» »

program za peko CD-R-jev (audio CD-ji)

program za peko CD-R-jev (audio CD-ji)

Ijus ::

k'er' program priporočate za peko CD-R-jev za audio CD-je za v avto. torej da je un star standard. avto je letnik 2011 pa ma nek basic avto radio.
do sedaj sem uporabljal MS Media Player sedaj mi pa nekaj štrajka - prav da CD-R-ji niso kompatibilni - a imam preverjene CD-R-je - Verbatim CD-R 80 min.

ngc2392 ::

burnaware free. pazi, da pečeš z najmanjšo hitrostjo (do 10x). in seveda finaliziraj cd. velja za vse programe seveda.
United We Stand, Divided We Fall

grobijan ::

CDBurnerXP sem nazadnje uporabljal ko sem bil še na zgoščenkah. Naj bi bil free klon nerota.

Ijus ::

to sam boh ve kva je. al so CD-R-ji defektni al je pa CD/DVD-pekač defekten ratal.
pekač je star ene pol leta. v laptopu ga mam. nekega Asus ROG Strix GL753VD kupljen pri telekomu.

odkar se ukvarjam z računalništvom - še ko so komaj prišli CD/DVD pekači pred 20 leti se spomnem da na začetku so bli dobri - so zdržal dolg časa.
potem ko je to ratal štanca brigada so se pa začel kvart ko po tekočem traku.

probal sem prej burnaware pa kr neki kao zapeče cd pa napiše da je fertik s peko a pekel ga je komaj 15 sekund. lih tolk da je zalaufal pečico pa tortico ven izpljunil. seveda prazno in nezapečeno.
in isto kot pri ms media playerju galava od pekača skače sem pa tla neki časa par sekund pol začne kao pečt pa konča po ene 15 sekundah.

ok. za bat se nima kej. sem prec najdel spare parts store.
najprej bom probal druge cd-r-je. najmanj dvoje različne. pol pa če bo treba kupim nov pekač.

bom sedaj še probal cdburnerxp sam sem nekak zih da ne bo delal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Ijus ::

nč. cdburnerxp naredi blank cd čeprav zgleda da zapeče cd. trajal je 8 minut. delal pri 10x hitrosti.

KAVINSKY ::

Ijus je izjavil:

nč. cdburnerxp naredi blank cd čeprav zgleda da zapeče cd. trajal je 8 minut. delal pri 10x hitrosti.


Znižaj hitrost na minimalno (2x). To se mi je pred leti dogajalo z DeepBurner in Pioner pekačem.

Han ::

Verbatim CD-R so danes šrot. Testiraj z bolj kvalitetnimi, npr. TDK made in Taiwan.

Invictus ::

Kdo še peče Audio CDje ?!?!?!

Namesto, da kupiš cel kup CDjev, raje za ta denar kupi avto radio, ki ima USB ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Han ::

Kdo še kupuje avtoradie ?!?!?!

Ijus ::

@Invictus: imam v planu
@Han: bom probal
@bobi palčka: z omenjenimi programi nisem mogel (tudi če sem naštimal na 10x je pekel z max - vsaj kolkr se je slišal) ??

Mare2 ::

Ijus je izjavil:

nč. cdburnerxp naredi blank cd čeprav zgleda da zapeče cd. trajal je 8 minut. delal pri 10x hitrosti.


Že dolgo nisem pekel CD-jev. Takrat je bil NERO aktualen. :)

Ijus ::

poznam iz tistih časov.

nsa_ag3nt ::

Imgburn.

2011 letnik bo pomoje bral tudi mp3-je na cdju...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

Riff ::

Invictus je izjavil:

Kdo še peče Audio CDje ?!?!?!

Namesto, da kupiš cel kup CDjev, raje za ta denar kupi avto radio, ki ima USB ;).


jst tud še kdaj spečem cd ali dvd pa imam usb autoradio

drgač pa nero je zakon za peko cd/dvd jev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Ijus ::

@nsa ag3nt: mislim, da ne bere. sem že probal, če se prav spomnim. imam mamin xsara picasso 2011 in ima res nek basic avto radio.

@Riff: ti pečeš CD-je za v avto radio s Nerotom, potemtakem, ne? Če, poveš kero nastavitev uporabit za old standard, da bo playable za zih. Bi še z Nerotom probal.

Han ::

Bistveno je, da izbereš Finalize disc in Disc/Session-at-once.

Ijus ::

@Han: en krat sem uporabljal nek mal bolj pro recimo program, ki je bil sicer free al freeware in je imel več nastavitev. ni bilo to kar si ti omenil s-a-o. nekaj drugega. in če nisem pravo opcijo izbral CD ni bil playable v avto radiu. neke številke so bile za izbrat v opcijah. neki standardi. nisem poučen o teh stvareh tako, da ne znam več povedat. nekaj 96? pa še neke številke.

Nero mi izpiše: Power calibration error.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

ST-777 ::

Ijus je izjavil:

k'er' program priporočate za peko CD-R-jev za audio CD-je za v avto.
Anyburn. Za audio CD-je izberi: Burn Audio CD. Med nastavitvami označi Verify.

DamijanD ::

Ni problem v programu, ampak v tvojem pekaču (kot je že eden zgoraj omenil, gre za najbolj nezanesljiv del HWja - v današnjih časih)

Ijus ::

@ST-777: bom probal še s tem.
@Damjan: hja, bi znal bit. oziroma bojim se, da je to. 'orka madonna spet strošek. bom probal še z ene dvema različnima drugima firmama kot so zgoraj omenil z TDK pa kakim SONY al pa čem drugim boljšim.

Čeprav sem presenečen, da so Verbatim krš. 8-O

@ST-777: neče. javi error.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

737 ::

Infrarecorder. Nabavi nov pekač, optika se zapraši tudi, če ga ne uporabljaš.

Ijus ::

Je bila leča zaprašena in umazana od cigaretnega dima. Je bil to vzrok. Sedaj normalno peče CDje. Normalno playable v avto radiu. Zapekel en CD. Super da ne rabim kupovat CD/DVD pekača.

Sicer pa porka Madonna da se ni tega prej kdo spomnil. Prvo stvar kar boš šel nardit je spucat lečo. :))

Han ::

Drugič takoj na začetku napiši starost in model pečke + če se je v prostoru kadilo... :P

Mimogrede, kako si očistil lečo?

Ijus ::

jah nisem se spomnil. vi pa tud ne to vprašat, če bi to bilo potencialno vzrok. :8)

jah mat ma neko kao boljše advanced čistilo za odstranjevat maščobe za gospodinjske namene plus vzel sem krpico za čistit šipce od očal - ki ne puščajo mucke.
odprl pekača kot če bi hotel dat not CD/DVD plošček, mal pošprical po krpici, nežno očistil lečo, še na drug konc krpice mal pošprical, spet nežno očistil lečo ter z suhim delom krpe spet nežno očistil. krpico sem prepognil dva krat da sem dobil trši rob ter s to špičko po leči nežno podrgnil v krožnem gibu par krat. v prve delalo, ko šus. :)

drugač sem pa to že včasih delal. sam sem sedaj res pozabil se na to spomnit. eh, EMŠO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Riff ::

če z nerom delam mp3 cd delam da dam peko kot data/podatkovni cd , če delaš pa audio daš pa audio ali glazbeni cd sm tle ne bo šlo velik mp3 jev k jih pol pretvor v audio/ glazbeni cd

lahko pa malo zmanšaš hitrost peke k lahko je medij bulj nezanesliv pr najvišji hitrosti peke

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Ijus ::

ja to slednje vme da je tako če je CD plošček bolj slabe kvalitete.
am za mp3je pa vem ja. data CD dejansko. če pa mp3je pretvoriš v audio CD pa pač kolkr je minutaža CD-R-ja.

jst sem mislil glede standard za audio CD-je. je več standardov. advanced/pro peka programi majo te opcije. zato sem vprašal ker standard je.
bom čekiral na netu pa povedal kaj točno mislim. ne tist disc at once al pa tgrack at once. neki druzga. glede kompatibilnosti na CD playerje.

Riff ::

jst grem čist po lajčno nč ne komliciram ( prek nero smart start) pa ponavad rata tako d ane vem kater točn zapis je pol tle, ja audio pa ja tulk min je kukr da cd

SmeskoSnezak ::

Zakaj se javlja , da imgburn ni varen?

http://www.imgburn.com/index.php?act=do...
V cem je hec? False Positive?
@ Pusti soncu v srce... @

Han ::

Verjetno zato, ker je star 6 let in ker ima za novodobne protivirusne programe sumljivo kodo... CDBurnerXP še vzdržujejo.

tiborrr ::

InfraRecorder sem jaz nazadnje uporabljal pred eno cca. sedmimi leti.
http://infrarecorder.org/
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

KTr1sk ::

Meni na 2008 letniku na Volvotu niso delali cdji posneti z novim Nerotom,potem sem posnel z starim Nero 8.1 in delajo cdji (aja sam snemam pa v mp3)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Daliborg ::

Za avtoradie je bilo vedno priporočeno pečti cd z max 2x hitrostjo da ga je potem lahko bral.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem pri zapisu CDja

Oddelek: Pomoč in nasveti
12874 (656) Han
»

[Hi-Fi] - Debata: original CD vs CD-R (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10110790 (8186) Quikee
»

Kopija CDja slabša od originala (AUDIO cd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
595679 (4485) Trancedeejay
»

S kakšno hitrostjo pečti audio CDje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526679 (5593) City
»

Kako posneti glasbene CD-je

Oddelek: Zvok in slika
293916 (3546) SpiDEr8

Več podobnih tem