» »

prvi hi-fi sistem

prvi hi-fi sistem

1
2
3 4 5

ProGo ::

Okapi pusti kvadrofonijo v 80-letih (edit:v 70ih), pač modna muha, ki je kmalu minila. Veliko albumov se je takrat snemalo v kvadrofoniji. To pa da je bil master v kvadro pa ni res. Najprej so posneli klasično, potem pa še v kvadrofoniji. The Dark Side of the Moon @ Wikipedia

@tilko ne natepavaj slame.

@pegasus, večina poslušalnic ima pravokotne stene. Kalibracija v avtomobilih že obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Okapi ::

TheBlueOne je izjavil:

Okapi je izjavil:

Mnogi hardcore avdiofili se nam tem sicer zgražajo, in še naprej menjajo zvočnike, ojačevalnike, kable ... Ampak če mojster za ozvočenje na vsakem koncertu, tudi v najbolj akustično načrtovani dvorani, najprej naredi "zvočno probo" in "uglašuje" ozvočenje, kako bi lahko pričakovali, da bo neko konfekcijsko ozvočenje, četudi zelo drago, po nekem čudežu dobro zvenelo v akustično slabem prostoru (naši dnevni sobi)


Kolikor vem, se ne zgrazajo. Problem je menda cena taksnega sistema in tezavnost planiranja ter na koncu balansiranja. Kupa nekvalitetnih komponent zal ne mores uglasiti na stopnji ojacevalca. Karkoli dela tale sistem vedno nekaj vzame, ker dodati nad zmoznosti posameznega zvocnika pac ni mozno.
Samo razumeti moraš, kaj se dejansko dogaja. "Dodajaš" glasnost frekvenc, ki so z akustiko prostora zadušene, in vsi sodobni receiverji imajo dovolj moči za to. Zvočniki pa, če niso ravno najcenejši, tudi lahko predvajajo praktično vse slišne frekvence dovolj glasno. Urediti se da tudi odmeve (odvzeti ali dodati) in še kaj. Čudežev se jasno ne da delati, ampak problemi so v resnici bolj v glavi, kot v opremi. Narediti slepo primerjavo receiverjev za 500 in 5000 evrov je recimo zelo poučno.;)

Samodejna kalibracija ima v resnici en problem, ker ne upošteva tvojega sluha (ki je lahko daleč od idealnega, še zlasti enkrat po tridesetem letu starosti). Ampak zvok lahko kalibriraš tudi ročno, samo malo več časa si je treba vzeti.

TheBlueOne ::

Ni tako simpl. Vsak driver ima frekvencno obmocje kje deluje kako dobro. In ti ne moras dodati tam kjer on fizicno ne zmore. Lahko vzames kjer ima prevec in tako uravnas ampak praviloma raje dodas driver, kjer oba lahko delata na max ucinkovitosti.

Poglej si DIY projekte na www.troelsgravesen.dk, ti bo malo bolj jasno, kako se kombinirajo driverji ipd. Potem ko bos razumel, kako se delajo zvocniki pa si zamisli kako tezko je balansirati sistem, kjer hoces dobiti cim vec iz komponent in te niso v prirocni konfiguraciji. Se enkrat, da ne bo pomote. Praviloma zelis iz komponent dobiti cim vec in biti balansiran.

Med 500 in 5000 ni treba, da je slepa primerjava. Opazis takoj. Med recimo 10.000 in 30.000 pa se zacne obmocje, kjer ni vec tako simpl.

Zgodovina sprememb…

ProGo ::

thetilko: "In ti ne moras dodati tam kjer on fizicno ne zmore" Nimaš pojma o driverjih in o njihovih frekvenčnih krivuljah, niti o principih samodejne kalibracije.

TheBlueOne ::

Ti torej lahko dodas recimo bas tweeterju? Torej lahko kupis 100 tweeterjev in jih naredis v bas ali kaj? :) Samo pojacas pravo frekvenco na viru? lol

Poglej si frekvence odzive razlicnih driverjev in mi povej kako si to predstavljas. Se rad kaj naucim, morda spremenim kaksen nacrt.

Sam sem vajen teh grafov in fizike v ozadju, kjer se jasno vidi kje kateri driver deluje:

Ti pa?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

ProGo je izjavil:

Okapi pusti kvadrofonijo v 80-letih (edit:v 70ih), pač modna muha, ki je kmalu minila. Veliko albumov se je takrat snemalo v kvadrofoniji. To pa da je bil master v kvadro pa ni res. Najprej so posneli klasično, potem pa še v kvadrofoniji. The Dark Side of the Moon @ Wikipedia
Ja, hebiga, kvadrofonske plošče iz tistega časa so moj ideal dobre glasbe (in zvoka). Snemali so itak vse "klasično", na 16-kanalni magnetofon, posnetek je nastal v post-produkciji, zmiksan. Ampak LP je bil od vsega začetka kvadrofonski.

Kot zanimivost, slikovna ponazoritev razlike med stereofonskim in kvadrofonskim posnetkom Dark Side of the Moon:




TheBlueOne je izjavil:

Med 500 in 5000 ni treba, da je slepa primerjava. Opazis takoj.
Naredi enkrat slepo probo, in sem precej prepričan, da boš presenečen. Kolega je tudi rekel, da ni treba delati slepe primerjave med tistima dvema laserskima gramofonoma, da se razlika sliši takoj. Potem je bil pa šokiran, ko kar naenkrat ni slišal več nobene razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

pegasus ::

ProGo je izjavil:

Kalibracija v avtomobilih že obstaja.
Možno, nisem na tekočem s temi zadevami ... te lahko prosim za kak link?

TheBlueOne ::

Kvadrofonski je zopet ralativno enostaven, moja bodoca konfiguracija, za katero sam delam dva dodatna zvocnika ze ca. 5 let. :) Drugace sem imel moznost poskusiti sistem za 500 in istocasno za ca. 5000, ko sem si kupil prvi boljsi sistem in ni bilo presenecenj.

ProGo ::

pegasus je izjavil:

ProGo je izjavil:

Kalibracija v avtomobilih že obstaja.
Možno, nisem na tekočem s temi zadevami ... te lahko prosim za kak link?

https://audyssey.com/solutions/ Poglej pod Automotive, mislim da imajo Audiji višji razred že vključeno v Hifi pakete, pa zelo verjetno še kdo drug.

Okapi ::

TheBlueOne je izjavil:

Ti torej lahko dodas recimo bas tweeterju? Torej lahko kupis 100 tweeterjev in jih naredis v bas ali kaj? :) Samo pojacas pravo frekvenco na viru? lol

Poglej si frekvence odzive razlicnih driverjev in mi povej kako si to predstavljas. Se rad kaj naucim, morda spremenim kaksen nacrt.

Sam sem vajen teh grafov in fizike v ozadju, kjer se jasno vidi kje kateri driver deluje:

Ti pa?
A je kdo rekel, da imaš opravka s samo enim "driverjem"? Zvočniki, o katerih se pogovarjamo, imajo običajno dva (ali tri), s katerimi lahko mirno pokriješ frekvence od 30-40 do 20.000+ Hz. Imaš pa tudi širokopasovne, s katerimi lahko pokriješ vse, kar povprečen človek potrebuje za dober zvok, recimo 50-16.000 Hz.

ProGo ::

TheBlueOne je izjavil:

Ti torej lahko dodas recimo bas tweeterju? Torej lahko kupis 100 tweeterjev in jih naredis v bas ali kaj? :) Samo pojacas pravo frekvenco na viru? lol


Tvoje absurdne trditve si argumentiraj sam.

Kako deluje zvočna kalibarcija?
http://bfy.tw/Ia3O

Res, ampak RES nimaš pojma. Že to da 5 let packaš en DIY zvočnik mi veliko pove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Okapi ::

TheBlueOne je izjavil:

Drugace sem imel moznost poskusiti sistem za 500 in istocasno za ca. 5000, ko sem si kupil prvi boljsi sistem in ni bilo presenecenj.
Ja, ker nisi naredil slepe primerjave, si slišal to, kar si (podzavestno) pričakoval (dražji=boljši). Pač še ena "žrtev" lastnih možganov.;)

Kot rečeno, slepa primerjava je praktično vsakega, ki se jo je lotil, šokirala. Podobno, kot je vsak močno presenečen, ko ugotovi, da sta kvadratka A in B v resnici enake barve. Lastni možgani nas ves čas "nategujejo", zato jim ne smeš kar "slepo" verjeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

TheBlueOne ::

Ja ampak kombinacija vsakega bo imela svoje karakteristike pri tem sistemu, se posebej, ker se ponavadi da zvocnik, ki mu recejo woofer, torej moras balancirati celoto. Zvocniki v x.x konfiguracijah nimajo nujno enakih spektrov in ne balansiras samo z galsnostjo. Poleg tega, ce imas perfektno balansirane zvocnike, zakaj bi potem "pojaceval" dolocene frekvence?

ProGo ::

Kakršnakoli primerjava zvoka, ki ni SLEPA, je neumnost. Poleg tega imamo ljudje približno 3 sekundno pomnenje tonalnosti prejšnjega vira zvoka, v tem času pa nihče ne preklopi zvočnikov.

TheBlueOne je izjavil:

Ja ampak kombinacija vsakega bo imela svoje karakteristike pri tem sistemu, se posebej, ker se ponavadi da zvocnik, ki mu recejo woofer, torej moras balancirati celoto. Zvocniki v x.x konfiguracijah nimajo nujno enakih spektrov in ne balansiras samo z galsnostjo. Poleg tega, ce imas perfektno balansirane zvocnike, zakaj bi potem "pojaceval" dolocene frekvence?


Nimaš pojma! Kalibriraš zaradi zvočnih popačenj, ki so neizogibne zaradi akustike okolja!

Kaj je zate "woofer"? (namig: hitro pogooglaj, da ne boš izpadel neznalec.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Okapi ::

TheBlueOne je izjavil:

Poleg tega, ce imas perfektno balansirane zvocnike, zakaj bi potem "pojaceval" dolocene frekvence?
Ker ti jih soba "požre". Glavni problem ni to, kaj teoretično zmorejo določeni zvočniki, ampak kaj zmorejo v tvoji konkretni sobi. Kalibriraš vedno kombinacijo zvočniki-soba. Idealno bi bilo, če bi lahko kalibriral kombinacijo zvočniki-soba-ušesa, ampak tega se samodejno še ne da narediti.

ProGo ::

Okapi je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Poleg tega, ce imas perfektno balansirane zvocnike, zakaj bi potem "pojaceval" dolocene frekvence?
Ker ti jih soba "požre". Glavni problem ni to, kaj teoretično zmorejo določeni zvočniki, ampak kaj zmorejo v tvoji konkretni sobi. Kalibriraš vedno kombinacijo zvočniki-soba. Idealno bi bilo, če bi lahko kalibriral kombinacijo zvočniki-soba-ušesa, ampak tega se samodejno še ne da narediti.


Požre ali doda, +- 20 dBa ni nobeno presenečenje, povečanje glasnosti 3dBa pa pomeni 2x percipirano povečanje glasnosti.

TheBlueOne ::

Ce bi bil to res glavni problem, potem se ne bi prodala nobena klasicna konfiguracija, ampak prej konfiguracije sob. Sam ne poznam Highend ojacevalca za klasicne konfiguracije, kjer je mozno kaj vec, kot blaga prilagoditev na stopnji predojacevlca. Ampak je pac tako, da vsaka prilagoditev praviloma ne doda ampak prej vzame. Imas kaksen primer highend ojacevalca, ki je koncepiran za to kar je v tvoji praksi?

ProGo ::

Midva o samodejni ekvalizaciji, ti o ekvalizatorju/tonskih kontrolah na ojačevalcu ... Eh, nima smisla.

TheBlueOne ::

Samo en primer HighEnd sistema, da si malo preberem. Nisem zelel primerjati hrusk in jabolk ampak drugih nastavitev v Highend sistemih nisem nikoli opazil. Jih pa poznam ic budget sistemov.

Zgodovina sprememb…

ProGo ::

Ta tema je svetlobna leta od hi-enda, ne vem zakaj ga mešaš tukaj?

TheBlueOne ::

Fizikalne zakonitosti so enake in verjamem, da filozofija HighEnd sistemov, ki je od vsake komponente dobiti cim vec lahko apliciras tudi na sub 1000€, se posebej ce imas zgolj ojacanje signala in zvocnike.

Tile, ki imajo tale mikrofoncek za kalibracijo za moj okus niso vredni nic. Jih vidim pri vsaki drugi hisi in verjemi, da ni potreben noben slepi test, da opazis razliko med necim premisljenim in tem hokuspokusom.

ProGo ::

Pa koga briga, kaj ti ceniš in kaj ne. Ta tema je o ljudeh, ki sprašujejo za budget zvočnike/sisteme za glasbo/filme.

Odpri temo Hi-end, pa tam razlagaj o kretnicah in DIY, in nehaj tukaj smetiti.

TheBlueOne ::

Se enkrat, lahko apliciras na sistem pod 1000€. In ce bi bral bi opazil, da ima OP dva zvocnika, ki izgeldata primerna za taksno koniguracijo.

V highendu je pac vedno znanje, ki ga lahko apliciras pocez. Metode so univerzalne. In vcasih je pac nekaterim treba razlagati tudi osnove, v cemer ni nic narobe.

Okapi ::

TheBlueOne je izjavil:

Samo en primer HighEnd sistema, da si malo preberem. Nisem zelel primerjati hrusk in jabolk ampak drugih nastavitev v Highend sistemih nisem nikoli opazil. Jih pa poznam ic budget sistemov.
Saj sem že napisal, da se pravoverni avdiofili nad kalibracijo zgražajo, in celo življenje iščejo tisto "pravo" kombinacijo komponent. In svoj sistem vmes "kalibrirajo" z menjavo kablov, prestavljanjem zvočnikov, kupovanjem dragih dodatkov ...

Hi-end komponente delajo večinoma za takšne kupce, zato ojačevalniki seveda nimajo vgrajenih izenačevalnikov frekvenc, pogosto še običajnih tonskih kontrol ne.

Ampak praktično vsi večkanalni receiverji, vključno z najdražjimi hi-end modeli, omogočajo kalibracijo. Poleg tega lahko kupiš tudi samostojne hi-end zvočne procesorje, s katerimi lahko kalibriraš katerikoli hi-end avdiofilski sistem.

Recimo Krell (a je dovolj hi-end znamka?) Foundation, za nekih 6000 evrov.
Krell's Automatic Room Equalization System (ARES) ... analyzes all the speakers in the system, their location, phase, and distance from each other, to determine the best crossover frequency, delay, and more. In addition, ARES incorporates the acoustics of the room to determine unique EQ curves for each of the 7.1 output channels. Unlike other room EQs, ARES can be programmed to only adjust the troublesome low frequencies, leaving high frequencies unaltered.



Cenovno sicer niso ravno hi-end, ampak pri Emerald Physics se recimo tudi zavedajo, da ne moreš narediti idealnih zvočnikov za vsako sobo, zato stavijo na digitalno kalibracijo.


https://www.emeraldphysics.com/

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

TheBlueOne ::

Daa citiram sebe:

TheBlueOne je izjavil:

Okapi je izjavil:

Mnogi hardcore avdiofili se nam tem sicer zgražajo, in še naprej menjajo zvočnike, ojačevalnike, kable ... Ampak če mojster za ozvočenje na vsakem koncertu, tudi v najbolj akustično načrtovani dvorani, najprej naredi "zvočno probo" in "uglašuje" ozvočenje, kako bi lahko pričakovali, da bo neko konfekcijsko ozvočenje, četudi zelo drago, po nekem čudežu dobro zvenelo v akustično slabem prostoru (naši dnevni sobi)


Kolikor vem, se ne zgrazajo. Problem je menda cena taksnega sistema in tezavnost planiranja ter na koncu balansiranja. Kupa nekvalitetnih komponent zal ne mores uglasiti na stopnji ojacevalca. Karkoli dela tale sistem vedno nekaj vzame, ker dodati nad zmoznosti posameznega zvocnika pac ni mozno. Potem pac jemljes tako dolgo, da je balansirano, ampak so verjetno tudi luknje..


Pac klasicen sistem pod 1000EUR ki je OK je za moje pojme realen. Sistem z neko samokalibracijo pod 1000EUR pa niti v tisoc letih. Ampak ne verjamem, da je tudi draga resitev brez nezeljenih kompromisov.

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

Ma kdo v MB kako audiofilsko postavitev, da enkrat v življenju slišim nekaj takega?

ProGo ::

Pa tudi drugi, recimo ti so ranga 2,5k€ s samodejno kalibracijo:
https://www.genelec.com/home-speakers/g...

TehDucky ::

Isto kot @OP, prvi "hifi" sistem, v planu je kupit recimo Denon X2400 (točen model , ki bi ga vzel bi preveril pred samim nakupom), rabim pa tudi multiroom, ker je iz dnevne potegnjen v sosednjo sobo kabel za ambient room.
Tako da je odlično, da imam možnost nastavitev zvoka preko telefona ter tudi zvok prek bluetooth ali wifi, ali pa preko računalnika/mreže.

Igralo bo ubistvu 2x stereo, en par zvočnikov za ambient že imam, rabil bi še idejo za v dnevno, kjer bi bili ob steni pa te manjši za na polico.

Cenovno iščem nižji razred zvočnikov, nekaj kar bi komplementiralo zgoraj omenjenemu Denon X2400.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

ProGo ::

Dali, Canton, Monitor audio bronze, Magnat, Q Acoustics, Yamaha, JBL ... In še stotine drugih izdelovalcev zvočnikov. Pojdi v trgovine z zvočniki (ne samo v big bang), poslušaj, če ti je všeč - kupi.

Vprašanje " ... nižji razred zvočnikov, nekaj kar bi komplementiralo zgoraj omenjenemu Denon X2400." je analogno vprašanju: Katere poceni gume se dobro priležejo k mojemu Cliotu?

Pri x2400 bodi pozoren, da lahko v multiroom predvajaš samo analogne vire. http://manuals.denon.com/AVRX2400H/NA/E...

Torej če bo vir set-top box ali HTPC in potem preko HDMIja v Denona 2400, potem ne boš mogel hkrati poslušati tega vira v obeh sobah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

TheBlueOne ::

ProGo je izjavil:

Pa tudi drugi, recimo ti so ranga 2,5k€ s samodejno kalibracijo:
https://www.genelec.com/home-speakers/g...


Tip od katerega kupujem opremo mi je razlagal, da za kvaliteto zvoka za glasbo lahko pri konfiguracijah z vec zvocniki racunas tudi na veckratnik cene ojacevalnika. Ce je imel prav, ker sam resnicno nisem imel moznosti testirat kvalitetnega recimo 5.1 sistema za 2500€ bos dobil primerjalen ojacevalec za 2.0 za pod 1000€. Ampak kakor pravim nisem imel moznosti preizkusat.

Si pa bom prebral kaj tocno naredi tale kalibracija zvoka pri tistem za ca. 6k€. :)

Rok Woot ::

Okapi je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Drugace sem imel moznost poskusiti sistem za 500 in istocasno za ca. 5000, ko sem si kupil prvi boljsi sistem in ni bilo presenecenj.
Ja, ker nisi naredil slepe primerjave, si slišal to, kar si (podzavestno) pričakoval (dražji=boljši). Pač še ena "žrtev" lastnih možganov.;)

Kot rečeno, slepa primerjava je praktično vsakega, ki se jo je lotil, šokirala. Podobno, kot je vsak močno presenečen, ko ugotovi, da sta kvadratka A in B v resnici enake barve. Lastni možgani nas ves čas "nategujejo", zato jim ne smeš kar "slepo" verjeti.



Na tej sliki nista enake barve, sem pa že videl tako iluzijo.

ProGo ::

njyngs je izjavil:

Ma kdo v MB kako audiofilsko postavitev, da enkrat v življenju slišim nekaj takega?


"Audiofilska postavitev" je fraza, ki opisuje neobstoječ pojem. Boš dobil enega, ki bo imel audio opreme za 5-20kEUR notri, potem boš pa poslušal prasketanje izrabljene 20 let stare plošče, teb pa ne bo nič jasno, zakaj naj bi bilo to audiofilsko.

Pojdi na audio sejme, tudi v slo imamo 2 na leto, pa preposlušaj različne sisteme in boš ugotovil, kakšni zvočniki/ojačevalec/kabli in vir zvoka TEBI najbolj ustrezajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Okapi ::

Na tej sliki nista enake barve, sem pa že videl tako iluzijo.
Seveda sta enake barve. Ne verjameš? Tule sem iz B izrezal kos in ga (povečanega) prilepil nad A.


Lahko poskusiš tudi sam, če še vedno ne verjameš.

Presenečen, a?;)

Podobne trike možgani delajo tudi z zvokom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

ProGo ::

Rok Woot je izjavil:

Okapi je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Drugace sem imel moznost poskusiti sistem za 500 in istocasno za ca. 5000, ko sem si kupil prvi boljsi sistem in ni bilo presenecenj.
Ja, ker nisi naredil slepe primerjave, si slišal to, kar si (podzavestno) pričakoval (dražji=boljši). Pač še ena "žrtev" lastnih možganov.;)

Kot rečeno, slepa primerjava je praktično vsakega, ki se jo je lotil, šokirala. Podobno, kot je vsak močno presenečen, ko ugotovi, da sta kvadratka A in B v resnici enake barve. Lastni možgani nas ves čas "nategujejo", zato jim ne smeš kar "slepo" verjeti.



Na tej sliki nista enake barve, sem pa že videl tako iluzijo.


Kvadratka A in B sta IDENTIČNE BARVE.

gruntfürmich ::

kje pa kupujejo audiofili svoje zvočne zapise za takšne sofisticirane sisteme, ki zaznajo vsak elektron po žici?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Rok Woot ::

Ja sta res, jaz sem celo izrezal, pa videl razliko humm :) Malo se mi cufa danes, ko gre vse narobe.

2f4u ::

Ma ka ste zakompliciral... raj ne dodajam fint...

Kupec; kar je več kot 5.1 sistema NE RABIŠ.
Bolje morda 4.0, pa en dober Reciever. Glede na velikost prostora... pa izberi moč. Nekje 80W po zvočniku je huh, ušesa bolijo. Nikakor več kot 2 sistemca! NE RABIŠ. Porabi raj denar za boljši 2 sistemc.

Denon AVR poglej, KEF zvočnike al pa Monitor Audio Bronse BX2.

Sam sem že nazaj na 2.0 in cambridge audio lapice.

Darko! ::

pegasus je izjavil:

En praktičen nasvet: razdeli budget nekako tako:
50% vir zvoka
20% amp
20% zvočniki
10% ostalo (kabli etc)




>:D
... eee, khm, piše se 2018...

Tako se je govorilo konec 80-tih in v 90-tih ko so bili zares dobri članki v reviji ŽIT (Življenje in tehnika) in kasneje v SAF (Slovenski Audiofil).

Ampak lej, zakaj ne. Vsak ima svoja ušesa.
:))

Je pa res, da so MAC-i dragi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

pegasus ::

Drži, takrat sem se aktivno izobraževal na to temo. Sedaj jo spremljam bolj od daleč, a nisem opazil ničesar, kar bi bistveno vplivalo na ta nasvet.

Okapi ::

Vir zvoka ni več drag gramofon, ampak PC ali tablica. Tehnologija ojačevalnikov (razred D in T) se je močno pocenila. Glavni strošek (60-70%) so dandanes zvočniki.

Darko! ::

pegasus je izjavil:

Drži, takrat sem se aktivno izobraževal na to temo. Sedaj jo spremljam bolj od daleč, a nisem opazil ničesar, kar bi bistveno vplivalo na ta nasvet.


No sej,
če je budget jurja in je Bifrost 400 je to razmerje že res tam tam. Samo težko bo dobre piskače in feršterkar za 250 po kosu najdit.

Okapi je izjavil:

Vir zvoka ni več drag gramofon, ampak PC ali tablica. Tehnologija ojačevalnikov (razred D in T) se je močno pocenila. Glavni strošek (60-70%) so dandanes zvočniki.


Je tako.
Tud razred AB je še vedno za prste obliznit, pa pocen tud.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

pegasus ::

Jaz sem še na pure A klasi ... super fajn posebej pozimi ;)

Darko! ::

pegasus je izjavil:

Jaz sem še na pure A klasi ... super fajn posebej pozimi ;)



Se pridemo pogret in spočit digitalno zasvinjana ušesa :)

Darko! ::

jype je izjavil:

Okapi je izjavil:

Recimi nekaj takega, za 30-40 evrov.
Te 2020 so super v kombinaciji s kakšnimi starimi zvočniki. Vse skupaj lahko dobiš pod 100 evrov.

Se mi pa zdi, da mularija želi "more power", namesto "more fidelity".







:))


No, da ne bo OP res tega kupil.
Je bolš kot Logihec, ni pa to glih to.

Pa ne prodam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Okapi ::

Kaj pa je narobe s tem? Ne vidim problema.

PacificBlue ::

Samo mimogrede, da malo izkoristim temo in če kdo slučajno ve rešitev...imam AB ojačevalnik Cambridge, pa ne morem preklaplati med A in B, ker je izgleda daljinec zanič. Ne gre vklopit/izklopit ojačevalca, ni efekta pri nobeni tipki, čeprav so nove baterije in IR lučka utripa, če pogledam skozi gsm kamero. Daljinec niti ne rabim, me pa moti, ker ne morem drug par zvočnikov poslusat v drugi sobi. Na ojačevalcu se žal ne da prestavljat med A in B.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Ijus ::

jaz bi ti priporočal dva studijska monitorja pa je stvar rešena.
jeb** to hi-fi in high-end sra***.
pa čim manj kablov! :))

2f4u ::

PacificBlue je izjavil:

Samo mimogrede, da malo izkoristim temo in če kdo slučajno ve rešitev...imam AB ojačevalnik Cambridge, pa ne morem preklaplati med A in B, ker je izgleda daljinec zanič. Ne gre vklopit/izklopit ojačevalca, ni efekta pri nobeni tipki, čeprav so nove baterije in IR lučka utripa, če pogledam skozi gsm kamero. Daljinec niti ne rabim, me pa moti, ker ne morem drug par zvočnikov poslusat v drugi sobi. Na ojačevalcu se žal ne da prestavljat med A in B.


Jst ti svoj dalinec prodam... poslji tip al pa kakšno slikico.

Glede ojačevalcev, pa sem tukaj gor že pisal o testu TPA3116... poiščite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

Darko! ::

Okapi je izjavil:

Kaj pa je narobe s tem? Ne vidim problema.



No, s tem ojačevalčkom ni nič narobe. Drugače ga ne bi imel. To je bilo za muziko najbolje porabljenih 25 ali 30 EUR na nemškem Amazonu, leta nazaj. Iz starih Infinity škatel sem naredil prenosne zvočne omarice, da jih je lahko draga nosila okrog. Imajo gumijaste nogice in masivne alu ročaje iz Bauhausa (se ne vidi na slikci).

Drugače pa razred T (po Tripath čipu) v bistvu ne obstaja več, odkar je šla firma Tripath v stečaj in jo je kupil Cirrus Logic. Tudi kasnejši modeli Lepai-ja in še kasnejši Lepy uporabljajo CR čipe. Kar se da dobiti od original T-ja so stare zaloge.

Ojačevalček je za svojo velikost v bistvu zelo spodoben. Ne da se ga pa tlačit v sistem za jurja, to je seveda vsem jasno.

Dokler ga poslušaš samega je OK. Ko pa zraven postaviš kakšnega "resnega" integrirca vidiš, da ga v bistvu zelo hitro zmanjka. Moč je pač omejena. In signal gre hitro v popačenje.

Vsekakor se da z takim malčkom naredit velik boljši sistemček, za podoben denar, kot ga mularija troši za katerikoli 5.1 Logitech.

Ampak to je zgodovina.
Baje so zdaj moderni SMSL. Hudič ima več moči, več vhodov in celo daljinca. Jasno da ni več 25 EUR, ampak 150 :)

Okapi ::

Tule je 40 evrov.
https://www.gearbest.com/speakers/pp_44...



In ja, kakšnih zelo velikih, neučinkovitih škatel s tem ne moreš dovolj glasno poganjati, drugače so pa čisto primerni za spodoben hi-fi sistem, tudi tak za jurja (recimo s parom zvočnikov za 700-800 evrov).

Stvar je v tem, da so se ojačevalniki, odkar so notri čipi, in jih delajo Kinezi, močno pocenili, dobrih zvočnikov pa prav poceni ne dobiš.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Budget "audiophile" (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
904129132 (1915) damirj79
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
295857 (2540) Likalnik
»

Kateri ojacevalec za klipsch r-51m zvocnike

Oddelek: Zvok in slika
151824 (1451) T743
»

Nakup integriranega ojacevalca

Oddelek: Zvok in slika
379574 (7767) CMpunk

Več podobnih tem