» »

Sladkor je strup?

Sladkor je strup?

1
...
3 4
5
»

jype ::

kingsix je izjavil:

Danes bom prišel na cca 3800 kalorij. Dvomim da je to kot dahavc =)
Ja kaj si pa potem mel tak švoh zajtrk? A greš šele zvečer ven?

kingsix je izjavil:

Seveda je razlika. Pri torti imaš veliko OH, ki dvignejo krvni sladkor...če potem sediš na riti je to slabše . Pa ko sladkor pade si še lačen spet. Je razlika.
Eh, jaz sem že požrl celo torto (5000 kcal), pa jo potem skuril - al pa najprej skuril, potem pa požrl.

nekikr je izjavil:

Če visiš vsak dan an fitnesu pač prideš v tisto skupino ljudi, ki imajo večja tveganja.
Se pravi je v resnici najbolje, da nič ne delaš, nič ne ješ in čakaš na potres - in tako prihraniš na premiji. Sliši se kot super recept za prihodnost človeštva.

nekikr je izjavil:

Si slučajno eden na 10.000 takih, ki ima samo mišiče in nisi zamaščen prašič? Pa poglejva.
Normalni ljudje (torej tisti, ki se veliko gibljejo zunaj) imajo 20% telesne tolšče preko zime, pa manj kot 10% preko poletja. To pomeni, da jim BMI izdatno niha.

next3steps ::

Looooooka je izjavil:

harvey je izjavil:

jype je izjavil:

Vsi, ki imajo veliko mišične mase, imajo tudi precej visok BMI. A bi morali plačevati visoko zavarovanje, ali ne?

Ne, ker samo BMI ni ravno najboljši pokazatelj in so resne strokovne debate na to temo. Edina zadeva je, da ga je enostavno in hitro zračunati ter pogledati v tabelo, to pa je tudi vse.:) in kot tak ne more biti podlaga za kakšne zavarovalniške reperkusije v smislu tveganj.

Pokrije 99% primerov. Tisti, ki spadajo pod misicaste bi lahko vpisali ugovor, ki bi se ga pac moralo upostevati. Dejansko bi bilo kar se tice zavarovanja in prebivalstva kot celote bolj fer kot trenutni sistem, kjer vsi delamo zato, da subvencioniramo debeluhe in diabetike(s tem mislim tiste, so zadevo fasali zaradi zivljenskega stila).

radmannsdorf je izjavil:

jype je izjavil:

VaeVictis je izjavil:

BTW nekdo je omenil, da imajo pečena jajca 1500 kcal.
Pečena jajca pomeni še olje, slanino in majonezo, tako da je kar prav napisal.

Predvidevam da si že odrasel. Nauči se jajca na oko spečt.

1500 kalorij iz teh stvari je se zmeraj bolje kot 1500 kalorij iz torte. #truestory

Ne, Dexa scan pokrije 99% ljudi. ITM je bulšit, ki sodi zdravniku za hitro oceno in je 100000x cenejši in hitrejši od poprejšnje metode.

kingsix ::

jype je izjavil:

kingsix je izjavil:

Danes bom prišel na cca 3800 kalorij. Dvomim da je to kot dahavc =)
Ja kaj si pa potem mel tak švoh zajtrk? A greš šele zvečer ven?


Navadno prakticiram intermittent fasting...že tam 10 let. V obdobju, ko skušam pridobit na teži počasi dodam zajtrk, da se privadim, tako da je bilo 6 jajc preko dovolj. To bi me lahko sedaj držalo do večera, če bi hotel.

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Ni: Mariborčani bi potem plačevali višjo premijo kot Ljubljančani, ker popijejo znatno več alkohola, kar jih naredi bistveno bolj rizično skupino.
in wola, dobrodošli v totalitarnem komunizmu! vsi enaki ker nas k temu sili miljarda prepovedi!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

njyngs ::

nekikr je izjavil:

jype je izjavil:

Ni: Mariborčani bi potem plačevali višjo premijo kot Ljubljančani, ker popijejo znatno več alkohola, kar jih naredi bistveno bolj rizično skupino.

Ja, ampak radar lahko uničiš, da lahko naprej divjaš, pa še super je nekaj uničiti, ker si potem cel car menda. Črke v zakonu pa ne moreš "podreti".

Ja... Neznanec je danes ponoči na Roški cesti v Ljubljani huje poškodoval eno izmed treh ohišij tako imenovanega super radarja. Nastalo je za okrog sedem tisoč evrov škode. :))

jype ::

Gvišn je bil kšn štajerc.

gruntfürmich je izjavil:

in wola, dobrodošli v totalitarnem komunizmu! vsi enaki ker nas k temu sili miljarda prepovedi!
Mhm, zna bit kar grozno, ko te totalitaren komunizem sili v spoštovanje omejitve hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nekikr ::

Se pravi je v resnici najbolje, da nič ne delaš, nič ne ješ in čakaš na potres - in tako prihraniš na premiji. Sliši se kot super recept za prihodnost človeštva.

To je tvoj zaključek.

Normalni ljudje (torej tisti, ki se veliko gibljejo zunaj) imajo 20% telesne tolšče preko zime, pa manj kot 10% preko poletja. To pomeni, da jim BMI izdatno niha.

Bi kar rekel, da ni normalno, da se ljudje veliko glibljejo zunaj. Vsaj videti jih ni nikjer. Morda sredi noči? 20%, 10%, BMI imajo posledično 40?

jype ::

nekikr je izjavil:

To je tvoj zaključek.
To je pravilen zaključek.

nekikr je izjavil:

Bi kar rekel, da ni normalno, da se ljudje veliko glibljejo zunaj. Vsaj videti jih ni nikjer. Morda sredi noči? 20%, 10%, BMI imajo posledično 40?
Zakaj bi bil BMI 40?

10-20% telesne tolšče je normalno.

Ljudi, ki se redno gibljejo zunaj, jaz vidim vsak dan ogromno. Morda bi moral pa ti kdaj ven?

nekikr ::

Ker si pri BMI 40 debeluh. 20% maščobe normalno? In? Saj lestvice ne bi postavili tako, da pri 21% plačaš 10x ceno zavarovanja, pri 22% te pa kar zapremo. Morda bi moral poleg tega, da greš ven, kdaj pa kdaj stopiti tudi iz svojega črno-belega sveta. Vem, da tvoja ideologija, ki jo širiš v drugih temah, tega ne dopušča, pa vseeno lahko poizkusiš. Če kdo ni 100% za tvojo idejo ne pomeni, da je 100% sovražnik režima :) In ne skrbi za moje gibanje na prostem, na srečo imam več kot dovolj časa za vse meni ljube aktivnosti. Glede na to, da je velik del ljudi debelih, ne bi rekel, da je "normalno", da se veliko gibljejo zunaj. Prej je normalno, da vsak dan 10 ur visijo na telefonu, računalniku, TVju. Ogromno je ena taka brezvezna beseda, ki ne pove nič.
Pa če greva raje z drugega konca, preden ves penast potegneš Janšo na plan, kako bi pa po tvoje lahko zastavil tak sistem plačevanja, kjer tudi razvade, se pravi debelost/kajenje/alkohol/ekstremni športi vplivajo na višino plačila? Ali je to brezveze in samo delajmo na preventivi tako kot do sedaj (neučinkovito in čedalje slabše)?

jype ::

nekikr je izjavil:

Glede na to, da je velik del ljudi debelih, ne bi rekel, da je "normalno", da se veliko gibljejo zunaj.
Morda je to bias tam kjer ti živiš.

nekikr je izjavil:

Ogromno je ena taka brezvezna beseda, ki ne pove nič.
OK, 90% delovno aktivnega prebivalstva se redno giblje in niso debeli, niti na pogled, niti po statistiki.

nekikr je izjavil:

kako bi pa po tvoje lahko zastavil tak sistem plačevanja, kjer tudi razvade, se pravi debelost/kajenje/alkohol/ekstremni športi vplivajo na višino plačila? Ali je to brezveze in samo delajmo na preventivi tako kot do sedaj (neučinkovito in čedalje slabše)?
V državah, kjer preživim večino svojega časa, je debelost resno obravnavan socialni problem. Preventiva očitno deluje, ker se debelost zmanjšuje. Razumem, da v Sloveniji morda ne znate ali pa nočete vzgajat ljudi v osebno in družbeno odgovorne posameznike, ker bi to po vaše bil komunizem, ampak glede na to, da ste po drugi strani pripravljeni kaznovati napačno obnašanje, kar je po definiciji fašizem, sem prepričan, da se premikate v izrazito napačno smer. Evo, Janša.

nekikr je izjavil:

Glede na to, da je velik del ljudi debelih, ne bi rekel, da je "normalno", da se veliko gibljejo zunaj.
Morda jaz tega ne vidim predvsem zato, ker na severu nikogar ni strah maščob - razen tistih nekaj odstotkov prebivalcev, ki se zgledujejo po vostoku: Prilepljeni na ameriško televizijo se bašejo z nemastno industrijsko pridelano hrano in se bojijo mračne prihodnosti.

zmaugy ::

jype je izjavil:

kingsix je izjavil:

Še vedno daleč daleč od 1500kcal. Zelo daleč.
Ni. Štiri jajca na oko, 20 dek špeha in deci olja je precej več kot 1500 kalorij. Pa rabiš še kruh, da ves ta špeh pol pomažeš s ponve.

kingsix je izjavil:

Moj današnji zajtrk: 6 jajc. "na oko" brez olja in vsega..to je te tam 420kcal.
Če ti ješ k dahavc to ne pomen, da smo vsi taki.


Jezus, deci olja poješ zraven jajc na oko? Daj še enkrat premisli. Pa 200 g špeha? Nabavi si kuhinjsko tehtnico (volumen olja pa lahko oceniš na augenmass).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

jype ::

Jah, jaz kalorije moram od nekje dobit.

Oberyn ::

jype je izjavil:

Daleč najbolj učinkovita hrana, ki jo lahko vsak sam pridela, je puter na kruhu (največ kalorij na enoto volumna in teže). Maščobe, beljakovine in kompleksni sladkorji. Ljudje so z rukzakom takih zalog prišli na severni in južni tečaj.

Kolikor se jaz spomnim zdele na pamet iz razne literature, je hrana z največ kalorij na enoto volumna znameniti pemikan, ki je bil tudi ključni artikel pri raziskovanju polarnih krajev. Pemikan je sestavljen iz drobno narezanega soljenega na zraku sušenega mesa, vmešanega v staljen živalski loj v razmerju cirka 1:1. Ponekod, vendar redko, so mu dodajali tudi manjšo količino sušenega zdrobljenega jagodičja.

jype ::

Oberyn je izjavil:

Pemikan je sestavljen iz drobno narezanega soljenega na zraku sušenega mesa, vmešanega v staljen živalski loj v razmerju cirka 1:1.
Povsod, kjer so imeli na voljo mleko, so namesto loja uporabljali maslo - ker je bogato z beljakovinami in veliko lažje prebavljivo.

zmaugy ::

jype je izjavil:

Jah, jaz kalorije moram od nekje dobit.

Ampak iz olja in špeha?

techfreak :) ::

jype je izjavil:

OK, 90% delovno aktivnega prebivalstva se redno giblje in niso debeli, niti na pogled, niti po statistiki.
Definitivno odvisno od tega kje se nahajas. Za Slovenijo bi rekel da je ta odstotek precej manjsi.

jype je izjavil:

Morda jaz tega ne vidim predvsem zato, ker na severu nikogar ni strah maščob - razen tistih nekaj odstotkov prebivalcev, ki se zgledujejo po vostoku: Prilepljeni na ameriško televizijo se bašejo z nemastno industrijsko pridelano hrano in se bojijo mračne prihodnosti.
Za samo debelost ne bi osebno rekel da vpliva kaj jes, bolj vpliva koliko kalorij pojes. Taksne so zaenkrat tudi moje izkusnje.

Glede sladkorja je pa najvecji problem v tem da ima vecina izdelkov v trgovinah dodan sladkor. Seveda poleg tega da imas ob vstopu v trgovino polno polic raznoraznih sladkarij, ki so glede na kaloricno vrednost dosti cenejse kot bolj zdrava zivila.

jype ::

zmaugy je izjavil:

Ampak iz olja in špeha?
Saj v resnici med lipidi in lipidi ni razlike.

techfreak :) je izjavil:

Za samo debelost ne bi osebno rekel da vpliva kaj jes, bolj vpliva koliko kalorij pojes. Taksne so zaenkrat tudi moje izkusnje.
To zagotovo drži, sta pa dva dejavnika, ki sta zelo pomembna: Sladkorjev lahko zaužiješ bistveno več, preden ti postane slabo, kot maščob, pa po prebavi se itak velik del zaužitih kalorij pretvori v maščobe, razen v izjemnih primerih.

zmaugy ::

Aha. Zakaj si ne bi spekel jajc na margarini?

jype ::

zmaugy je izjavil:

Aha. Zakaj si ne bi spekel jajc na margarini?
Nimam je.

zmaugy ::

Jo imajo v vsaki trgovini. Kupiš in imaš.
Da ne bo pomote, ne priporočam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

facepalm ::

Jaz jih delam na maslu, predvsem zaradi okusa:)

next3steps ::

facepalm je izjavil:

Kupujejo tudi junk mascobe, pa fuck it.. cez 10 let jih bodo ravno tako kupovali.
Sedaj bomo hranila ocenjevali glede na tipicne primere porabe? V tem primeru, je legalizacija konoplje/THC v Sloveniji nesmiselna, saj jo velika vecina uporabnikov prekomerno kadi.

Je pa res, da dandanes sladkor dobro kamuflirajo v skoraj vsako predelano jed in pri konstantnem kupovanju le teh, je potrebno bit kar previden. Je pac dober konzervans.

Legalizacija konoplje je potrebna. Ker bodo ljudje, ki jo sedaj u#ivajo, vseeno u#ivali se naprej. In je bolje, da se od tega pobere se davek. Kaj ves, morda bo pa potem kaksna bolnisnica vec, kaksna cesta bolje urejena, kaksna klopca za starce v parku vec. Oziroma vsaj tako pravijo iz US of A.

nsa_ag3nt ::

btw, testiral praženje narezane čebule na sončničnem olju vs maslu, na maslu se praži praktično brez vonjav.

zmaugy ::

facepalm je izjavil:

Jaz jih delam na maslu, predvsem zaradi okusa:)

Much better :D

next3steps ::

zmaugy je izjavil:

facepalm je izjavil:

Jaz jih delam na maslu, predvsem zaradi okusa:)

Much butter :D

Typo, popravim te.

energetik ::

next3steps je izjavil:

Ne, Dexa scan pokrije 99% ljudi. ITM je bulšit, ki sodi zdravniku za hitro oceno in je 100000x cenejši in hitrejši od poprejšnje metode.
Se strinjam, da je ITM bulšit.
Ampak imaš lepo hitro oceno zamaščenosti, če si enostavno izmeriš obseg pasu, maso in višino (za boljšo natanačnost lahko še boke, vrat, roke).
In potem greš na enega od spletnih kalkulatorjev in si lepo izračunaš:
http://www.bmi-calculator.net/body-fat-...
http://www.calculator.net/body-fat-calc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davek na sladko, ste kaj veseli?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25136103 (29370) Raptor F16
»

dodatki v prehrani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6212075 (10703) tikitoki
»

Sladkor (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11025538 (21523) FiReFTW
»

Preveč sladkorja v sadnih jogurtih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713385 (11339) loveJDM

Nelogično navajanje vsebnosti sladkorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10430199 (27858) dzinks63

Več podobnih tem