» »

Sesalniki in podtlak

Sesalniki in podtlak

techuser ::

Zanima me, če je res kakšna razlika pri dražjih sesalcih, ki majo nominalno vhodno moč nekje 650-750w v primerjavi s poceni variantami z 1000-1200W glede sesanja? Namreč podatkov o podtlaku ne dajejo pri sesalniku in rabim namreč sesalec, ki je poceni in močno vleče, ker mislim dodati univerzalno električno krtačo. Ne bi pa rad plačal veliko za 650w electroluxa recimo in potem ugotovil da kakšen od Gorenja s 1200W bolje opravi svoje delo.
  • spremenil: techuser ()

darksamurai ::

Dražji 750W (rang 200€) imajo večjo sesalno moč od poceni variant z 1200W (rang 60€).

Uporabnix ::

In kdo ti to garantira? Cena? Še kakšen podatek poleg W?

next3steps ::

Sam način sesanja pove že kar dosti.
V temi spodaj je razloženo več.

next3steps ::

https://www.vacuumsguide.com/best-vacuu...
Sama poraba nima nobene veze s sesanjem.

techuser ::

Vse bi bilo vredu, če bi proizvajalci zapisali ravno tiste podatke, ki so pomembni. Kako naj ljudje vedo, kateri od teh dveh modelov ima večjo sesalno moč?

https://www.mimovrste.com/sesalniki/gor...
https://www.mimovrste.com/sesalniki/ele...

Regulativo so pri sesalnikih leta 2014 spremenili, to jih je motilo, da so bili modeli 1600W kot da jih uporabljaš cele dneve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

next3steps ::

V bistvu ravno obratno. Ljudje so mislili, da večja poraba pomeni boljšo sesanje. EU je temu naredila konec, saj je dejstvo, da je lahko350W sesalec nekajkrat boljši od te h +800W sranj
.
Zahvali se EU, da te prodajalci več ne naskakujejo na suho.

fikus_ ::

Tebe poleg podtlaka zanima predvsem pretok zraka, še posebej, če misliš uporabljati gnano kartačo.
Izberi rajši električno gnano kartačo, ker gnana s podtlakom sesalca je precej manj učinkovita.

techuser ::

Saj sem napisal električno krtačo, zračna gnano sem že mel pri prejšnjih sesalnikih in ni nič posebnega, daleč slabša od električne.

gruntfürmich ::

v VIP/ZPS testih imaš to vse navedeno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Miha 333 ::

Na mojem (par let star Philips) piše električna moč 2200W, sesalna moč 500W.

Magic1 ::

Ima kdo test od ZPS-ja? Oziraoma kateri sesalci so ok v rangu 100€.
Magic

steev ::

:|

Highlag ::

Mislim, da bi morali biti sesalci označeni z A B, C oznakami kot hladilniki in podobno za porabo, le da pri sesalcih te oznake pomenijo marsikaj drugega.

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/...
Never trust a computer you can't throw out a window

techuser ::

Kupil Electroluxovega 750W in lahko rečem, da je kot noč pa dan glede na prejšnje 2000W sesalnike. Močan, ko svinja za tako moč. Poleg tega dobiš zraven še turbo krtačo, ki pa me je resnično presenetila v pozitivnem smislu. Dela podobno kot električno gnana. Tako, da so se cajti in tehnologija res spremenil. Ne bi vzel noben drug sesalnik za tak denar. Stanejo pa približno 100 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

sandmat ::

techuser je izjavil:

Kupil Electroluxovega 750W in lahko rečem, da je kot noč pa dan glede na prejšnje 2000W sesalnike. Močan, ko svinja za tako moč. Poleg tega dobiš zraven še turbo krtačo, ki pa me je resnično presenetila v pozitivnem smislu. Dela podobno kot električno gnana. Tako, da so se cajti in tehnologija res spremenil. Ne bi vzel noben drug sesalnik za tak denar. Stanejo pa približno 100 EUR.


imam electroluxovega 750 in 2500W. Moč na krtači je resnično primerljiva, ni pa mogoče električne krtače primerjat z "zračno gnano". Na žalost je tudi kvaliteta izdelave v zadnjih 10 letih padla, gumb za vklop sem že razdrl, ker je zaradi slabega načrtovanja na random nehal delovat.
Overall pa je dober nakup (glede na to, da je tudi par sto € cenejši od 2500W twin filter modela pred desetletjem).

steev ::

Kje pa dobiš električno krtačo danes?
:|

Scorpia ::

steev je izjavil:

Kje pa dobiš električno krtačo danes?


Electrolux-ov ima elektricno krtaco, mislim da je bil 350 evrov, ker model je pa se ne spomnim, ker ga na koncu nisem vzel.
////

steev ::

A pokončni?
:|

tebodi ::

sandmat je izjavil:

techuser je izjavil:

Kupil Electroluxovega 750W in lahko rečem, da je kot noč pa dan glede na prejšnje 2000W sesalnike. Močan, ko svinja za tako moč. Poleg tega dobiš zraven še turbo krtačo, ki pa me je resnično presenetila v pozitivnem smislu. Dela podobno kot električno gnana. Tako, da so se cajti in tehnologija res spremenil. Ne bi vzel noben drug sesalnik za tak denar. Stanejo pa približno 100 EUR.


imam electroluxovega 750 in 2500W. Moč na krtači je resnično primerljiva, ni pa mogoče električne krtače primerjat z "zračno gnano". Na žalost je tudi kvaliteta izdelave v zadnjih 10 letih padla, gumb za vklop sem že razdrl, ker je zaradi slabega načrtovanja na random nehal delovat.
Overall pa je dober nakup (glede na to, da je tudi par sto € cenejši od 2500W twin filter modela pred desetletjem).


Uporabljamo relativno starejši model electrolux (ultra one), ki ima okrog 500w sesalne moči in dober podtlak. Nisem se nevemkako podrobno poglabljal, ampak načeloma je eno sesalna moč, zmožnost "držati" podtlak pa je drugo (posebej pri turbo krtačah je potrebno biti pozoren na pregrevanje, če je zračni tok premajhen). Podtlak je povezan tudi s kvaliteto izdelave, tesnenja ipd. Dražji imajo tesnila (kvalitetna) na vsakem spoju, vsi spoji se ok prilegajo, boljšo filtracijo itn.

Pred kratkim smo nabavili boscha, ki bi naj bil po testih ok - nisem mogel verjeti, da je zaprt pokrov odstopal za 0,5 cm. Pomeni, da "vsa" sesalna moč gre "mimo". Vsi deli so bili iz slabše plastike in izdelave, ena kinderjajca, izgleda delano za vzhodne trge.

Zamenjali za "srednjega" philipsa (okrog 120-150 eur), ki je zaenkrat ok.

Vse to pametovanje o 350w nazivne moči, ki sesa bolje kot 500w sesalne pa je BS.
Vsak se odloči, kaj mu je pomembno. Če te moti prah, pa vse skupaj slabo tesni, gre mimo, potem lahko imaš 3kw sesalne in nazadnje si samo malo ogrel prostor in prah razpršil naokrog. Vse variante pod 100 eur so žal slabo izdelane, za malo več pa se dobi čisto ok.

sandmat ::

kdo je pametoval o 305W nazivne, ki sesa bolje od 500W sesalne razen tebe? :P

razlika med 750W novim in 2500W desetletje starim sesalcem je predvsem v motorju. Krtačni imajo precej nižji izkoristek, 750W brezkrtačni pa ima lahko precej višji peak. Zato je lahko sesalna moč na koncu cevi primerljiva.

gruntfürmich ::

razlika je tudi v evropski direktivi, ki omejuje moč sesalcev, in so zato pametni proizvajalci začeli predvsem delati na tem, da res ves podtlak iz motorja gre tudi na izhod, ne pa da se ga več kot polovico porazgubi zaradi nič tesnenja, grobih cevi ipd...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FireSnake ::

In kateri sesalci so trenutno dobri?

Rabil bi tudi kaj takega za preprogo (malo močnejšo zadevo, ki zna tudi stepati, če je mogoče).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

Pro-aqua Vivenso. če rabiš predstavitev se lahko pozanimam :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FireSnake ::

Ne vem, če bi ravno vodnega.
Raje bi sesalec na vrečko.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

eh, zajebavam se.
pojdi v štacuno in malo primi sesalce v roke, da vidiš kako so kompaktni. to bo prvi filter da boš ločil plastik fantastik od bolj resne robe. potem pa dalje gledaš kakšno opremo imajo in podobno.
jst težko kaj pametnega priporočam, sam sem pa kupil miele.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mailer ::

Electrolux ultra one izgleda ok a se ga v originalu ne da več dobiti, zdaj ga prodajajo pod AEG a je drugačen kot je bil v osnovi. Vsilili so mu še ime eko in ga verjetno še dodatno oslabili.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

drekodovce ::

če kdo hoče sesalec za dva jurja in pol mu lahko dam kontakt od kakega hudega akviziterja :))

btw redna cena je tam okorog 4000€ ampak dobiš 1500€ popusta :))

FireSnake ::

Nočem toliko zapraviti.
Zdaj sem nabavil roombo, da bo za sproti.

Resen sesalec bi imel pa za preproge.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

steev ::

mailer je izjavil:

Electrolux ultra one izgleda ok a se ga v originalu ne da več dobiti, zdaj ga prodajajo pod AEG a je drugačen kot je bil v osnovi. Vsilili so mu še ime eko in ga verjetno še dodatno oslabili.

Sej jih maš na mimovrste ali ideo.
:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095645 (10873) Zstiller
»

Moč sesalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514492 (9737) Blumper
»

Pokončni sesalnik - izkušnje

Oddelek: Loža
4327929 (13630) Bantani

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144036 (63718) perci
»

Vodni sesalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6833334 (29205) energetik

Več podobnih tem