» »

RPi3B + KODI + USB 2.0 WiFi ac = bo delovalo/bo hitrejši prenos?

RPi3B + KODI + USB 2.0 WiFi ac = bo delovalo/bo hitrejši prenos?

Pero_SLO ::

Pozdravljeni,

posedujem RPi3B(brez plusa), na katerem uporabljam KODI-ja in stvari prenašam preko WiFi-ja. Gledam novi RPi3B+ kater ima že WiFi ac standard. Sem v dilemi, ali kupiti nov RPi3+ ali kupiti USB 2.0 WiFi ac dongle? Bolj me zanima ali bo to KODI prepoznal/zaznal novi dongle oz. če ne bo, kako to skonfigurirati? Router imam ASUS RT-N66U.

Hvala in lep pozdrav.

hojnikb ::

rajse kupi namensko napravo, ki je za to bol primerna... recimo kaksen android box..¸¸
#brezpodpisa

matobeli ::

Na netu moraš najt seznam požegnanih donglov, če ga sistem podpira potem ne bo problemov v kodiju.

En spodoben android box bo boljša izbira. Ampak tak z android TVjem. Tisti za 20-30€ so bolj švoh, oziroma odvisno kaj potrebuješ.

Pero_SLO ::

Za to kar rabim KODI-ja mi je RPi3B popolnoma dovolj. Je veliko cenejši od ostalih namenskih android box-ov, pa še multifunkcijska naprava je(RetroPie, Raspbian,...). Rabim samo hitrejši prenos.

LP

Invictus ::

Ansroid Box dobiš za 15 EUR.

Delujoč...

Potem nanj namestiš openeleec in je to to...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Za 15eur bi ga pa rad videl. Najcenejši je ta trenutek cca 22usd, res da je to zgolj slabih 18eur kar pa je slabih 20% več od 15eur.

Rpi ima pred vsemi poceni boxi veliko prednost, polno CEC podporo. Če je zdaj špilal rpi3 je, glede multimedije, edina smiselna nadgradnja na pravi android tv box. Npr xiaomi box.

hojnikb ::

ko bo h265/vp9 content standard, bo rpi3 za v koš.
#brezpodpisa

matobeli ::

Takrat pa prodaš za pol cene/daš otroki za se ihrat in nabaviš rpi 4 :))

janezvalva ::

matobeli je izjavil:

Za 15eur bi ga pa rad videl. Najcenejši je ta trenutek cca 22usd, res da je to zgolj slabih 18eur kar pa je slabih 20% več od 15eur...

res je. dandanes je 3 evre pravo bogatstvo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

hojnikb ::

matobeli je izjavil:

Takrat pa prodaš za pol cene/daš otroki za se ihrat in nabaviš rpi 4 :))

pod pogojem, da dejansko updejtajo SoC.
#brezpodpisa

Invictus ::

matobeli je izjavil:

Za 15eur bi ga pa rad videl. Najcenejši je ta trenutek cca 22usd, res da je to zgolj slabih 18eur kar pa je slabih 20% več od 15eur.

https://www.aliexpress.com/item/A95X-R2...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Frenky ::

Ti android boxi imajo možnost za dve mreži?
Recimo wlan + lan za iptv?
Ker rpi3 to ima in dela super potem v kodiju.

Looooooka ::

Men ze rpi2 dela bp. Mam trojko v predalu pa si ze neki cajta probavam uro/dve frej zrihtat, da preselim na trojko, da bo 1080p laufal brez zatikanja :)
Precej ceneje in boljse od raznih android boxov, ki bodo slej ko prej romali na smetisce. Tole lahko pitem se za kaksen domac arduino projekt uporabis.
Namenski android box...never again.

matobeli ::

Invictus je izjavil:

matobeli je izjavil:

Za 15eur bi ga pa rad videl. Najcenejši je ta trenutek cca 22usd, res da je to zgolj slabih 18eur kar pa je slabih 20% več od 15eur.

https://www.aliexpress.com/item/A95X-R2...


26.99usd je najcenejši iz tega linka. Tistega za 15usd ne moreš izbrat.

d4vid ::

Tomson je izjavil:

Ok, tole je pa verjetno občudovanja vreden, najcenejši AndroidTvBox ever, Emish X700 s kodo: GB4X7 iz 22€ na 13€. Jasno, RK3128, 1/8GB, po drugi strani pa 5G Wifi, AV port za katodnike, lol, HDMI 2.0, supports HDR10/HLG, CEC,HDCP,HEC.


Obstaja, obstaja. Še za kavo/pivo ostane.
Uporabno.... sam bog ve koliko :)

Meni en box (R69) iz Gearbest poganja armbian, pa dela kar vredu tud za kak light desktop. Kak gmail za odpret, kak dokument pogledat itd... to gre. Kaj več pa ne bi upal.

Kako se rpi3 obnese za mediaplayer,ne vem. Vem pa, da je moj mecool m8s pro+ za podoben denar, svetovna zadeva, sploh,ko mu naložiš android TV :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

recej ceneje in boljse od raznih android boxov, ki bodo slej ko prej romali na smetisce.

dokler ni treba predvajat h.265 :)
#brezpodpisa

Pobes ::

Jaz sem imel dobri dve leti na rpi1 openelec. Naložen na usb, navit na max in filme na zunanjem disku. In je stvar delala bp. Sedaj imam rpi3. Filme streamam po mreži, vendar mi nekateri štekajo. Sumim sicer wifi, nisem se še lotil raziskovanja problema.

Ghost7 ::

Nič ne pomaga dodatna kartica, namreč UTP, wi-fi in BT so na istem kontorlerju kot USBji.
Ravno iz tega razloga RPi3 ni primeren za NAS. Kakšen počasen backup že, več ne.

Navaden UTP kabel ne pride v poštev? Če misliš, da boš kaj pridobil z novejšim standardom nimaš kaj zgubit (35EUR, ampak rpi3 ima ogromno možnosti uporabe, boš že za kaj "ponucal").

Meni dela kodi na RPI3 preko UTPja čudovito (rpi3 - ruter - server). Filmi po 50GB (vem overkill za HD, ampak za test) in je delalo BP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205252912 (12128) pierch
»

Na voljo je Raspberry Pi 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
14227132 (18123) PrimozR
»

Kateri SBC board

Oddelek: Kaj kupiti
191201 (779) imagodei
»

TV - welcome message

Oddelek: Pomoč in nasveti
51028 (582) tonis
»

Raspberry Pi 3 bo imel Wi-Fi in Bluetooth ter 64-bitni procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5016667 (13095) roli

Več podobnih tem