» »

Smart watch, kaj kupiti?

Smart watch, kaj kupiti?

««
5 / 22
»»

Karen ::

Jaz imam tudi Stratosa, je čisto ok. Polnilec pa tudi jaz raje uporabljam tistega ki ga je nekdo na linku dal prej.

Twixz ::

Katera uro priporočate da ima naslednje funkcije:

Branje SMS.
Zavračanje klicev oz. javljanje.
Merjenje pulza.

Fitnes ur ne rabim, ne bi pa rad dal 300 evrov za uro :)

Po možnosti pa še baterijo ki zdrži več kot 3 dni :)

Tomson ::

Odvisno od cenovnega ranga, omenjeno omogočajo že poceni pametne ure do 30€, lahko pa pogledaš za omenjenim Amazfit Stratos modelom, ki sicer nudi dosti več, a je vse, jasno, na višjem nivoju (kvalitetnejši senzorji). Preveri npr. tale zelo ugoden Alfawise model, ki nudi res precej za ceno ali omenjeni dražji Stratos:
- Alfawise H19 pametna ura s kodo: WR6EWLEW5L iz 19€ na 17€ (CN skladišče, 3tedne dostava)
- Xiaomi Amazfit 2 Stratos za 144€ (EU Italy skladišče, 2dni dostava)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

shadeX ::

Jaz osebno Xiaomija ne bi več kupoval. Tole se je zgodilo po mesecu uporabe:




Mogoče je Stratost boljša in predvsem kvalitetnejša izbira ampak jaz za tisti cenovni rang ne bi tvegal s Xiaomijem. Prej pride v poštev kak Samsung Gear.

Ure sicer ne nosim več, ampak ko bo čas in avtonomija baterij predvsem daljša, bo iWatch prava izbira (predvsem ker ne dobiš okrnjenih funkcij). Samsungi so dobri in cenovno boljši kot iWatch ampak če uporabljaš iOS, te Apple pač prisili da kupiš njihovo zadevo s polno funkcionalnostjo.

Za Android userje je Samsung top izbira - ni da ni.

P.S Če kdo rabi tole uro , zdilam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Konlov ::

Stratos v vseh razmerah šiba že eno leto, tako da bp. Samo na 3-4 dni je treba polnit :(

Tomson ::

Tudi sam imam Stratos že 8 mesecev in še vedno tip top ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Twixz ::

Stratos in Honor Magic sta med prvimi izbirami :D

GRT ::

Samsung Gear S3. Dobiš že za 150€ ali manj.

Twixz ::

Zdaj sem pa ostal na treh urah, še ne vem katero bom nabavil:

a) TicWatch PRO - "idle" mode, ki omogoča do 30 dni uporabnosti brez polnjenja. Pri 20% baterije se ura sama prestavi v ta "idle" mode tako da te na ta način tudi opomni na to da je treba uro polnit, kar druge ure nimajo. Funkcije ima vse, kar jaz rabim.

b) Samsung S3 Frontier - Lepa ura, všeč mi je način uporabljanja (vrtljivi zaslon). Cenovno najdražja vendar po reviewih še zmeraj vredna nakupa.

c) Amazfit Stratos 2 - Najcenejša ura, ki ima veliko funkcij a vseeno me ne pritegne, nevem zakaj. :D

GRT ::

To kar si napisal za TicWatch PRO (razen 30dni uporabnosti, kar tic nima) ima-omogoča tudi S3 Frontier. Več ali manj vsi "faces" se po parih sekundah prestavijo v način varčevanja, to pomeni da še vedno vidiš številčnico samo manj osvetljeno oziroma v načinu varčevanja. To je takrat, ko imaš nastavljeno "vedno" vklopljen zaslon, v nasprotnem primeru pa se zaslon po parih sekundah popolnoma ugasne.
Pa tudi to, da je S3 najdražja ne drži. Najdražja je TicWatch PRO.
Amazfit Stratos 2 je pa pač Xiaomi, verjamem, da ti ne diši, z malo sreče dobiš S3F ceneje kot Amazfit Stratos 2. Pa še preveč obavtna debela je za kakšne športne aktivnosti ravno ni, no ja, če že hočeš to da imaš utež okoli roke potem si moraš kupit dve, da boš imel ravnotežje.:))
Tudi sam sem bil v podobni dilemi. Vzel sem S3 Frontier in mi ni žal.

krefi ::

jst sem bil v enaki dilemi sicer sem se sam trenutno se odlocam med s3 frontier ter galaxy watch 46.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

GRT ::

Ja tudi sam se sprašujem, če je vredna nadgradnja na galaxy watch 46. Toda odvisno kaj in koliko jo potrebuješ. Glede na feedbacke pravijo, da še ni.

vrossi46 ::

Jaz se odločam med Amazfit Stratos 2 in Samsung S3 Frontier.
Pa me zanima kako se obnese dejansko baterija in katera ura ima več funkcij ali aplikacij za naložit na uro.
In ali ima Amazfit Stratos 2 kak timer,da odšteva čas in ko pride na 0 zavibrira?

double back ::

Kakšne aplikacije pa si želiš imeti na uri? Jaz drugega kot GPS na Stratosu ne uporabljam, sem pa preveril, ura ima timer, ki utripa po izteku časa.

Tomson ::

@vrossi46:
Stratos utripa in zavibrira na roki ob izteku timerja, ima pa overall več funkcij od Samsunga, je pa že iz izhodišč osnovnih lastnosti med njima nekaj pomembnih razlik, skratka ima vsaka svoje pluse in minuse ...

Preberi review na Techradar, bo mogoče odločitev lažja: Samsung Gear S3 in Amazfit Stratos
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

vrossi46 ::

double back je izjavil:

Kakšne aplikacije pa si želiš imeti na uri? Jaz drugega kot GPS na Stratosu ne uporabljam, sem pa preveril, ura ima timer, ki utripa po izteku časa.


Ja ja,to sem hotel izvedet,pa še koliko časa zdrži baterija realno,če jo uporabljaš približno trikrat na teden za športanje?

vrossi46 ::

Kaka je razlika med Amazfit international,global in english?

Tomson ::

Mislim da je razlika predvsem v podpori jezikom, English verzija ima angleščino, verjetno tudi kitajščino, International verzija ima poleg angleščine še tri, štiri druge jezike, Global verzija ima verjetno podporo za največ jezikov, sicer strojno identična. Sam imam International verzijo, tudi OTA updejti, tako da sklepam da je pri vseh omenjenih verzijah vse otalo, razen jezikov, enako ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Twixz ::

Jaz se odločam med Amazfit Stratos 2 in Samsung S3 Frontier.
Pa me zanima kako se obnese dejansko baterija in katera ura ima več funkcij ali aplikacij za naložit na uro.
In ali ima Amazfit Stratos 2 kak timer,da odšteva čas in ko pride na 0 zavibrira?


Prvo se vprašaj kaj hočeš od ure. Funkcij imata obe uri dosti.

Jst osebno sem se odločil za S3, čeprav mi je ogromno kolegov svetovalo Stratos. Reviewi, forumi - vse preglej in se odloči sam. Ampak moraš vedeti kaj hočeš od ure :)

double back ::

vrossi46 je izjavil:

double back je izjavil:

Kakšne aplikacije pa si želiš imeti na uri? Jaz drugega kot GPS na Stratosu ne uporabljam, sem pa preveril, ura ima timer, ki utripa po izteku časa.


Ja ja,to sem hotel izvedet,pa še koliko časa zdrži baterija realno,če jo uporabljaš približno trikrat na teden za športanje?


Če jo boš uporabljal trikrat na teden za enourni tek, potem bi ti mogla zdržat cca 5 dni, odvisno od ostale uporabe, koliko jo boš imel povezano s telefonom.

Invictus ::

Invictus je izjavil:

Garmin fenix 5 baje nima nobenih problemov :).

Sem tudi sam zadovoljen z Garminom, sploh pa zadnjem updatu, ko so zrihtali porabo baterije v mirovanju.

Prej je crknila v 1 dnevu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

double back ::

Invictus je izjavil:

Invictus je izjavil:

Garmin fenix 5 baje nima nobenih problemov :).

Sem tudi sam zadovoljen z Garminom, sploh pa zadnjem updatu, ko so zrihtali porabo baterije v mirovanju.

Prej je crknila v 1 dnevu...


Sem bil parkrat razočaran, ko so ga pri Stratosu malo polomili s posodobitvijami, ampak če si lahko to privoščijo pri uri, ki stane 3x toliko, potem pa res še dolgo ne bom razmišljal o "boljši" oziroma dražji uri.

vrossi46 ::

No,pa sem si ga nabavil,Stratos 2, in to v 2 dneh za 145€.
Pa da vidim kako se obnese.
Sem imel na testu S3 Frontier,pa mi nekako ni všeč že to, da baterija ne izdrži niti cela 2 dni ,in to samo z enim dnem športanja.

Hvala Tomson za link od Geekbuynga.

Skyman ::

best 2019 smartwatch

https://www.techradar.com/news/wearable...

Mhm kako priporocilo iz seznama? tam max 250€ Gledal sem huawei gt (amazon 156€) kako se kej odnese imel bi jo za vsakodnevno uporabo,rekreacija(tek,kolo) ter za klasicno uporabo.

Lp

neo5468 ::

Če imaš iphone, definitivno apple watch, ker je najboljši smartwatch. Jaz nosim uro samo ko tečem, zato sem vzel najcenejši garmin forerunner, ker ne uporabljam iphone-a. Android ure so pa večinoma boge, ker nimajo pravega ekosistema in dobrega cpuja, kot ga ima apple. Po mojem ni vredno denarja. Mogoče bo čez kakšno leto na voljo kaj boljšega za android userje. Škoda, ker apple watch ne podpira tudi androidov.

Skyman ::

Ja v prvem postu sem pozabil pripisat da imam iphone, se strinjam da je vrjetno najbols potem ta kombo z apple,ampak je potem tudi malo drazja zadeva.Sem gledal malo z unega seznama gor,pa nisem neki na tekocem...glede "pametnih" ur

Twixz ::

Bemti. Je Garminovi Vivoactive 3 cena kr padla. Se jo splača imet oz. menjat z S3 frontier? Men se dopade da se lahko plačuje z njo poleg vseh funkcij ki jih ima ura podobnega cenovnega ranga :)

krepki ::

Jaz sem jo kupil hčerki in je zadovoljna z njo,glede plačevanja pa bo bolj težko,sicer naj bi podpirala v Sloveniji Revolut in mBills,vendar ko hočeš kartico vnest dobiš obvestilo,da ta banka še ni podprta.
Tako da zaenkrat plačevanje z garmin uro ne deluje v Sloveniji.

RookY ::

krepki je izjavil:

Jaz sem jo kupil hčerki in je zadovoljna z njo,glede plačevanja pa bo bolj težko,sicer naj bi podpirala v Sloveniji Revolut in mBills,vendar ko hočeš kartico vnest dobiš obvestilo,da ta banka še ni podprta.
Tako da zaenkrat plačevanje z garmin uro ne deluje v Sloveniji.

Garmin pay deluje tudi v slo....
Juhu juhu spet bom bruhu

krepki ::

Poglej imam kartico Revolut in zaenkrat je še ni mogoče vnest v garmin uro,tudi NLB mastercard ne gre,če pa tebi deluje pa ne vem katero kartico uporabljaš.
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t...

RookY ::

krepki je izjavil:

Poglej imam kartico Revolut in zaenkrat je še ni mogoče vnest v garmin uro,tudi NLB mastercard ne gre,če pa tebi deluje pa ne vem katero kartico uporabljaš.
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t...

Jaz tega ne uporabljam, sodelavec pa plačuje z vivoactive3...ne vem katero kartico ima.
Zgleda da rabiš mbills mastercard.
Poguglaj malo slovenske strani o garmin pay...
recimo to
https://www.facebook.com/mbills.si/post...
Juhu juhu spet bom bruhu

Groot ::

Uporaba Garmin Pay je zaenkrat v Sloveniji mogoča le preko že omenjenega mBills - vir

Dipling ::

Amazfit Stratos je z zadnjo (včerajšnjo) posodobitvijo, vsaj zame, pokvaril izgled ure. Dva standardna widgeta levo od ure in samo dva v desno. Na tretjem koraku desno so ostali widgeti kot ikone. Ne vem, zakaj taka sprememba. Zakaj se ne moreš sam odločiti ali boš imel dva, tri ali vse widgete.

greatdrakon ::

jaz imam fitbit versa sedaj par mesecev. sem kar zadovoljen z uro. edino software android od fibita je malo quirky ...
prednost ure je, da je ena redkih, ki je sposobna dokaj ok meriti srčni pulz pri dinamičnih štartih in dvigovanju uteži (večina ur, ki jih omenjate tu popuši - te so dobre dokler je pulz kontstanten).


slabost je, da nima GPS... moraš imeti sabo telefon s katerim se poveže za gps...

če koga še kaj zanima naj vpraša...

Karen ::

Dipling je izjavil:

Amazfit Stratos je z zadnjo (včerajšnjo) posodobitvijo, vsaj zame, pokvaril izgled ure. Dva standardna widgeta levo od ure in samo dva v desno. Na tretjem koraku desno so ostali widgeti kot ikone.

Kako si pa do tega prišel? Pri meni je isto kot prej, edino zadnji widget ima poleg lokacije še "Activities", vse ostalo ostane. Mogoče poglej v aplikaciji če je kaj drugače, tam se mislim da nastavit vrstni red in kaj se vidi in kaj ne. Mogoče ti je update ta del skril. Skratka pri meni tega ni, pa sem tudi včeraj update-al. Edino GPS-u se je sfookal pol ure za update-om k sem šel tečt, mi je prvi km teka oznanil po ene pol km, naprej je bilo pa ok (pa pulz je kao opozoril na 180, pa še zašvical nisem, drugi km je bilo oboje že ok). Poskusi še en reset ure pa aplikacijo nastavit na telefonu za vrstni red in pogled widgetov.

Dipling ::

V aplikaciji me že obvesti, da lahko določiš le dva widgeta. Ostali so potem kot ikone na tretjem mestu. Tudi v navodilih piše, da imaš lahko le dva widgeta. Sicer piše, da je tretji widget levo "Daily overview", a tega pri meni več ni.
https://en.amazfit.com/pdf/manuals/Amaz...

Karen ::

Hudiča, včeraj sem imel še 10 widgetov na desni scroll (sem preveril preden sem šel pisat odgovor tebi), danes imam pa kot ti - vmes ni bilo niti update-a niti restarta... weird. Tako na prvo žogo pa ni tako slabo, prej je bilo ful enega scrollanja desno, zdaj pa nastavim dva najpogostejša, ostale imam pa na tretjem. Mogoče niti ne bo moteče, je pa škoda da niso dali kot opcijo da lahko nastavljaš število. Jaz bi programiral da se na APP-u lahko nastaviš kaj in koliko widgetov želiš. Škoda za omejenost programerjev, naj nastavijo pač default pa userjem puščajo možnost starega načina, če pač ti to želijo.

Dipling ::

Kaj pa imaš levo? Samo sports in data?

Karen ::

Ja, samo sports in data.
Je pa res da za vsak dan uporabljam Amazfit Bit, ker je bistveno lažja, bolje se vidi na ekran tudi če je ne prižgeš, pa baterija drži cel mesec. Tako da Stratosa uporabljam samo še ko grem na tek/šport, z edinega razloga ker imam gor musko pa jo povežem z BT slušalkami (pri Bit-u bi moral še gsm vlačit s seboj na tek, pa je nerodno) - če bi imel Bit še musko gor Stratosa prodam tisti trenutek.

zagor256 ::

Katero uro? Samsung galaxy watch ali garmin vivoactive 3 music. Imel bi jo za beleženje aktivnosti, nekaj športa, glasbo, itd..

Tomson ::

Mislim da je za beleženje aktivnosti Garmin prava izbira, ker bi Samsung naj bil precej manj natančen in manj zanesljiv. Samsung sicer ima boljši zaslon, a slabšo baterijo, po drugi stran ima večji nabor pametnih funkcij, lepši, modernejši dizajn, vrtljiv zgornji rob za navigiranje naj bi bil odličen. Garmin po drugi strani bolj konzervativna pametna ura, ki pa je občutno boljša za beleženje aktivnosti, saj je, kot omenjeno bolj natančna in zanesljiva, tudi transflective, AlwaysOn zaslon ima svoje prednosti. Sedaj pa odvisno kjer so tvoje prioritete ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

zagor256 ::

hvala. Malo sem pogledal po netu in nisem zasledil, če samsung watch pri vadbi podpira kroge (pritisneš tipko za naslednji krog). A je pri vadbi displaj vklopljen? oz. koliko več baterije pokuri funkcija always on?

otago ::

Se pridruzujem @zagor256, podobna zelja.
Za belezenje teka, kolesarjanje, pohodnistvo (samo da belezi pot, ni potrebe po nalaganju kart). Belezenje HR, GPS, visinomer, izvoz podatkov na Stravo/Sportstracker/Garmin.

Plus; ce bi podpirali se plavanje oz. fitnes (npr. veslanje).

Potrebe po sinhanju z Androidom, Music bluetotthanju, branju emailov, obvestil za fb itd... ni. Cim manj te nesnage, tem boljse. Upravljanje primarno preko gumbov, ampak touch tudi ok.

Preferira se videz normalne ure oz. Casio 91W, Garmin Vivosport mi ni vsecen.

V osnovi sem naletel na sedanje modele:
- Garmin Forerunner 245
- Amazfit Stratos 2

Morda kaksna ura od Polar, Suuonto, oz. ce sem kaksnega proizvajalca cisto zgresil, starejsi model? Budget 200, morebiti max 250. Ebay/amazon?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Invictus ::

Sam sem na Amazonu dobil fenix 5 za 300 EUR. Sam boš moral počakat na black friday ;).

Lahko boš imel pa srečo tudi že prej, ker je zdaj zunaj tudi že naslednik...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Benny123 ::

Za 140-160 EUR kolikor stane Stratos ni boljše športne ure na tem svetu! Sedaj ima nov firmware 2.3.10.4 in deluje v nulo! Hr, altimeter, GPS, Strava ..vse spila

Benny123 ::

Benny123 je izjavil:

Za 140-160 EUR kolikor stane Stratos ni boljše športne ure na tem svetu! Sedaj ima nov firmware 2.3.10.4 in deluje v nulo! Hr, altimeter, GPS, Strava ..vse spila


No morda ni najbolj natančna je pa najlepša heheh Drugače pa Polar m430 slovi kot najbolj natančna kar se tiče hr in GPS.. in je v tem rangu

Ergo ::

Nikoli nisem mislil da bom rabil smartwatch ampak v zadnjih par mesecih sem začel malo bolj telovadit in kar nekajkrat se mi je zgodilo da nisem slišal prihajajočih sporočil čeprav sem imel telefon v žepu (to ne mislim sredi telovadbe ampak pač ko sem bil v hiši ali v službi). Pripravljen sem dati max do 200 €. Pomembno mi je da bi sledil moji telovadbi (ampak nočem da bi bila fitnes ura) da me obvesti kaj se dogaja na mojem telefonu(sporočila idt.) in da baterija zdrži vsaj par dni. trenutno imam v glavi ti dve izbiri.
https://www.amazon.de/Samsung-SM-R760ND...
https://www.amazon.de/Smartwatch-Touchs...

Trenutno uporabljam Huawei telefon in vem da bom v prihodnosti tudi uporabljam android telefon. Nagibam se huawei uri zaradi odlične baterije čeprav vem da ima manj funkcij kot ostale ure. Kakšen nasvet?

Tomson ::

Če preferiraš Huawei, ima nekaj precej dobrih modelov pri pametnih urah, model Huawei Watch GT je nekje na nivoju Amazfit Stratosa, pravijo da je ena najlepših pametnih ur ter malo cenejši model Huawei Honor Magic, ki je za ceno tudi soliden, a overall nekoliko slabši ...

- Huawei Honor Magic s kodo: GKB07OFF za 103€ (EU skladišče)
- Huawi Watch GT s kodo: 3XV551CO iz 149€ na 140€ (CN, EU Prioirty Line poštnina)

Na koncu moraš sam presodit katere funkcije so ti prioriteta, kje lahko delaš kompromise in kje ne, koliko ti je pomembna znamka in cena ter na podlagi omenjenega potegneš črto. Če ti je nekaj dni baterije dovolj bosta tudi omenjena Huawei modela primerna, glede funkcij pa sam najbolje veš ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Ergo ::

verjetno bom res kar kupil huawei watch gt ampak kar z amazona saj v primeru potrebne garancija se mi zdi amazon boljši od večinoma kitajskih trgovin.

Magic1 ::

Zanimvo, na nemškem amazonu je 141€. Teli kitajski prodajalci so kar dragi postali. Se robo po kar enaki ceni dobi "lokalno".
Magic
««
5 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametna ura

Oddelek: Kaj kupiti
112102 (318) enemon
»

Katero Pametno uro kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14441592 (2362) GupeM
»

Katera pametna športna ura ?

Oddelek: Kaj kupiti
2310347 (7838) Sharp999
»

Smartwatch

Oddelek: Kaj kupiti
213162 (2216) Jst

Več podobnih tem