» »

Win 10 in neodzivni programi?

Win 10 in neodzivni programi?

DrSergioDJ ::

Dokaj na novo uporabljam Win 10 in opažam, da se mi določeni programi v ozadju "obesijo" oz. jih ne morem več "klikniti".

Recimo uporabljam Premiere Pro nekaj časa (par ur), potem ga pustim laufati v ozadju in delam kaj drugega. Čez čas, ko bi rad spet nadaljeval delo v Premieru, ga sicer lahko vidim, če spustim vsa ostala okna, a ne morem v programu nič klikniti, če kliknem na ikono v orodni vrstici se mi Premiere tudi ne "odpre" (preden bi recimo spustil vsa ostala okna). Tako mi preostane le, da ga ustavim v task managerju, kar je včasih moteče, če delo ni redno shranjeno.

Kakšna rešitev? Pogosteje se to zgodi, če se vmes zažene kakšna igra, programi pa laufajo v ozadju. Ni vezano specifično na Adobe programe, se dogaja tudi z drugimi.
...

Han ::

MemTest = vse ok?

Mare2 ::

DrSergioDJ je izjavil:

Dokaj na novo uporabljam Win 10 in opažam, da se mi določeni programi v ozadju "obesijo" oz. jih ne morem več "klikniti".


Specifikacija je v redu?

Invictus ::

Kupi SSD in več RAMa.

Počasen je zaradi "virtualnega pomnilnika", ki se nahaja na disku (HDD najbrž v tvojem primeru).

Seveda, kot ponavadi, bi pomagalo več informacij o hardwaru...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Baja ::

po mojih izkušnjah se programi ki uporabljajo grafiko ne marajo najbolj med sabo. beri premiere + igre

ne bodi len, shrani projekt in zapri program preden greš nabijat špile ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

s0m3thing ::

To se tudi meni zgodi včasih, in problem rešim tako, da okno resizam z Winkey + puščice, nato pa deluje.

DrSergioDJ ::

Sistem je sledeč:

8700k
Asrock Taichi Z370
32GB ram
4x SSD (1x za OS, ostalo za potrebe video editiranja)
4x HDD
GTX 780TI

Ob naslednji priliki probam resizat okno, hvala za idejo.

@Baja:

Kaj pa potem recimo MixMeister? Večkrat postavljam "mix" in ga potem vrtim nekaj časa v ozadju, da vidim, če mi je vse ok. Isti problem, ko se vrnem nanj (iz igric, Lightrooma/Photoshopa itd), mi občasno "ne zagrabi". Lahko klikam po njemu, a ni odziva, kot da programa ni. Muzika se seveda vrti naprej brez problema.
...

Baja ::

si pustil sistemu dovolj rama? tam v premiere nastavitvah kjer določiš kolko lahko premiere porabi.

klinker ::

Verjetno spet kaka Win10 cvetka.
Jst sem saltal na Server 2016 in vse dela kot se zagre, ker po vsaki posodobitvi Win10, nekaj ni vec delalo kot mora...na zadnje npr., nisem mogu vec streamat filmov na TV, tiskalnik mi je metal opozorilo da ni povezan, ceprav je tiskal normalno, dostop do datotek preko telefona je hecal, ipd cvetke tega polizdelka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211309576 (6956) anjica
»

Brezplačna nadgradnja na Windows 10 še vedno mogoča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7924537 (14395) floyd1
»

Težave z bittorrentom (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526800 (5714) acidos
»

Vse počasnejši računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
4412276 (11163) solatko
»

zvok v sliki

Oddelek: Zvok in slika
6815 (749) OCCULT

Več podobnih tem