» »

Assassin's Creed Odyssey [2018]

Assassin's Creed Odyssey [2018]

Stokarino ::

Pogosto so neuporabni, zaradi nemožnosti sprinta/galopa v območju mest ipd.

oo7 ::

Pa tudi zaradi skalnatega terena konji niso najbolj uporabni. Zdaj imam itak že odklenjeno, da lahko skočim z katere koli višine in ni nobenih poškodb.

Puščice se mi tudi zdijo bolj švoh sploh tiste z strupom. V Assassin s Creed Black Flag so bile najboljše, ko si ustrelil sovražnika se mu je zmešalo in je napadel svoje :)

springfield ::

Mas tudi tukaj take puscice.

HappyPills ::

Lok je epski. Skupaj s predator shot skillom jih pokaš enga za drugim :)

Izi ::

Lok je drugo najboljše in najmočnejše orožje v celi igri. Takoj za našim čarobnim "Spear of Leonidas". To sta tudi edini dve orožji, ki sem jih jaz na koncu uporabljal.

Kar se tiče loka, "Ghost Arrow Of Artemis" je tako overpower, da kar glava boli. Lahko streljaš skozi zidove. Iz bližnjega hribčka, kjer te noben ne vidi, lahko Assassiniraš glavnega šefa, ki se močno zastrašen skriva v kleti trdnjave za debelimi zidovi. In nobenega alarma ne bo, ker te noben ne vidi. Quest končan v nekaj sekundah ;)
Na začetku, ko še nisem imel Ghost Arrow Of Artemis sem precej uporabljal tudi "Predator Shot", ki strelja na stotine metrov daleč, pa še kontroliraš lahko puščico med letom in sovražnika ubiješ tudi okoli vogala :D
Na koncu, ko je bila že vsaka puščica one shot kill, sem največ uporabljal "Multi Shot", ki je streljal kar po 6 puščic na en sam strel. Vsi so zadeli v glavo in z enim strelom se torej pobil po 6 sovražnikov. V vojnah za ozemlje sem prej kot v minuti pobil preko 100 sovražnikov. Kot da bi igral Diablo 3 :))
Treba je izbrati lok, ki ves čas strelja strupene ali ognjene puščice, kljub temu, da troši poceni navadne puščice.
Pa "Sixth Sense" je odličen skill in praktično obvezen tudi za ne-lokostrelce. Če te sovražnik slučajno opazi imaš kar 8 sekund močno upočasnjenega časa, da ubiješ tistega, ki te je opazil, pa še puščica se ti avtomatsko zaklene na sovražnikovo glavo, da je nemogoče zgrešiti.

Osebno sem sicer najbolj uporabljal assassin skill "Rush Assassination", ki je najbolj overpower v celi igri". S pravo opremo in skilli se da verigo podaljšati na 5 zaporednih umorov, ki so vsi one shot kill, tudi če so vmes Kapitani in Polemarchi. V tej verigi se z magično pomočjo Spear of Leonidas teleportiraš po več 10 metrov daleč od enega do drugega sovražnika in prav nič te ne more ustaviti, dokler niso vsi mrtvi.

oo7 ::

Potem sem pa jaz premalo točk vlagal v lok. Bom zdaj začel več vlagati v lok :)

springfield ::

Jaz pa loka skoraj nisem uporabljal. Dagger in stealth sta bili primarni orozji. Saj si assassin konec koncev :D Lok sem imel primarno za zivali.

ABX ::

oo7 je izjavil:

So še komu ali se samo meni zdi v tej igri, da so konji popolnoma nepotrebni ? Imam preigranih kar nekaj ur že pa nisem bil na konju niti 1 minute vse skupaj.


Jaz sem na konju cel čaš, je pa res da sem odstranil omejitve hitrosti v mestu.
Kar smeh galopirat v gneči ljudi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

oo7 ::

Ne vem jaz raje skačem po strehah :)

Kvinta ::

springfield je izjavil:

Jaz pa loka skoraj nisem uporabljal. Dagger in stealth sta bili primarni orozji. Saj si assassin konec koncev :D Lok sem imel primarno za zivali.


Lok mam jaz samo za vodene puščice pa za tiste skozi steno :P
A.C.A.B

oo7 ::

Spartan kick je zakon :) sovražnika spraviš pred kakšen prepad potem pa bum in poleti :))

Zmajc ::

oo7 je izjavil:

Spartan kick je zakon :) sovražnika spraviš pred kakšen prepad potem pa bum in poleti :))


Še posebej na Ladjah :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

oo7 ::

Zmajc je izjavil:

oo7 je izjavil:

Spartan kick je zakon :) sovražnika spraviš pred kakšen prepad potem pa bum in poleti :))


Še posebej na Ladjah :D


Na ladji pa sploh še nisem probal. Tudi bolj malo uporabljam ladjo.

oo7 ::

Ali kultista lahko najdeš tudi če ne najdeš informacije o njem, da je pač na tistem otoku ? Npr, da ne najdeš informacije ampak popolnoma raziščeš otok bo kultist tam ali ne ?

springfield ::

Vseh 100% ne, ker so vezani na zgodbo. Ostale pa ja. Enega sem na random ubil, ko sem lootal neko hiso.

oo7 ::

springfield je izjavil:

Vseh 100% ne, ker so vezani na zgodbo. Ostale pa ja. Enega sem na random ubil, ko sem lootal neko hiso.


Ja saj mislil sem na tiste, ki niso vezani na glavno zgodbo.

Zmajc ::

oo7 je izjavil:

springfield je izjavil:

Vseh 100% ne, ker so vezani na zgodbo. Ostale pa ja. Enega sem na random ubil, ko sem lootal neko hiso.


Ja saj mislil sem na tiste, ki niso vezani na glavno zgodbo.


Niso vsi vezani na "glavno zgodbo" .. nekateri se fizično na mapi pokažajo komaj ko narediš določene side quest chaine.

oo7 ::

Manjkata mi še dva artefakta od kultistov, da grem nadgradit sulico, da potem lahko sposobnosti nadgradim na tretjo stopnjo :)

Pinturicchio ::

Kot sem že rekel, igra je ok, samo se pa prav mučim z njo da jo končam. Res pa je da delam tudi stranske queste. Nasploh mi je pa origins bil boljša, predvsem zaradi okolice (od nekdaj me privlači Egipt) in pa tudi tečnih bounty hunterjev ni blo kot tukaj. Tako da bom verjetno spet origins preigral do konca...

oo7 ::

Mene je na začetku malo minevalo zaradi velikosti mape sedaj pa nič več čedalje bolj uživam v igri.

Sem pa na razprodaji kupil se Origins.

Seba22 ::

Meni je tud Origins nekako boljši sicer imam raje morsko okolje kot ga ima Odyssey,ampak vseeno Origins mi je bil boljši
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

oo7 ::

Pinturicchio je izjavil:

Kot sem že rekel, igra je ok, samo se pa prav mučim z njo da jo končam. Res pa je da delam tudi stranske queste. Nasploh mi je pa origins bil boljša, predvsem zaradi okolice (od nekdaj me privlači Egipt) in pa tudi tečnih bounty hunterjev ni blo kot tukaj. Tako da bom verjetno spet origins preigral do konca...




Saj če se ti ne, da ukvarjati z lovci na glave jih plačaš z pritiskom ene tipke, ko imaš na zaslonu mapo.

Zmajc ::

Meni, če se mi ni dalo ukvarjat z lovci na glave sem šel in "utišal" tiste ki so izstavili bounty na tvojo glavo.

springfield ::

Bounty hunterji so instakill, ce seveda nimas bountyja na 5 in te lovi veliko visji level kot si sam.

oo7 ::

Večino lovcev na glave se, da ubiti z enim udarcem spraviš ga nekam visoko in spartan kick :)

Pinturicchio ::

Ni res, bounty je odporen na spartan kicke, drugač pa vem da se jih da podkupiti z denarjem

oo7 ::

Assassin's Creed(R) Odyssey: Spartan kicking bounty hunters off a cliff !!

springfield ::

oo7 je izjavil:

Večino lovcev na glave se, da ubiti z enim udarcem spraviš ga nekam visoko in spartan kick :)

Ne rabis. Critical assassination je meni vse uspesno ubil. Sem pa res bil assassin build, kar je tako ali tako edini pravi build za to igro :P

Zmajc ::

Eh igrati full warrior je dosti bolj satisfying, ko sredi Aten istočasno fajtaš 3 bounty hunterje, 5 stražarjev in 4 civiliste at once. :))

Assassin je ok za začetek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

oo7 ::

Našel sem dva artefakta od štirih. Minotaver je bil lahek nasprotnik Meduza pa mi je požrla veliko živcev ;((

Pinturicchio ::

Jaz sem se najbolj namatral z meduzo.

Bantani ::

Ko končam z TLOU2 v drugo se lotim še zadnji DLC The Fate of Atlantis episode 3,da še to spravim na 100%:D
Če primerjam Odyssey pa Origins mi je nekako bolj všeč Odyssey tudi DLC-ji so zelo dobri.Sem si pa ne dolgo nazaj v akciji kupil vse 3 DLC-je za Origins tako,da me tudi to še čaka:)

oo7 ::

Jaz še vedno igram zelo zelo dolga igra če delaš vse.

Bantani ::

Res je..že zdaj imam okrog 130-140ur pa še nisem končal vsega:)...baje se pri zadnjem DLC-ju Atlantis neki omenja o novem AC Valhalla.

opeter ::

Škoda, da niso šli delat rimsko obdobje ... brez mitoloških in fantastičnih bitij/teme.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zmajc ::

opeter je izjavil:

Škoda, da niso šli delat rimsko obdobje ... brez mitoloških in fantastičnih bitij/teme.


Ja, ne vem zakaj so Origins naredili, da se prepleta z Rimom v obdobju Julija Cezarja. Lahko bi zgodbi ločili in vsaki namenili svojo igro.

oo7 ::

Saj prvo se je govorilo, da bo Egipt, Grčija in Rim. Prva dva sta bila resnična tretji so zdaj Vikingi.

Pinturicchio ::

Mislim da sem igro končal, naredil sem zadnjega kultista in zdaj pri znaku Odyssey nimam več misij, torej pomeni da sem story končal? Ostalo mi je še morje stranskih misij....

Bantani ::

Če sem prav seštel jih je 118 side quests pa 76 main storyline quests tako,da je kar za delat:)

https://guides.gamepressure.com/assassi...

https://guides.gamepressure.com/assassi...

Bantani ::

Pa to so samo misije,če hočeš še ostale zadeve odkriti si blizu 100ur igranja brez DLC-ev:)

Pinturicchio ::

Vglavnem predolga igra....

opeter ::

Pinturicchio je izjavil:

Vglavnem predolga igra....


Nekateri igrajo več tisoč ur Candy Crush ali pa World of Warcraft ... kaj porečeš na to?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bantani ::

Ja res je...100ur je šele ogrevanje:D

ABX ::

Pinturicchio je izjavil:

Kot sem že rekel, igra je ok, samo se pa prav mučim z njo da jo končam. Res pa je da delam tudi stranske queste. Nasploh mi je pa origins bil boljša, predvsem zaradi okolice (od nekdaj me privlači Egipt) in pa tudi tečnih bounty hunterjev ni blo kot tukaj. Tako da bom verjetno spet origins preigral do konca...



Bounty ni napačen ko ga razumeš.
Če delaš štalo v neki okolici bo rastel, pomembno je da ko si zaključil v coni resetiraš bounty, da se ne začne seštevat z ostalimi okolicami in gre izven kontrole.

Jaz ubijem osebo ki je dala bounty na meni preden grem naprej, tako da sem vedno na 0.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

oo7 ::

Jaz se bližam koncu, ker imam za raziskati samo še tri ozemlja Elis, Boetia in Makedonija ampak kultistov je pa ostalo še kar nekaj zakritih. Ali se na koncu razkrijejo vsi ?

Zmajc ::

Ne, nekateri so vezani na določene side quest chaine.

HappyPills ::

Ja potem pa prideš do konca in se začne DLC fate of atlantis ki je dolg 30+ ur :D.

oo7 ::

Sem preigral in je dobra igra.
Grčija je zelo lepa in zelo velika in zato se začne malo ponavljati.
Igralnost je dobra..
Zgodba je OK lahko bi bila boljša tole z kultisti je bilo zelo zanimivo čeprav me je razkritje zadnjega kultista malo razočaralo.

Zaenrkat DLc-ja Fate of Atlanstis ne bom preigral, ker je predrag.

Do zdaj sem preigral vse Assassin s Creed igre razen Origins katerega pa sem kupil na Steam razprodaji. Tudi ta pride na vrsto ampak vmes bom preigral eno drugo igro potem pa Origins :)

HappyPills ::

Atlantis sem preigral in je dober dlc. Za drugi dlc pa nisem toliko navdušen.

oo7 ::

Sprva je bila samo Kassandra mišljena kot igralni lik potem so se odločili še za Aleksiosa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Assassin's Creed Valhalla (2020) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26741414 (6647) Kvinta
»

Assassin's Creed: Origins (Assassin's Creed: Empire) (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9914500 (6275) Izi
»

Assassin's Creed Syndicate (Assassin's Creed Victory) (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7218937 (7065) Gagatronix
»

Najboljše igre tega desetletja ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6211768 (9814) jype
»

Assassin's Creed 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10018537 (7744) scipascapa

Več podobnih tem