Prijavi se z GoogleID

» »

Smart watch, kaj kupiti?

Smart watch, kaj kupiti?

strani: 1 ... 4 5 6 »

chacha ::

Kaj menite, da je boljše? Apple watch 3 ali vivoactive 3? Predvsem za šprtno uro, zadnja stvar ki jo hočem v življenju so konsantni notificationi, smsji itd.

_marc_ ::

Mi lahko kdo predlaga neko osnovno pametno uro, ki ima prikaz s številčnico, od ostalih funkcij pa samo prikaz klicev, smssov in mailov. Se pravi, da ne potrbujem nobenih merjenj srčnega utripa, števca korakov..., le baterija naj zdrži vsaj nekaj dni.

gwertix ::

Poglej TicWatch ure. Osnovni modeli so ugodni in imajo vse omenjene funkcije.

_marc_ ::

Hvala za predlog, vendar je cena še vedno 150€+.

nasamorpheus ::

Twixz ::

Yo,

pametna ura do 300€? A je huawei watch GT za kaj? Včasih je bil pljuvan?

Telefon v uporabi: Huawei Mate 20 PRO

Uporaba: prikaz obvestil, pulz, koraki..

Butasto vprašanje pa vendar: kolikšen je domet povezljivosti ure z telefonom če je telefon na enem mestu (predal) jaz pa se gibam v radiusu 50 metrov od telefona po poslovni stavbi?

Hvala in lep pozdrav.

GupeM ::

Preveč. Bluetooth dela do 10 m. V kolikor so vmes stene, še toliko manj. 50 metrov je krepko preveč.

Huawei ure ne poznam, sem pa trenutno na Garmin Vivoactive 3 Music. Fajn je, ker baterija zdrži cel teden, če jo uporabljaš samo kot smart watch. Če jo uporabljaš za snemanje aktivnosti (vključen GPS), potem zdrži precej manj (13 ur ob konstantno vključenem GPS). Če preko ure še streamaš glasbo na BT slušalke, pa hitro pade ne le nekaj ur. Ob moji uporabi jo polnim na ~4 dni (ura do dve aktivnosti na dan, brez streamanja glasbe).

Ima pa barvni e-ink zaslon, kar je odlično za na soncu, pa vedno je screen on. Resolucija ekrana sicer ni najboljša, ampak načeloma ni namenjena temu. Če jo hočeš nositi kot modni dodatek, potem jo odsvetujem. Sicer je lepa, ampak zaradi slabe resolucije ekrana in ne najlepših watch faceov se mi ne zdi primerna. Če jo hočeš za uporabnost, še posebej kot activity tracker, pa je zelo priporočam.

Drugače samo za obvestila, pulz in korake, bi jaz uporabljal Xiaomi Mi Band 4. Sem imel dvojko, ampak po reviewih sodeč je tudi štirka precej fajn. Sploh ker baterija zdrži slab mesec.

drzni86 ::

Še tukaj vprašam ker vidim, da je bolj aktivna tema... :D

Amazfit GTR ali Stratos 2 ali Verge? Ali mogoče kaj drugega za okoli 150€ v SLO štacuni?

jopar ::

Jaz imam kak teden Amazfit GTR in mislim, da je za ta denar (126 eur) top. Pogrešam sicer par app in nastavitev, ker sem jih bil prej vajen na Wear OS, vendar se hitro navadiš. Kupil sem še kovinski pašček in zgleda res super. Da baterije ne omenjam. Po enem tednu imam trenutno 71% :O

jopar je izjavil:

Jaz imam kak teden Amazfit GTR in mislim, da je za ta denar (126 eur) top. Pogrešam sicer par app in nastavitev, ker sem jih bil prej vajen na Wear OS, vendar se hitro navadiš. Kupil sem še kovinski pašček in zgleda res super. Da baterije ne omenjam. Po enem tednu imam trenutno 71% :O

Sem se po pregledu parih testov in ocen tudi že sam nagibal v smer GTR... Hvala za odgovor!

sloxl8 ::

@GupeM: Če zaženeš planirano aktivnost, se vmes prikazuje zaslon No notes. Morda veš, kako ga izklopiš? Sem kontaktiral Garmin, pa ni odgovora.

GupeM ::

sloxl8 je izjavil:

@GupeM: Če zaženeš planirano aktivnost, se vmes prikazuje zaslon No notes. Morda veš, kako ga izklopiš? Sem kontaktiral Garmin, pa ni odgovora.

Nimam te težave, ker uporabljam samo tek, hojo in kolesarjenje. Se pa očitno to res dogaja pri custom aktivnostih, če sem prav razumel, kar piše v tem threadu:

https://forums.garmin.com/sports-fitnes...

Rešitve pa kot izgleda (še) ni.

Ferdo66 ::

jopar je izjavil:

Ura, ki ni always on ni ura...

Ferdo66 je izjavil:

jopar je izjavil:

Kaj pa potem je?

zagor256 ::

Pozdravljeni. Kupil Samsung Galaxy watch. Imam problem, da v galaxy store ne vidim plačljivih aplikacij. Rad bi na uro naložil aplikacijo za tek. Naložil trial, ki dela super, plačljive pa mi ne pokaže.

drzni86 je izjavil:

Ferdo66 je izjavil:

jopar je izjavil:

Kaj pa potem je?

Krneki

zagor256 je izjavil:

Pozdravljeni. Kupil Samsung Galaxy watch. Imam problem, da v galaxy store ne vidim plačljivih aplikacij. Rad bi na uro naložil aplikacijo za tek. Naložil trial, ki dela super, plačljive pa mi ne pokaže.

Imaš Samsung account?

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Ferdo66 ()

Ja imam. Samo ne najdem nastavitev za vpis kartice.

Galaxy store, zgoraj desno tri pikice, my page, čisto spodaj credit card

Ferdo66 je izjavil:

drzni86 je izjavil:

Ferdo66 je izjavil:

jopar je izjavil:

Kaj pa potem je?

Krneki

Enako kot tvoji posti potem...

Ferdo66 je izjavil:

Galaxy store, zgoraj desno tri pikice, my page, čisto spodaj credit card

Galaxy store za samsung watch se požene direktno iz programa galaxy wearable in nima te možnosti.

Na goggle play ga ni? Sam imam samsung tako da je že instaliran galaxy store...

McMallar ::

Uporablja kdo sportno smart uro? Rabil bi nekaj za tek, pohodnistvo, smucanje... Pogoj je, da lahko grem tec brez telefona, tako da ura mora imeti GPS. Ce ima kaksne dodatne nacine za fitnes/indoor tracking se toliko boljse.

Kot ideja, gledal sem ure kot Suunto 5, Garmin Forerunner/Vivoactive, Polar Ignite/Vantage/M. Na koncu je tudi opcija z Apple Watch, ce je boljsa od ostalih.

Kaj ostali uporabljate, vedno tecete s telefonom? Prikaz sporocil, klicev, itd. mi je zadnjega pomena. Bolj mi je vazno, da lahko uro uporabljam samostojno.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

scipascapa ::

Xiaomi Mi Band 4 Smart Bracelet International Version - Black

jao še mesec nazaj je bila 30-32€ hehe

joggi79 ::

McMallar je izjavil:

Kaj ostali uporabljate, vedno tecete s telefonom? Prikaz sporocil, klicev, itd. mi je zadnjega pomena. Bolj mi je vazno, da lahko uro uporabljam samostojno.

Ce rabis uro za sport (HRM, gps...) potem pozabi te "smart watch" igracke in poglej kaj v stilu pravih ur (Polar, Suunto, Garmin). Kaj od tega so pa bolj kot ne osebne preference. Jaz prisegam na Polarja, ker njihove HRM-je uporabljam ze tam nekje od leta 1990 dalje, brez problemov in tezav, za povrhu je pa se bolj natancen od ostalih. Ampak zares je katera koli od teh treh vec kot dovolj dobra tudi za profi sportnika, kaj sele za rekreativca in je izbira res zgolj osebna preferenca.

ZiedRieke ::

Ali katera od teh ur prikazuje facebook messenger pogovor v obliki bublechat(enako kot na telefonu), se pravi z zgodovino, slikami in emojoti. Na youtube nisem našel demonstracije delovanja facebooka na Galaxy Watch urah.
strani: 1 ... 4 5 6 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero Pametno uro kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
648662 (12) muchacho
»

Katero športno uro? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
18717241 (19) kuglvinkl
»

Smartwatch

Oddelek: Kaj kupiti
211349 (403) Jst
»

Prsni merilec srčnega utripa z blutooth povezavo na telefon