» »

Smart watch, kaj kupiti?

Smart watch, kaj kupiti?

««
22 / 22
»
»»

2f4u ::

Celo 21to stran sem pregledal...

Iscem uro za merjenje krvnega tlaka. Zase. Ostalo po ponudbi. Budged okol 200+ eu. Sedaj imam staro Lenovo watch e2. Od sporta bicikl, morda kaksen mail, SIM ni treba ... nic posebnega. Morda placevanje z uro.

Telefon imam samsung s23.

Zelja je taksna, da meri v nekih periodah in belezi na telefon al pa interno. Opozori pri mejah tlaka...

Izgled bolj klasika. Enostavna.

Pls, kaksen predlog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

Magic1 ::

Njegove posnetke poglej, primerja kvaliteto merjenja raznih parametrov večine ur:
https://www.youtube.com/@TheQuantifiedS...
Magic

Okapi ::

2f4u je izjavil:

Celo 21to stran sem pregledal...

Iscem uro za merjenje krvnega tlaka. Zase.

Če ura nima napihljivega paska, se na podatek o krvnem tlaku ne moreš (ne smeš) zanesti.

GupeM ::

Tudi če bi imela napihljiv pašček, moraš med merjenjem biti pri miru in moraš imeti roko sproščeno. Skratka, zadeva ne deluje. Tlak se meri v kontroliranih okoliščinah, sicer so rezultati neuporabni.

Magic1 ::

Če bi si meril pritisk med intenzivno vadbo in potem zdravniku povedal rezultate (brez okoliščin), bi te poslal na urgenco:)).
Magic

2f4u ::

Jp, follow up tukaj;
Se strinjam; ne verjamem meritvam. Sedaj delam primerjavo smartwatch Lenovo E1 in dejansko hkrati merim z klasičnim merilcem pritiska.

Zgornji je neverjetno podoben. Napaka vznotraj 2 do 3 enot. OK.
Spodnji NiOK. Ura kaže med 77 in 80 => klasičen kaže 90 do 95.

Nauk: če zraste spodnji preko 75 je čas za "umiritev".

Fantje, to so resne zadeve; če vzamem zdravila proti pritisku lahko imam zjutraj nekje 70 na 110 in GLAVOBOL za popizdit. Noben Xxx al pa kava ne pomaga.

=> Iščem morda tudi zapestni merilec tlaka, datalogger, ki bi meril ko imam pač na roki. Doma.
=> Povezljivost in samodejno merjenje, brez pritiska gumba. Moda BT na telefon.

J.McLane ::

Verjetno brez, da ti nekaj fizično stisne roko ne boš prišel do natančne meritve. Vse drugo so približki, ampak vseeno morda bi pa s temi približki tudi vmes med fizičnimi meritvami shajal, torej kot dopolnilo temu kar že sedaj delaš in ne da bi to kar sedaj delaš opustil.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Badwolff ::

Pomojem je tako rekoč kontinuirano merjenje tlaka povsem brezveze. Zmer si ob določenem času, recimo zjutraj po/pred zajtrkom in popoldne, pa če se počutiš slabo. Merjenje tlaka med aktivnostmi je pa sploh brezveze.

Sam sem primerjal na Galaxy watch 3 in pro merilcu. Praktično enake vrednosti. Ampak ko je tlak normalen, na mojih 110-120 je bila primerljivost super.

2f4u ::

Badwolff je izjavil:

Pomojem je tako rekoč kontinuirano merjenje tlaka povsem brezveze. Zmer si ob določenem času, recimo zjutraj po/pred zajtrkom in popoldne, pa če se počutiš slabo. Merjenje tlaka med aktivnostmi je pa sploh brezveze.

Sam sem primerjal na Galaxy watch 3 in pro merilcu. Praktično enake vrednosti. Ampak ko je tlak normalen, na mojih 110-120 je bila primerljivost super.


Hvala za to primerjavo. Sem tudi to ze gledal.

Imas prav; kontinuirano ne bom meril. Sploh ne aktivni sport. 2x na teden recimo 12ur. Isti dnevi isti program. Ista obremenitev.

Okapi ::

Badwolff je izjavil:

Pomojem je tako rekoč kontinuirano merjenje tlaka povsem brezveze. Zmer si ob določenem času, recimo zjutraj po/pred zajtrkom in popoldne, pa če se počutiš slabo. Merjenje tlaka med aktivnostmi je pa sploh brezveze.

Sam sem primerjal na Galaxy watch 3 in pro merilcu. Praktično enake vrednosti. Ampak ko je tlak normalen, na mojih 110-120 je bila primerljivost super.

Ja, pravilno bi ti kazal tudi "fake" merilnik, ki vedno kaže samo 120/80. >:D

Dokler imaš normalen tlak, je merjenje itak odveč. Merjenje je pomembno, ko imaš 140/100 ali več, takrat pa vse te pametne ure pogorijo na celi črti.

OutOfTheBox ::

A je kakšna dobra ura za žensko (pink varianta) v velikosti Apple Watch 41mm variante, v cenovnem razredu 100€ ali manj. Gledam Amazfit Bip 5, zgleda super sam je ogromna.

Kakšne ure imajo vaše boljše polovice?

Djole ::

Huawei watch fit, super urca, mislim da imas ze huawei watch fit 2 oziroma neko elegance verzijo.

OutOfTheBox ::

Lepa je, hvala za predlog. Bom pogledal še revijuje, me pa zanima iz prve roke kako se huawei aplikacija obnese?

mancini ::

GupeM je izjavil:

Fenix seveda to ima. Imajo tudi vse cenejše in dražje Garmin ure.


To so že imeli G Shock-i pred 30 leti. Ne pa da danes ne bi imele ure tega
Oprosti ker komentiram na tvoj post

Djole ::

OutOfTheBox je izjavil:

Lepa je, hvala za predlog. Bom pogledal še revijuje, me pa zanima iz prve roke kako se huawei aplikacija obnese?

Na xiaomiju je aplikacija delala ok, potem je presla na pixel 7 pa nekaj casa, do posodobitve pred kratkim, nista bila kompatibilna(app in pixel) :) bom jutri malo preveril delovanje appa in sporocim. Je pa bila watch fit 1ka takrat na zps zelo dobro ocenjena, sportne funkcije meri natancno, kako je z 2ko pa ne vem :) v tujini je bila takrat dosti cenejsa kot pri nas.

buttcrack ::

Po zadnjem updateu garmin fr 255 ne kaže več vremena, niti ne najdem nastavitev... a je zginilo a sem čorav?

Badwolff ::

V napačno temo postal

Poglej v connectu, vreme je pod glances. Mogoče se ti je kaj zmešalo, men dela.

buttcrack ::

na uri mi noče updejtat, na telefonu (ios) pa sploh ni vremena

Badwolff ::

Si pogledal glances?

yayo ::

Factory reset pa update na novo, če drugače ne gre. Ampak bi bilo čudno,da je vreme zginilo. Če imaš Garmin Connect na telefonu greš na Appearance in potem vidiš Watch Faces in Glances. Ko odpreš Glances je nekje na dnu Weather. Mogoče ti ga je vrglo ven iz favorites. Tapni plusek pa boš spet imel. Je pa weather zanič, kaže nekaj ur stare temperature.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

buttcrack ::

Badwolff je izjavil:

Si pogledal glances?

Pod glances sicer je weather ampak edini opcijo sta move pa copy to folder…

buttcrack ::

Aja sedaj je na uri posodobljen weather ampak ni pa v morning reportu podatkov

wcpapir ::

Garmin fenix 7 sapphire solar, a je to edina ura na tem svetu ki ne ve premakniti ure ?

J.McLane ::

Ponavadi se ura sama ne premakne, premakne se ko se sinhronizira s telefonom. Sina sem ravno vpraša lkoliko je ura na FR45s, pa kaže prav.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

buttcrack ::

Moj FR255 jo je nesinhroniziran prestavil.

Glede na to kaj se vse teb dogaja, si verjetno problem ti, ne ura.

Btw, če mi daš 100EUR te odrešim muk.

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

Ah, spet en polizdelek.
Moje vse kažejo prav (žena zgodaj vstala in premaknila pečico in mw :D)

GupeM ::

wcpapir je izjavil:

Garmin fenix 7 sapphire solar, a je to edina ura na tem svetu ki ne ve premakniti ure ?

Ti maš pa res kup problemov s svojimi urami. Vsak garmin zna premakniti čas. Če imaš pa časovni pas na Ameriko nastavljen, ti bo pa čez 14 dni premaknilo. No, če imaš Arizono, ti ga sploh ne bo.

Badwolff ::

A niso Američani že par tednov nazaj prestavljali? Nba tekme so v vmesnem času malo bolj zgodaj.

GupeM ::

Drži. Američani so cca 3 tedne pred nami, ko grejo na poletni čas. In cca 1 teden za nami, ko grejo na zimski čas. Malo sem pomešal.

Edit: sem preveril. Na poletni čas grejo drugo nedeljo v marcu (mi gremo zadnjo nedeljo v marcu). Na zimskega grejo pa prvo nedeljo v novembru. Mi pa zadnjo nedeljo v oktobru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()
««
22 / 22
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametna ura

Oddelek: Kaj kupiti
112134 (350) enemon
»

Katero Pametno uro kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14441974 (2744) GupeM
»

Katera pametna športna ura ?

Oddelek: Kaj kupiti
2310475 (7966) Sharp999
»

Smartwatch

Oddelek: Kaj kupiti
213199 (2253) Jst

Več podobnih tem