» »

PC na TV - splošni nasveti

PC na TV - splošni nasveti

««
31 / 40
»»

podtalje ::

Razlika med DVI in HDMI je več ali manj samo v tem, da je HDMI sposoben prenašati tudi zvok,
medtem ko DVI prenaša samo sliko.

Signal od slike pri pretvorniku HDMI->DVI je digitalen in povsem enak, tako da ne bo nobene razlike.

Zulf ::

Mene pa zanima kok naj nahecam radeona 4890 da mi na philips LCDju,ki je 100herčen,predvaja sliko v 100hz?Več ko 60hz mi ne pusti...

Lp

Okapi ::

Ne moreš. Televizor zna sam narediti 100 Hz iz 50 Hz (pri televizijskem signalu), 100 herčnega signala pa ne more sprejemati.

O.

Zulf ::

Sprašujem zato , ker če predvajam film prek usbja na TVju dobim osveževanje slika 100Hz-zelo tekoče,če pa predvajam film preko PCja ali WD-TVja pa osveževanja ne gre spraviti preko 60Hz-dosti slabše kot 100Hz.

Okapi je izjavil:

100 herčnega signala pa ne more sprejemati.


Se pravi da tudi če imam 200Hz LCD al pa 600Hz Plazmo in če bom predvajal film preko PCja, BlueRay ali kateregakoli predvajalnika bom dobil na TVju osveževanje le 60Hz??
Polno osveževanje TVja bom dobil le pri DVB-T signalu?


Lp Marko

konobare ::

imam naslednjo težavo:
imam laptop lenovo n500 in mi je vse perfektno delalo, a sem ga moral sformatirati.

Zdaj imam težavo, saj ob priklopu na tv s hdmi kablom nikakor na TV ne dombim zvoka - ta ves čas prihaja le iz laptopa.
prej mi je to delovalo, ampak se mi niti sanja ne, koko sem to prvič uredli (vem pa,da sem imel podobne probleme)

imam xp-je, naložene imam vse gonilnike iz lenovo strani, pa tudi bios flash imam tisti, ki omogoča hdmi prenos.

mi lahko kdo pomaga?

dbeong ::

mene zanima ce bi kupil http://www.mimovrste.com/artikel/268003... in bi priklopil namesto na to anteno na upc pretvornik, bi to slo ?

maqito ::

Skratka, šel sem malce čekirat po spletu, kje je problem, da nimam zvoka na TVju, čeprav je povezan preko HDMI kabla.

Imam grafično AMD Radeon HD6670 DirectX 11 (512MB DDR pomnilnika + izhod DVI-D, HDMI in d-SUB VGA) ter TV (LCD LG750). Šel sem testirat preko tVja, če bi spremenu input, ampak še vedno ni zvoka. potestiral sem tudi, če bi zamenjal na Winsih ampak ni mogoče...

smrkecXY ::

jst sem mogu še en kabel priklopit iz matične na grafično.
če ne najdeš, še ne pomeni, da ne obstaja

Luka91 ::

Doma imamo Panasonicovo plazmo txp42g30e. Rab bi povezal moj PC s TV-jom brezžično, za gledanje filmov in in igranje kakšne igre. Zanima me kaj vse potrebujem da bo to izvedljivo. Za TV se da dokupiti brezžični vmesnik. Gotovo potrebujem na mojem računalniku, ki je v drugi sobi kot TV še kakšen wireless oddajnik.

smrkecXY ::

Ta brezžični vmesnik je samo za njihov blueray. Za pc bo potrebno kaj drugega nabavit.
Si siguren, da ne gre drugače kot po zraku? Se ne bi dalo 2 utp kabla potegnit po kanalih ali čez podstrešje...? Ker za 2 utp kabla imaš na ebayu kr neki ponudbe, ki ti utp kabel spremeni v zlooo dolg podaljšek za hdmi.

Brezžične zadeve so drage, težko dosegljive pri nas in omejene z resolucijo (full hd mislim, da odpade), hitrostjo prenosa in po možnosti pride še do kakšnega laga, kar pa spet ni primerno za igre.

Če pa slučajno najdeš nekaj kar podpira Full hd in visoke hitrosti prenosa z minimalnim lagom do 100€ pa sporoč;)
če ne najdeš, še ne pomeni, da ne obstaja

Luka91 ::

smrkecXY je izjavil:

Ta brezžični vmesnik je samo za njihov blueray. Za pc bo potrebno kaj drugega nabavit.
Si siguren, da ne gre drugače kot po zraku? Se ne bi dalo 2 utp kabla potegnit po kanalih ali čez podstrešje...? Ker za 2 utp kabla imaš na ebayu kr neki ponudbe, ki ti utp kabel spremeni v zlooo dolg podaljšek za hdmi.

Brezžične zadeve so drage, težko dosegljive pri nas in omejene z resolucijo (full hd mislim, da odpade), hitrostjo prenosa in po možnosti pride še do kakšnega laga, kar pa spet ni primerno za igre.

Če pa slučajno najdeš nekaj kar podpira Full hd in visoke hitrosti prenosa z minimalnim lagom do 100€ pa sporoč;)

Sem pobrskal malo za temi wireless adapterji: Grandtec, Aitech Mene niso prepričali pa tudi nisem našel nobene trgovine v sloveniji, ki bi jih prodajala. Če je tisti vmesnik samo za bluray potem mi ne pomaga prav dosti. Potem se odločam bolj za kakšno kablsko varianto. Kaj priporočate ali HDMI->HDMI ali kaj drugega. Tisto z 2 ma utp kabloma nism najboljš razumel. Odlično bi bilo, če bi se dalo kako z utp kabli povezat na hdmi, ker moj utp kabel je že napeljan do routerja, ki je 2m oddaljen od TV-ja.

smrkecXY ::

Tole je mišljeno kot 2 utp-ja na hdmi.
En adapter vštekaš v pc, drugega v tv, vmes pa potegneš 2 utp kabla.
Link je kar je ebay prvo ponudil, tko da za cenejšo ponudbo najdet se boš moral sam potrudit;)
http://cgi.ebay.co.uk/30M-HDMI-DVI-Cat5...
če ne najdeš, še ne pomeni, da ne obstaja

Luka91 ::

smrkecXY je izjavil:

Tole je mišljeno kot 2 utp-ja na hdmi.
En adapter vštekaš v pc, drugega v tv, vmes pa potegneš 2 utp kabla.
Link je kar je ebay prvo ponudil, tko da za cenejšo ponudbo najdet se boš moral sam potrudit;)
http://cgi.ebay.co.uk/30M-HDMI-DVI-Cat5...

Aha zdaj razumem kako to funkcionira. Samo potem bi moral jaz povleči 2 utp kabla od mojega PC-ja do TV-ja ta utp kabel, ki ga imam pa zdaj povlečenega od mojega PC-ja do routerja mi nebi nič koristil. Potem bi bila tadva utp kabla samo nadomestilo za en HDMI kabel npr. 10m HDMI. Je še kakšna varianta z manj kabli :)

ananas ::

kaj moram narediti, da mi bo delal PC(HDMI) na TV(HDMI) ?

Marilyn ::

HDMI

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

Mgreg ::

Jaz sem povezal laptop (fujitsu siemens) z tv (sony bravia)preko vga kabla. Zanima me kateri kabel dodatno še rabim, da mi bo delal tudi zvok na tv-ju. ps na laptopu imam samo vga, s video in usb vtiče.
Hvala za odgovor.

adria320 ::

Imam Sony Bravio EX500 in Vaiota FW21M z Win 7 Pro 64, povezana sta prek HDMI-HDMI kabla, pojavljata pa se mi dve težavi:

1. Zvok ne dela, najprej je bil problem enak kot omenjen zgoraj, v nastavitvah zvoka je pisalo, da HDMI audio naprava ni priključena, po namestitvi gonilnikov s Sonyjeve strani, se je to sicer spremenilo, zdaj piše da dela, TV pa še vseeno ne oddaja zvoka. Ima kdo kakšno idejo kaj je naslednji korak?

2. Slika na TVju ni čez cel zaslon, na straneh je približno 3 cm črnega roba, zgoraj in spodaj pa 2 cm, zaenkrat mi v nastavitvah še ni uspelo nastaviti, da bi se slika razvlekla čez cel zaslon, edino pri povečavi, samo potem pa se cel zaslon ne vidi :/

Hvala za pomoč :)

Okapi ::

V nastavitvah od grafične kartice poišči overscan.

O.

Oktan ::

Imam laptop z VGA izhodom, in me zanima če bi to delovalo= PC v pretvornik VGA-DVI v kabel DVI-HDMI v TV

pa a bi lahko meu 1080p resolucijo čeprav je vga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oktan ()

Okapi ::

me zanima če bi to delovalo= PC v pretvornik VGA-DVI v kabel DVI-HDMI v TV
Ne bo delovalo.

pa a bi lahko meu 1080p resolucijo čeprav je vga?
Lahko, samo mora imeti televizor VGA vhod.

O.

springfresh ::

Lp!

TV: Philips LCD
Motherboard: Asus P5QL PRO
Grafična: ATI Radeon 5750HD



Zanima me ali bo delovalo vse tako kot mora (slika in predvsem [b]zvok[/b]), ko bom povezal TV z računalnikom preko HDMI kabla (problem je, da ne vem, ali bo zvok deloval).

Hvala!

Freezen ::

Imam nov prenosnik in hocem igrat Atomic Bombermana, tako da bi povezov prenosnik s TV preko HDMI. Mi noce zadeve zagnat! Ze z windows 7 sem mel problem zalaufat igro v normalnih barvah, pa sem nasel resitev tule:

[Win7] Fixing old 256 color games with distorted palettes

Sedaj na prenosniku zadeva dela normalno, ko pa prklopm prenosnik na TV preko HDMI kabla, pa se noce vec zalufat, ko zazenem exe datoteko.

Ubistvu mi je ratalo tut, da sem dal dual screen, potem sem zagnal igro in potem vmes presoltal na TV, pa je delal zvok, pri sliki je bila tema.

Specifikacije:
windows 7 professional 64-bit
proc: Intel core i5 2.67 GHz
dvojna grafična: Geforce 310M in še integriana Intel HD graphics

Yagi-san ::

Lepo pozdravljeni !

Imam skoraj identičen problem, kot sta opisala "adria320" & "mikkeni" ! Ampak s to razliko, da, dokler sem imel Windows XP, je zadeva delalo odlično (PC --> plazma in 5.1). Sedaj sem bil pa primoran inštalirat W7...in je problem ! Sliko še nekako najdem...zvoka pa ni...pa je vse povezano, kot je bilo prej ! Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko pregledal ?



Hvala in lp,

Cvet0 ::

Lp,

povezal sem pc s tvjem prek hdmi kabla, vse deluje kot more (slika zvok), vendar je problem, ker slika trpkira malo, na vsake toliko malo zašteka, mislim da je problem, ker imam na pc-ju resolucijo 1860x1050 na tv pa 1920x1080. Hdmi kabl je dolg 1m. Pozan kdo mogoče kako rešitev, da slika nebi "štekala"?

astras ::

aha... kupi si xtreamer ;)
drgac pa zmanjsaj resolucijo na tv, verjetno je pa grafa preslaba
;)
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Ines0 ::

Pozdravljeni!
Imam Toshibo satellite C660-1MR. Na njem pa windows 7. Želim ga priklopiti na TV. Doma imamo kabel vga. Na katerem koli drugem računalniku, ki ga imamo doma, stvar deluje. Ko pa želim tega priklopiti, pa se windows nenadoma zažene na novo. Javi, da je prišlo do nenadne napake in da bo skušal stvar popraviti. Dokler sta TV in računalnik povezana, se računalnik neprestano zaganja na novo. Šele, ko odklopim od TV je ok. To se vedno dogaja, ko računalnik šele prižgem. Zadnič pa je enkrat računalnik bil prižgan že par ur in sem priklopila, pa je delovalo normalno. Ko sem čez en teden zopet prižgala računalnik in ga priklopila pa se je zopet zaganjal na novo. Bi mi prosim znali kako pomagati?

podtalje ::

Poskusi posodobiti gonilnike od grafične kartice.

maqito ::

maqito je izjavil:

Skratka, šel sem malce čekirat po spletu, kje je problem, da nimam zvoka na TVju, čeprav je povezan preko HDMI kabla.

Imam grafično AMD Radeon HD6670 DirectX 11 (512MB DDR pomnilnika + izhod DVI-D, HDMI in d-SUB VGA) ter TV (LCD LG750). Šel sem testirat preko tVja, če bi spremenu input, ampak še vedno ni zvoka. potestiral sem tudi, če bi zamenjal na Winsih ampak ni mogoče...



povezava mi (spet) ne deluje....

_IKE_ ::

Sorodniki BI povezali računalnik z televizijo.
Računalnik je :
E2160
2 GB DDR
MSI P35 NEO
GF 8800 GT
monitor LG 2252T 1680 * 1050

Televizija pa je:
LG 32 LH 2000 HD READY 1366 * 768

GF8800 nima HDMI izhoda , zato jo bo potrebno zamenjat z drugo. Na računalniku se bodo občasno opravljala pisarniška dela in brskanje po netu iger se ne bo igralo , in kot že zapisano na začetku gledanje filmov preko omejenega LCD, drugega nič, torej je zahteva za kartico da je čim cenejša.

Katero kartico bi svetovali ?

Ali se bodo morda pojavile kakšne težave zaradi različnih resolucij ( ali bo potrebno monitor nastaviti nižje na 1366 * 768 ?)

gorann ::

Povezi z dvi-dmi kablom, problem bo edino zvok, ce nimas drugega vira za zvok razen tv-ja

Drugac pa kero kol radeonko ali geforce s hdmi izhodom, najcenejse so se vedno dovolj za filme

_IKE_ ::

Ravno zaradi enega kabla ( hdmi-hdmi) se bo grafična zamenjala.....


Aha torej bo kartica 30-40 čisto dovolj

Kako pa je z resolucijami, monitor je na 1680/1050 TV pa 1368/768 , Se v nastavitvah da posebej nastavit resolucijo za TV ali morata biti dve isti ( na monitorju in tv - 1366/768) ?

nomad_soul ::

Z nekaj stare šare gre brez problema :D
Slika: DVI-VGA adapter -> VGA kabel -> TV VGA konektor
Zvok: 3.5mm Audio Jack Splitter -> audio kabel z 2x jack -> PC Audio input na TV

DarwiN ::

Ajde eno longshot vprašanje, če se slučajno kdo najde, ki je kdaj naletel na podobno stvar...

Pri nečaku sem v XPjih povezal radeon 5670 (hdmi) z LG plazmo 42" (hdmi).. Težava pa je, da nikakor ne deluje clone desktop... Extended desktop deluje normalno, takoj ko pa zadevo skušam klonirat, pa na drugem zaslonu nastane tema (no signal).. Sem mislil, da je kaj s preveliko (nepodprto) resolucijo oz. frekvenco, pa ni..Neglede kater screen je primaren in kateri sekundaren, tam kjer se bi naj pojavila clone slika, nastane tema... Na netu sem našel en identičen primer, vendar žal brez odgovora... Enostavno ne špila in zdaj mora 10-letni tip vso proceduro skozi dat, da manualno preklopi med zaslonoma...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

zavajon ::

nomad_soul je izjavil:

Z nekaj stare šare gre brez problema :D
Slika: DVI-VGA adapter -> VGA kabel -> TV VGA konektor
Zvok: 3.5mm Audio Jack Splitter -> audio kabel z 2x jack -> PC Audio input na TV

Ne vem, če je DVI-VGA adapter tako enostavno. Treba je namdeč vedeti, da se po DVI pretaka digitalni signal, po VGA pa analogni. Torej bi moral imeti ta adapter DA konverter. Upal bi staviti, da bi se z uporabo kakšnega poceni konverterja kvalitete slike zelo poslabšala.

Glede prenašanja zvoka s HDMI pa je vprašanje, če grafična to omogoča. Socer pride upoštev ta varianta z jackom za analogni zvok oz. morebitni SPIDF out -> SPDIF in.

_IKE_ ::

zavajon je izjavil:

nomad_soul je izjavil:

Z nekaj stare šare gre brez problema :D
Slika: DVI-VGA adapter -> VGA kabel -> TV VGA konektor
Zvok: 3.5mm Audio Jack Splitter -> audio kabel z 2x jack -> PC Audio input na TV

Ne vem, če je DVI-VGA adapter tako enostavno. Treba je namdeč vedeti, da se po DVI pretaka digitalni signal, po VGA pa analogni. Torej bi moral imeti ta adapter DA konverter. Upal bi staviti, da bi se z uporabo kakšnega poceni konverterja kvalitete slike zelo poslabšala.

Glede prenašanja zvoka s HDMI pa je vprašanje, če grafična to omogoča. Socer pride upoštev ta varianta z jackom za analogni zvok oz. morebitni SPIDF out -> SPDIF in.




To mene zanima , katera kartica to omogoča , brez ostalih priključkov spdif out torej 8800gt ven in novo kartico noter priključiš kabel hdmi kabel in dela.

SO tiste za 30 eur ok ( radeon serija 5 recimo ) ?

zavajon ::

Verjetno bo najbolje, da to preveriš v specifikacijah kartice. Po mojem bi to moralo tam pisati.

gorann ::

vsaka hd radeon prenasa preko hdmija se zvok, prav tako geforce, priklopis hdmi-hdmi kabel iz graficne v tv, dolocis med zvocnimi nastavitvami, da naj bo hdmi primarni za zvok in to je to

resolucijo ti ni treba nic prestavljat, ampak samo razsiris namizje na drug monitor, to-je tv, tko da bos imel na monitorju pc stvari, na tvju pa gledas filme, oba bota pa imela privzeti resoluciji

_IKE_ ::

@gorann ......če prav razumem bo to potem pomenilo da bo monitor na 1680/1050 ...tv pa na 1366/768...




( nikol nisem imel z temi stvarmi opravka zato sprašujem ...)

maqito ::

maqito je izjavil:

maqito je izjavil:

Skratka, šel sem malce čekirat po spletu, kje je problem, da nimam zvoka na TVju, čeprav je povezan preko HDMI kabla.

Imam grafično AMD Radeon HD6670 DirectX 11 (512MB DDR pomnilnika + izhod DVI-D, HDMI in d-SUB VGA) ter TV (LCD LG750). Šel sem testirat preko tVja, če bi spremenu input, ampak še vedno ni zvoka. potestiral sem tudi, če bi zamenjal na Winsih ampak ni mogoče...



povezava mi (spet) ne deluje....


Niti ne pridem do te fotke, kjer bi lahko izbral kater TV ?!

maqito ::

Imam zanimiv problem, povezava med TVjem ter PCjem, mi je delovala normal par mesecev, potem pa kar naenkrat mrk, in ko sem hotel povezat oz. spremenit na LCD TV (Windows tipka + P) ce sm izbral al Duplicate, Extend ali Projector only mi dejansko ni zaznalo oz. preklopilo na LCD.

Sprva sem mislil, da mi je kaj prekurilu, ko je enkrat udarila strela in mi je skurilo modem - ampak pomoje to ni problem, ker:

- PC je bil zaprt in na TV-ju ko sem pritisnil na INPUT, ni zaznalo HDMI prikljucka - ko sem odprl PC, sem na INPUtu preveril, in mi je zaznalo HDMI - torej povezava mora delovati med TVjem ter PCjem - sem brskal po forumih samo ne najdem nič pametnega oz. kakšno rešitev...

ne vem kaj naj še probam, da bi zadevo uspel rešit? hvaal vsemm

gorann ::

_IKE_ je izjavil:

@gorann ......če prav razumem bo to potem pomenilo da bo monitor na 1680/1050 ...tv pa na 1366/768...




( nikol nisem imel z temi stvarmi opravka zato sprašujem ...)

tako je, samo ne bos imel ikon na drugem namizju, ampak samo namizje, kamor lahko z misko preneses programcek za gledanje filmov, primes in neses s kurzorjem preko roba ekrana na drug ekran/tv, tam potem maksimiras in imas film na drugem ekranu, na prvem pa lahk nekdo brska, pise seminarsko itd

ni pa smiselno imet klonirano namizje, ce nista oba iste nativne resolucije

mikeni, do tistega prides, ko kliknes z desnim gumbom od miske na zvocnik ikono pri uri in izberes predvajalne/zvocne naprave ali playback devices

pa probaj z desnim gumbom na namizju in izberi screen resolution pa tam izbiraj namizja, ne preko win+p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

maqito ::

saj bi izbral, pa imam na izbiro samo monitor... LCD TV sploh ne morem izbrat...

 problem

problem

partizan ::

Imam eno vprašanje.
In sicer imam samsung lcd ue40d6000 povezan s pc-jem s kablom dvi-hdmi za sliko. Dela bp.
Zvok pa imam povezan z banana vtičem 3,5mm in mi ga nikakor ne predvaja na tv-ju.
Ali moram na pc še kaj nastavit, da bi se zvok predvajal na tv zvočnikih?
Kabel je priklopljen zadaj na pc, kjer imam tudi razdelilnik za tv in pc.

Hvala

lp Miha

gorann ::

kam v tv si vklopil kabel za zvok? ce nimas "audio in" chinch luknjic bos tezko dobil zvok, oziroma v scart preko adapterja za zvok, nastimas na IN in ti sprejema zvok

 adapter

adapter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

partizan ::

gorann je izjavil:

kam v tv si vklopil kabel za zvok? ce nimas "audio in" chinch luknjic bos tezko dobil zvok, oziroma v scart preko adapterja za zvok, nastimas na IN in ti sprejema zvok

 adapter

adapter



Tv ima priključek pc/dvi AUDIO IN za 3,5mm banano. Sem pa že gledal na tv v nastavitvah, če bi bilo možno spremenit od kje se lahko sprejema zvok. Pa ne najdem nič.

gorann ::

odvisno na kater vhod je vezan za video, lahk da je za pci navadn vhod in ne hdmi

ce bi imel pc sliko na pcj vhod na tvju bi potem tud preko tega 3,5mm pomoje dobil zvok


alpa probj tistemu hdmiju nastimat v nastavitvah, da se gre za pc sliko, mogoce zacne delat:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

partizan ::

gorann je izjavil:

odvisno na kater vhod je vezan za video, lahk da je za pci navadn vhod in ne hdmi

ce bi imel pc sliko na pcj vhod na tvju bi potem tud preko tega 3,5mm pomoje dobil zvok


alpa probj tistemu hdmiju nastimat v nastavitvah, da se gre za pc sliko, mogoce zacne delat:D


Gorann, prav si imel. Video je še vedno vezan na hdmi, zvok pa na 3,5mm. Hec je bil samo v tem, da sem moral na tv pod hdmi nastavitvami
nastavit še "dvi pc". Takrat pa so se oglasli še zvočniki na tv :D
Hvala za pomoč!

gorann ::

me veseli, da je ratalo:)

maqito ::

maqito je izjavil:

saj bi izbral, pa imam na izbiro samo monitor... LCD TV sploh ne morem izbrat...

 problem

problem



še vedno mi ne dela... a je kak poseben postopek za "dodat" TV pod moznimi monitorji?!

gorann ::

to sam zazna
««
31 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219634 (9147) kozorog
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610109 (9170) LordTado
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458301 (7696) opeter
»

Zakaj mi na GeforceFX5700 ne dela TVOUT :( ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
513799 (3306) KTr1sk
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
505907 (4812) bbobst

Več podobnih tem