» »

T-2, Telekom, Telemach, A1 itd. kater ponudnik ?

T-2, Telekom, Telemach, A1 itd. kater ponudnik ?

#000000 ::

nekako ne najdem več nikjer nobene primerjalne aplikacije razen prirejenih da vedno dobiš rezultat telemacha.

povezava bo preko OŠO optike, tv, internet vsaj 150/50 in na gor, TV nekako nek paket z čimveč HD kanali in čim manj balsta v obliki radijev in lokalnih tv postaj, recimo 80 kanalov v HD je dovolj, timeshift se razume, telefonije nobene, mobilne tudi odpade.

In da bi to stalo nekje do 40 eur :) PLUS če je le možno brez vezav.

POzna kdo kak tak paket ?

IN ja še nekaj, kake so slike HD in redne slike pri t2 napram telemachu (kjer so dostikrat obični kanali na ravni xvid cam kopij) HD pa tudi ni kaj dosti boljši.

Slišal sem da ima t2 boljšo kvaliteto slike nasploh da se ostali skrijejo, ma bi se pač vseeno prej rad prepričal. LP

6151 ::

Za 40€ s takšnimi zahtevami ne boš prišel skozi. Na OŠO imaš tudi problem saj mnogi ponudniki sploh ne ponujajo več kot naprimer 50mbit/s simetrično (bitni tok)

Tam nekje pri 60+€ se lahko pogovarjamo o več kot 10 HD programih, pa mogoče o kakšnih 100/50. Povprašaj upravljalca omrežja kakšne hitrosti so možne na določenih ponudnikih, nato pa izberi to kar ti najbolje ustreza.

Verjetno bodo najceneje kakšni oranžni diamant z vezavo, toptrio C ali pa telemachov OŠO Mix L, vse z vezavo. Verjetno ni pričakovati več kot 100/50 max hitrosti če se gre preko bitnega toka.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

val46 ::

Tudi sam mislim da bo malo težko več kot kakih 100/50 za internet. Razen če nočeš bankrotirat. Ma glede na to, da si napisal, do nekje 40€ na mesec, pa še brez vezave, so to le utopične sanje :) Žal...

#000000 ::

tole sem gledal. morbit če mi mal spremenijo paket bi pa prišel čez z eno pedesetko mesečno ?

 tedva

tedva

val46 ::

Poskusi pa javi kako se ti izide. Čeprav praviš da ne želiš telefona pa mobilnega dela, kar pa ti iz prve roke povem, da ti bodo rekli, da je ta cena samo za ta paket in ne moreš nič spreminjat. Lahko pa pošlješ povpraševanje na več ponudnikov, poveš kaj želiš in potem izbereš najugodnejšega oz. tisto kar bi ti najbolj odgovarjalo. V vsakem primeru javi kaj si potem zrihtal, ker tudi mene zanima oz.mika, da bi počasi menjal paket.

#000000 ::

Ja bom, problem je samo v TV sliki in timeshiftingu v HD tehniki, obični timeshift me ne zanima, ker slika je pa tako in tako tud v HD na telesmehu porazna.

edit. telesmeh ponuja časovni zamik samo z navadnimi kanali, HD kanalov se ne da prevtavat !!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Mitja86 ::

#000000 je izjavil:

Ja bom, problem je samo v TV sliki in timeshiftingu v HD tehniki, obični timeshift me ne zanima, ker slika je pa tako in tako tud v HD na telesmehu porazna.

edit. telesmeh ponuja časovni zamik samo z navadnimi kanali, HD kanalov se ne da prevtavat !!


Kako ne, sam imam Telemach pa ponuja na aplikaciji EON časovni zamik tudi na praktično vseh HD kanalih kar jih ma, ne bi pa vedel za tv vmesnik, ker uporabljam Conax na TV-ju

#000000 ::

Na tv vsaj z CISCO 4682DVB ne gre, na EON pa nisem še niti probal, bom zdele na hitro na telefonu testriral.

#000000 ::

edit: tole je s telefona kjer dejansko dela, preko cisco modema pa ne dela




XS!D3 ::

#000000 je izjavil:

Na tv vsaj z CISCO 4682DVB ne gre, na EON pa nisem še niti probal, bom zdele na hitro na telefonu testriral.

Na STB, ki so zaenkrat še na D3 platformi, vseh HD kanalov res ne moreš gledat za nazaj (nekatere vseeno lahko, vsaj jaz sem jih nazadnje, ko sem ga še uporabljal), lahko pa na EONu gledaš vse za nazaj tako na SmartTVju kot na drugih napravah.

Drugače bo pa treba najprej zahteve malo prilagodit realnemu stanju. 80 ali več HD kanalov boš težko našel v Slo, pa tudi za tisto ponudbo od T-2 najprej preveri, če je res na voljo na OŠO.

PikaPoka828 ::

Obujam temo
Bom bodoči novi naročnik, mimo hiše so mi potegnili optiko.
Imel bi internet in TV. Kje se najbolj splača, nekaj sem bral o Telemachu, eni ga hvalijo, drugi kritizirajo.
Najbolj se mi dopade A1, paket A1 NET+TV M, z možnostjo nadgradnje hitrosti interneta po potrebi - 5eur na mesec.
Mnenja, predlogi?
Hvala, lp

Mikrohard ::

Cenovno definitivno A1. Če si zahtevnejši uporabnik pa verjetno raje kaj drugega. Koliko ti je pomemben TV. Gledaš Netflix?

bambam20 ::

Osebno imam optiko od telekoma od leta 2008. V tem času nobenih izpadov, predvsem so mi všeč modemi, ki jih ima Telekom za optiko. Delujejo odlično, se ne kvarijo, nimajo milijon lučk in niso kot telemachove opeke.

Pri internetu ne bi ravno gledal, da je najceneje, pač pa, da ima zadeva dobro urejeno podporo. Ko kaj odpove, da pride tehnik tudi na dom.

Invictus ::

Greš k titemu providerju, ki ti da optiko. Že večkrat rečeno. Čeprav je to Telekom. Si pač tam 2 leti, kar je ponavadi pogoj, potem zamenjaš.

Če imaš optiko od drugih providerjev, ne moreš menjati operaterja.

Telemacha sam ne bi dal, ker so ueber šalabajzerji. Še vedno vlečejo coax kot novo inštalacijo. Živijo v letih 1970...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OldSkul ::

Mikrohard je izjavil:

Cenovno definitivno A1. Če si zahtevnejši uporabnik pa verjetno raje kaj drugega. Koliko ti je pomemben TV. Gledaš Netflix?


Se strinjam. A1 sicer samo v skrajnem primeru oz. če je pomembna cena. Terenske podpore nimajo, kar je velik minus.

starfotr ::

Vzameš tisto, kar ti paše.

Če imaš optiko, vzameš preko optike nekaj, drugače coax, v najslabšem primeru pa DSL.

z3ro ::

Jaz sem bil "prisiljen" it k Telekomu ravno zaradi optike. Najprej sem mislil, da bom po dveh letih zagotovo šel drugam, saj so med dražjimi (60€ - NEO C + 1 dodatni TV) ampak sedaj ko se bo počasi iztekla vezava pa mislim, da bom ostal..nobenih problemov do sedaj, razen parkrat reset NEO komunikatorja. A1 bi me sicer stal ene 20€/mesec manj ampak glede na slabe izkušnje drugih dvomim, da to odtehta vse težave, ki jih imajo..

PromeuZ ::

A je to pri A1 cena z vključenim DDV? Ker je potemtakem občutno ceneje od konkurence.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Bakunin ::

OldSkul je izjavil:

Terenske podpore nimajo, kar je velik minus.


IMO ne. Dokler dela ne rabim nobenega od njih zijat na domu. Zamenjati modem poslan po pošti pa znam tudi sam.
telefonska podpora je druga zgodba....

PikaPoka828 ::

Mikrohard je izjavil:

Cenovno definitivno A1. Če si zahtevnejši uporabnik pa verjetno raje kaj drugega. Koliko ti je pomemben TV. Gledaš Netflix?

Netflixa ne rabim. Edino to da ni sportkluba me malo moti, ga pa tudi telekom ne ponuja.
Kje se gleda šport( premier league)?

iwasbilbo ::

naslednjo sezono bo tudi arena pri a1/telekomu/t2 mela

Filipko ::

če gledaš šport potem je Telemach najboljša izbira in tako bo še 2 sezoni s Sport klubom.

PikaPoka828 ::

Filipko je izjavil:

če gledaš šport potem je Telemach najboljša izbira in tako bo še 2 sezoni s Sport klubom.


Mah, predrago, + mogoče bom v prihodnosti rabil priklopit več televizorjev, to je vse skupaj 6, kar pa Telemach ne omogoča.
Bo kar stream na PC in gledam na TV, pa mogoče drugo sezono Arena zrihta PL.

Zgodovina sprememb…

PikaPoka828 ::

Filipko je izjavil:

če gledaš šport potem je Telemach najboljša izbira in tako bo še 2 sezoni s Sport klubom.


Se opravičujem za smetenje, še enkrat sem pregledal ponudbo, pri prijatelju si ogledal EON TV.
Mislim da je ok izbira, kakšne so izkušnje s supportom, delovanje OK?
Ima možnost doplačila za hitrejši internet kot pri A1 - vklopiš tisti mesec ko rabiš in izklopiš ko ne rabiš več?
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1881563354 (354) MrStein
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946215 (16455) solatko
»

Siol brez SPORTKLUBA (SK) (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8713671 (5117) firbec
»

T2 ja ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6824980 (16054) Vuli

Več podobnih tem