» »

Siol vs A1 - hibridni modem

Siol vs A1 - hibridni modem

Meiniken ::

Pozdrav.

Moj trenutni ISP je telekom slovenije(ala siol), povezavo pa imam 10/1. Za današnje "standarde" je 10/1 zelo slaba povezava. Tud mene glava boli ko je treba za igrco kliknit download. Nimam vedno želje čakat na noč:D

Z začetkom tega leta so začel pri telekomu in A1 ponujat opcijo hibridnega modema, ki deluje po principu "če zabiješ povezavo po kablu dobiš preostanek po luftu". Povedali so mi že, da je maksimalna hitrost, ki jo lahko na moji lokaciji dosežem je 14/1, optika je pa nedosegljiva, zato gledam opcije hibridnega modema.

Zaveda se zdi kar mamljiva ampak me zanima, če kdo od vas že uporablja hibridni modem. Zanima me kateri paket pri vašem ISP-ju uporabljate, ter vaše trenutne izkušnje ko gledate TV (kockanje slike,...) in pa ping pri kakšni online špili ko imate povezavo po kablu že zabito (torej, če to kako vpliva na ping).

Čudno se mi tudi zdi, da pri A1 ponujajo 40/10 za 47€/mesec (z vezavo) medtem ko pri telekomu ponujajo le 20/5 pa še piše ne nikjer koliko stane.

Skratka, zanimajo me vaše izkušnje če uporabljate hibridni modem. Po možnosti napišite koliko TV-jev imate v gospodinjstvu ter kako se slika obnaša če je več TV-jev hkrati priganih na HD programih.

Tilen ::

TV zaenkrat vedno deluje samo po fiksni povezavi in ne preko LTE. Če ti TV sedaj deluje normalno, ti bo tudi na hibridnem modemu. Ping je pa tak, kot ga dopušča LTE. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

shadeX ::

koliko TV-jev imate v gospodinjstvu


A1 vedno priotizira TV pred internetom. Kockanja slike nikoli nisem doživel, se je pa zaradi TV-ja vedno zmanjšala hitrost dostopa na internet. Zaenkrat imamo samo eno TV.

Kot je rekel Tilen, glede kockanja slike nimaš kaj skrbet s hibridom, ker le ta daje internet preko zraka, TV pa gre še vedno preko kabla. Jaz imam hibrida blizu 2 meseca in sem zadovoljen.

Meiniken ::

Pri nas bi znal biti problem ker imamo 3 TV-je. Še na siolu so mi rekli da z našo povezavo (10/1) bi se dalo še uredu gledat dva HD programa, kaj več pa že težko. V realnosti sta max 2 TV-ja prižgana, ampak nikol ne veš kdaj bo še tretji v igri :)

Hkrati me pa skrbi glede gaminga. Rad igram fast paced fps špile in bi rad imel nekako stabilen ping vsaj, česar pa LTE ni ravno najboljši predstavnik. Če bo packet loss prisoten pol se lahko poslovim gamingu :/

EDIT: Pa mogoče obstaja možnost, da bo del povezave po kablu zagotovljen za moj PC?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

Tilen ::

Packet lossa ni, če je OK signal. So pa zakasnitve okrog 50ms+.

Ne, to ni možno.

No, mogoče na Telekomu. Oni delajo DPI. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

shadeX ::

Hkrati me pa skrbi glede gaminga. Rad igram fast paced fps špile in bi rad imel nekako stabilen ping vsaj, česar pa LTE ni ravno najboljši predstavnik.


Velikokrat igram preko hotspota (LTE) - se nahajam na lokaciji kjer ni interneta, in nisem še doživel kaj nenavadnega v primerjavi s kablom. Presenetljivo je bil pri določenih FPS-jih tudi ping celo boljši kot pri meni doma na bakru (45ms vs 70ms).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17136617 (535) RobertG
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415210 (2917) markasaso12
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38583532 (29296) simnov
»

ADSL vs VDSL

Oddelek: Omrežja in internet
294575 (3704) damirj79
»

Hibridni modem siol

Oddelek: Omrežja in internet
61921 (1487) moat

Več podobnih tem