» »

SETI@Slo-Tech

SETI@Slo-Tech

1
2
3

Loki ::

da se razumemo, seti CISTO NIC ne profitira od SSE, SSE2, 3D now in podobnih cvetk...nic.
stvar je direktno portana (govorim za text client, graficni je seveda cisto druga zadevscina) in klienta za Solaris - narejeni so bli samo minimalni fixi kode, s katero je zagotovljeno samo delovanje pod winsi. --> to je pac eden izmed temeljev setija - da imajo vsi klienti (za razlicne arhitekture/ os) ISTO kodo (no; z popravki), kar omogoci max. natancnost rezultatov (ne bi bilo fino gledat, ce bi win xp/ intel masina pokazala max. spike 6.0, windows nt/ alpha pa 3.1, kajne?).

edina prakticna razlika v hitrosti delovanja se pokaze v complierju; za kar so pri windows verziji uporabili najboljsega - Intelovega (again text; graficna je kompajlana z VC++ - kar izmerite razliko na istemu paketku), je celo hitrejsa od tiste verzije za linux (najboljsa varianta je linux + win klient + wine, ce obvladate - se pozna kakih 20%), ki je kompajlana z gcc.

next...
ste se kdaj sprasevali, zakaj so windows nt/ 2000/ xp tako hitrejsi od 98/ ME?
znano dejstvo je (andrej back me up), da imajo vsi winsi na ms-dos osnovi :)) (win 95 do me) pokvarjen tisti stevec, ki meri, koliko casa je nek proces dejaven.
Njihova ura meri namrec cas, ki je pretekel od trenutka, ko smo zagnali proces do trenutka ko smo ga ustavili, ne glede na to, koliko procesorske moci oz. casa je dobil (2 sek po 50% je enako 1 sek procesorskega casa - primer).

morphling1 ::

Od sse-ja verjetno nima koristi, ma pa veliko koristi od data prefetcha, zaradi česar je xp- dosti bolj učinkovit kot tb pri isti frekvenci, glavna stvar je pa hitrost spomina definitivno sem stestiral s seti bench pakentkom (da je vedno enak paket in rezultat primerljiv tudi med različnimi konfig.). Če ne verjameš vzami ta seti bench paket in ga stestiraj s procesorjem na recimo 100 fsb *10 (tudi spomin 100) , ter na 133/133*7.5, potem pa za foro pri fsb133 znižanj mp, recimo na 6.5 pa boš videl koliko ti bo padel čas, niti slučajno procentualno blizu padcu frekvence.
Seti bench paketek
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

krneki ::

1800+, 512 DDR 333Mhz, izsek iz loga ---> logfile

bobby ::



:D
100.000 paketek!!!
kaj pa zdej????
gremo na 200.000-i paketek????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

DeLonghi ::

krneki> majko mila, tebi racuna vsaj v povprecju za 25 minut hitreje kot meni z istim procesorjem!
Imas mogoce navit procesor?..je pa res, da imam jaz plato 133a epox in celo rahlo navit proc na vodilo 136 (kolicnik nespremenjen)..
uporabljam pa seveda tekst varianto setija
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

krneki ::

Nope, nč navit...plata je pa Gigabyte 7VRX.

DeLonghi ::

Skoraj ne morem verjeti, da je toliksna razlika samo zaradi plate in DDR
zgleda, da moram pocasi zamenjat mojo 133a za 333
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

morphling1 ::

Ja Halo. pa kaj vam skoz govorim , za seti je prepustnost spomina daleč pred hitrostjo procesorja, bom jutri zvečer dal eno slikco kako hitro mi zdaj računa na xp-ju in ddr 172Mhz cas2
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DeLonghi ::

Hmm, zgleda da mora biti nekaj na tem:))
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

TESKAn ::

No ja, poglejte si, kolk zasede Seti prostora v pomnilniku - okrog 15 MB. Tako da mora zadeva teh 15 mega prenašat iz RAMa do procesorja, torej je hitrost pomnilnika in predvsem povezave pomnilnik - procesor zelo pomembna. Najbolje bi pa bilo, če bi si dobil procesor z 15 mega L2 predpomnilnika - to bi letelo:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

DeLonghi ::

Morphling>dej poslji print screen...ker tole me mocno zanima, kako je tole odvisno od dviga FSBja in DDR plate in RAMa..
je pa res neverjetno...meni na 1800xp in 133a plati NIKOLI ne pade cas pod 4 ure... KRNEKIju pa vecinoma paketke izracunava krepko pod 4 ure (v povprecju 3 30'-norro)...torej isti proc kot jaz, le DDR 333 plata+spomin:O
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

_Mortal_ ::

Jz sem mislil od količine rama in ne hitrosti. Logično je če je hitrejši ram da bo hitreje šlo. Ampak je vseeno najbolj pomemben proc!

P.S.

Niso vsi paketki enako velki!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _Mortal_ ()

DeLonghi ::

Od kolicine RAMa dvomim, da je kaj hitreje....
tudi za paketke vem, da so razlicne hitrosti izracuna..poglej KRNEKIjev log file
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Loki ::

od kolicine rama je odvisno le pri ekstremno majhnih kolicinah le-tega (32 mb ali 64 mb za win 2000/ xp).

Pri hitrosti racunanja je pomemben se en faktor, k se mu rece angle_range (poglejte pod work_unit.sah 13 vrstico z vasim priljubljenim text editorjem); namrec cim vecja je ta vrednost, tem hitreje se bo preracunal paketek, ker je klient z verzijo 3.x postal "pameten" in nekaterih izracunov pri ekstremno velikih angle_rangih ( nad 1) ne opravlja, ker se je v preteklosti izkazalo, da tam ni uporabnih signalov.

SETI@home benchmarking

p.s. ne poskusajte rocno spreminjati te vrednosti, ker ne bo delovalo.

p.s. s@h direktno ni odvisen od hitrosti rama, ampak hitrosti FSB - torej vam 133 mhz ram ne bo cisto nic pomagal, ce imate FSB 100 mhz (upam, da je to logicno).
Cas 2 ram prinese kake 3% - 5% razlike glede na CAS 3 (preizkuseno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

DeLonghi ::

No, v to ne dvomim...torej ce se spilas s samo frekvenco in dosezes neko mejo (recimo 1800xp@1600), je bolje torej imeti kolicnik majhen in extremno velik FSB>tam recimo okoli 160 ali vec?
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

morphling1 ::

DeLongi, kot sem obljubil, tolk mi je naredil od včeraj do danes, procesor je xp na 1800Mhz (1700+ orig.) 10*180 pa hitrost spomina in vodila.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DeLonghi ::

Norro! Kako ti je uspelo proc spravit na 1800?
Mater, rezultati so pa sokantni...pod 3 ure brez problema?! super...svaka cast!
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

morphling1 ::

1.95V pa moje ultimativno vodno hlajenje :) Sicer bi delal tudi več sam imam napajalnik bolj slab, pa mi dela probleme.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Hm.... apol bi SETI men dobr delu:D :D :D :D :D

Drgač se mi FSB za SETI NE zdi pomemben... rabim vodno:(

Jaffa ::

Jaz še mam pa vedno najboljši čas...
[3 hr 51 min 22.1 sec] ...sam po mojem me bo morphling1 neso, glede na sliko...:D
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

morphling1 ::

To misliš povprečen čas vseh paketkov, jaz mam trenutno 4h 45min pri 1610 paketih, bo kar nekaj časa trajalo da ujamem tvoj čas. Ti pa maš tudi še nekaj dela da prideš čez 1000 :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Mohora ::

Athlon 1GHZ 256 SDR Rama, WIN-XP
Dela pa 20-25 ur ( Zakaj tako počasi?)

Jaffa ::

morphling1: Se strinjam :D
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaffa ()

bf4ed ::

morphling1: daj pošlji mi seti watch na bf4ed@email.si
ali pa daj kaki link ka dela pa ne mi govorit za google!

morphling1 ::

Sem ti poslal
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bf4ed ::

OK sem videl!:D

aky ::

Jaz pa resno razmišljam, da svojih 4400 workunitov odnesem nekam drugam; če ne zaradi drugega, pa zaradi adolescentne uporabe besede šiš-kebap vsepovsod. Če bo omenjena jed v naslednji anketi; mene več ni.

Sergio ::

joj, kako se obešate na to "adolescentno" uporabo te besede. Prosim lepo, kritizirajte vsebino, karkoli, le da je konstruktivno.

Pustite nam pa še edino foro, ki je ostala od starega Slo-Techa. šiš-kebap ostane.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

aky ::

Heh. A si predstavljaš SlashDot s kako tako foro? Kako resno potemtakem lahko jemlješ njihove novice?

Ali pa da bi Tom napisal, da ta-pa-ta HW ni vreden počenega šiš kebapa.

Ohwell.... Če ne premorete intelektualnega humorja, bodite raje tiho.

Sergio ::

Copy paste s Slashdota - anketa:



Slashdot Poll
I name my pets/children after characters from...
Star Wars
Star Trek
Battlestar Galactica
Anime
SF Books
Other SF Movies
What the hell is wrong with you people?
All my children and pets are named CowboyNeal
[ Results | Polls ]
Comments:487 | Votes:12388



CowboyNeal je njihov trejdmark. Se motim?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Malecky ::

Hehe carji... povsod so take ankete, sam problem je da je ali cela ankieta
ena sama fora, al je pa anketa čisto prava, brez vsakega kebap-a

Ziga Dolhar ::

V anketi je vedno potrebno dodat "escape" možnost. V našem primeru je to šiš kebab.

krneki ::

Yay, desettisoči paket!

Tomi ::

A ti si tisti JS, ki ima po 48 paketov na dan.
Kako naj se potem jaz kosam s takimi?
metrodusa.blogspot.com

PaJo ::

Hehe, nekaj cas sem se se lahko zdaj pa ne gre vec, edino ce bi se enih 5 takih masin dobil kod mam zdaj eno novo (p4 2.2Ghz). Pol bi se pa lahko kaj kosal:D
Sicer pa lepo da eni drzimo povprecje navzgor:D :D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

DeLonghi ::

Pajo in ostali- na koliko masinah gostujete pri izdelavi paketkov? In ali so to sluzbeni PCji ali od sosedov in prijateljev?>:D
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

PaJo ::

Jaz vso zadevo picim na vseh masinah, ki jih imam doma(3) in mogoce se pri katrem od sorodnikov, drugace pa na vseh ostalih masinah v firmi, ker za pisarnisko delo se pac ne pozna na enem p3 700 ce zraven worda laufa se seti:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

morphling1 ::

Jaz pa delam samo na eni mašinci, ki mi pa trenutno meče ven 10 paketkov na dan in je kar cool, koliko P3 700 mašinc je že to Pajo ? :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tomi ::

Pri meni pa zelo niha. Od nobene na dan, ponavadi so tri, med vikendom še ponavadi kakšna zraven, te imam na faksu, doma pa ponavadi ena, če sem doma.
Bo pa jeseni malo boljše, ker dobim še en nov računalnik, in tam bo pa po moje še 5 paketov na dan.
metrodusa.blogspot.com

krneki ::

Jah, moje inicialke 0:)

Pr men pade produkcija med vikendom, kjer je dost mašin ugasnenih razn serverjev. Mislim da mam useskup ene 27 mašin na setiqueue-ju, sicer bi jih blo lahko več k je ena celo gora računal na win 9x, sam se mi ne da s tistim zafrkavat. V win2k sam lepo vržeš to kot service is sploh ne upazš da kej laufa, v win9x se zmeri seti nekje vid al pa kr neki crkava pa jamra. Sej k bodo nove mašine prhajale bo sam še rasl pa rasl pa...:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krneki ()

Loki ::

krneki na win9x masine instaliraj graficni klient ter daj tole stvarco (seti icon remover - najdi ga na strani) v task scheduler, da ti bo skril tisto ikono.
mogoce (vsaj ko sem jaz to izvajal) bo potrebno malo tweakanja, tako da pisi sem, ce ne bo vse delalo tako, kot bi moralo.

ti lavfas seti na STREZNIKIH?

krneki ::

Men se ubistvu gre za to da uporabnike čim manj živciram s temi zadevami, ker so laiki. Sam da je ena stvar drugačna in že mam eno tono vprašanj. Screen saver ne pride vpoštev. Setispy sm probal, sam vsake tolk časa se mu neki zatakne in jamra...in jest se nimam časa ubadat s tem.
Jah recimo print server, na katerem je obešen ploter gor al pa file server, nč kar bi preveč rabl procesor. Drugo so aplikacijski serverji na katere jasno ne obešam takih stvari gor.

PaJo ::

Hehe, jaz pa glih vse zadeve po vecini na win98 laufam:) Uprabljam kar lepo SetiDriver in stvar lepo dela, ga nastavis in se zenske ne bunijo nix vec:D Ce pa kera vprsaka kaj je tisto za ena ikonica pa recem da pac mora bit :D Meni v glavnem dela lepo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

DeLonghi ::

hehe...sem imel iste probleme, ko me sprasujejo kaj je tista ikonca...predvsem zenske...in potem cisto pozabijo nanjo:)
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Tomi ::

Pri meni se pa včasih celo zgodi, da je kateri tako pameten, da ga izklopi, ker ga moti, da je poraba procesorja 100%. Tako da resno razmišljam, da bi ga dal na service, glede na to, da imam vse mašine stalno on-line.
metrodusa.blogspot.com

McHusch ::

Tako da resno razmišljam, da bi ga dal na service, glede na to, da imam vse mašine stalno on-line.

kako pa to naredis?

Loki ::

takole

pajo kaj pa pri ugasanju, ko se jim pokaze tisto okno za terminacijo dos programa (oz. win32 programa v ms-dos oknu, ce smo ze glih korektni:)) )?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

PaJo ::

No tudi to se da resit, so to napako zgleda eni odkrili in imas tule restev kaj storit:
http://www.wakeassoc.com/setidriver/Dow...

V glavnem stvar preverjeno lepo deluje:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

slycer ::

Mene zanima, če lahko Seti@Home nemoteno opravlja svoje delo, če je računalnik povezan v internet preko firewalla. Vem, da so file sharing programčki zelo občutljivi na firewalle, zato me zanima, kako je pri tem se S@H.

DeLonghi ::

Mam isti problem...mi noce sploh downloadat setije...napise kao da se ne more konektat na net...povezano pa je preko proxija se mi zdi (drugace je optika, 500kbps :))
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opteron in Seti@Home

Oddelek: Novice / Procesorji
332877 (2877) frenk
»

Duroni (morgan) +Seti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
583640 (2827) Boško
»

SETI@home = ?

Oddelek: Loža
191385 (1131) krneki
»

SETIhome, HE HE...! :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
381617 (1016) Loki
»

SETI (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
876703 (4728) Loki

Več podobnih tem