» »

Assassin's Creed Odyssey [2018]

Assassin's Creed Odyssey [2018]

techuser ::

Ravno sprobal sem nov špil in mi ni všeč tako kot Origins. Ali se samo meni tako zdi, da je karakter bolj lesen in tudi nasplošno gibi med fajtom prav tako v primerjavi z origins? Ker tam je bilo vse gladko, vsak premik, kle pa imam občutek kot da gre res za igro in toliko realno gibanje kot je bilo v prejšnjem assasin's creedu. Kaj pa ostali pravte?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Izi ::

Verjetno imaš tak občutek ker si komaj začel, Origins pa si že pozabil ;) V RPG-jih traja nekaj časa, da se dovolj nabildaš da zadeva steče. Nekje po level 30 bo vse bistveno hitrejše in lažje.
Jaz še vedno občasno igram oba, tako Origins kot Odyssey in brez dvoma lahko rečem, da je bojevanje v Odysseyu mnogo bolj tekoče in hitrejše sploh Assassin, ki je v Origins komaj uporaben in močno lesen je v Odysseyu divje hiter pri pobijanju.

V Origins imaš redko kje več kot 5 sovražnikov na kupu, medtem ko so v Odysseyu utrdbe s tudi po več kot 30 sovražnikov, ki vsi pazijo eden na drugega. Dober Assassin bo tako utrdbo počistil v nekaj minutah.
V Odysseyu se precej bojuješ tudi v vojnah (Conquesti), kjer se hkrati bojuješ proti več kot 100 sovražnikom. V enem conquestu, ki povprečno traja okoli 2 minuti, pobiješ povprečno 60 sovražnikov. Toliko o Odysseyevi "lesenosti" :P

__________

Ko smo že pri Odysseyu moram še omeniti, da sem končal prvo epizodo prvega DLC-ja in zadeva je več kot odlična. Tako dobre DLCje je imel edino Witcher 3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

techuser ::

Sej ravno to sem hotel povedat, da kle je več sovražnikov in očitno hitrejše zaradi tega ker poteze s telesom kar preskakujejo iz začetnega stanja na udarec, pri origins je bil pa celoten motion, če lahko temu tako rečem. Zato gre hitreje na račun lesenosti, ni tako smooth kot pri Origins.

m0LN4r ::

@M-Power
Hvala lepa, vsaj nekdo ki namesto brezveznega komentarja, ker se je tezko zadrzati, napise nekaj koristnega oz. odgovori na vprasanje.

Sam sem tudi postavil prve pretezno visje od novejsih, nekako je bilo navdusenje vecje.

A se da kje update offline instalirat, ce na PCju ni interneta?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

oo7 ::

m0LN4r je izjavil:



A se da kje update offline instalirat, ce na PCju ni interneta?


Za katero igro to misliš ?

Berserker ::

Izi je izjavil:

Verjetno imaš tak občutek ker si komaj začel, Origins pa si že pozabil ;) V RPG-jih traja nekaj časa, da se dovolj nabildaš da zadeva steče. Nekje po level 30 bo vse bistveno hitrejše in lažje.
Jaz še vedno občasno igram oba, tako Origins kot Odyssey in brez dvoma lahko rečem, da je bojevanje v Odysseyu mnogo bolj tekoče in hitrejše sploh Assassin, ki je v Origins komaj uporaben in močno lesen je v Odysseyu divje hiter pri pobijanju.

V Origins imaš redko kje več kot 5 sovražnikov na kupu, medtem ko so v Odysseyu utrdbe s tudi po več kot 30 sovražnikov, ki vsi pazijo eden na drugega. Dober Assassin bo tako utrdbo počistil v nekaj minutah.
V Odysseyu se precej bojuješ tudi v vojnah (Conquesti), kjer se hkrati bojuješ proti več kot 100 sovražnikom. V enem conquestu, ki povprečno traja okoli 2 minuti, pobiješ povprečno 60 sovražnikov. Toliko o Odysseyevi "lesenosti" :P

__________

Ko smo že pri Odysseyu moram še omeniti, da sem končal prvo epizodo prvega DLC-ja in zadeva je več kot odlična. Tako dobre DLCje je imel edino Witcher 3.


Meni se zdijo tvoja mnenja mal preveč idealistična. Delaš slučajno kot prodajni agent? Mrežni marketing? Agitprop?

Izi ::

Berserker je izjavil:

Delaš slučajno kot prodajni agent? Mrežni marketing? Agitprop?

Ker sem napisal, da je Odysseyev DLC tako dober kot od Witcher 3 ? Za koga potem delam? Za poljski CD Project Red ali za Francoski Ubisoft? :D
Kvaliteto DLCja sem poudaril zato, ker je imel Far Cry 5 popolnoma zanič DLCje in Assassin's Creed dela ista firma kot Far Cry.

kitl76 ::

To se pa strinjam FC me je oropal za 30 EUR za DLC-je, ki niso bili vredni počenega groša.

oo7 ::

Assassin's Creed Odyssey director 'surprised' at Alexios/Kassandra usage split

'Right now it's two-thirds Alexios and one-third Kassandra'

https://www.destructoid.com/assassin-s-...

kitl76 ::

Imam AC gold edition pa vidim v uplay se mi prikazuje AC 3 remastered in piše coming soon. A to spada pod GOLD edition verzijo?

Izi ::

kitl76 je izjavil:

Imam AC gold edition pa vidim v uplay se mi prikazuje AC 3 remastered in piše coming soon. A to spada pod GOLD edition verzijo?

Ja, z Gold verzijo Odysseya ga dobiš zastonj, bo pa naprodaj tudi za vse ostale, seveda za plačilo. Izid je predvidoma marca 2019.
Zanimivo je, da ne bo šlo samo za običajno predelavo z novimi teksturami ampak za popolno predelavo komplet vsega z novim pogonom vred. Dodali bodo praktično vse kar pred šestimi leti ni bilo mogoče zaradi tehničnih omejitev takratnega hardwarea. Sedaj pa si bodo dali duška 8-) z novimi visoko resolucijskimi teksturami, resolucijami do 4K, novimi character modeli, novim lighting rendering systemom, večja gostota ljudi, izboljšano celotno okolje, vizualni efekti, ...

kitl76 ::

No pa bo le poplačanih tistih 80 EUR :))

yoco ::

Škoda, da niso raje izbrali AC2 in Brotherhood!

Izi ::

yoco je izjavil:

Škoda, da niso raje izbrali AC2 in Brotherhood!

AC 2, AC: Brotherhood in AC: Revelations so že bile Remastered leta 2016 ampak samo za konzole. Vse 3 remastered igre so izšle skupaj v "The Ezio Collection", ki je na voljo za PlayStation 4 in Xbox One.
Za PC niso delali Remaster, ker so bile PC verzije v tistih časih toliko boljše, da so verjetno še vedno lepše celo od remaster verzij za konzole. Pa še za PC so na voljo številni MODi za izboljšanje grafike. So pa komplet odstranili DRM zaščite na PC verzijah.
Naslednja na vrsti za Remaster je torej AC3. To so pa bolj resno zastavili, ker tokrat je v igri tudi PC verzija.

ahac ::

oo7 je izjavil:

Assassin's Creed Odyssey director 'surprised' at Alexios/Kassandra usage split

'Right now it's two-thirds Alexios and one-third Kassandra'

https://www.destructoid.com/assassin-s-...

Meni se to ne zdi ful presenetljivo. Zdi se mi, da je med reviewerji, youtuberji in igralci bolj aktivnimi v raznih communitiyjih večji procent, ki izberejo ženski character kot med bolj casual igralci. Če pogledaš poll na tistem linku je tudi 2/3 glasovalo za Kassandro. Zanimivo bi bilo pa vidt, če je kakšna razlika med PCjem in konzolami (jaz bi pričakoval več Kassandre na PCju kot na konzolah).
Podobno je bilo pri Mass Effect 3, kjer je 18% igralo žensko (FemShep), če bi gledal gaming strani in forume, itd. bi pa mislil, da je ful bolj popularna.
Čeprav, Dishonored 2 je pa vsaj na Steamu več igralcev končalo kot Emily: 28% Emily vs 19% Corvo.
Škoda, da studiji ne objavijo več takih statistik.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

ahac je izjavil:

oo7 je izjavil:

Assassin's Creed Odyssey director 'surprised' at Alexios/Kassandra usage split

'Right now it's two-thirds Alexios and one-third Kassandra'

https://www.destructoid.com/assassin-s-...

Meni se to ne zdi ful presenetljivo. Zdi se mi, da je med reviewerji, youtuberji in igralci bolj aktivnimi v raznih communitiyjih večji procent, ki izberejo ženski character kot med bolj casual igralci. Če pogledaš poll na tistem linku je tudi 2/3 glasovalo za Kassandro. Zanimivo bi bilo pa vidt, če je kakšna razlika med PCjem in konzolami (jaz bi pričakoval več Kassandre na PCju kot na konzolah).
Podobno je bilo pri Mass Effect 3, kjer je 18% igralo žensko (FemShep), če bi gledal gaming strani in forume, itd. bi pa mislil, da je ful bolj popularna.
Čeprav, Dishonored 2 je pa vsaj na Steamu več igralcev končalo kot Emily: 28% Emily vs 19% Corvo.
Škoda, da studiji ne objavijo več takih statistik.




Glede anketerancev je Kasanda bolj popularna vsaj tiste ankete, ki sem jih jaz našel zdaj na hitro.




Izi ::

Jaz sem končal igro z obema likoma in je popolnoma vseeno s katerim igraš. Ni asolutno nobene razlike.
Vsi teksti so popolnoma identični, noben NPC ne zazna našega spola in vsi NPCji so biseksualni.
Romance, ki v tej igri ne gredo dlje od poljuba potem pa ekran zagrne tema, so vse enodnevne in spola sploh ne upoštevajo.
Z izbiro lika na začetku se zamenja samo tekstura na našem junaku in pa seveda glas našega junaka, vse ostalo ostane isto.

Praktično edina razlika je torej glas našega junaka, ki ga poslušamo.
Tukaj bi pa rekel tako:
Kassandra je malo preveč apatična. Ves svoj tekst zdrdra z bolj ali manj isto tonažo, nikoli se ne razburi in nobenih čustev ne pokaže. Izpade malo dolgočasno.
Alexios je pa popolnoma obraten. Skozi večino pogovorov je zadirčen, velikokrat razburjen in poln čustev. Dostikrat pretirano.

Za moj okus se je igralec Alexiosa malo preveč vživel v to vlogo, igralka Kassandre pa premalo. Ampak konec koncev sta oba kar dobro opravila svojo nalogo in je tudi glede tega vseeno kaj izbereš.

Engineer_SLO ::

Evo prejšnji teden začel igrati Assassin's Creed Odyssey in moram reči da sem pozitivno presenečen in igra je vrhunska tako da razmišlja da bi nadgradil na gold edition imam standart trenutno (a je to možno v uplayu), igra je čisto drugačna kot enka in dvojka ki sem jih igral pa tudi niso bile slabe vendar je način igre tukaj RPG . Kot sem malo pobrskal po recenzijah je Assassin's Creed Origins podobna tako da jo kupim dokler je znižanab - a se splača gold?. Igam počasi z čimveč stranskimi misijami da traja in imama 22 ur in 16% končanosti. Problem imam pri enem quastu odessa kje najdem tista zdravila pri tistem tipu sem dobil posodo , sedaj pa ne vem kako naprej ali pa je bug pa ne dela quest kot je treba :(.
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Izi ::

Engineer_SLO je izjavil:

razmišlja da bi nadgradil na gold edition imam standart trenutno (a je to možno v uplayu)
Nadgradnja ni možna.
Can I upgrade my game to an edition with more content?
Lahko pa posebej dokupiš Odyssejev "Season pass", ki vsebuje vse DLCje, ali pa dokupiš samo posamezni DLC.
Predvidena sta 2 DLCja, od katerih je vsak razdeljen na 3 epizode. Prva epizoda prvega DLCja je že zunaj.


Engineer_SLO je izjavil:

Assassin's Creed Origins podobna tako da jo kupim dokler je znižanab - a se splača gold?
Se splača.

Engineer_SLO ::

Ja mogoce mal pocakam - a dlc je locen od osnovne zgodbe- in ga lahko odigram kasneje mogoce ni nič akcije na season pass :( . Da koncam odissey in origins rabim dva meseca :)

Izi a se mogoce spomnis questa odessa za zdrava za oceta , ne vem kje ji najdem 3 zelisca , tistmu sem najprej kupil pa mi proda eno posodo pol pa ne vem kaj naj , sem ze celomesto pokradel pa nic :( rad bi ga naredil tud da se vrnem ker sem na v Delphiu :)
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Izi ::

Engineer_SLO je izjavil:

Izi a se mogoce spomnis questa odessa za zdrava za oceta , ne vem kje ji najdem 3 zelisca , tistmu sem najprej kupil pa mi proda eno posodo pol pa ne vem kaj naj , sem ze celomesto pokradel pa nic :( rad bi ga naredil tud da se vrnem ker sem na v Delphiu :)

Odessa Quest Walkthrough:

Moraš malo brati kaj ti piše v gornjem levem kotu za quest, ki ga delaš. Ti lepo piše, da so zelišča v dolinici takoj južno iz mesta. Ko prideš v bližino te obvesti, da uporabiš Ikarosa, ki ti bo takoj našel točno lokacijo vseh treh rastlinic.

Pa v nastavitvah igre si vklopi vodenje, če ga slučajno nimaš.
Options -> Gameplay -> Game mode
Izberi "Guided", ker če imaš izbrano "Exploration", boš moral sam z raziskovanjem najti lokacije za vsak quest posebej. Exploration je samo za hardcore raziskovalce, ker lokacije dobiš samo iz pogovorov in namigov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Engineer_SLO ::

Uf hvala janjaz mam exploration sem mislil da je nuja da je spil bolj zanimiv oziroma bolj RPG.
:)
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Izi ::

Engineer_SLO je izjavil:

Uf hvala janjaz mam exploration sem mislil da je nuja da je spil bolj zanimiv oziroma bolj RPG.

Origins je imel samo Guided mode. Exploration mode so kot novost dodali v Odyssey, ampak pri tako velikanskem ozemlju je to, po moje, pretiravanje, ki prinaša samo frustracije.
Že v Guided mode rabiš okoli 200 ur, da prilezeš do 100%, v Exploration mode bi rabil vsaj 500 ur.

Jaz sem izbral Guided mode in si predstavljal, da moj junak s seboj nosi zemljevid, ki ga na koncu pogovora dam sogovorniku, da mi ta označi lokacijo ali območje o katerem je govoril ;)
Pri Exploration mode pa ti sogovornik ponavadi samo omeni smer ali pa ime kakšne vasice za katero še nikoli nisi slišal in potem se znajdi na velikanskem zemljevidu s 500 lokacijami :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

ahac ::

Čisto nobenih frustracij ni.
V quest logu ti piše npr. "severno od Nekineki" in ko si približno tam (range je ful velik), te igra opozori in tvoj ptič lahko že točno označi objective. To ti vzame samo par sekund več kot bi v guided mode.
Kdor zna prebrat 2 vrstici teksta, s tem ne bi smel imeti težav. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Izi ::

Izi ::

Danes pride nov velik popravek 1.1.2 s kupom novosti:
1.1.2 Patch Notes

oo7 ::

Izi je izjavil:

Danes pride nov velik popravek 1.1.2 s kupom novosti:
1.1.2 Patch Notes


Si preigral vse DLc -je ?

HappyPills ::

Imam soliden PC z 1070ko pod pokrovom in pa ps4pro. Se špil bolj igra z gamepadom ali tipkovnica + miš?
Torej nabavm za ps4 al za pc?

Izi ::

oo7 je izjavil:

Si preigral vse DLc -je ?

Ker letos ne bo novega Assassins Creeda imamo zato epizodne DLCje, da bo igranja skozi celo leto. Ta mesec pride šele 2. epizoda. Vseh epizod bo menda 6, vsaka pa ima 5 do 10 ur igranja.

Pri zastonjskih dodatkih pa ta mesec pride 4. izgubljena grška zgodba. Po ena na mesec. Imajo pa za 1 do 2 uri igranja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

kitl76 ::

HappyPills je izjavil:

Imam soliden PC z 1070ko pod pokrovom in pa ps4pro. Se špil bolj igra z gamepadom ali tipkovnica + miš?
Torej nabavm za ps4 al za pc?


Jaz sem ga vzel raje za PC. Imam tudi gamepad na PCju pa ga uporabim le pri jahanju konja ali pa pri vożnji z ladijo.

Kleemen ::

Tudi sam sem ga vzel za Xbox One in po pričakovanjih odlična igra že na začetku navdušen. Nazadnja tako dobra mi je bila Black Flag, občutek imam da bo tale še boljši. Trenutno sem komaj na 7 ur igranja in 6 stopnji, delam pa tudi vse stranske misije, ker bi rad vse dokončal v roku pol leta ali več haha. Še največji problem mi delajo bounty hunterji. ;(

Izi ::

Kleemen je izjavil:

Še največji problem mi delajo bounty hunterji. ;(

Če imaš probleme z Bounty Hunterji lahko kadarkoli plačaš tisti Bounty, ki je ponavadi zelo nizek in si opravil. Ali pa enostavno ubiješ tistega, ki je nate razpisal nagrado in je na zemljevidu označen z rdečo malho cekinov.
Denar ni treba pretirano šparati, saj ga je povsod ogromno. Jaz imam 10 milijonov Drahem, kar je največ možno, in jih nimam kje zapraviti.

Kleemen ::

Zanimivo, nisem vedel. Sej enega mi ni problem ubit, problem je ker ko napadem enega pride takoj še drugi zraven + med kakšno misijo še kakšen vojak in nimaš šans glede na to da je že en za level boljši od mene. Hvala za info.

Engineer_SLO ::

Izi a pri novem kovacu si bil? Tam za denar kupujes hitro zmanjla,
Drugace pa bountyje je dobro da prides na vsaj tretje mesto da kupujes ceneje, ker kamna pa usnjanskoz zmankuje :)

Jst sem 120 ur , 75% zgodbe in raziskanega sveta, Lvl 63,

Racunam se na 60 ur dokonca, je pa tes da igram tudi zgodbe iz grcije (modri questi) ter nis se nabavil dodatka cakam se en del prvega da bo vsaj en zakljucek
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Engineer_SLO ::

Jst bountyje velikokrat napadem z konjem potem se malo umakn ce me prevec pretepajo pa se skrijem , naredim assassing iz hrbta pa tako naprej

Seveda upgradaj orozje po moznosti zlato jaz sem do sedaj najve 4 premagal na enkrat igram privzeto tezavnost.

Edino ne morem v areni ki sem jo ze naredil premagati bountya tear 1, tezavnosti panocem znizat dobis pa enga konja kao nc posebnega , najvaznejse je da prides do tear 3 kjer je vsa roba pol cenejsa
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Izi ::

Engineer_SLO je izjavil:

Izi a pri novem kovacu si bil? Tam za denar kupujes hitro zmanjla

Bil. Kovač sicer ni nov, je bil že od nekdaj v tisti jami, samo nove funkcije se je naučil prejšnji teden.
Sem nadgradil komplet vse možne engravinge (ja, prav vse sem uspel spraviti do tier5) iz tier 5 na tier 7 in sem za to zapravil samo okoli 3 milijone.
Iz 10 milijonov Drahem sem padel na 7 milijonov, pa sem bil po štirih popoldnevih spet nazaj na 10 milijonov :D

Engineer_SLO ::

Hehehe dobro to, jaz se vrtim okol miljona pa cakam da se se nabere za obisl kovaca :)

Do katerega lvl si prilezel?
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Izi ::

Engineer_SLO je izjavil:

Do katerega lvl si prilezel?

Prilezel sem do 140 Ability točk. To je tisto kar šteje.
Sem v "End Game", za katerega moram reči, da je v Odysseyu zelo dober in vleče naprej podobno kot v Diablo 3.
Po level 70 začneš nabirati Mastery levele. Vsak Mastery level ti prinese 1 Ability point. Za vsak level rabiš dober milijon XP, kar je okoli 3 ure igranja. Pa na vsak level se število potrebnega XP poviša samo za okoli 10.000 XP.
Trenutno sem Mastery level 8, ker se je pravi End game začel šele z 1.1.2., ampak tisti ki smo predčasno dosegli level 50 in level 70 smo kot kompenzacijo dobili kar precej dodatnih Ability točk, ker takrat nismo mogli naprej. Zato imam že 140 točk.

Kleemen ::

Med igro se je baje potrebno odločiti ali bomo na strani Aten ali Sparte? Kakšna je razlika oz. kaj bolj priporočate?

Izi ::

Kleemen je izjavil:

Med igro se je baje potrebno odločiti ali bomo na strani Aten ali Sparte? Kakšna je razlika oz. kaj bolj priporočate?

Ne, nič se ni treba odločiti glede pripadnosti kateri strani.
Naš junak je najemniški vojak. Angleško Mercenary oziroma Mistios, kot nas kličejo Grki. Kot najemnik nismo pripadnik nobene strani in skozi celo igro delamo za obe strani oziroma za tiste, ki nam ponudijo več denarja :P
Imamo sicer Špartanske korenine, ampak zaradi tragičnih dogodkov iz mladosti imamo do Šparte precej negativna čustva.
Zgodba je postavljena na začetek, v prvo leto vojne, ki je trajala skoraj 30 let. Naše odločitve prav nič ne vplivajo na potek ali razplet vojne. Boji po celotni deželi, ki je razdeljena na kup majhnih držav, potekajo neodvisno od nas in trenutni "zmagovalci" posamezne države se ves čas spreminjajo, tudi če se mi nič ne vmešavamo.

Skratka, mi delamo izključno zase in za denar. Vojna nam pomeni samo dobiček, za zmagovalca pa nam dol visi :D

Kleemen ::

Aha, ker sem bral en review in piše da se je potrebno med zgodbo odločiti na kateri strani bomo. Hvala za info, good to know. :D

Kleemen ::

Kateri ability najbolj prav pride med bojevanjem in se jih splača imet po 4 za uporabo?

Kleemen ::

Noben več ne igra? :D Jaz sem trenutno na 38 ur in level 23. :)

kitl76 ::

Jaz sem obupal na 25%.

ahac ::

Jaz sem v najnovejšem DLCju.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

meho7 ::

Jaz sem skoraj zivce izgubil pri neki misiji ko moras neko osebo pospremiti cez mejo in mi igra glitchne - skoraj 1h sem ji sledil nakar se ustavi pri nekem travniku in ne trzne vec. :))
Hvala bogu za autosave

oo7 ::

UBISOFT CHANGING ASSASSIN'S CREED ODYSSEY DLC SCENE IN WAKE OF PLAYER CRITICISMS

https://www.ign.com/articles/2019/01/25...

We are pleased that Ubisoft has listened to LGBTQ players and will be making changes to Assassin's Creed. This is an important first step toward mitigating the damage done by the game's latest DLC. :))

https://twitter.com/glaad/status/108859...

Ubisoft get woke go broke

ahac ::

Butast člank.

Tle sploh ne gre za straight vs. gay, ampak za choices vs. story.

Pri AC Origins se nihče ni pritoževal, da ima Bayek ženo in otroka, ker igra ni ponujala izbire. Igraš zgodbo, ki so jo napisali in to je to.

Odyssey pa poskuša bit RPG, potem pa ta DLC čisto ignorira tvoje odločitve.
Tudi straight igralec, ki igra straight characterja ne more biti zadovoljen, ko te igra kljub 10 "romance" opcijam pred tem, prisili v točno eno. To je tako kot bi na koncu Mass Effecta Shepard imel otroka z Ashley, čeprav jo je celo igro ignoriral in bil z Mirando.

Jaz sem naprej rekel, da nočem živet na enem mestu, namenoma sem izbral non-flirt opcijo v pogovoru in na koncu sem se poslovil z namenom, da tega characterja nikoli več ne vidim. Pa vseeno sem v naslednji sceni dobil hišo, familijo in otroka...

Sploh nima veze ali igraš gay characterja ali ne... ko igralci pričakujejo možnost izbire, bodo razočarani, če developer naenkrat to možnost vzame stran.

edit: Gaming strani so seveda iz tega naredile LGBT issue, čeprav v bistvu ni. To pač prinese več klikov.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Izi ::

LGBT (tako pripadniki kot nasprotniki) so kot običajno spet pristavili svoj lonček, čeprav je v tem primeru, kot je že omenil Ahac, problem povsem drugje.
Problem je v nezmožnosti odločanja v srednjem delu DLCja. Čeprav je meni zgodba povsem v redu taka kot je. Potomca rabimo za nadaljevanje zgodbe, kajti DLCja še ni konec saj smo šele na sredini prvega DLCja. Pa menda bo ta naš potomec imel vlogo tudi v Atlantis DLCju.
Otrok sam po sebi niti ni tak problem, kot dejstvo, da so našega junaka oziroma junakinjo v RPG-ju prisilili, da se zaljubi v točno določen NPC. Tukaj je po po moje Ubisoft kiksnil. Romanco bi morali dati samo kot možnost in tisti igralci, ki bi to možnost zavrnili bi jim morali otroka "podtakniti" kako drugače :D
Romantična družinska idila na kateri smo trenutno zagotovo ne bo trajala dolgo. Grem stavit, da nam bodo našega froca kaj kmalu ugrabili >:D

Berserker ::

Pa kaj se folk tolk ukvarja z romantičnimi razmerji v igrah? Res potratno trošenje resourcev v nekaj kar nima igrabilne vrednosti. Faking folk ne ločuje več realnega življenja od virtualnih hobijev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Assassin's Creed Valhalla (2020) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26741075 (6308) Kvinta
»

Assassin's Creed: Origins (Assassin's Creed: Empire) (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9914366 (6141) Izi
»

Assassin's Creed Syndicate (Assassin's Creed Victory) (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7218818 (6946) Gagatronix
»

Najboljše igre tega desetletja ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6211621 (9667) jype
»

Assassin's Creed 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10018446 (7653) scipascapa

Več podobnih tem