega namiznega računala s solidnim ram-om, procesorjem s spodobnim coolerjem ter jasno z grafično kartico z vsaj s-video ali dvi izhodi...

bom še malo premislil...

Okapi ::

torej bi bil OK za moj televizor, ne?
Da.

O.

UrbanGipsy ::

Zdravo, tudi sam imam podoben problem kot jerriho. Verjetno si bom omislil tale WD, me pa zanima, če kdo ve ali predvaja tudi HD filme - se pravi datoteke s končnico .mkv?

Hvala,
u.

Akssi ::

UrbanGipsy je izjavil:

Zdravo, tudi sam imam podoben problem kot jerriho. Verjetno si bom omislil tale WD, me pa zanima, če kdo ve ali predvaja tudi HD filme - se pravi datoteke s končnico .mkv?

Hvala,
u.


seveda.....imaš tudi temo o tej stvarci

mare4444 ::

mene pa zanima kako bi povezal monitor samsung P2470HD z računalnikom, da bi lahko poslušal zvok na tv-ju prek zvočnikov na pc-ju.
probal sem s kablom, ki sem ga dobil zraven in sem povezal na tv izhod za slušalke z računalnikom. zvok se sliši na računaliku,
ko pa ga ugasnem se zvok ne sliši. tako da moram vedno iztaknit kabel in naprej poslušat na tv-ju. v tem načinu se ne da nastavit audio na external speaker.

kupil sem optični kabel ker ima monitor tudi optical audio out in ga povezal z pc-jem. ko nastavim external speaker mi ne predvaja glasu.
ima kdo idejo kako spravit zvok na računalnik, tako da bi preko monitorja spreminjal izhod zvoka? a je to sploh izvedljivo?

Bosko77 ::

Ko sem naložil Windowse 7 se je pojavila težava z sliko na TV, ki jo prej z XP ni bilo.Imam grafično radeon 4850.Naložil sem ustrezen driver (zadnjo verzijo) ,v nastavitvah sem ustrezno vse nastavil (extended desktop mode),normalno mi prepozna tv z zvokom in sliko, toda slika je vedno samo od namizja? Nikakor ne morem priti do slike filma? Kaj je potrebno še narediti? Uporabljam s-video kabel.

kkhdati ::

Po mojem je najlepši in najbolj uporaben način za gledanje filmov, slik, youtube in muska na LCD TV-ju, da kupiš WD HD Live (cena: 130eur) in je use rešeno. Edina slabost je, da ne moreš brskati po netu. Ampak saj zato imaš pa laptop a ne?

urkov ::

Bosko77
Uporabi opcijo povezovanje z projektorjem tipka windows+P.

Bosko77 ::

urkov je izjavil:

Bosko77
Uporabi opcijo povezovanje z projektorjem tipka windows+P.


s to opcijo se spremeni ločljivost, ter film na tv se ne vrti v pravem formatu...brez te opcije bi moral imeti sliko na tv..vseeno hvala za pomoč

piko1 ::

Pozdravljeni,

pri povezavi nooteboka Toshiba P500-16f ter LCD TV Sony KDL-32W4000 s HDMI kablom se mi pojavi problem. V nastavitvah mi nikakor ne shrani, ko nastavim Multiple monitors/Duplicate these displays. Ko na tv prestavim na DVB-T in potem nazaj na HDMI se mi nastavitve zbišejo oz. je slika samo na TV, notebook pa je črn zaslon.
Kaj se da storiti?

LP Marko

roki90 ::

Pozdrav

Se opravičujem če je bilo že kje omenjeno, ampak problem je sledeč:
PC (grafična Geforce 8400 GS) imam preko hdmi povezan na plazmo in nikakor ne morem na tv spraviti zvoka. Slika je kot mora biti, za zvok pa sem poskusil že vse kar sem našel na različnih forumih. V zvočnih nastavitvah imam tudi nastavljeno HDMI Output kot "default device". S kablom tudi ni nič narobe, ker na drugem računalniku dela. Slišal sem že, da bi moral biti S/PDIF kabel povezan iz zvočne na grafično kartico, vendar nebi rad odpiral računalnika, ker je ta še pod garancijo (nalepka je prek stranice), pa tudi ne vem kako bi naj to izgledalo.

Prosim pomoč
LP

Hasek39 ::

Ali uporabljaš DVI v HDMI pretvornik, ki je prišel zraven grafične? ima namreč posebne pine za prenos zvoka, ki jih DVI v HDMI kabel nima.

roki90 ::

Ne. Grafična nima DVI, ampak VGA, S-Video in HDMI izhod. Čeprav sem gledal na internetu in imajo vse 8400 GS kartice DVI:|. Očitno je moja nekaj posebnega.:P

P.s.: Računalnik je kupljen v hoferju http://www.medion.de/md8824/uk/flash.ht... (vem da med zelenjavo ne dobiš računalnika, ampak za starše je dober:))

Okapi ::

Če ne bo šlo drugače, priključi zvok posebej, z avdio kablom. Televizor verjetno ima dodaten zvočni vhod. Povežeš audio out na PC-ju in audio in na TV-ju.

O.

Senitel ::

Neseš na servis, pa naj ti oni genijalci priklopijo s/pdif kabel iz zvočne/matične na grafično? :)

roki90 ::

Ja očitno bom res moral z avdio kablom povezati. Na servis pa ga ne dam več (razen če bo nuja), ker je računalnik kupljen v Hoferju in ga oni pošljejo v nemčijo. Enkrat sem že pošiljal in so ga najprej meli 1 teden v trgovini, ter še ga nato poslali v nemčijo. Po enem mesecu sem ga končno dobil nazaj.

Hvala za nasvete

roki90 ::

Problem z zvokom je končan.:) Strela je udarila v računalnik, tako da moram kupiti novega:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roki90 ()

neki4 ::

jest pa sumim, da vhod od starejše grafične za tisti svhs kabel ne dela več. ker tudi program ne zazna povezave z tvjem tako kot včasih.

Sedaj bi pa najraje zamenjal in kupil hdmi grafično kartico in z hdmi kablom povezal z novim lcdtvjem. bral sem da zvok verjetno ne bo delal, če ne bo grafična povezana nekako z matično z nekimm spdif kablčkom. upam samo da bo potem delal zvok na tv če kupim novo grafo s hdmi. ker glih matične ne mislim menjat, če še to ne bo delalo.

podtalje ::

Zvok lahko ponavadi vedno spelješ posebej. Večina TV-jev ima za določen HDMI priključek zraven poseben vhod, na katerega priklopiš zvok.

Seveda pa je opcija, da uporabiš zvok kar direktno preko HDMI. Če se ne motim, imajo ATI grafične kartice zraven integrirano tudi zvočno kartico in če v predvajalniku nastaviš, da naj se uporablja zvočna kartice od grafične kartice, bi moral zvok dobiti tudi preko HDMI.

KTr1sk ::

Mene pa nekaj zanima, kako spremenim pozicijo tv-Pc


moti me, kadar uporabljam oba zaslona in morem it z miško levo, nakar imam TV na desni strani in prvo nisem vedel kaj je zdaj narobe da ne morem miš dobit na drugo stran.
hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Okapi ::

Zagrabiš z miško monitor in ga premakneš.

O.

Kleemen ::

Bom kar tukaj vprašal...
Če imaš pretvornik v mpeg2 signal in povezan na računalnik, tako da lahko sprejemaš mpeg2 programe in gledaš na kompu, me zanima če se da iz tega pretvornika (ali z kakšnim programom na računalniku) pretvorit iz mpeg2 signala še na mpeg4 signal, da bi lahko gledal slovenske programe na računalniku iz tega mpeg2 pretvornika.
Kateri programi pa sploh delujejo na mpeg2 signal v sloveniji? Hvala.

KTr1sk ::

Okapi je izjavil:

Zagrabiš z miško monitor in ga premakneš.

O.

Mah na to sem takoj tudi jaz pomislil pa ne gre. A tebi pa gre al kaj?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Okapi ::

Ja, pograbiš z miško in premikaš po želji levo desno, gor dol, kot imaš pač fizično monitorja na mizi. Recimo:



O.

KTr1sk ::

Jaz nimam tega kar si tukaj prikazal samo tisto fotko kar sem priložil in tam ne morem nič premikat. imam pa win7 x64 in najnovejše gonilnike, s starimi je bilo enako btw
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Okapi ::

Klikneš z desno miškino tipko na namizje in izbereš ločljivost zaslona (screen resolution, ali kar pa je po angleško).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()
««
29 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219643 (9156) kozorog
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610112 (9173) LordTado
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458305 (7700) opeter
»

Zakaj mi na GeforceFX5700 ne dela TVOUT :( ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
513804 (3311) KTr1sk
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
505912 (4817) bbobst

Več podobnih tem