» »

Problem s search vnosom v resolv.conf

Problem s search vnosom v resolv.conf

poweroff ::

Torej, v določenih omrežjih mi NetworkManager v /etc/resolv.conf doda search vnos:
# Generated by NetworkManager
nameserver 127.0.0.53
search nekadomena.com


Opazil sem, da v nekaterih primerih (mislim, da se to zgodi, ko zamenjam omrežje, npr. pridem v službo ali domov), določene spletne strani niso dosegljive. To ne velja za vse spletne strani, pač pa samo za določene in še to občasno. Večinoma so to domene, ki niso resolvable, so se pa vmes znašle tudi čisto normalne domene, ki jih občasno obiščem.

Dokler te vrstice "search nekadomena.com" ne izbrišem iz /etc/resolv.conf. Potem te spletne strani nenadoma "čudežno" začnejo delati.

Kakšna ideja zakaj pride do tega, in kako bi zadevo čim bolj generalno rešil?
sudo poweroff

Ribič ::

Pred leti sem imel podobne težave na mreži naše firme, samo se več ne spomnim kaj je bilo treba storiti. Vem, da se mi je ravnotako v tej konfiguracijski datoteki pojavila vrstica search "nekadomena.local" in določene stvari niso več delovale. Ko pa sem stvar ročno izbrisal in nadomestil DNS strežnike, pa je zopet delovalo.

Probaj izklopiti avtomatske DNS nastavitve s strani DHCP serverja v NetworkManager-ju, pa noter vpiši kake poljubne strežnike npr 8.8.8.8.
Vse ribe so mi pobegnile!

Horejšio ::

Zaradi podobnih reči dajem prepoved NetworkManager in Systemd, če je le mogoče.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 18.04 LTS - OpenVPN problemi

Oddelek: Operacijski sistemi
7526 (358) poweroff
»

[ubuntu] DNS lookup ne dela

Oddelek: Operacijski sistemi
61061 (965) MrStein
»

WiFi Woes ... 2 x Linux : Belkin + LinkSys

Oddelek: Omrežja in internet
301483 (968) Icematxyz
»

Prenovljen Metasploit Decloak Engine

Oddelek: Novice / Zasebnost
53291 (2505) fiction
»

Ubuntu in adsl

Oddelek: Operacijski sistemi
202199 (1915) gregs

Več podobnih tem