» »

seti@home

seti@home

fictionel ::

djte se mal razpisat glede tega k me ful zanima... plis!!

pa rečmo kok cajta bi porabu jst z 200mhz procm pa 64 rama?? prblizn...

fictionel ::

pa ne rect, da naj grem na net prbrt k bl slab zastopm...

twosocks ::

Postopek:
- downloadaš progi za seti
- instaliraš
- se registriraš pr seti projektu (na strani)
- zaženeš program in vpišeš svoje podatke (username/email)
- progi gre na net (morš bi takrat prklopljen na net) in si vazem ene 300 k dolg fajl (paketek).
Ta paketek je del zajetih signalov iz Arecibi teleskopa, ki pa ga je treba (paketek) , računalniško obdelati. Obdelava traja odvisno od moči računalnika (C600@900-cca. 12-13h). Ko konča se spet priklop na net, pošlje podatke in vzame nov paketek. Vse skupaj pa lahko spremljaš preko vmesnika programa.

Če te še kaj zanima, vpraši.

ChiefThunder ::

Mene neki zanima. Ta program- Seti obdeluje en paketek cca 12h. Zakva pa to sploh laufat pa po nove paketke hodt. Kje je fora?

twosocks ::

Predsatvlji si ogromno bazo podatkov za obdelat-izločit šume, motnje in podobno iz zajetega signala teleskopa. Kako vse obdelat? Preprosto. Razdeliš na krajše paketke in folku daš progy za obdelavo. In pol lepo dobiš nazaj odelne podatke...vsakič dobiš drug paketek.

ja?

ChiefThunder ::

Right!

Loki ::

OK recimo (nisem cist siguren) z verzijo 3.03 bi ti lavfal okoli 30 h/ paketek.

A kdo ve, koliko bi lavfal SETI (po moznosti 3.03) NA Pentiumu 3 700?


Aja twosocks, ko potegnes dol klienta (velja sam za graficnega), mores jet v nastavitve ohranjevalnika (nadzorna pl, ohranjevalnik, lastnosti) pa dej klukco pri go to blank screen, vrednost daj pa na 0.

fictionel ::

tole pa ni zame.... vsaj zaenkrat se ne.. :)
mislm: dokler ne kupm novga racunalnika...

:))

twosocks ::

---->Ej Roberto, zakaj pa men razlagaš? Jest sem že kak let in pol addicted SETI member. Stvar poznam. Sam mi je ful odvisen od paketka. Prejšnjega mi je delal cca. 15h. sedanjega pa namerava v cca 12.h
bomo vidl

lp

Loki ::

Oops sorry twosocks zmotu sem se v nicku. sem prehitro tipkal.

Mislil sem fictionel.

A poj kdo kej ve kako je z SETI-jem na P3 700?

Belac ::

evo jst ama pentium 3 700 pa rabi za en paket (stare verzije) rab približno okol 4 mogoče tud 5h.res pa je da mam malo(malo) navitega!!stvar sploh ni tolk počasna!

g0Run7 ::

upocasnitev pri prehodu iz 3.0 klienta na 3.03 je kar huda, tistim ki je bolj za stevilo paketkov ostanite dokler se bo pac dalo na 3.0, (nikakor pa ne uporabljajte graficnega(ohr.zaslona) ampak ...winnt-cmdline), ceprav je korektno "presedlat" na 3.03...8-)

Belac ::

ej nov nic in to imaš zdej pol mojga imena not!0:):D:D

g0Run7 ::

yeah! like it?

Belac ::

OW YE!!>:D>:D>:D>:D>:D:)

Loki ::

A lahko poves se, na koliko je navit?

A kaksnih casov za 3.03 nimas???

Kdo pa tle sploh lavfa 3.03?Zaenkrat vem sam zase in za JLP-ja.

g0Run7 ::

3.03 mi je dvignil cas racunanja za cca.70% ...al pa sem naletel na kake "nabildane paketke"...:'(

Belac ::

mah navit je zaenkra sam do 784 delal pa je že na 933 pa stabilen ko drdnjava,brez orba al karkol druzga,segreval pa se je oooo jjjjaaa in še kako prišel je do 55c kr dost pol pa sem fliknu dav venta pa je blo... vglavnem setiji mi pa delajo do 4-5h.sej sm zdej pr slo-tech teamu!!:D:D

Ribicija ::

Gospoda,

celeron 667 navit na 830Mhz dela en paket slabih 6 ur. Seveda še s starim 3.0 win comand line clientom.

Loki ::

downloadaj si v3.03!

twosocks ::

khm..kje dobit 3.0 cmd line? A se ga da tut naštimat kot skrensever? Mam 3.03 scrensaver grafično verzijo pa ram C600@900 cca 11-12h.
Če ma kdo staro verzijo se priporočam...

Igor ::

nah cmd line je tocno to kar pise ..
command line
zgleda kot dos okno v katerem se ne dogaja nic ..
vsake tolk cajta ti pac napise da je obdelal paket in da se hoce prkljucit na server pa ne more (ce nisi skos na netu)
sigurno jo majo na seti strani ce je pa res ni pa pisi ti bo ze ker sendal ..
trajanje okol 5 do 6 ur na c566@850 3.0 verzija
3.03 se nism sprobal ..

mmisv ::

Jest mam 3.03 verzijo!
En paketek mi obdeluje(povprečje pri 4 paketkih(108 ur)) 27 ur. Mam pa P2 350@350 pa 64 rama. Čist tko za informacijo.


matej

twosocks ::

ma ja na seti strani te vrže kr na 3.03 verzijo če hočeš 3.0 dol vzet..pač stari linki nove verzije. Ok ti bom na majl pisal...men piše da mi bo delal cca. 9h..V 3.03

lp

Ribicija ::

Na seti zmeraj skinejo staro verzijo takoj ko je zunaj nova. Potem pa lahko uporabljaš staro verzijo še največ kakšen mesec; kasneje pa ti zavrača oz. so tvoji paketi ki so bili obdelani s staro verzijo neveljavni.
Comand line client je pa zanimiv samo zato ker lahko v bistvenu krajšem času obdelaš več paketov in tako hitro napreduješ na lestvici.

Belac ::

mmisv;ola ma kaj si ti kej naviu tvoj proc,napisal si 350@350?!kaj negre več al kaj?

Belac ::

jah ni kej zdej jih delat na stari vrezji pol pa novo fliknt gor,pa bo pač delal tolk počasneje...nimaš kej! :'(:'(

Loki ::

Mmisv a mas slucanjo graficnega klienta (takega, k ti prikaze zeleno ikono satelitske antene v opravilni vrstici - zraven ure)?

Ce ga mas, klikni

sem. Tle bos dobil text verzijo SETI-ja, ki je veliko hitrejsa (vsaj zame).

twosocks ::

Igor, hvala za progy 3.0. Mi že kaže, da bo rabu cca. 4,7h za en paketek:)
much better
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Loki ::

Twosocks, ce se ti gre samo za kolicino paketkov, je to prav zalostno.

twosocks ::

Žalostno je marsikaj. Eni se hvalijo s svojimi dosežki, rezultati, jest pa ne smem bit vesel, če mi stvar dela tko, da izkoristi vse zmožnosti procesorja...s tem kljub temu prispevam k raziskavam...še hitrej bodo kej ugotovil..se ti ne zdi?


lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

3L33T ::

Po moje ne. Zakaj b izvrgl novo verzijo, k je tolk bl počasna kot stara? Mogoče dajo daljši fajl, al pa ga morš bl podrobno obdelat. Za njih bi blačista izguba časa, če bi presedlal iz hitre na počasnoi verzijo
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

Belac ::

mah kaj se sekirat pač so menjali progy kot so ga že enkrat sam da bojo zdej delali much počasneje!!!nimaš kej zdej kle palamudit!!jb ga!:'(

MRB0rYS ::

Prbližno 5 ur ti bo trajalo
b0rys

Matek ::

ejte, jest nimam pojma o tem. Kva sploh dobiš, če rihtaš te paketke? A je to kr brezveze?:|

twosocks ::

Brez veze? Misliš neprofitno? Če je zate neprofitno=brezveze, pol je odgovor pritrdilen.
Pač pomagaš pri odkrivanju vesolja, takega in drugačnega...spotoma še ugotoviš, če je vsaj približen stabilen navit računalnik in še kok hiter je...ja?
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Igor ::

ne mors zdej cloveka kle napadat pac se mu gre da nardi paketke sej nima noben nic od tega ..
nikol jih ne bos spravu tolk al pa tko hitr kukr majo razne glomazne firme ..
ce pa ze dela nej pa nardi cimvec v tem cajtu ..
aja pa bratranc je dobil za moje pojme zanimiv razultat klele je slika ve kasn kej vec o tem oz lahk mal razlozi ..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Duroni (morgan) +Seti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
583640 (2827) Boško
»

SETIhome, HE HE...! :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
381617 (1016) Loki
»

SETI

Oddelek: Pomoč in nasveti
201439 (1245) Loki
»

Zakaj mi seti ne dela?

Oddelek: Programska oprema
141145 (1016) JLP
»

SETI (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
876702 (4727) Loki

Več podobnih tem