» »

Jesti po 18h

Jesti po 18h

1
2
»

FireSnake ::

MrDelight je izjavil:

Totalne bedarije.

Kaj pa ljudje, ki opravljajo več izmensko delo, dežurstva in nočne službe?

Ob 21h grem v nočno, ja šit, ne smem več jest, ker je ura že odbila 18h in bom valda lačen do jutra. :))


Prehranjevanje prilagodiš temu primerno.
Je tako težko?

Spxy je izjavil:

Malo več gibanja, pa boste lahko tudi po 18h jedli. :D

Če je letelo name: verjemi, da športam več, kot 90% ljudi tule gori.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Vazelin ::

Komot si privoščite slice pice po 18ih

Spxy ::

Ne, letelo ja na vse ki se poslužujejo nekih diet. Malo gibanja in jest ko si lačen pa bo. Poslušat svoje telo.

FireSnake ::

Spxy je izjavil:

Poslušat svoje telo.


Najbolj pomembno!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Glugy ::

Pomembno je samo da nekje 2; še bolje pa 3 ure pred spanjem ne ješ. Ni toliko od same ure odvisno.

Fuks ::

Iz vidika presnove je odgovor tak kot pravi drugi post v temi: važno je samo koliko in kaj, ne pa kdaj.
Iz vidika kvalitete spanca pa je bolje da 1 ali idealno 2 uri pred spanjem ne ješ.

c3p0 ::

Spxy je izjavil:

Ne, letelo ja na vse ki se poslužujejo nekih diet. Malo gibanja in jest ko si lačen pa bo. Poslušat svoje telo.


IF ni dieta.

filip007 ::

Sam sem sladkor ven butnil, majonezo, manj mesa, imam tudi brezmesne dneve, če že jem proti večeru, potem mesa ni. Lahko tudi zelenjavne ribe, skuša s fižolom, pa malo žlico kisle smetane noter in malo sira na kocke narezano. Drugače pa korne, kosmiče, z mlekom pa malo rjavi sladkor za boljši okus.
Trevor Philips Industries

FireSnake ::

Kaj je pa z mesom narobe?
Odkar je EU dala direktivo, da je treba porabo mesa zmanjšati eno govorite kot, da je meso vir vsega zla na zemlji (pa vegetarijanci vedno bolj glasni).

Sladkor vsekakor, ker je za en drek, tu se strinjava.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jerry000 ::

Jaz pravim da je vse treba jest, seveda v normalni količini brez pretiravanja. To je zdravo. Jaz na primer se bolj nagibam k sladkim stvarem in bol počasi (ne bom od danes naprej ukinil sladke stvari ker bo šok in trplenje) zmanjševal (ne ukinil) vnos sladkorja. Razne diete itd so pa po mojem mnenju bullshit. Razen če si intoleranten na laktozo itd. Ampak za hujšanje met dieto...bullshit in nezdrav način. Vse kar je potrebno narediti za hujšat je VEČ MIGAT in zmanjšat vnos kalorij. Predvsem pa poudarek na miganju. Če se pa nagibaš samo k določenim jedem konstantno, na dolgi rok je to slabše. No, moje mnenje.

Glugy ::

FireSnake je izjavil:

Kaj je pa z mesom narobe?
Odkar je EU dala direktivo, da je treba porabo mesa zmanjšati eno govorite kot, da je meso vir vsega zla na zemlji (pa vegetarijanci vedno bolj glasni).

Sladkor vsekakor, ker je za en drek, tu se strinjava.


Problem je če si ne znaš predstavljat dobre jedi brez mesa. Veliko jih pretirava z mesom pa si tega ne bodo priznal. Problem je v pretiravanju. Človeško telo ni narejeno za tone in tone mesa ampak bolj za meso kot dodatek sem pa tja pa ne vsak dan.

filip007 ::

Sem še pozabil napisati, palačinke z ajvar in sirom in pogreto v mikrovalovni, to je za brez marmelade sistem.
Trevor Philips Industries

Glugy ::

Pozabil sem še dodat da še ne tako dolgo nazaj je bilo meso v naših krajih luksuz ( če nisi bil meščan ali pa za tiste čase bogat kmet ) ; redek dodatek; pa so možje ravno tako bili delavni če ne še bolj; so trdo garal ; so bili tapravi dedci; pravi moški. Meso ni ključ moškosti in moči. Volja je tista če ima zraven kolikor toliko uravnoteženo prehrano in zdravje na svoji strani.

filip007 ::

No v bistvu jem tudi jajca in tuna, gor pa začimba za pico, to imam namesto kosila, če ga ni kdaj.
Trevor Philips Industries

stara mama ::

Jesti po 18h nepriporočljivo?
Od kar hodim na trening ob 19h, obezno jem po njem ob 21h in sem bolj fit, kot kadarkoli prej.
Ura nima veze, gibanje ima!
Ekologija™ in Trajnost™

link_up ::

najmanj kilo gob ob polnoci + zeleno solato.
In and Out

Vice ::

Karkoli delate vas Matilde ne bo rešilo tako da uživate ko lahko >:D

c3p0 ::

Je pa razlika, če si do srečanja z matildo čil in zdrav, mogoče zadnje leto (ki je višje od 80) bolehaš in te pobere...

... ali pa že pri 40-ih na inzulinu, zamašene žile, putika, zakrčene mišice, spomin zlate ribice ipd.

Glugy ::

Je že to neki da je več možnosti da sem krajši čas breme družbi s tem ko skrbim zase in svoje zdravje.

IL_DIAVOLO ::

MrDelight je izjavil:

Totalne bedarije.

Kaj pa ljudje, ki opravljajo več izmensko delo, dežurstva in nočne službe?

Ob 21h grem v nočno, ja šit, ne smem več jest, ker je ura že odbila 18h in bom valda lačen do jutra. :))


Hehe...same here :D

Vice ::

c3p0 je izjavil:

Je pa razlika, če si do srečanja z matildo čil in zdrav, mogoče zadnje leto (ki je višje od 80) bolehaš in te pobere...

... ali pa že pri 40-ih na inzulinu, zamašene žile, putika, zakrčene mišice, spomin zlate ribice ipd.


Mogoče je pa razlika ta da bo eden 40 let užival drug pa 80 trpel.

c3p0 ::

Če je npr. kajenje in metanje nizko hranljive hrane vase užitek, potem bo pač užival.

Čemu se ustaviti tu in ne iti kar na maksimalni užitek, težke droge? Kaj zamujajo, lightweights... ;)

shotalick ::

Ne vem, kdaj je bil dan, ko nisem jedel po 18:00. Pa saj to je najlepši čas, da kaj dobrega poješ :).

TheBlueOne ::

Nekako ne razumem, da je vecina mnenja, da je njihov nacin najboljsi oz. da ce ga malo spremeni bo prisel do idela.

Recimo sveto pravilo "Poslusaj telo" je popolni nesmisel za kaksnega bodybuilderja ali sportnika. Vecina teh, bo povedal, da je odrekanje pri hrani bolj pomembno kot vadba, kar pomeni, da je njihov moto nikar ne poslusaj telesa. Znan quote Jack LaLanna je "If it tastes good, spit it out".

Ce bi sam poslusal telo ali jedel kar se je na povprecnem krozniku pri nas bi bil zelo fino zamascen in bi lahko pozabil na teke 10km+, da bi naredil nekaj deset pullupov ipd., ker bi bil enostavno pretezak.

Na drugi strani je vecini hrana bolj pomembna kot zdravje in mobilnost. Nekateri si sicer premislijo, ko nastopijo resne bolezni in na lastni kozi obcutijo kompleksne kirurgije in razna s tem povezana obolenja, posledice diabetesa, ampak jebi ga. Tako so se odlocili. Praviloma jim zadostuje tolazba, da poznajo koga s podobnih stilom, ki je zivel dolgo in kaksnega sportnega tipa, ki ga je morda infarkt sredi turnega teka, se pa pozvizgajo na statistike.

Meni so vsi stili OK, dokler mi ne nekdo, ki se prahranjuje "klasicno" in ima "klasicno" figuro pri tridesetih ne pametuje kaj naj jem in da je on fluffy samo zato, ker poje 10% prevec in na drugi strani, da me ne gleda kaksen ultra nutricionisticni freak postrani, ker nisem dovolj resen.

NikolormousB ::

Na drugi strani je vecini hrana bolj pomembna kot zdravje in mobilnost.


Tole. Ampak trik je v tem, da se uživanje v hrani ne izključuje nujno z zdravjem in mobilnostjo.

Z malo iznajdljivosti se da pripraviti enostavne, zdrave in zelo okusne jedi. Pa ni treba biti kuhar z michelinovo zvezdico.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48274561 (26062) xyz248
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14438070 (32515) johan05
»

Beljakovine in ogljikovi hidrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
587386 (6445) jype

kako se odpovedati ... horse burgerju ipd.

Oddelek: Loža
466473 (5599) dope1337
»

Prekomerna telesna teža ljudi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19535755 (32019) PacificBlue

Več podobnih tem