» »

Nakup sesalca

Nakup sesalca

1 2
3
4 5

Matej_K ::

Še en nasvet prosim
V leclercu imajo v novem katalogu zgoraj omenjeni Electrolux ZEO5410 (74,9€ - 20% DOBIŠ NA KARTICO), poleg tega pa imajo tudi Gorenje VCK2023 (89,9€ - 10% DOBIŠ NA KARTICO).

Je essensio še vedno boljši nakup?

Hvala za odgovor.
... .. .

monaco ::

Doma smo imeli Vorwerka, ki je pred 4 leti dokončno crknil. Kupili smo gorenje in se je izkazalo, da sicer zanj ne morem reči, da ne sesa, toda v primerjavi s tem kar smo bili navajeni, je katastrofa. Preko amazon.co.uk sem nabavil Dyson DC25 animal (pod 300€ s poštnino vred). Odličen pokončni sesalec, za moje pojme sesa tapisone in podobno še precej boljše od Vorverka, problem zna bit edino, ker skozi turbo krtačo slabo vleče večje kose smeti in včasih kljub veliko moči moraš 2x čez preden pobere vse droptine. Vgrajeno ima tudi teleskopsko cev, sesalna moč je v praksi na njej izredno velika, posesa vse, toda je nerodno, ker je zadeva tako močna da ko cev raztegneš in vklopiš sesalec, pride le-ta za tabo.

Zase nameravam kupit DC32 Animal na http://www.dyson.co.uk/Vacuumcleaners/C... imajo akcijo, na amazonu je dražji. Ima kdo kakšno idejo kako ga tu kupit?

Če ima kdo kakšen predlog kaj kupit cenejšega, pa da bo vsaj tako učinkovit, prosim na dan z besedo. Čeprav vidim, da v tej temi pišete bolj o gorenje, electrolux in ostalih cheap zadevah... .
www.ramsak.si

turbolenca ::

monaco je izjavil:

Doma smo imeli Vorwerka, ki je pred 4 leti dokončno crknil. Kupili smo gorenje in se je izkazalo, da sicer zanj ne morem reči, da ne sesa, toda v primerjavi s tem kar smo bili navajeni, je katastrofa. Preko amazon.co.uk sem nabavil Dyson DC25 animal (pod 300€ s poštnino vred). Odličen pokončni sesalec, za moje pojme sesa tapisone in podobno še precej boljše od Vorverka, problem zna bit edino, ker skozi turbo krtačo slabo vleče večje kose smeti in včasih kljub veliko moči moraš 2x čez preden pobere vse droptine. Vgrajeno ima tudi teleskopsko cev, sesalna moč je v praksi na njej izredno velika, posesa vse, toda je nerodno, ker je zadeva tako močna da ko cev raztegneš in vklopiš sesalec, pride le-ta za tabo.

Zase nameravam kupit DC32 Animal na http://www.dyson.co.uk/Vacuumcleaners/C... imajo akcijo, na amazonu je dražji. Ima kdo kakšno idejo kako ga tu kupit?

Če ima kdo kakšen predlog kaj kupit cenejšega, pa da bo vsaj tako učinkovit, prosim na dan z besedo. Čeprav vidim, da v tej temi pišete bolj o gorenje, electrolux in ostalih cheap zadevah... .


Sam sem pred 3 meseci nabavil ta model DC32 Allergy P.*, pa ti lahko povem, da je sesalec res zakon. Doma imamo dve muci in kužka, pa sesalec res opraviči svoje ime, tako da.....čimprej v nabavo. Jaz sem ga kupil v Nemčiji.

Lp.

Thunder wave ::

monaco je izjavil:

Doma smo imeli Vorwerka, ki je pred 4 leti dokončno crknil. Kupili smo gorenje in se je izkazalo, da sicer zanj ne morem reči, da ne sesa, toda v primerjavi s tem kar smo bili navajeni, je katastrofa. Preko amazon.co.uk sem nabavil Dyson DC25 animal (pod 300€ s poštnino vred). Odličen pokončni sesalec, za moje pojme sesa tapisone in podobno še precej boljše od Vorverka, problem zna bit edino, ker skozi turbo krtačo slabo vleče večje kose smeti in včasih kljub veliko moči moraš 2x čez preden pobere vse droptine. Vgrajeno ima tudi teleskopsko cev, sesalna moč je v praksi na njej izredno velika, posesa vse, toda je nerodno, ker je zadeva tako močna da ko cev raztegneš in vklopiš sesalec, pride le-ta za tabo.

Zase nameravam kupit DC32 Animal na http://www.dyson.co.uk/Vacuumcleaners/C... imajo akcijo, na amazonu je dražji. Ima kdo kakšno idejo kako ga tu kupit?

Če ima kdo kakšen predlog kaj kupit cenejšega, pa da bo vsaj tako učinkovit, prosim na dan z besedo. Čeprav vidim, da v tej temi pišete bolj o gorenje, electrolux in ostalih cheap zadevah... .

Za nakup iz anglije uporabi izanglije.com, za težje stvari so cenejši kot borderlinx.

RejZoR ::

Men je Dyson še vedno mimo. Tud en model ni niti malo praktičen od pokončnih modelov. Vsi so neko Lego kocke transformers shit napihnjene zadeve s katero ne moreš prit mimo ovir. Če ob bok postavim Vorwerka enostavno ni primerjave. Slednji je ozek skozi celo ohišje, še posebej pri krtači, Dyson pa je kretensko napihnjen ravno tam kjer rabiš da je sesalnik čim tanjši, torej pri krtači. Tipi pa tam nabijejo nek mega orjaško kupolo. Fail.
Je lahko močen kot tornado in ima ne vem kakšne filtre, zadeva še vedno pogrne pri praktičnosti na celi črti. Nekaj kar je npr Vorwerk več kot očitno temeljito preučil in kar posledično tud zaračunavajo...

Torej če nočeš zadeve vlečt za sabo Dyson odleti že v štartu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ashrack ::

S-BAG univerzalna vrecka. Kje najugodneje jih kupiti?
....

RejZoR ::

Odvisno katere iščeš. Pomoje je najcenejša opcija lokalni Merkur.

16,90 EUR za 12x sintetične S-Bag (bele)
14,60 EUR za 15x papirnate S-Bag (rjave)
7,90 EUR za 4x sintetične S-Bag (bele)
7,30 EUR za 5x papirnate S-Bag (rjave)

Kar sem našel cenejših za par deset centov so bile samo spletne trgovine, kjer moraš vštet še poštnino, tko da si nakoncu na istem oz ker je naša pošta tko fajn še dražje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ashrack ::

na mimovrste imam zastonj postnino in so te vredu:
http://www.mimovrste.com/artikel/332003...
....

RejZoR ::

Če imaš zastonj poštnino, potem so te prave ja. Vse kar moraš gledat je napis "S-Bag". Če je to navedeno oz je gor ta logotip, potem so prave.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Spock83 ::

Kaj je zdaj OK za nakup? Rabim, da je močna zadeva, da pobira pasje dlake in da ima koliko toliko dolgo cev. Pa seveda, da ima enostavno čiščenje.

Spock83 ::

monaco je izjavil:

Doma smo imeli Vorwerka, ki je pred 4 leti dokončno crknil. Kupili smo gorenje in se je izkazalo, da sicer zanj ne morem reči, da ne sesa, toda v primerjavi s tem kar smo bili navajeni, je katastrofa. Preko amazon.co.uk sem nabavil Dyson DC25 animal (pod 300€ s poštnino vred). Odličen pokončni sesalec, za moje pojme sesa tapisone in podobno še precej boljše od Vorverka, problem zna bit edino, ker skozi turbo krtačo slabo vleče večje kose smeti in včasih kljub veliko moči moraš 2x čez preden pobere vse droptine. Vgrajeno ima tudi teleskopsko cev, sesalna moč je v praksi na njej izredno velika, posesa vse, toda je nerodno, ker je zadeva tako močna da ko cev raztegneš in vklopiš sesalec, pride le-ta za tabo.

Zase nameravam kupit DC32 Animal na http://www.dyson.co.uk/Vacuumcleaners/C... imajo akcijo, na amazonu je dražji. Ima kdo kakšno idejo kako ga tu kupit?

Če ima kdo kakšen predlog kaj kupit cenejšega, pa da bo vsaj tako učinkovit, prosim na dan z besedo. Čeprav vidim, da v tej temi pišete bolj o gorenje, electrolux in ostalih cheap zadevah... .


Daj, če in ko ga boš kupil poročaj kje si kupil in koliko si dal :)

spargelj ::

Samo za info, kot sem rekel sem se odločil za sesalec GORENJE VCK 2323 AP-DY in moram povedat da je močen za p...... :) mi ni žal da sem ga vzel, v bistvu nikoli ne dam potencimetra do MAX ker bi topli pot trgalo. Ima pa malo majn kvalitetno palico.

Lp

RejZoR ::

Tisti, ki imajo bolj kvalitetno teleskopsko pa je jeklena in zna bit precej težja. Aluminijaste do zdej še nisem videl, kar je dost čudno za sesalnike po 200 EUR...

Drugače pa je vbistvu narobe če daš do ful. Ker ko ti krtačo nalepi na tla dejansko ustaviš pretok zraka in sploh nič ne sesa. Moraš nastavit na tak nivo, da je močno ampak da krtača še vedno dost lepo drsi. To je idealna moč, kjer sesalnik ne blokira sam sebe.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mAXTER ::

Torej da malo obudim tole temo na sesalce...pravkar sem v nakupu novega, do sedaj imel nek prastar vodni shit, s katerim je več dela z čiščenjem in nastavljanjem kot sesanjem. V glavnem odločam sem med tema dvema:

Electrolux UltraOne AllFloor

Philips FC9190/01

Zanima me če je electroluxov vreden te razlike v ceni. Mogoče če ima kdo katerega od zgoraj linkanih modelov, da malce pove svoje mnenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mAXTER ()

RejZoR ::

Ta dva sta si dost podobna. Bistvena razlika je zgolj pri glavni krtači, ki je od Philipsa za moje pojme mal boljša.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fantasycamp ::

Hyla je carska, Slovenski produkt ki je uveljavljen po Evropi, mamo že leta in filtrira vse skozi vodo, smo zelo zadovoljni! Sem pa po parih letih zamenjal cev in plastično posodo ki vodo drži, pač leta naredijo svoje, motor je pa še vedno isti, ko vidiš kakšna je voda ko končaš ne moreš verjet...

alexa-lol ::

TopShop Rovus
http://www.merkur.si/dodatki/top-shop/t...

Super zadeva... mi smo ga kupil že cca. 5 let nazaj.
Letos sem celo podstrešje, ki ni bilo 50 let sčiščeno, posesal v nulo in je super delal. Gor je bil res fin prah in je vse posesal. Po 10-15min ko so se filtri zabasal sem samo vzel celo posodo, ki je zadaj, nesel v kopalnico, razdrl filter v posodi vse ornk opral in nazaj.

Ko nehaš sesat pač odliješ vodo in opereš posodo, ker če ne una voda začne smrdet in ko ponovno zalaufaš smrdi cela soba.

Eden izmed TopShop produktov, ki je vreden svojega denarja.

Buggy ::

jaz sem tudi v iskanju novega sesalca na vrecko. Do sedaj smo imeli 10 let ciklonskega Electrolux twinclean, vendar imamo v hisi dolocene spremembe ( macka, otrok obcutljiv na prah) zato tokrat iscem nekaj na vrecko.

nekako pravijo da bi bil za nase razmere pripraven Miele
http://www.bigbang.si/sesalniki/s8-park...

oz BOSCH

http://www.bigbang.si/sesalniki/bsgl5zo...

morda kaksen nasvet?

RejZoR ::

Če se ne misliš zajebavat z iskanjem filtrov in vrečk glej Philips oz Electrolux z S-Bag vrečkami in S-Filtrom. Kar posledično pomeni, da boš šel do prvega Merkurja oz neke vsaj mal spodobne trgovine z malimi gospodinjskimi aparati in tam dobil vse vrečke in filtre. Brez iskanja in zapisovanja modelov. Ni mi samo jasno zakaj sta samo Philips in Electrolux tolk pametna, da sta naredila univerzalni standard, ki deluje super že cca 10-15 let. Večina drugih ima ene 5 verzij različnih vrečk in miljavžent filtrov...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Buggy ::

ja to je good point, ceprav za tele vrecke mi je prijazna gospa v BB rekla da ima ravno Miele zelo kvalitetne, poleg tega pa v vsakom kompletu vreck pridejo se filtri za sesalec, ki jih pri ostalih ni jih je pa vseeno potrebno menjati na vsake toliko. Se pa za Miele dobi vrecke tudi ze v kar nekaj stacunah.

@RejZoR: Kateri konkretni model od Elektroluxa pa bi priporocal P/P?

energetik ::

Glej še za tega: http://www.philips.si/c/sesalniki/perfo...
Standardna S-Bag vrečka, pralni HEPA na izhodu, sesalna moč ubijalska. Jst sm ultra zadovoljen.

RejZoR ::

Sam to je tastar Performer s turbo krtačo, ki se ga ne dobi več. Tanov je skor isti, sam mal drugačne barve, notranjst ima izboljšano za boljši pretok zraka in namesto turbo krtače ima zdej novo krtačo z dvema diskoma iz mikro vlaken, za poliranje trdih površin (ploščice/parket/laminat). Model je FC9192, zdele je v Merkurju akcija za 159 EUR, nisem pa gledal po kolk ga imajo drugje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

koli99 ::

Kupujem nov sesalec in pritegnil me je: DC50 Multi Floor

V Sloveniji ga imajo na Oskar Veliki: Dyson DC51, ampak ker nimam izkušenj s to trgovino sprašujem ali so zanesljivi? Dokler se kaj ne pokvari so vse trgovine ok, ampak ko so problemi...
Na Dyson.si piše da je garancija 5 let. Je servis teh sesalcev v Sloveniji?

RejZoR ::

Sam tile pokončni Dysoni proti drugim pokončnim delujejo obupno štorasti. Navadni je ogromen ampak ima cev in vsaj lahko mal manevriraš z manjšo zadevo. Tle pa ne moreš.

Drugače pa ja, Dyson ima 5 let garancije in ja, so servisi v Sloveniji.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

koli99 ::

Odločili smo se za pokončnega, tako da bomo ostali pri tem.

Zanima me le še glede trgovine Oskar Veliki. Recimo da se sesalec pokvari, moj namen je nesti sesalec direktno na uradni servis (brez vmešavanja trgovine). Kaj pa v primeru da gre za stvarno napako? Verjetno se sesalec vrne trgovini, kjer naj bi potem dobil novega. So kakšne izkušnje s to trgovino?

Oz. kje svetujete nakup Dyson sesalca?

Okapi ::

Oskar na sivo uvaža od vsepovsod, kjer pač robo dobi najceneje. Za nekatere stvari velja garancija pri nas, za nekatere moraš urejati prek prodajalca. Izkušnje so mešane, v glavnem so problemi, če se kaj pokvari.

O.

tiran2000 ::

Iscem en poceni sesalec za manjse podnajemnisko stanovanje. Ker zivali notri ni, ni potrebe po neki blazni specialnosti in profesionalnosti. Kaj priporocate, da je poceni, lahko, prenosljivo in se vedno opravi svoje delo kolkr tolk zadovoljivo...

energetik ::

Gorenje/Electrolux/Philips/... na vrečko in s HEPA filtrom do cca. 150EUR. Oziroma odvisno koliko hočeš dati, ampak od nekje 100EUR naprej se dobijo spodobne zadeve.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Trenutno je zanimiv Gorenje VC 2224 RP-BU. 2200W, navadna krtača, za parket in še turbo. 109 EUR
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PacificBlue ::

Poglej še za Hoover Telios 2400W, dobiš ga že za 95 evrov, s HEPA filtrom, teleskopsko aluminijasto cev, različnimi priključki..ga imam doma in je dober sesalec.

RejZoR ::

Imaš pa tud 2300W model za okol 89 EUR.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ales ::

Lani smo nabavili Gorenje VCK2323AP-DY, namesto enega zvestega Samsunga, ki se je dodobra zaslužil penzijo. In to po kar precejšnjem iskanju in primerjanju ter zgražanju nad znorenimi cenami sesalcev.

Gorenje je bil takrat na akciji okoli 110 EUR, zdaj vidim, da je nekje do 130 EUR v redni prodaji. Ima 2300 W, 470 W sesalne moči, pretok zraka: 42 L/s, podpritisk: 27 kPa, dvojna HEPA filtracija, itd.

Posoda ALI vrečke za prah, oboje je tudi priloženo.

V praksi je pa takole: zadeva je precej tiha in tudi nima nek neprijeten zvok. Je iz na otip kvalitetne plastike in vse se lepo odpira in zapira (zgrozil sem se, ko sem v štacunah odpiral razne Bosche podobnega ranga), koleščki so dobro narejeni in tudi postavljeni tako, da se ne sesalec ne zatakne nikjer, cev je aluminijasta.

Poskusil sem oboje, tako sesanje v vrečko (tako je še tišji, ampak to ni problem) kot tudi v posodo in ostal pri slednjem. Praznenje priporočam na balkonu ali zunaj - s pritiskom na zatič "odpade" dno posode in vse posesano lepo pade ven, ampak vseeno je seveda nekaj prahu pri tem. Če bi npr. celo posodo dal v vrečko za smeti in odprl kar v stanovanju, bi bilo isto ok, samo malo je treba biti pazljiv. Posodo vsake toliko časa še spiham s kompresorjem in pa posebej očistim filtre, to je to... Kogar pa posode ne pritegnejo, pa gre v ta isti sesalec tudi vrečka (če se prav spomnim, so na izbiro tri vrste, papirnate, tekstilne in pa ena bolj trajna iz mikrovlaken, ali nekaj takega).

Čez par mesecev bom zamenjal filtre, sicer pa je kot nov. Skratka, res smo zadovoljni z njim.

Bi pa vsakomur priporočil, da vzame željeni model sesalca dejansko v roko in ga prižge v štacuni, šele potem pa morebitni nakup na daljavo. Sem bil prav neprijetno presenečen nad nekaterimi dražjimi/dragimi sesalci (beri: krš).

cobrastar ::

Pozdravljeni,

Tudi jaz imam namen kupiti sesalnik vendar se skoraj nič ne spoznam na njih. Minimalno za kar ga bom uporabljal bo generalno čiščenje celotne hiše (sedežna garnitura, jogiji....), čiščenju vozil ter še kaj bi se našlo. Zanj sem pripravljen odšteti do 1000€.
Po brskanju na spletu sem naletel na tri modele kateri bi mi prišli v poštev vendar o nobenemu od teh modelov ne vem nič konkretnega tako da bi bil zelo vesel če mi lahko kdorkoli od vas karkoli svetuje.

-bent californija
-dilex VC 7010
-hyla-gts

RejZoR ::

Pa res rabiš to industrijsko garo? To so sesalniki za globinsko čiščenje npr tekstilnih površin, ker imaš ločeno čisto in umazano vodo in pred krtačo ti dejansko razpršuje vodo s čistilom.

Raje vzemi Electrolux UltraOne ali pa Philips Performer Expert. Oz če hočeš brez vrečk glej kakšne Bosch Roxx/Relaxx oz Dyson. So dragi top end sesalniki ampak daleč od 1000 EUR.

Pa če rabiš za grobo čiščenje pa vzami kakšen industrijski sesalnik Metabo. Če boš za oba dal 300 EUR, pa ti bo še vedno ostalo 400 EUR za potrošni material in še za kaj drugega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

cobrastar ::

Kaj točno rabim sam ne vem, glavne stvari katere bom z njim opravljal sem naštel zgoraj. Nebi pa rad kupil nekega in ga čez leto dve menjal. Pač po brskanju po raznih straneh sem nekako prišel do teh treh, vse ostale so kritizirali, je pa res, da ne vem za kakšne namene so tam imeli v mislih sesalnike. Tako da hvala za tvoj predlog, bom raziskal še bolj podrobno tudi tvoje predlagane sesalnike.

Okapi ::

Raje vzemi Electrolux UltraOne ali pa Philips Performer Expert.
En malo starejši model Philips Perfomerja bodo imeli naslednji teden pri Hoferju, za 129 evrov. Po mojem ugoden nakup.

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

RejZoR ::

Če ga ne boš ravno metal po tleh bi ti moral držat kar precej časa. Ti višji modeli so narejeni bistveno bolj kvalitetno od jajc za 100 EUR.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Za ilustracijo, tega iz Hoferja so pred dvema letoma prodajali za 230 evrov.

O.

Spajky ::

Treba je preverit, koliko je čvrsta plastična cev do krtače... jaz uporabljam kovinsko teleskopsko od starega sesalca, ko sesam tepihe od mačjih dlak, da se ne zvija ko pritiskam. Vse plastične poceni variacije niso bile kaj dosti kvalitetne (2kW turbovortex brez vrečke sesalo za 40€ ipd.) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

RejZoR ::

Vsi sesalniki imajo kovinske teleskopske. Razen kakšna poceni jajca za 40 EUR. Navadni imajo inox cevi (težke), boljši imajo lažje iz aluminija.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Spajky ::

Piše : dvodelna teleskopska cev s kovinskim premazomm ... nisem ziher, da je kovinska kromirana ... lahko je plastična pofarbana :|
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

RejZoR ::

Oz ja, še cenejši imajo kromane i guess. Nekak je vseeno ko ni mišljeno, da ravno sesaš vodo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jakoball ::

Zdravo!
Tudi sam kupujem sesalec, prebral sem vse napisano od 2011 :)

Imava stanovanje okoli 70m2 (parket + ploščice v kopalnici), kavč in debel tepih. Predvsem za tepih bi rad da ga dobro spuca. Doma imamo neko staro Hyla zadevo, ki ga super posesa. Zdaj v novem stanovanju želim nekaj, kar ga bo tudi dobro očistilo.

1) Zanima me mnenje o GORENJE VCK 2303 GCYIV (http://www.merkur.si/suhi-sesalnik-gore... ), je brez vrečke, ima dvojno HEPA filtracijo (nekje sem zasledil, da dvojna HEPA ni OK... mnenja?). Ne moti me praznenje posode zunaj direkt v kanto, niti če se pri tem praši. Bolj mi je pomembno da dobro filtrira (čeprav imava dovolj oken da lah tut mal zluftava) :)
Kdo morda ve kako glasen je? Nek podoben model je imel okoli 82dBA, kar se mi zdi mogoče malo veliko... je pa cenovno ugoden.

2) kakšna je razlika med Electrolux Ultra One in Ultra Silencer? One so 70 do 100 EUR dražji. Silencer so občutno tišji, vendar ali je učinkovitost enaka? Se da kupit kak osnovnejši model z H12 filtrom in samo dokupit H13 ali je treba pri tem na kaj pazit? A je te filtre treba kaj menjat? Kaj je pralni izhodni filter? Razlika med Hygiene in Allergy Plus izhodnim filtrom?

Dokaj ugoden je tudi Philips FC 9190/01 Performer za 150 EUR (www.mimovrste.com/klasicni-sesalniki/ph.... Se da zanj dokupit H13 filter?
Cenovno všeč mi je tudi ELECTROLUX ZEO5420 ESSENSIO (www.bigbang.si/sesalniki/zeo5420-essens..., ampak je spet glasen (82 dBA).

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakoball ()

RejZoR ::

Ultra One so top linija od Electroluxa, Ultra Silencer pa eno stopničko nižje. Če iščeš tihega pa glej Ultra One Green oz UltraSilencer Green. Na max moči so tolk glasni kot navadni sesalniki na minimum nastavitvi. Sesajo pa enako kot 2200W. US Green je 1000W, UO Green pa celo samo 700W.

Pri UO imaš tud res zelo kvalitetne gumbe, ki jih z lahkoto stisneš (pri enih moraš res orenk skor udarit po knofu) in kolesa, ki nimajo nobenega lufta, ne skačejo levo in desno in nikamor ne drgnejo ob ohišje kot pri Essensio modelu ampak se res svileno gladko vrtijo, skor ne moreš it na kej drugega ko vidiš to.

Osebno, če bi jemal nekaj dobrega, definitivno US oz UO Green. Nivo nižje pa Philips PerformerPro 2200W FC9192 zaradi krtače z dvema diskoma iz mikro vlaken. Zakon zadeva za gladke površine, ker tud briše tisti fin prah, ki je prilepljen na površino in ga ne dvigne in posesa noben sesalnik če je še tko močen.

Vsi Electroluxi uporabljajo S-Bag in S-Filter standardne vrečke in filtre. Sicer več tipov, ampak ena sama oblika. Tko da vedno dobiš. Philips ima iste za high end modele, pri kakšnih cenejših pa še vedno radi čarajo s kakšnimi čudnimi filtri.

S-Filter filtre imaš v dveh izvedbah, zelen je za enkratno uporabo, ko se zabaše ga vržeš stran, temno moder pa je pralni. Pod tekočo vodo ga lahko spereš do nekje 4x, spiraš vedno iz nasprotne smeri kot je pretok zraka in po vsakem spiranju ga moraš res temeljito posušit. Če ga ne boš ti ga bo sila pretoka zraka enostavno porinila iz okvirja, ker voda v njem ne bo dovlila dobrega prepuščanja zraka oz se bo strukturno sesedel, stene ne bojo prepuščale zraka in ti ga bo spet potisnilo ven.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jakoball ::

Super, Rejzor, hvala za izčrpen odgovor!
A pa imajo Ultra Silencer OK kolesa in gumbe?

Kdo ve kako je z GORENJE VCK 2303 GCYIV?

Ales ::

Jaz sem na papirju mislil, da je ok, potem pa sem ga prijel v roko, pogledal tesnila, filtre... nasploh kvaliteto izdelave. In kupil na koncu Gorenje VCK2323AP-DY, ki je neprimerno kvalitetnejši izdelek. Na njemu so tesnila, kolesca, itd. precej boljša.

Kar se tiče posode - samo praznenje niti ni problematično, ampak brez kompresorja ne boš mogel dobro očistiti filtrov okoli nje, in ti se kar dobro zapacajo vsakič. Po mojih izkušnjah je zaradi tega posoda brez uporabe kompresorja neuporabna. VCK2323AP-DY uporablja eno ali drugo, kar mi je že parkrat prišlo prav - vrečko not namesto posode in gasa.

Tajolina ::

Po dveh mesecih malo obujam spet temo o nakupu sesalca, verjetno kaj novega v teh dveh mesecih... Potrebovala bi nasvet za nakup sesalca za stanovanje, poleg parketa in ploščic, bi ga potrebovali še za kavč in tepihe. Predvsem za tepih bi rada, da ga dobro sčisti. Glede na to, da je naš philipsov sesalnik spustil dušico, bi morala kar kmalu kupit novega. Cenovni rang nekje do 200 eur. Na dosedanjem philipsovem smo imeli turbo krtaco in mi je bila super za tepih... Sem pregledala kar nekaj sesalnikov na internetu in sem čedalje bolj zmedena.
Definitivno se odločam za suho varianto sesalnika, mogoče bi bilo super, da ima s-bag (med drugim nakupla celo zalogo, preden se je stari sesalec pokvaril).

RejZoR ::

Philips FC9194 če ga še kje dobiš. Od novih modelov namreč noben nima več turbo krtače, zaradi tipa cevi pa redke dodatne pašejo gor. Če sploh.

Osebno bi izbiral med modeli PerformerPro in PerformerExpert, cenovno so okoli 200 EUR.

Oz Electrolux UltraSilencer Green. Eden najtišjih sesalnikov na trgu z enimi najboljših rezultatov sesanja (A za trde površine in C za tepihe), brez turbo krtače. Večina drugih niti za trde površine ne dosegajo A razreda, pri tepihih pa so tam pri E oz F...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kuglvinkl ::

Fantički, kaj pa sesalec za pepel? Kaj se splača? Ni nujno, da je največji.
Your focus determines your reallity

RejZoR ::

Striktno namenski za to opravilo. Tisti pa so vsi vglavnem enaki (vedro z motorjem, osnovnim mrežastim filtrom in in kovinsko cevjo). Pa naj ima svoj motor, ne kot posoda za navadni sesalnik.

Tehnično lahko uporabiš industrijski sesalnik z omejitvijo, da mora bit pepel brezpogojno hladen, drugače boš zjebal plastično cev oz še kaj drugea, kar ni odporno na vročino.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moč sesalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514492 (9737) Blumper
»

Pokončni sesalnik - izkušnje

Oddelek: Loža
4327928 (13629) Bantani

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144034 (63716) perci
»

Sesalniki in podtlak

Oddelek: Loža
298176 (7030) steev
»

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14567560 (32426) LordPero

Več podobnih tem