» »

SETI

SETI

1
2
»

luni ::

Jeronimo ja, DLjaj si text klient, ki dela 100% hitreje kot tisti eye candy windows zadeva. Tam ko izbiras kaki klient hoces met klikni na tekst, potem pa v spisku izberi i386-cmdline-winnt.exe al nekaj takega. Potem bo slo veliko hitreje :)
Artificial Intelligentia

Loki ::

Jeronimo, dob si Windowse 98, ker mores na 95 dobit se Winshock2 upgrade.
To pa nej bi dobil na Windows Update.

Jeronimo ::

Luni: Samo zraven text verzije piše , da je samo za: UNIX, WinNT, OS/2, BeOS, Mac OS X Server, OpenVMS. Jaz sistema ne smem spreminjati, ker je to službeni rač.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

MoDeR ::

Ja to na začetku piše. Vendar sem med vsemi tistimi seti@home fajli najdi i386-cmdline-winnt.exe ki deluje na win98, win2000, winNT. Pa ne bodi prestrašen. To je samo en .exe fajl, ki nima nikakršne grafike (ne izrisuje grafke), kar pošteno skrajša čas obdelovanja paketkov saj procesorski čas ne obremenjuje grafična kartica.

Ta i386-cmdline-winnt.exe je dober tudi zato ker ga lahko daš v različne direktorije in vsakega zalavfaš v svojem direktoriju. To je pri tistih, ki imate več procesorske sisteme...:D
Lp,
<br>
MoDeR

luni ::

MoDeR huh tega pa nisem vedel... torej lahko na moji 8 procesorski bestiji laufam 8 klientov >:D
Artificial Intelligentia

Jeronimo ::

Ok Tx.
Bom poizkusil zadevo.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Loki ::

Sam se zmerej bos mogu dobit WInshock2, ker brez njega text client ne dela.

luni ::

Roberto a to samo, ce mas Win9x sistem? Ker meni na Win2k dela cisto lepo brez tega Winshocka...
Artificial Intelligentia

JLP ::

Mislm da je Winsock 2 u Windowsih not od Windows 95 OSR 2 naprej.

Tko da ga majo Windows 98 / 98SE pa Windows 2000 zih že po defaultu inštaliranga.
Live long and prosper!

Loki ::

Yep, JLP, prov mas.

Za vse tiste, k ga pa se nimajo , je pa tlelink.

Ni sicer original z MS, ampak bo dobr.

luni ::

jao Winsock ne WinsHck... jaz pa sem ze razmisljal kaj za vraga je pa spet to :\
Artificial Intelligentia

Ahiles ::

Tam ko mas Screen saver/setings obklukaj Go to blank sceen pa ti bo za ene 300% hitrej delal sam ne vidis lepih grafov :)) se zmeri mam raj navadno verzijo da saj vem pri cem sem da ti kaze kolk je naredu k un k je sam ukazna vrstica je res da hitr sam bedn drgac mi dela 4-6h na T-birdu750@900 Win 3.00 ver

Loki ::

300% glih ne, okol 40% pa.

A to text al graficna?

P.S. vsi, ki uporabljate graficno verzijo, je izsla nova verzija
3.03.
Upgrade se ni nujen, bo pa kmalu.

Igor ::

text mode ...
podobne rezultate mam na 850 celeronu od 4 do 6 ur, povprecno 5,5 ure na paket ..
pa tko k si reku cca 30-40 procentov hitrej k graficni ....

Loki ::

Jest sem to rekel, da je tuk hitrejsa razlika med vklopljeno in izklopljeno grafiko pri GUI.

Sicer pa text trga gate.

Igor ::

hmm se kermu mogoce bedira seti v tet modu k se je treba konektat na server za podatke ..
zdej mogoce je server obremenjen samo na gui se mi to ni nikol dogajal ....

ABX ::

Imam 5 računalotov v mreži, na kakšen način bi dal procesirat SETI da mi ne rabi skakat fizično od enega do drugega.

Za zdaj sem postavil na dveh kot screen saver + da se ekran ugasne. Povezavo na internet pa sem dal na avto.
Obstaja kakšen način da bi vodil vse preko serverja?

Kralj ::

P III 500,
winME,
128 MB rama

Dela mi 8-12 ur, kukr kdaj. :(
Was the last of the G's, kicked the shit to make the white men bleed.

Ahiles ::

Ne graficni. Pri graficnem ce izklopis risanje grafov je za ene 300% hitre prej ene 21-27h ce pa izklopis gre pa odvisno od paketa od 4-10h

Loki ::

OK ABX.
Downloadaj si SETIQueue, ga zalavfej na svoji main makini (a mas Windows 2000 na njej?), prenes si seti kliente dol, poj pa nastav proxy IP glavne makine:5512. (npr: 121.121.121.121:5512).

Sicer je mal tezak za skonfigurirat, ampak je najboljsi. Ce pa hoces kaj lazjega, poskusi SETIGate.

Igor, poskusi veckrat in ob razlicnih casih, pa to bo ratal.
Predlagam ti, da si downloadas enega of bufferjev za WU, npr

SETIBuffer, ki avtomatsko zazna, kdaj si na netu, in takrat odda rezultate/ sprejme novo enoto.

Igor ::

jah ne, sej rata hotu, sm rect to da se ne konekta zmerej, k na gui se je konektal zmerej in brez problemov

Marjan ::

mam Seti 3.03 pa mi ful dolg dela, a se da to z enimi programcki pohitrit? Torej kaj so ti programcki:
SETI 1.Q, 2.Spy, 3.Monitor, 4.Driver
Kje se jih dobi, kaj ti delajo?pohitrijo?

3L33T ::

Jest semisto doldav texst verzijo, un k ste bl zgor pisal o njem, s koncem .exe, pa mi je ko sem ga hotu namestet teživ s prijavo. Ok. Se bom pa prjavu sem si reku. Čez 10 minut, ko mi ni hotl prjavt že četrtič sem skor zabrisov miš skoz okn. Ko pridem na konc in mam everything corect yes, mie na začetek vrže;((kva nej zdej nardim??
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

Loki ::

MMare seti monitor pust na mir, ker sux,

SETISpy ti kaze kuk WU je ze narjenga, ti ga restarta, ce se sesuje...,

SETI Driver ti lokalno (na disku) shrani nekaj WU (st. si sam izberes), SETIqueue je pa ista fora, sam da dela z vsakimi klienti (Windows GUI, CLI, LInux, beos.... ), je pac bolj advanced, ampak tut bolj pasji za zacetnika.



Sk8ter, ce te prov razumem, si se lahko prijavu?

Poglej v SETI mapi za en falj user_info.sah



Ce obstaja, ponovno zazeni klienta, pa se ti bo povezal z netom pa ti potegnil en delovni paketek (WU-wirk unit) dol.



Fora je zdej v tem, da so seti serverji preobremenjeni, ampak s bo kmalu popravilo.

MMare a mas graficnega (ena zelena ikonca zraven ure) al text (dos okno)?

Ce mas graficnega, pejt v nastavitve za screensaver, daj properties, obkljukaj nullgo to blank screen pa v spodnji okencek vpis vrednost 0.

To bi ti moglo pospesiti obdelavo za okoli 30-40%.
Ko bo paketek koncan, objavi tle rezultat + specifikacije tvojga compa - ker proc, hitrost, FSB, ker ram, latency rama (CAS).

3L33T ::

Sej zdej ‚tud men dela, sam zdej ne vem kdaj je paketek finiš. Sej lohk pogledam v un sash file, sam je zlo bz vsako uro gledat. A se mki bo avtomatsk konektov ko bom na netu pa poslov paketek nazaj pa sprejev svojga. Drgač pa je na slo techu zlo strr seti 2.03 pa sem zlo dolh počas delov
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

OZZY ::

No pa sem se še jst prdružu slo-tech timu.

Loki ::

SK8ter, potegn si tole dol, da bos videl, kako ti paketek napreduje.

Marjan ::

Roberto: imam text client verzijo v dos oknu, dela mi okol 11h, mam Seti Spy, drgač pa:
CII566@709, 128/133ram, cas 3.
To je predolg, ne? Kater programcek naj si instaleram da bo hitrejs?

luni ::

Marjan urg 11 ur tekstovni WU na 700MHz Celeronu? Moj P3 450 zmore en tekst WU v priblizno 7ih urah, zdaj ko ga mam na 570MHz pa priblizno uro manj. Slabo to, salbo..
Artificial Intelligentia

Marjan ::

luni: sej ne sprasujem a je dobro al slabo, ker itak vidm/vem da je u podnu!!!!!

Zakaj je 10-11h?
In kako pohitrim?
S kerimi programčki?

Loki ::

A mas Via appolo plato?



Probej si mal optimizirat BIOS.

potegn si tole z neta (process switch > pod freeware), vpis ime seti klienta not pa nastav prioriteto normal.


A mas slucajn 3.03 klienta?
Ce ga mas, bi morali biti taki cajti nekaj povprecnega za tvoj proc.

Pejt sem, pa si potegn dol i386-winnt cmdline 3.0. Ta je najhitrejsi.

PaJo ::

Uf...

Ja najbol se res splaca winnt 3.0 command line.

Aja.. drugace pa ma nas Slo-Tech team ze 70 clanov:D
Pridni ste ni kaj rect:D:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Marjan ::

mam i386-winnt cmdline.exe 3.0
plata je pa abit va6, via133
sej se mi tolk ne gre lih za seti paketke, sam na jetra mi gre k mi tolk pocas dela;((
bios mam optimalno nastiman)

luni ::

se en nesrecni lastnik VA6 plate :'(
Artificial Intelligentia

Justy ::

a ste ze opazl, da Pajo ni vec prvi po stevilu paketkov v slo-tech teamu...ampak Borc

kdo za vraga je pa borc !?8-O

no offense Pajo, samo ga bos po moje hmal ujel, k mas skor polovico krajsi cas za obdelvao enga paketka:D

Dax ::

A je kdo slučajno opazil, da je je 3.03 verzija za Winse za okol 20% počasnejša? (blank screen saver in podobno mam itaq naštimano...) Why?

JLP ::

Več ma za obdelvat.
Več pa preber kle:
Changes in version 3.03 of SETI@home
Live long and prosper!

Loki ::

OK Marjan poglej v BIOSU (>chipset settings), ce mas eno funkcijo memory interleave (al nekej tacga). Ce jo mas, nastav na 4-way.



Ce te funkcije nimas, pejt

sem, download, pa si prenes WPCREDIT, poj pa se eno .zip datoteko za Via appolo pro cipovje.



Na ta program se ne spoznam najbolje, zato bos moral prasat kerga druzga.



Probej najdt se eno funkcijo in order queue depth, pa jo nastav na 8.



To bi ti moralo pospesiti SETI cajte.

BTW Justy ni vazen cajt obdelave, vazno je st.racunalnikov, pa kolicina cajta, k lavfajo SETI.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Duroni (morgan) +Seti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
583640 (2827) Boško
»

SETI@Slo-Tech (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Slo-Tech
1257939 (5692) d0rK
»

seti@home

Oddelek: Slo-Tech
362089 (1802) Igor
»

SETI@home

Oddelek: Loža
131852 (1717) Phil
»

SETI

Oddelek: Loža
321932 (1638) PaJo

Več podobnih tem