» »

Smart watch, kaj kupiti?

Smart watch, kaj kupiti?

««
2 / 22
»»

mat11 ::

Meni je. Telefon samo položiš na polnilec. Uro moraš sneti iz roke. Ponavadi polnim telefon čez noč, uro pa rabim imeti na roki zaradi budilke. AMPAK to so moje potrebe, tvoje so očitno drugačne.
mat

GupeM ::

Polnjenje ure je res bolj zoprno, kot polnjenje telefona. Telefon polniš ponoči, ure pa imajo sleep tracking, zato jih ponoči ne moreš polniti, če želiš te podatke. Jaz svojo običajno dam polnit zvečer, ko se usedem pred TV/comp. Takrat namreč niti ne spim, niti ne delam veliko korakov. Težava je, kadar pozabim. Polnilec sem tudi že vzel s sabo v avto in sem jo polnil medtem, ko sem se vozil v službo. Ker veliko časa preživim v avtu, sem že razmišljal, da bi polnilec kar prestavil v avto in bi jo vedno tam filal.

mat11 ::

Ravno zaradi tega imam sam dva polnilca.
mat

mat11 ::

Da poročam, baterija mi je vzdržala 5 dni, ko je prišla na 11%. Skozi imel prižgano z BT in Wifi, notifikacije, občasna budilka, merjenje pulza občasno... Kar zadovoljen.
Sem pa nabavil zaradi BT muzke te slušalke: https://www.aliexpress.com/item/Picun-H...

Precej zadovoljen, za to ceno eden boljših soundov, pa tudi basov je ravno dovolj.
mat

Konlov ::

Ali si uro naročil iz španskega skladišča? Je šlo brez carine in davka?

BOCo. ::

Verjetno je @mat11, isto kot jaz, naročil iz Španije.

Prišlo je v 10 dneh preko GLSa, bilo bi še prej, če ne bi bilo v Avstriji praznika prejšnji vikend.

Zadeva gre skozi brez carine in davkov, saj je skladišče v Španiji.

Tudi jaz sem zadovoljen, vmesnik je malce bolj dodelan kot pri prvi verziji. Baterija je praktično enaka glede vzdržljivosti.

PS: Hvala mat11 za to povezavo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BOCo. ()

mat11 ::

Ja, iz španskega skladišča, v 6 dneh je bila pri meni.
Boco, ni problema. ;)
A tebi kaže kdo te kliče? Zaenkrat sem dal watchdroid gor, pa mi kaže še sliko, ko me kdo kliče.
mat

BOCo. ::

mat11 je izjavil:

Ja, iz španskega skladišča, v 6 dneh je bila pri meni.
Boco, ni problema. ;)
A tebi kaže kdo te kliče? Zaenkrat sem dal watchdroid gor, pa mi kaže še sliko, ko me kdo kliče.


Da, meni kaže ime klicatelja.

xandros ::

Kako je z 3rd app notification? Recimo LiveScore, pa kaksen calendar?
Zvokovni ukazi so mogoci?
Povezava z Alexa, je kdo sprobal?

BOCo. ::

V aplikaciji Amazfit nastaviš katera obvestila želiš dobiti.
Zvokovnih ukazov ni, vsaj koliko jaz vem.

mat11 ::

Boco:
Kateri telefon imaš in katera verzija Androida?
mat

BOCo. ::

Xiaomi Mi 5s, verzija 7.0

mat11 ::

Lahko da me Oreo , je...
mat

SendID ::

Prvo mat11 hvala za povezavo:)

Tudi sam se se odločil za stratosa in ga naročil iz španije, dokaj ugodno, prejel prek GLS-ja v 6 dneh. Zaenkrat full zadovoljen, imam pa problem, ker mi ne kaže obvestil ko me kdo kliče.

Gledam po aplikaciji in pod "settings - system permissions mi za "contacts read" piše, da aplikacija nima dostopa. Ko pa gledam v androidu pod Apps-permissions pa imam odkljukan doostop.

Ima kdo podobne simptome? Ali jaz to napačno gledam. Sem pa še na Android 7.

BOCo. ::

SendID ::

BOCo hvala, ampak pri meni je malo drugače.
Jaz ne dobim nobenega obvestila, telefon zvoni na uri pa nič, popolnoma nič.
Sem probal tudi brez +386 ampak ostaja enako. Vsa ostala obvestila pa delajo OK.

Kaka ideja?

Konlov ::

Stratos 2: več funkcij, kot sem pričakoval, vendar zelo slaba vidljivost ure v mid in low light...

Konlov ::

Presenetljivo dobra vidljivost na svetlobi in soncu. Funkcije še testiram...

Konlov ::

:)

SendID ::

No kakorkoli, sem rešil problem. Notifikacija na telefonu je bila izklopljena. Sedaj je OK.

Imam pa novo težavo pri povezavi z PC. Povezava prekinja. Priklopim slišim zvok se poveže / lahko dostopam potem pa po nekaj minutah izgine. Pa parih minutah je zopet OK, potem ne. Periodično zazna/nezazna, prav nadležno. Nekaj sem bral, da je doking lahko v k****. Fila pa se normalno.

Ima kdo podobne težave?

Konlov ::

Nekateri "obrazi" prikazujejo tudi temperaturo v kraju. Morda ve kdo, kje se nastavi, kako pogosto se osvežuje ta podatek?

robertus23 ::

V Amazfit aplikaciji na telefonu nastaviš lokacijo oz kraj za katerega ti potem kaže temperaturo

Konlov ::

To razumem. Ampak kako pogosto se osvežujejo podatki na uri?

robertus23 ::

Po mojem ko uro sinhroniziraš s telefonom

mat11 ::

https://www.banggood.com/USB3_0-Type-C-...

Z tem lahko prenašam datoteke iz tablice ali telefona na uro. Perfektno, tako ne rabiš računalnika, pa še filaš lahko baterijo z telefonom.
mat

double back ::

Vprašanje za Amazfit 2 (Stratos) uporabnike. Glede na to, da iščem uro, ki mi bo služila samo kot sport tracker (tek, pohodništvo in kolesarstvo), me zanima kako ste kaj zadovoljni z natančnostjo GPSa pri teh aktivnostih. Prebral sem že nekaj slabih reviewjev, vseeno se mi zdi vredu ura za ta denar in bi rad slišal še vaše mnenje.

Invictus ::

Garmin fenix 5 baje nima nobenih problemov :).

Kolega super zadovoljen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TOP ::

Seveda je zadovoljen sam je Garmin,tukaj se pa iščejo najbolša Kitajska jajčka in ko potem kupiš par takih jajčk,ki niso vredna nič in tud dolgo nezdržijo porabiš denarja za edino pravo svar ki res dela odlično Samsung Gear S3 in ki vsaj nekaj dela lepo ne pa tale Čunga Lunga.

dmok ::

double back je izjavil:

Prebral sem že nekaj slabih reviewjev, vseeno se mi zdi vredu ura za ta denar in bi rad slišal še vaše mnenje.
To je po mojem to - ura je OK za ta denar (če jo dobiš za 150€ ali manj). Problem je, da boš pri "resni" konkurenci za vsaj približno enak videz, vodotesnost, barometer, always on display, baterijo, ... verjetno odštel vsaj 250€, pa sploh ni nujno, da bo GPS kaj bolj natančen. Za mene kot (pod)povprečnega rekreativca je ura super, GPS pa čisto OK. Ima občasne odklone ampak imel jih je tudi precej dražji Garmin. Zelo hecne odklone v gostem gozdu sem imel tako z Vivoactive 1 kot z Dakota 20. Stratos pa se je na nekaj krajših pohodih obnesel zelo solidno: razdalja je vsakič znotraj 1% in praktično enaka kot pri Vivoactive 1, sama pot pa je na Vivoactive videti bolj natančna. Višinomer je enkrat čisto zafrknil začetno in končno višino, višinska razlika je bila OK. HRM je tako tako, sicer ga še nisem primerjal z Garminovim HRM pasom ampak se mi zdi da ima svoje trenutke - po konkretnem vzponu se včasih utrip na uri ustavi in je sigurno precej prenizek. Kar se tiče teka in kolesarjenja pa še nimam izkušenj.

Mogoče še par malenkosti:

  • OS je polni (ne Wear) Android, mislim da 5.1. Dela adb, lahko npr. prideš do SQLite tabel s shranjenimi vsemi podatki športnih aktivnosti.

  • ni uradne podpore za kak app store, obstaja pa nekaj malega 3rd party aplikacij in orodij.

  • firmware se posodablja in glede tega ima ura po mojem dober potencial (dodajajo se novi športi, odpravljajo se napake)

  • ura je daleč od kitajskih jajčk, seveda pa se ne more primerjati s top ponudbo Garmin, Suunto, Polar, ... ur.

  • GPS Accuracy

  • še en zanimiv test GPS natančnosti, kjer se vidi da tudi drage ure niso neki biseri (ni pa testa Stratos-a): GPS Accuracy



d.

Mohimm ::

Dodaj vprašanje:
Iščem najcenejšo še kvalitetna izbira nečesa z Android watch OS, oz morda wristband?

Potrebujem za prikaz časa, zgrešenih klicev in obvestil(morda arhiviranje mailov preko vmesnika..). Merjenje utripa je že bonus...

Želim si nekaj kar ne potrebuje dodatne aplikacije na telefonu (android).

Konlov ::

Meni AF cool.

mat11 ::

Glede prikaza identitete klicajočega imam še vedno probleme. Edino, ko sem bil na dopustu v tujini mi je kazalo prav???
mat

Cristofori ::

vrunc ::

Včeraj sem nabavil Amazfit 2 uro, do sedaj zelo zadovoljen, me pa zanima ali ura meri VO2 samo pri teku ali tudi pri drugih športih?

libreus ::

vrunc je izjavil:

Včeraj sem nabavil Amazfit 2 uro, do sedaj zelo zadovoljen, me pa zanima ali ura meri VO2 samo pri teku ali tudi pri drugih športih?

Kje si jo nabavil? Mimovrste, BigBang?

vrunc ::

Bigbang

BladE_ ::

STRATOS ČRNA AMAZFIT, 229,99 €, uff, 100EUR dražja kot na GB...
Akcija - Reakcija

abyssus ::

Kaj pametnega na trgu pametnih ur, na voljo bolj za ženske pa da lahko kupim v Sloveniji?

TOP ::

Kaj je zate pametno na trgu.kaj rabiš.

abyssus ::

Iščem pametno uro za darilo, ki bo vizualno všečna ženski, brez posebnih zahtev. :)

Bolj casual, every day use look, kot pa športnost.

EDIT: Recimo takšna: https://www.mimovrste.com/pametne-ure/m...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

GupeM ::

Potem bolje, da kupiš navadno uro. Boš dobil več in lepše za enak denar.

prvasoseda ::

Pozdravljeni
Mene pa zanima, kako se,...oziroma, če je možno z uro Amazfit bip narejeno vajo- (datoteko) kako prenesti v Endomondo? Sporttracker?
Hvala za odgovore in lep dan 8-)

blze ::

pozdrav,

je še vedno v rangu 150€ amzafit 2 top zadeva ali predlagate kakšno drugo za ta denar?

hvala
uživejte
blze

Tomson ::

Še vedno bestbuy, če gledaš overall cena/kvaliteta/funkcionalnost. Se dobi pa še malo ceneje, Amazfit 2 Stratos s kodo: HKPACE2 za 141€ ter Belgium Registered za 0.28€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

double back ::

Ima kdo težave s touch screenom na Amazfit 2 (Stratos)? Pred dvema dnevoma so se pojavile težave pri zaslonu na dotik, slide v desno skoraj ne deluje, če pa že, pa ura začne sama premikati strani do konca. Ura je kupljena na Aliexpress (iz Španije), pisal sem tudi prodajalcu, ki mi je zagotovil da ima ura 1 leto garancije. Spročim nadaljno debato.

Drugače pa sem z uro po dobrem mesecu uporabe zelo zadovoljen.

BOCo. ::

Je enkrat čist? Lahko, da je kakšna umazanija kje ali pa je šel zaslon.

Drugače imam uro več kot 2 meseca in sem zadovoljen, deluje kot mora. Naročeno pri istem prodajalcu.

Karen ::

Jaz sem tudi iz Španskega lagerja naročil Stratosa. Delal bp na prvem teku, potem je pa vibra crknila (jasno da je pol ura useless). Problem je, ker moraš uro na svoje stroške poslat nazaj na Kitajsko... no, pa cca. 1. mesec sem si dopisoval da so mi priznali garancijo in odprli naročilo (so vljudni, ni kaj, samo vse traja, pa vztrajen moraš biti, nisem bil nevljuden, nasilen ipd., oni pa tudi čisto korektni, samo izgledalo je kot da morajo od direktorja korporacije approval dobit za eno garancijsko zamenjavo) in sem naročil za 0,02 EUR preko posebnega linka novo... skratka ta del je beden.
Tanova pa zdaj zaenkrat dela, samo sem si vmes Amazfit Bip omislil ker ker bil ravno na daljnem vzhodu na dopustu... težav z zaslonom na dotik pa nimam, mi je pa ravno zdajle ponudil spet nov update Stratosa, počakam da se napolni pa potem spustim update čez. Če ju primerjam je Bit precej lažja in manjša, bolj applovi uri podobna, kar se tiče funkcionalnosti nima za laufanje toliko podatkov na zaslonu, ampak dela pa bp, tudi GPS. Tudi merilec pulza je približno tam-tam... je smešno videt razliko ko greš z obema naeknrat laufat, pa imaš različen pulz na rokah:)). Bip mi je v bistvu bolj simpatična in všečna, ker je sekundni update pa skoz se normalno vidi zaslon, Stratos pa po 1 minuti zamenja na screensaver in update-a samo vsako minuto čas. Bateriji nista primerljivi, Bip zdrži min. 20 dni z urnim tekom vsake 2 dni, edina slabost je da nima mp3 playerja vgrajenega, to kar pridno izkoriščam pri Stratosu. Trenutno ga imam v tujini s seboj, pa sem moral polnilec s seboj vzet, pri Bipu ga za 10 dni ziher ne bi.
Aja, pa na obeh imam folijo čez enkran, pa plastičen zaščitni pokrovček, pride kar prav za kakšne vogale pobutat. Skratka priporočam obe, če kdo športa in posluša muziko, pa ima npr. BT slušalke z SD kartico in mp3 predvajalnikom potem je Bip čisto solidna zadeva, pa še slabe 3x cenejša je, če pa rabi v uri še mp3 predvajalnik potem pa Stratos. Pa seveda kaj hoče kdo imet na roki, mrcino od Stratosa ali bolj Casio 80s stil oblike ure.

Twixz ::

Koliko časa pa zdrži Huawei Watch? Jaz bi rabu uro, da je ne rabim polnit več kot 1x na teden :)

Twixz ::

Garmin Vivoactive 3 vs. Huawei Watch vs. Xiaomi Amazfit Stratos, katero bi izbrali? :D

Mavrik ::

Nobena od teh ne drži več kot dva dni, tako da ne vem zakaj jih gledaš.
The truth is rarely pure and never simple.
««
2 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametna ura

Oddelek: Kaj kupiti
112127 (343) enemon
»

Katero Pametno uro kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14441880 (2650) GupeM
»

Katera pametna športna ura ?

Oddelek: Kaj kupiti
2310449 (7940) Sharp999
»

Smartwatch

Oddelek: Kaj kupiti
213189 (2243) Jst

Več podobnih tem