» »

kriptovalute - ponzi, scam, fud, fomo, ...

kriptovalute - ponzi, scam, fud, fomo, ...

1
2
3 4

dronyx ::

FUD: Bad news for bitcoin miners: It's no longer profitable to create the cryptocurrency, by some estimates

dronyx ::

FOMO: The price of bitcoin at $91,000 by 2020
(moram uravnotežit - do sedaj sem linkal samo FUD novice)

jb_j ::

dronyx je izjavil:

FUD: Bad news for bitcoin miners: It's no longer profitable to create the cryptocurrency, by some estimates


upam, da pridejo nazaj "normalne" cene grafičnih,
in naj nardijo ene kartice namenjene temu.

performance boljši v grafičnih za igre, slabši za mining
in obratno.

Mitja223 ::

Jaz tudi, da bomo lahko spet cele lote kupovali 8-)

dronyx ::

Jaz moram reči da še nisem nikjer opazil, da bi se cene grafičnih kartic spustile nazaj na razumno raven. Za nek srednji razred moraš dati še vedno prek 400 €, kar je po moje kakšnih 150 € preveč.

dronyx ::

Moram pa še dodat, da privoščim proizvajalcema grafičnih kartic da se ta kripto manija konča in se znajdeta oba v težavah. namreč če bi jima bilo kaj mar za igralce bi poskrbeli za to, da bi cene ostale na prejšnjih nivojih ampak njim se gre samo za denar. So zelo hitro pozabili, kdo so (bili) njihovi glavni kupci! Fuj.

Crossfire ::

Cene definira trg. Ko je povpraševanje veliko, se cena temu primerno prilagodi, sploh ko so zaloge male. Tudi cene pomnilnikov so šle v ekstreme.

tomy5 ::

Ko se mining ne bo več splačal bo na trgu ogromno iztrošenih grafik in bodo cene smešne za gejmerje. Ne bo pa to pred jesenjo letos.

Mitja223 ::

Iztrošenih zakaj? Če so bile primerno hlajene potem ni nobenega problema, ok 30% GPUjev bo imelo glasne ventilatorje in 5% GPUjem bo potrebno zamenjati ventilatorje.

dronyx ::

tomy5 je izjavil:

Ko se mining ne bo več splačal bo na trgu ogromno iztrošenih grafik in bodo cene smešne za gejmerje. Ne bo pa to pred jesenjo letos.

Če bi do tega res kdaj prišlo, bi bil to sigurno hud udarec za nvidio in amd. Cene bi padle po moje za 50%, bi pa težko prodajali nove, če bi bila popolna razprodaja rabljenih. O tem scenariju zaenkrat še ne razmišljajo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tomy5 ()

tomy5 ::

Praktično vsi ventilatorji na mning karticah crknejo in so zamenjani doma, ne pa v servisih. menjava ni enako kakovostna
Če si študiral elektroniko veš kaj opmeni toplotno iztrošen izdelek .... če ne veš se pozanimaj če ne verjameš

dronyx je izjavil:

tomy5 je izjavil:

Ko se mining ne bo več splačal bo na trgu ogromno iztrošenih grafik in bodo cene smešne za gejmerje. Ne bo pa to pred jesenjo letos.

Če bi do tega res kdaj prišlo, bi bil to sigurno hud udarec za nvidio in amd. Cene bi padle po moje za 50%, bi pa težko prodajali nove, če bi bila popolna razprodaja rabljenih. O tem scenariju zaenkrat še ne razmišljajo.


Seveda da razmišljajo in majo pripravljene scenarije za to, npr. izid nove top igre ki zahteva neko novo grafo, ne pa stare.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomy5 ()

dronyx ::

Še en domači FUD (sploh naslov mi je všeč): Bitcoin pred soočenjem s "smrtnim križem"

Pa še en tuj FUD za uravnoteženje: Cryptocurrency investors face hefty tax bills as IRS closes in

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mr.B ::

dronyx je izjavil:

tomy5 je izjavil:

Ko se mining ne bo več splačal bo na trgu ogromno iztrošenih grafik in bodo cene smešne za gejmerje. Ne bo pa to pred jesenjo letos.

Če bi do tega res kdaj prišlo, bi bil to sigurno hud udarec za nvidio in amd. Cene bi padle po moje za 50%, bi pa težko prodajali nove, če bi bila popolna razprodaja rabljenih. O tem scenariju zaenkrat še ne razmišljajo.

Seveda, sanjaj dalje.
Trenutna situacija je ta da imaš na trgu NV1080 koliko let brez nekekga rensega naslednika, ker AMD ne naredi konkurenčnega produkta.
Ja kako pa je bilo včasih. Vsako leto si dobi relativno bistveno hitrejšo kartico, danes no ja prodajamo fukcije, ki so kao vzrok tako pozresne da 1080 je iz leta 2016, ceno pa ima tako kot ob izidu če ne višjo.
Ceno so zgolj take ker rudarji pokurije vse kar pride v trgovino. Z preimenovanimi produkti pač služijo zgolj proizvajalci.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

Mr.B je izjavil:

Seveda, sanjaj dalje.

Sanjam lahko. GTX 1060 6 GB sem pripravljen kupit, ko bo cena 300 €. Če ne bo, bom kupil PS4 in bom lahko vsaj rabljene igre prodal.

Baja ::

@tomy5: mam 4 let+ stare gpu-je, ki so laufali 24/7. venti so kot novi. praha se je v 4 letih nabralo minimalno.

glede toplotne iztrošenosti. mining kartice laufajo na nizjih voltazah enakomerno. gaming kartice laufajo na višjih voltažah, se segrevajo in ohlajajo. pa še kdo jih malo navije. in po letu odpereš kišto in ma kartica kilo več zaradi praha. nevem zdaj, kaj jim bolj škodi.

tomy5 ::

Zakaj so potem grafe priznanih znamk v mining "rudnikih" v SLO odletavale na polno, recmo 50% jih je bilo potrebnih servisnega posega ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomy5 ()

Mitja223 ::

Ker so imel slab batch recimo? Katerega priznanega proizvajalca? ASUS recimo? Tam že vem koliko je ura lol...

Jaz ti lahko povem, da od 100+ Sapphire graf v enem letu ni crknila niti ena. Naprej... stare 280x in 290 še po 5 letih laufajo bp, pa so se ves čas uporabljale za mining.

Baja ::

50%? očitno so nekaj ornk zajebali.

Mitja223 ::

Slab batch in so kulerji crkovali ali pa so bile v neprimernem prostoru oziroma niso vedli kaj delajo.

Baja ::

kaj pa bi naj blo z asuskami narobe?

Mitja223 ::

Prve serije so imele slabe ventilatorje in so masovno crkovali, seveda če so jih z crkjenimi venti naprej gnali vemo kaj sledi...

profdoktor ::

FUD: IBM enters Blockchain
IBM started working on a blockchain project about 3 or 4 years ago by forming a unit solely dedicated to the technology with more than 1,500 employees.
https://www.ccn.com/ibm-presents-its-ta...

Okapi ::

Blockchain ima z vrednostjo bitkojnov (in vseh drugih kojnov) prav toliko zveze, kot papir z vrednostjo evra (in vseh drugih valut).

c3p0 ::

tomy5 je izjavil:

Praktično vsi ventilatorji na mning karticah crknejo in so zamenjani doma, ne pa v servisih. menjava ni enako kakovostna
Če si študiral elektroniko veš kaj opmeni toplotno iztrošen izdelek .... če ne veš se pozanimaj če ne verjameš



Toplotno se po tvoje izdelek bolj iztroši, če:

- je 24/7 na konstantni temperaturi recimo 65ºC
- se 2-3x na dan segreje iz 22ºC na 80ºC in nazaj

Horejšio ::

tikitoki ::

dronyx je izjavil:

tomy5 je izjavil:

Ko se mining ne bo več splačal bo na trgu ogromno iztrošenih grafik in bodo cene smešne za gejmerje. Ne bo pa to pred jesenjo letos.

Če bi do tega res kdaj prišlo, bi bil to sigurno hud udarec za nvidio in amd. Cene bi padle po moje za 50%, bi pa težko prodajali nove, če bi bila popolna razprodaja rabljenih. O tem scenariju zaenkrat še ne razmišljajo.



NVIDIA tudi zato odlasa z novo serijo GPUjev. Oz. k bo poknil baloncek, pride nova verzija GPUjev. To jih bo vsaj delno obvarovalo pred falloutom.

dronyx ::

FUD: TWITTER TO BEGIN BANNING CRYPTOCURRENCY ADS

Googlu in Facebooku se je s prepovedjo pridružil še Twitter. Še malo, pa se bo ICO-te lahko oglaševalo samo še na 24ur in v Slovenskih novicah, kjer jim za razne shujševalne tabletke in podobne natege ni dosti mar, samo da plačajo oglase.

tikitoki je izjavil:

NVIDIA tudi zato odlasa z novo serijo GPUjev. Oz. k bo poknil baloncek, pride nova verzija GPUjev. To jih bo vsaj delno obvarovalo pred falloutom.

Dvomim, saj bi bila cena rabljenih tako ugodna, da novih ne bi kupovali, razen če ne bi prišli res s kakšnim dampingom, kar si pa verjetno spet ne želijo. Glede samih zmogljivosti pa po mojem ni neke velike potrebe, saj ni iger, ki bi bile vredne nakupa nove grafične. Tu so po moje tudi naleteli na zid, podobno kot pri računalnikih. VR je mogoče obetal, samo kot kaže tudi iz tega ne bo nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

profdoktor ::

Nvidia beleži rekordne dobičke, kaj mislite da je njim mar ali bo nekdo z grafično rudaril ali igral igrice. Samo število prodanih grafičnih in cena sta pomembna podatka.

dronyx ::

FUD: Bitcoin is unfolding like the dot-com crash -- just 15 times faster

sarma832 ::

dronyx je izjavil:

FUD: Bitcoin is unfolding like the dot-com crash -- just 15 times faster


Ja dejansko je res podobno.



Če se dogaja 15let hitreje, bomo čakali le 1 leto :D

Samo nevem... V 1letu vprašanje če bo kaj pripravljeno za komercialno uporabo :8) Meni je med najbolj zanimivimi EOS, ampak zaenkrat je to le ideja na papirju. Če bo stvar dejansko delovala pa je drugo vprašanje.

2-5k$ BTC bi bil zelo zanimiv za nakup.

hamez66 ::

Saj EOS že ima testnet, da pa znajo EOSovci programirat, so dokazali že s projektom steem.io. Torej je precej več od "samo ideje na papirju".

sarma832 ::

hamez66 je izjavil:

Saj EOS že ima testnet, da pa znajo EOSovci programirat, so dokazali že s projektom steem.io. Torej je precej več od "samo ideje na papirju".


Res je, ni le ideja na papirju ampak ne moreš vedeti če bo stvar sploh funkcionirala. Z organizacijskega in tehnološkega vidika, potem imaš pa tu še pravni vidik. Veliko je vprašajev. Ima pa velik potencial. Sicer pa nimam EOSa, čakam boljšo ceno.

3p ::

Kripto vic leta: Child abuse imagery found within bitcoin's blockchain

https://www.theguardian.com/technology/...

Samuel ::

If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

dronyx ::

FUD: Bitcoin was created by North Korea to get dominance over world finances...

3p ::

Machete ::

lol
Bratranec od Trumpla, po prebranem 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dronyx ::

Kot sem opazil, so se nekatere grafične ponekod že pocenile. Čeprav so prihranki zaenkrat še relativno majhni (20 € pri GTX 1060) je morda to znamenje, da se šitcoin manija počasi končuje. Do poletja upam da pade cena GTX 1060 za 100 €. Imam še nekaj iger ki trenutno čakajo na novo grafično.

Crossfire ::

šitkojn manija se je v letu 2018 šele prav začela :)

dronyx ::

Crossfire je izjavil:

šitkojn manija se je v letu 2018 šele prav začela :)

Od začetka januarja dalje se mi zdi da gre s šitkojni samo na slabše. Marketcap je vrhunec dosegel pri 800 MRD januarja, danes je že na 300 MRD in BTC gre proti 50% kar pomeni, da šitkoini izgubljajo tudi proti BTC. Ko opazim pocenitve grafičnih kartic je zame znak, da je market res v krizi. Namreč na vrhuncu manije so bili objavljeni čakalni roki za posamezne grafične kartice, sedaj me pa s popusti vabijo k nakupu.

Crossfire ::

Verjetno ne gledava istih šitkojnov. Res, da so slednji še volatilnejši od altcoinov, to pa še ne pomeni, da je je vse tako črno. Dejansko imajo nekateri zelo dobre ideje in projekte v teku...je pa res, da jih ni na coinmarketcapu.

tikitoki ::

dronyx je izjavil:

Kot sem opazil, so se nekatere grafične ponekod že pocenile. Čeprav so prihranki zaenkrat še relativno majhni (20 € pri GTX 1060) je morda to znamenje, da se šitcoin manija počasi končuje. Do poletja upam da pade cena GTX 1060 za 100 €. Imam še nekaj iger ki trenutno čakajo na novo grafično.


Znaki nizjega zanimanja za nakup GPUjev so ocitni. Pa bolha se je tudi napolnila z rabljenimi GPUji in cene ze cel mesec padajo.
Ce se padanje "vrednosti" kriptovalut nadaljuje, bodo cene kmalu na normalni ravni.

IMHO, gamerji, ki so bili pripravljeni placati tako veliko za pascal GPU, so vecinoma ze kupili. Ce minerji izstopijo iz enacbe, se bodo cene hitro sesule.

profdoktor ::

Zgodovina sprememb…

profdoktor ::

FOMO: Napovedujem poplavo poceni rabljenih grafičnih kartic višjega cenovnega razreda

Crossfire ::

Pravi Nostradamus :)

dronyx ::

FOMO: Meet the 11-year-old cryptocurrency guru launching his own ICO

Mali je novi Cukerberg!

Horejšio ::

ICO - je itak totalni nateg. Razen za ustanovitelje.

dronyx ::

Horejšio je izjavil:

ICO - je itak totalni nateg. Razen za ustanovitelje.

Večina tule se verjetno s teboj ne bi strinjala. Pravi ICO je bojda penzija material haštag #ToTheMoon.

Machete ::

dronyx je izjavil:

FOMO: Meet the 11-year-old cryptocurrency guru launching his own ICO

Mali je novi Cukerberg!


Malega okoli ušes! Ne da mi skače v zelje v moj investicijski ICO.

https://dreamteam.gg
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dronyx ::

FUD: A $2 Billion Crypto King Runs Into Big Problems

Zhao keeps the locations of Binance's offices and servers secret -- making it tough to determine which country has jurisdiction over the company -- and he instructs employees to keep quiet about their affiliation with the exchange on social media. He said he never stays in one place for too long, living out of short-term rentals and hotels in Singapore, Taiwan and Hong Kong (where he prefers the Mandarin Oriental or the Ritz-Carlton).


To se bere kot bi šlo za kakšen narko kartel, ne pa za borzo trenutno "najbolj vroče nove tehnologije" na planetu.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i) (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
4505857904 (219394) Machete
»

Google prepovedal oglaševanje kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7125464 (19650) techuser
»

Kaj bo prinesla regulacija kriptovalut? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
6715441 (13292) dope1337
»

Ko je Kodak napovedal kriptovaluto, je delnica poskočila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5526870 (23529) Morientes

Več podobnih tem