» »

Seti@Home

Seti@Home

Koci ::

Moj problem je, da mi računalnik sumljivo dolgo raču en paketek - od 30 do 35 ur, pa čeprav mam TB 700. V čem je problem?
Panta rei!!

OZZY ::

To je res dolgo časa predvsem na TB. Samo če delaš na grafični verziji setija potem ni tok. Posebno zdej, ko so spremenil kodo in dela program dlje. Men je prej delu okol 5ur na text verziji sedaj pa okoli 9 ur pa pol (duron 824mhz). Grafična verzija pa bi verjetno kar velik več.

Boky ::

O pa je. Tolko cajta rabi moj k6 III 450, z na graficni verziji seti-ja.

Boky ::

Ups, pardon! Hotel sem le povedat, da je ta cas ki ga rabis za en paket odlocno pre dolg!

EvilGod- ::

;)Tuki ni nobenga problema. Jst mam TB 750 pa mi je delu tut 30 ur ...
tuki so zlo važne nastavitve in kok programov ti laufa odspodi. Če imaš nastavljeno, da ti laufa samo kot screensaver in brez programov ti bo delu hitr, če pa maš naštiman d ti skos odspodi laufa, ti pa gor delaš še mnogo stvari je pa lahkio čas mnogo daljši.
>:D
LP
Simon

Loki ::

Ce pa lavfas text-only client, poj je pa se hitreje.text-only clientIsci i386-winnt-cmdline.
I left my wallet in El Segundo

OZZY ::

Sploh ne vem zakaj laufate grafično verzijo. Seveda je lepo za videt to je pa tudi vse. Men je bolj važno, ad se stvar naredi ne pa tok vizualnost. To je moje mneje. Sej pri grafični tok al tok ne razumeš v čem je fora. zakaj bi potem laufal grafično verzijo če lahko texstovno.:|

Thomas ::

Ja - če bi avtorji programa mislili resno - bi jim šlo zgolj za hitrost - da se aliene čimprej najde.

Ampak po moje so že obupali. Meni vsaj to tako zgleda.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

30 ur je res preveč. Jaz imam za grafično verzijo 26 ur za prvi paket, in 15 ur za drugi ( ja, šele dva sem naredil )..
Kaj ženeš all-time verzijo? Pa zelo pomaga, če imaš minimirano okne, ker dela hitreje.. Vem iz izkušenj..
metrodusa.blogspot.com

bastadu ::

Ali se da te paketke v naprej dol potegnit, da bi potem sam laufo en cajt. Ker imam na dail-up sistem mi v text-varianti pač čaka da bo dobu povezavo...

Dax ::

Ja... downloadi si SetiSpy in lohk vnaprej dl-jaš kolk paketkov hočeš.

EvilGod- ::

Ja jst sm pol tadrug paketek naredu že u 15 urah, tega k mi ga pa zdele dela pa je naredu 1,5% u 5 min
(če mal preračunam bi mogu tole pol u 6 urah nardit)
... tko d je ful odvisn kuga laufa odspodi pa u kermu načinu si ...
najhitrej ti bo delal, če ne boš mel u grafinčmu načinu pa ti bo samo to delal.

Drgač pa jst mislm d pr Setiju niso čist nč obupal, sam ne mudi se jim čist nč. To dela zdej že tolk folka, d je skupna procesorska moč dost večja kt jo rabjo tekoče skeniranje. Nek sm prebral, da je že tolk hitr use skupi, da so use tastare stvari k so mel še z nardit že nardil, da pa zdej dajejo tut tastare paketke na ponovno gledanje, da folk lahko skos kj dela, ker če tega ne bi delal, bi zgubil vs folk.
tko d se mi zdi d majo program z to k rabjo čist fajn narjen.:)

LP
>:D

JLP ::

Dax, bastadu:
SETI Spy je sam grafični frontend za tekstovno verzijo S@H klienta in nima vgrajenega vnaprejšnjega downloada paketkov.
Za to se uporablja Seti Queue
Live long and prosper!

Loki ::

Thomas graficnega clienta so naredil zato, da bi kot screensaver privabil cimvec userjev.

Tisti, ki boste zaceli uporabljati SETIQueue, je tukaj tutorial.P.S. SETIQueue je mal pretezk za novince (ceprav ponuja vse mogoce in je nasploh najboljsi) je SETIDriver.
I left my wallet in El Segundo

Koci ::

sej zdej se mi izboljšuje, 9 ur en paketek, zgleda, da je bil sm prvi tak

tnx vsem

g0Run7 ::

hoho ta je pa dobra! verjeli ali ne moj PII 450@505 mi naredi v tem cajtu - 9 ur. to ni prvoaprilska INTEL ZAKON

Loki ::

Odvisn je tut od OS, pa od RAMA, FSB, stevila procesov, ki lavfajo zraven...
I left my wallet in El Segundo

Boky ::

TB 700 bi po moje moral obdelati paket v manj kot 8 urah (tudi z graficnim vmesnikom). Pozeni malo kake testne programe in preveri ce ti vse stima.

DOLF ::

Pri Setiju je vse skup odvisno tudi od paketka samega. Niso vsi isti. Vsak paket ima se kar nekaj dodatnih atributov, ki opisujejo tako čas kot kraj skeniranja in tudi določen kot (Angle) . In to je pomembno, vendar tega z navadnimi programi ne vidiš. Iz izkušenj vem, da je razlika v času odbelave na isti mašini pod istimi pogoji tudi do 100%. Če ti v povpračju porabi 10ur so ekstremne meje na tem računalniku od 8 -16ur.
Zato fantje brez panike in iščimo aliene še naprej!!

OZZY ::

Dolf-To je res, da so razlike v paketih. Ampak da je razlika tudi do 100 posto pa ne. Obstajajo seveda ekstremi. Nap. men je en paket končalo v dveh minutah. POnavadi odstopajo od 2-3ure pri grafični in do 1 ure pri tekstovni verziji. To so moje izkušnje.

DOLF ::

No če hočeš biti natančen 6:49:03 je bil najhitrejši in druga skrajnost 11:19:52 vse to na T800 ponoči ko je samo seti delal... je pa res da večina jobov je narejenih nekje med 7 in 8 ur...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SETI@Slo-Tech (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Slo-Tech
1257859 (5612) d0rK
»

SETI@home = ?

Oddelek: Loža
191377 (1123) krneki
»

SETI

Oddelek: Pomoč in nasveti
201428 (1234) Loki
»

seti@home

Oddelek: Slo-Tech
362073 (1786) Igor
»

SETI (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
876638 (4663) Loki

Več podobnih tem