» »

Apple priznal težave s tipkovnicami za MacBook

Apple priznal težave s tipkovnicami za MacBook

Slo-Tech - Potem ko so se kupci mesece pritoževali, je Apple vendarle popustil in priznal, da imajo nekateri novi MacBooki in MacBooki Pro težave s tipkovnicami. Gre za zatikanje tipk, ki se je pojavilo na novih tipkovnicah tipa butterfly, ki so jih začeli uvajati leta 2015. Te omogočajo izdelavo tanjših prenosnikov, a so se tipkovnice kmalu začele kvariti. Apple je za izdelke izven garancijske dobe zaračunaval tudi 700 dolarjev za popravilo tipkovnice, kar je sprožalo ogromno negodovanja. Sedaj bodo vsem, ki so za to plačali, denar vrnili, nadaljnja popravila in zamenjave pa bodo brezplačni.

Program vključuje naprave MacBook (12-palčni iz let 2015-2017), MacBook Pro (13-palčni iz let 2016-2017 in 15-palčni iz let 2016-2017). Kdor opazi, da se tipke in s tem vnos črk ponavljajo, tipke izpuščajo črke ali se kako drugače zatikajo, bo dobil brezplačno popravilo ali zamenjavo tipkovnice.

Ni jasno, kako razširjena je bila ta težava, je pa bila pa precej dolgotrajna. O prvih problemih smo na internetu brali že leta 2016, a je Apple doslej zatrjeval, da ni nič narobe. Kdor je imel računalnik v garanciji ali podaljšanjem jamstvu AppleCare, je navadno dobil novo tipkovnico, ostali pa so morali plačati 700 dolarjev za zamenjavo. Statistični podatki, ki jih je dobil AppleInsider, so kazali, da naj bi bile nove tipkovnice dvakrat bolj nagnjene k okvaram kakor stare. Sedaj bo Apple vendarle zamenjal okvarjene, pričakovati pa je, da bodo nekoliko spremenili dizajn in v novih modelih ponudili izboljšane tipkovnice butterfly. Te so bile namreč precej kontroverzne, saj so jih nekateri uporabniki izjemno hvalili, češ da so hitrejše, tanjše in boljše, drugi pa so bili njihovi ostri nasprotniki.

58 komentarjev

«
1
2

m3k ::

Mirko tipka na radirko ////

[D]emon ::

Sm samo cakal kdo bo Rossmanna nalimal. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

PaX_MaN ::

Kakšen megastičen spodletelek ogriženega jabolka!
Bo očitno potrebno tudi za njihove izdelke držati se pravila da se jih kupi šele v petem letu množične proizvodnje.:'(

prodamscene ::

Rossmann bo zadovoljen :D

Uporabnix ::

700€ za popravilo tipkovnice. Facepalm. Kako se pustijo ljudje nategovati.

poweroff ::

Potem gre pa za najnovejši trendsetting dosežek tehnologije. Zalimana in zalotana tipkovnica! :))
sudo poweroff

[D]emon ::

Louis pa veselo pridobiva biznis na ta racun. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

MadMen ::

Nevem kako lahko da Apple toliko na UX, potem pa take šalabajzerske zadeve pridejo ven.Pa niti ni edini primer, pri telefonih, ki so se upognili je bilo podobno.

klinker ::

Se pozna da Jobsa ni vec.

Swen F@tt ::

Haha Apple jajca. Kdo sploh še kupuje te na pol delujoče polomije? Macbook ni pro, ker ne moreš z njim delat resnih stvari. Če dlje časa renderiraš video, se zadeva se začne krepko pregrevati in zniževati frekvenco ter voltažo procesorja, vročina pa krajša življensko dobo ostalim komponentam znotraj (ki jih v veliki večini ne moreš menjat). Iger ne moreš igrat, tudi če bi grafična to omogočala. Fizikalno nemogoče je učinkovito pasivno odvajati toploto iz tako majhne površine. Zadeva je v Premieru/Photoshopu/Lightroomu počasnejša kot na prejšnjem 5 let starem plastičnem spačku - HP Elitebooku. Še zaslon, ki ga tako opevajo pri Applu nima niti strojnega 10-bitnega izrisa barv. Da povezljivosti ne omenjam, LOL. Macbook pro, pravijo, bolje rečeno Macbook, useless garbage.
WingMan ^^

klinker ::

Haterjev vidim da se ne manjka :D

MrStein ::

MadMen je izjavil:

Nevem kako lahko da Apple toliko na UX, potem pa take šalabajzerske zadeve pridejo ven.

Hmm, a tadruge tipkovnice, ki se kvarijo le v 3% primerih namesto 6% pa niso šalabajzerske?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

MrStein je izjavil:


Hmm, a tadruge tipkovnice, ki se kvarijo le v 3% primerih namesto 6% pa niso šalabajzerske?

Prave številke iz članka so 6% oziroma 12%
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MadMen ::

MrStein je izjavil:

MadMen je izjavil:

Nevem kako lahko da Apple toliko na UX, potem pa take šalabajzerske zadeve pridejo ven.

Hmm, a tadruge tipkovnice, ki se kvarijo le v 3% primerih namesto 6% pa niso šalabajzerske?

Šalabajzersko je, da je Apple prikrival serijsko napako.

MrStein ::

Ja saj. Pri katerem procentu je meja?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

globoko grlo ::

A za miške pa nič?
Ti glodalci tut crkujejo po tekočem traku pa nikome niša.

gnilojapko.press
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

aborko ::

Da tak simple stvar kot je tipkovnica zajebeš pri 2-3k € vredni mašini, to lahko rata le crApplu. Potem pa spet stara pesem kot pri baterijah... zatiskanje oči, ignoriranje problema 1,5 leta, userji so krivi, ker so 100% kaj polili, pa inštrukcije kako spihati tipkovnico lol. Ko ti pa končno zamenjajo, ti pa kamot še 1x crkne. To je definicija šalabajzerstva Štajni...
For the redesigned 2016 MacBook Pro, of the 165 keyboard repairs, 51 came back again once, and of those 51, 10 more came back for a third time. The 2017 fared better in this regard, with 17 of the 94 coming back once, and 3 of those coming back for a third time.

opeter ::

klinker je izjavil:

Haterjev vidim da se ne manjka :D


Jaz sem že dve desetletji aktivni uporabnik jabolčnih izdelkov, ampak bemumast! Postali so šalabajzerji ...

globoko grlo je izjavil:

A za miške pa nič?
Ti glodalci tut crkujejo po tekočem traku pa nikome niša.

gnilojapko.press


Je pa zanimivo, da njihovo najbolj osovraženo miš (puck mouse/oz. so nekateri rekli kar "puke"), ki spominja na hokejsko kroglo, še dandanes najdeš v delujoči obliki.
Da o starejših sploh ne govorim. Kar je po dveh ali več desetletjih izjemno (saj to velja tudi za druge izdelovalce -> Logitech, Genius, A4Tech ipd.).
Poznejše iteracije mišk niso tako trdožive.



Ja vem, boste rekli, tiste so mehanske miške z malo elektroniko ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

klinker ::

opeter je izjavil:

klinker je izjavil:

Haterjev vidim da se ne manjka :D


Jaz sem že dve desetletji aktivni uporabnik jabolčnih izdelkov, ampak bemumast! Postali so šalabajzerji ...



Se strinjam in nic ne branim teh kiksov, je pa zanimivo kako se vedno usuje plaz klincanja, vsakic ko je govora o jubuku >:D ker ce bi se to nekemu Asusu zgodilo, vec kot kake 5-10 komentarjev verjetno ne bi bilo, vseeno ce bi prenosnik pravtako kostal par jurjev.

s1m0n ::

Ne ve kakšne težave so ostali imeli pri Asusu, a ko je meni prenehala delovati tipkovnica ni bilo niti enega vprašanja zakaj, kako, kdaj... So jo lepo zamenjali in je bilo vse kot treba...

jype ::

klinker je izjavil:

Haterjev vidim da se ne manjka :D

klinker ::

s1m0n je izjavil:

Ne ve kakšne težave so ostali imeli pri Asusu, a ko je meni prenehala delovati tipkovnica ni bilo niti enega vprašanja zakaj, kako, kdaj... So jo lepo zamenjali in je bilo vse kot treba...


Sem dal za primer, lahko je tudi dell zaradi mene ali pa acer.
Je pa to posledica klincevega tanjsanja prenosnikov in na splosno vseh naprav. Ne vem koji kurac mora bit laptop tanek pol centa...da prdnes in ga odpihnes z mize. Valda se bo pregreval v kombinaciji z mocnim HWjem ipd. Z iMaci so tudi tezave, pravtako z MacProji itd. Treba se je zavedat da so fizikalne meje pri high performans HWju. Ta se pac mora nekako ohladit in v pol centa ohisju se nek 7700K@4Ghz pac ne bo. Prenosnik je tudi treba nekako primit, ne pa da bom imel obcutek da se bo ta pol cm cigla zlomla ko jo primem.

opeter ::

Posvetuj se z Džonijem. Aja, čakaj, on zdaj dizajnira zapestnice ... čakam trenutek, ko bodo v Apple Store-ih začeli prodajati parfume.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DeeJay ::

Cool to sm čakal, da so končno zrihtal. Zdej ga grem pa lahk kupt.
Neglede na napako, ki so jo priznali in tudi povrnili vse stroške kupcem (me zanima, kdo bi še to naredu), je ta notebook 5 let pred vsemi ostalimi.
Tud če danes kupiš 3 leta star macbook pro, bo hitrejši in bolj uporaben kot katerkoli drug nov za ta denar.
Jbga resnica boli, haters gonna hate.

Ahim ::

Swen F@tt je izjavil:

kot na prejšnjem 5 let starem plastičnem spačku - HP Elitebooku.

Spacek - morda, a plasticen menda ja ni bil? Jaz sem delal samo s kovinskimi (aluminij) ... razen ce je obstajala se kaksna druga serija Elitebookov s plasticnim ohisjem v tistem obdobju?

Stipex ::

DeeJay je izjavil:

Cool to sm čakal, da so končno zrihtal. Zdej ga grem pa lahk kupt.
Neglede na napako, ki so jo priznali in tudi povrnili vse stroške kupcem (me zanima, kdo bi še to naredu), je ta notebook 5 let pred vsemi ostalimi.
Tud če danes kupiš 3 leta star macbook pro, bo hitrejši in bolj uporaben kot katerkoli drug nov za ta denar.
Jbga resnica boli, haters gonna hate.


Jup, js sem se to naučil po cca sedmih PC laptopih. Nazadnje imel 2018 model HP Spectre X360 in ga kmalu vrnil, jajc od jajca. Glasen, greje se, ekran majav, baterija tko tko...
Trenutno sem na MBP15 mid2017 512GB z Radeon 560, zadeva je, kot si rekel, all-around 3-5 let pred vsem ostalim HW na trgu.

XPS15 mamo na šihtu, se grejejo, trapast form factor. Elitebooki so postal tud en s*** od kvalitete. Ostane samo še kak Thinkpad z 4k ekranom, katerega uporabljam tudi službeno.

Kdor pa pizdi nad USB-C/TB3 prenosniki: Zadeva je fenomenalna. Pridem domov, vštekam 1 sam USB-C kabel v MBP, ta kabel gre nato v LG 4k monitor, ki fura naprej 5 USB naprav + deluje kot charger za Macbooka, da ne govorim o hitrosti prenosa podatkov.

MrStein ::

s1m0n je izjavil:

Ne ve kakšne težave so ostali imeli pri Asusu, a ko je meni prenehala delovati tipkovnica ni bilo niti enega vprašanja zakaj, kako, kdaj... So jo lepo zamenjali in je bilo vse kot treba...

V garancijskem roku ali potem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

DeeJay je izjavil:

Cool to sm čakal, da so končno zrihtal. Zdej ga grem pa lahk kupt.
Neglede na napako, ki so jo priznali in tudi povrnili vse stroške kupcem (me zanima, kdo bi še to naredu), je ta notebook 5 let pred vsemi ostalimi.
Tud če danes kupiš 3 leta star macbook pro, bo hitrejši in bolj uporaben kot katerkoli drug nov za ta denar.
Jbga resnica boli, haters gonna hate.

Jaz poznam eno firmo, ki bi morala zamenjati stare Mace z novejšimi... po vseh izračunih so se odločili za prehod na Windows sisteme. Za pod 500 EUR po komadu (PC z licenco za Windowse) so dobili glede na dejanske performanse isto, kot če bi kupili Maca za 1600.

Govora je seveda o namiznih računalnikih, ampak računica je bila za njih jasna.
sudo poweroff

nekikr ::

poweroff je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Cool to sm čakal, da so končno zrihtal. Zdej ga grem pa lahk kupt.
Neglede na napako, ki so jo priznali in tudi povrnili vse stroške kupcem (me zanima, kdo bi še to naredu), je ta notebook 5 let pred vsemi ostalimi.
Tud če danes kupiš 3 leta star macbook pro, bo hitrejši in bolj uporaben kot katerkoli drug nov za ta denar.
Jbga resnica boli, haters gonna hate.

Jaz poznam eno firmo, ki bi morala zamenjati stare Mace z novejšimi... po vseh izračunih so se odločili za prehod na Windows sisteme. Za pod 500 EUR po komadu (PC z licenco za Windowse) so dobili glede na dejanske performanse isto, kot če bi kupili Maca za 1600.

Govora je seveda o namiznih računalnikih, ampak računica je bila za njih jasna.

Pa bi lahko dal tako primerjavo na plano? Da ne ostane pri "tam eni firmi" ampak recimo dva linka z Mimovrste? Ker so podobne stvari padale že za iPade in prenosnike, pa se je potem vedno izkazalo, da niti slučajno ni tako.

Poznam pa jaz eno firmo, ki je šla z Office na Open office in prihranila 10 x ne vem koliko stane business licenca. Po mesecu je šla nazaj na Office. Računica je bila jasna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

poweroff ::

No, pri tej firmi se je sicer izkazalo, da so posledice Apple lockdowna velike... Pages dokumenti, prenos mailov... ampak to jih je še bolj spodbudilo, da se rešijo Appla (zlate kletke). Na neki točki sem celo predlagal, da se zaustavi migracijo, pa je bilo jasno rečeno, da ne.

Apple računalniki so sicer v redu, ampak precej predragi. Vključno z dodatnimi stroški, ki jih prinašajo (cel kup poslovnega softwera je samo za Windowse, včasih ne teče preko Darwine, včasih so pa Mac alternative precej precej dražje). In za resno poslovno rabo so Maci čedalje manj primerni.
sudo poweroff

hawkwood ::

nekikr je izjavil:


Pa bi lahko dal tako primerjavo na plano? Da ne ostane pri "tam eni firmi" ampak recimo dva linka z Mimovrste? Ker so podobne stvari padale že za iPade in prenosnike, pa se je potem vedno izkazalo, da niti slučajno ni tako.

Poznam pa jaz eno firmo, ki je šla z Office na Open office in prihranila 10 x ne vem koliko stane business licenca. Po mesecu je šla nazaj na Office. Računica je bila jasna.

S PCjem boš imel v firmi cca 30% več supporta (tko pravi IBM) in kupit moraš velik več software-a, ki ga z Macom dobiš zraven. Za firmo se PC nikol ne splača, razen če si prisiljen furat software, ki za OSx ne obstaja. Res da je initial price dražji (hardware), sam ti pa prihrani ogromno glavobolov.

https://www.jamf.com/blog/total-cost-of...

nekikr ::

poweroff je izjavil:

No, pri tej firmi se je sicer izkazalo, da so posledice Apple lockdowna velike... Pages dokumenti, prenos mailov... ampak to jih je še bolj spodbudilo, da se rešijo Appla (zlate kletke). Na neki točki sem celo predlagal, da se zaustavi migracijo, pa je bilo jasno rečeno, da ne.

Apple računalniki so sicer v redu, ampak precej predragi. Vključno z dodatnimi stroški, ki jih prinašajo (cel kup poslovnega softwera je samo za Windowse, včasih ne teče preko Darwine, včasih so pa Mac alternative precej precej dražje). In za resno poslovno rabo so Maci čedalje manj primerni.

Čakaj malo, prosil sem te za dva linka. Torej PC in Mac. Prvi v vrednosti 500€, drugi 1600€ pri čemer mora biti prvi precej boljši. Saj si sam postavil te pogoje. Če si mislil na vendor lock-in potem pa ne vem zakaj si sploh omenjal cene in specifikacije, če nimajo nič skupnega s tem kar bi rad povedal?

Geho ::

hawkwood je izjavil:

nekikr je izjavil:


Pa bi lahko dal tako primerjavo na plano? Da ne ostane pri "tam eni firmi" ampak recimo dva linka z Mimovrste? Ker so podobne stvari padale že za iPade in prenosnike, pa se je potem vedno izkazalo, da niti slučajno ni tako.

Poznam pa jaz eno firmo, ki je šla z Office na Open office in prihranila 10 x ne vem koliko stane business licenca. Po mesecu je šla nazaj na Office. Računica je bila jasna.

S PCjem boš imel v firmi cca 30% več supporta (tko pravi IBM) in kupit moraš velik več software-a, ki ga z Macom dobiš zraven. Za firmo se PC nikol ne splača, razen če si prisiljen furat software, ki za OSx ne obstaja. Res da je initial price dražji (hardware), sam ti pa prihrani ogromno glavobolov.

https://www.jamf.com/blog/total-cost-of...

Čist odvisno kaj firma in posameznik dela, ampak za današnje razmere je dostikrat mac bolj primeren. Mogoče višja začetna cena, ampak prihraniš na daljši rok če ne drugega pri SW problemih. Windblowsi imajo non-stop probleme, če ne z eno stvarjo pa z drugo. Update ti vsilijo, včasih sredi dela. Včasih update traja tudi več ur in potem na šihtu delaš kaj vmes? Pometaš pisarno?

No Apple tudi ni brez masla, kot kaže jim dostikrat kaka stvar crkne. AMPAK! Napake pri njih niso tako kritične, da ne moreš delati. Če ti crkne tipkovnica, še vedno lahko uporabljaš externo. Prav tako, ko se pritoži zadostna masa uporabnikov, stvari začnejo fixat in jih tudi popravijo, medtem ko pri drugih proizvajalcih (po lastnih izkušnjah HP, Toshiba,...) lahko samo sanjaš, da bodo karkoli popravili. Še driverjev ne znajo porihtat, kot bi bilo treba ali pa samo prelagajo odgovornost na dejanske podproizvajalce HW-ja, ki ga vgrajujejo.
Prej sem vedno uporabljal PC, pa sem moral non-stop nekaj drkat po sistemu pa popravljat to in ono in nadgrajevat in vsaka nadgradnja prinesla par ur dodatnega dela, če ne drugega testiranja ali dela in bo tudi v prihodnje delovalo... Potem polno enih napol ali sploh nedelujočih driverjev, popravkov in ostalega smetja, kjer rabiš za osnovne stvari dati na kompjuter 1001 program, da lahko sploh funkcionalno delaš.
Mac? Dela že več let kot urca, praktično se s kompjutrom ne ubadam več. Backup se dela v ozadju, tako da so podatki vedno na varnem, prav tako cel snapshot sistema. Če zamenjam kompjuter samo naredim restore iz backupa in nadaljujem delo. S sistemom pride veliko "bonbončkov", ki olajšajo dela in zmanjšajo potrebo po dodatni "nesnagi" na računalniku. Poleg tega, pa se ti potem še lepo integrira cel ekosistem telefon-tablica-računalnik, kjer si lepo delaš zapiske in ostalo brez problema in se vse lepo posynca brez da bi rabil karkoli nastavljati ali inštalirati.
Tudi sam HW je precej uravnotežen, so še problemi z določenimi programi, ki uporabljajo openGL, ampak kar je napisano za Metal dela BP in zadovoljivo.

Kot rečeno, vsakega, ki so ga polna usta, ga izzivam, da naredi linijo računalnikov (torej sam sestavi prenosnik in da gor svojo značko), hkrati pa še napiše cel OS ali modificira linux, da bo enako uporaben in uporabniku prijazen kot macOS in hkrati poskrbi tudi za povezavo telefon/tablica v ekosistem... To kar je Applu uspelo skozi čas, verjetno ne bo nobenemu več uspelo. Niso idealna firma, so pa trenutno najmanjše zlo, ki ga lahko človek uporablja. M$ je totalno zabredel, linux že desetletja hoče postati nekaj pa mu nikakor ne rata zaradi prevelike razdrobljenosti developerjev in sami proizvajalci računalnikov/komponent niso sposobni stopiti skupaj in sestaviti eno normalno mašino.
Za maca dal več kot za navaden PC, ampak mi je v tem času prihranil ogromno časa in živcev, pa tudi olajšal delo, tako da se na koncu lepo pokrijejo stroški in lahko rečem, da sem z macom prišparal veliko, če ne drugega svoje zdravje in čas, ki sta neprecenljiva!

tryhard ::

Ja, res je. Njihov uradni Applov mount za Mace je tako dobro sestavljen, da uraden artikel Appla nima uradne podpore Appla, ker ni uraden izdelek Appla, ampak tretjega podjetja, ki izdeluje ta uradni Applov artikel.
Vsekakor so top.

MrStein ::

poweroff je izjavil:


Jaz poznam eno firmo, ki bi morala zamenjati stare Mace z novejšimi... po vseh izračunih so se odločili za prehod na Windows sisteme. Za pod 500 EUR po komadu (PC z licenco za Windowse) so dobili glede na dejanske performanse isto, kot če bi kupili Maca za 1600.

Govora je seveda o namiznih računalnikih, ampak računica je bila za njih jasna.

Aha, torej Windows je dokazano z računico boljši kot Linux? Zanimivo...

;)

nekikr je izjavil:


Čakaj malo, prosil sem te za dva linka. Torej PC in Mac. Prvi v vrednosti 500€, drugi 1600€ pri čemer mora biti prvi precej boljši. Saj si sam postavil te pogoje. Če si mislil na vendor lock-in potem pa ne vem zakaj si sploh omenjal cene in specifikacije, če nimajo nič skupnega s tem kar bi rad povedal?

Stara zgodba mijiontič. Nekdo pljuva po izdelku X in upa, da noben ne bo opazil, da nima argumentov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

blackbfm ::

No Apple tudi ni brez masla, kot kaže jim dostikrat kaka stvar crkne. AMPAK! Napake pri njih niso tako kritične, da ne moreš delati. Če ti crkne tipkovnica, še vedno lahko uporabljaš externo.


nisem vedu da na pcju ne morem priklopit externe tipkovnice:)):))

Prej sem vedno uporabljal PC, pa sem moral non-stop nekaj drkat po sistemu pa popravljat to in ono in nadgrajevat in vsaka nadgradnja prinesla par ur dodatnega dela, če ne drugega testiranja ali dela in bo tudi v prihodnje delovalo... Potem polno enih napol ali sploh nedelujočih driverjev, popravkov in ostalega smetja, kjer rabiš za osnovne stvari dati na kompjuter 1001 program, da lahko sploh funkcionalno delaš.


ne stekam kaj rabis tok drkat in popravljat po sistemu, res mi ni jasno kaj pocnes to.. in kaksne specialne naprave mas to da imas tok problemov z driverji

poweroff ::

OK, trenutno imajo v firmi Maca Mini, s 4 GB RAM in 500 GB HDD. Cena: 500 EUR. Za nekaj manj kot 500 EUR so kupili HP v podobnem ohišju, 8 GB RAM in 250 GB SSD. Njihova (!) ocena "look and feel" je, da je HP bistveno, bistveno hitrejši. Gor so Windows 10, Office 365 in Adobe PDF Reader. Ostalo programje je vse vključeno v Windows 10 (tudi PDF bralnik je, ampak se je izkazalo, da je Adobe boljši).

Mac Mini s 16 GB RAM in 512 GB SSD stane pa okrog 1500 EUR. Za ta denar dobijo 3 HPje.

Kar se pa tiče OSa, pa ne nakladat o njegovi superiornosti. Ima napake, kot vsak drug OS. Poleg tega je pri Windows 10 velik napredek. Sistem je precej speglan - tako iz stališča hitrosti, kot uporabniške prijaznosti. Ne prodajat 10 let starih pravljic o prijaznosti OS X.
sudo poweroff

poweroff ::

Je pa res nekaj... ko se je treba povezat na Apple server preko AFP, jaz to z Linuxom naredim z enim klikom. Windowsi tega ne znajo. Ko se treba pisati na NTFS disk, Mac tega ne zna, razen, če kupiš nek program za cca. 30 USD. Ko je treba imena map iz Maca pretvorit v "Windows" obliko, je tukaj spet nek program, za nekih 30 USD. In tako dalje... vse se plača. Jaz v Linuxu berem in pišem na NTFS brez težav, dostopam do RDP ali Shared Screena, kopiram levo, desno... celo stare Pages datoteke lahko odpiram (novih žal ne). Uvažam Apple Mail maile (Outlook spet ne zna, razen z nekih programčkom za 40 USD),... in tako dalje.

Ampak ja, naj pač uporablja vsakdo kar mu paše. :))
sudo poweroff

Geho ::

blackbfm je izjavil:


ne stekam kaj rabis tok drkat in popravljat po sistemu, res mi ni jasno kaj pocnes to.. in kaksne specialne naprave mas to da imas tok problemov z driverji

Nič. Sam windblows update sesuje 90% stvari, ostalo pa ko priklopiš kak nov HW gor. Sam da izklopim monitor je cel sranje, ker so windblowsi tolk pametni, da ti neznajo oken iz izklopljenega monitorja premaknit na drug obstoječ monitor in moraš pol celo znanost naredit, da dobiš okna nazaj... only on M$ since 1995.

shock ::

@Geho:

Pa koji Qrc delaš z Windowsi, da se ti sesuvajo non stop? Ne pa mi lagat da imaš prisilni updejt sredi delovnega dne, kar pa to ni res. Na mojem 6 let staremu službenemu laptopu mi dela vse B.P. (updejti, update z win7 na win10, ...). Vse kar sem v tem času naredil sem samo nadgradil RAM na 16 GB in zamenjal SSD disk iz 128GB na 512GB. Pa ne moreš verjet vse dela brez nikakršnih težav. Pa še OSX virtualnko laufam gor zaradi xCode-a.

[D]emon ::

Geho mora upravicit svojo placo... :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

MrStein ::

Da je mini manj zmogljiv od pc-ja je isto kot da je smart manj zmogljiv od clio-ta.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Ja, ampak tudi HP je "mini" (v mini ohišju). Razlika v ceni pa tudi občutna.
sudo poweroff

nekikr ::

Sem vedel, da boš tega prilepil :) Edini robni primer, kjer to res drži. Mac Mini namreč ne predstavlja nobene prodaje in se jim gladko jebe zanj, od leta 2014 ga praktično niso posodobili. Že davno bi ga morali ali posodobiti ali pa ukiniti, če jim ni do njega. No, služi pa vseh 10 prodanih primerkov v takih temah za glavni dokaz, da so ostali 3x cenejši in 2x boljši :)

tomaz- ::

Mac Mini dejansko ni več merilo, popolnoma so ga opustili in je res "zgrešen" nakup danes...

Geho ::

shock je izjavil:

@Geho:

Pa koji Qrc delaš z Windowsi, da se ti sesuvajo non stop? Ne pa mi lagat da imaš prisilni updejt sredi delovnega dne, kar pa to ni res. Na mojem 6 let staremu službenemu laptopu mi dela vse B.P. (updejti, update z win7 na win10, ...). Vse kar sem v tem času naredil sem samo nadgradil RAM na 16 GB in zamenjal SSD disk iz 128GB na 512GB. Pa ne moreš verjet vse dela brez nikakršnih težav. Pa še OSX virtualnko laufam gor zaradi xCode-a.

Nč, uporabljam... pač dam gor programe, ki jih rabim in uporabljam. Vmes se sproži windblows update in ti iz windblows 8 na 8.1 dela upgrade več kot 6 ur.
Nekega dne pržgeš komp, pa ti kr napiše, da ne najde diska, pogledaš kwa se je zgodil, pa ugotoviš, da so se particije sesule oz. cel boot sektor. Probaš popravit pa ne gre nikakor. Ponovno inštaliraš vse na novo. 2 delovna dneva v maloro...
Kupiš nov monitor, priklopiš in ugotoviš, da kljub temu, da si kupu super super 4K monitor ne moreš uporabljati različnega scalinga, ker je pač interni monitor laptopa totaln crap. Čakaš na windblows 10 da popravijo to, ampak na koncu še vedno ugotoviš da če prehitro izklopiš monitor gredo okna na izklopljenem monitorju v bermudski trikotnik... Kupš wacom tablco, da bi si člowk olajšu del, pa na konc ugotoviš da je en zoprn bug na windblowsih/driverjih, kjer ti na random časa prtisne pressure na 100%. In potem še full hec, dobiš od stranke pdf z vzorci, pobiraš veselo barve, na koncu ko oddaš izdelek pa dobiš nazaj feedback da so barve off. Pol greš pa gledat in ugotoviš da ima vsak monitor XY barni profil, pa tudi si ga nastavil že vsaj 100x, photoshop pa itak svoj profil fura, tak da imaš na koncu celo zmešnjavo...
Še najboljša pa je una, k imaš lepo sestank pa predstavitev, pa ti sred vsega butne gor windblows update in greš vmes lahko na dopust preden se ti postav mašina nazaj. Oh joy those windblows... Včasih se mi zdi, da so windblowse naredl z namenom mal j***at folk u glavo in to jim očitno uspeva. Pač takrat ko najbolj rabš stroj neki crkne al pa ne dela kot bi moral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Geho ()

poweroff ::

nekikr je izjavil:

Sem vedel, da boš tega prilepil :) Edini robni primer, kjer to res drži. Mac Mini namreč ne predstavlja nobene prodaje in se jim gladko jebe zanj, od leta 2014 ga praktično niso posodobili. Že davno bi ga morali ali posodobiti ali pa ukiniti, če jim ni do njega. No, služi pa vseh 10 prodanih primerkov v takih temah za glavni dokaz, da so ostali 3x cenejši in 2x boljši :)

OK, katerega drugega Maca bi potem ti priporočil za pisarniško poslovanje v firmi?
sudo poweroff

mojca ::

Takega s 4 GB rama gotovo ne, razen če ga lahko sam menjaš (nisem na tekočem, mašina je toliko stara, da morda takrat ram še ni bil zalotan gor?). Jaz bi ga s 4 GB že stokrat zabrisala skozi okno. Najcenejši Mac mini je uporaben samo za build farmo, da lahko čez noč legalno nekaj prevajaš na OS X-u.

Če mac, iMac (svoje čase so stali jurja in si lahko sam menjal disk in dodal ram), zdaj pa za ceno najcenejšega tudi že dobijo tri take HP-je.

(Na tabelem prenosniku so mi samo štirikrat garancijsko zamenjali tipkovnico zavoljo defekta na plastiki. Na tadrugem prenosniku v alu ohišju je menjava tipkovnice znanstvena fantastika, po sicer osmih letih so odpovedale nekatere tipke in je tipkovnica postala neuporabna.)

poweroff ::

mojca je izjavil:

Če mac, iMac (svoje čase so stali jurja in si lahko sam menjal disk in dodal ram), zdaj pa za ceno najcenejšega tudi že dobijo tri take HP-je.

Točno o tem govorim.

In Windows 10 je dovolj izpiljen, da prednosti MacOS zvodenijo...
sudo poweroff
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple zapušča glavni dizajner (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5911225 (7804) c3p0
»

Macbook?

Oddelek: Kaj kupiti
265064 (3539) Uporabnix
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390118485 (96178) opeter
»

Toshiba premika meje zaslonov ultrabookov s KIRAbookom

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3714542 (11727) HupChup
»

Apple prenovil macbooke pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18442523 (36421) BlueRunner

Več podobnih tem