» »

Kuhinje lesnina

Kuhinje lesnina

Leon123 ::

Zdravo

Zanima me vase mnenje glede kuhinj v lesnini do 2000e skupaj z aparati. Ima kdo izkusnje?

koyotee ::

Kolik elementov, mehko zapiranje, kotne omarice... Glupo vprašanje.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Leon123 ::

Isce se nekaj na ta nacin
https://m.xxxlesnina.si/p/welnova-kuhin...

Oz do 2000e. Zanimajo me izkusnje kako se obnesejo taki kuhinjski bloki.

slovencl ::

Za 2000 kuhinja z aparati mora bit pa res en krš. Če računaš, da rabiš 5 aparatov (indukcija, pečica, pomivalni stroj, hladilnik, napa), ki so čist navadni takoj blizu 500 EUR, pol si res ne predstavljam kakšna kuhinja bi to bila.

koyotee ::

Leon123 je izjavil:

Isce se nekaj na ta nacin
https://m.xxxlesnina.si/p/welnova-kuhin...

Oz do 2000e. Zanimajo me izkusnje kako se obnesejo taki kuhinjski bloki.


Je kar je, lih tako boš skuhal kosilo v taki kuhinji alpa taki za 5000, pa lih tako bo iverka. Pojdi pogledat, saj majo razstavljene vse kuhinje, take cenejse in malo drazje.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

fikus_ ::

Preveri koliko je garancije za aparate! Samo to šteje, iverica je pa ena kot druga zelo podobna, razlika je v kvaliteti izdelave, napakah, kar pa lahko reklamiraš.

Ne splača se več kupovati belo tehniko znanih firm, če ima npr. 3 leta garancije, konkurenca pa npr. 5 let, pa je precej cenejša.

drekodovce ::

Ugibam, da je iverka debeline 16mm. Čez pet let bodo pa v vsakem primeru panti zanič, vodila pa razštelana, da bo viselo vse naokoli. Pod koritom pa bo iverka namesto 16mm 30 :D

Bojan xxxx ::

Ni nujno da dobiš za 2.000€ krš. Počakaš na kakšno hudo akcijo. Jaz sem kuhinjo (omarice, pult ... skratka leseni del) dobil v Lesnini za -40%. Ne spomnim pa se, koliko sem dal.
Pa morda se splača pogledat tudi po trgovinah, ne samo na webu. Gorenje na Brnčičevi ima posebno sobo za izdelke v akciji, prejšnje razstavne eksponate, zadeve s poškodovano embalažo ipd.

Za leseni del se ti morda splača vprašat tudi mizarje. Lani sem kupoval pisalne mize za otroke, torej 2 kom. Po trgovinah 400+ za povprečno mizo, mizar naredil 2 komada za 500.

Heavy ::

Poglej še Ikeo, ti tudi izrišejo.
#TeamFelix

bambam20 ::

slovencl je izjavil:

Če računaš, da rabiš 5 aparatov (indukcija, pečica, pomivalni stroj, hladilnik, napa),


Pomivalca pa ne rabiš pod nujno.


Mene bolj moti , da ima ta kuhinjsi del zelo malo delovne površine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

borut_p ::

Kot je rupsi omenil - tale kuhinja je brez delovne povrsine. Ob visokih omarah skoraj ne mores delati, tam v kotu pa se manj. Jaz bi jo zelo tezko uporabljal.
Vprasaj ce lahko dobis korito brez odcejalneg dela, bo takoj boljs

bambam20 ::

borut_p je izjavil:

Kot je rupsi omenil - tale kuhinja je brez delovne povrsine. Ob visokih omarah skoraj ne mores delati, tam v kotu pa se manj. Jaz bi jo zelo tezko uporabljal.
Vprasaj ce lahko dobis korito brez odcejalneg dela, bo takoj boljs



če greš v trgovino, vidiš, da je večina kuhinj narejenih na takšen način, da imajo izjemno malo uporabne delovne površine in potem zadeva deluje kot okras. PRi takšnih kuhinji bi potreboval še dodatno posebej delovno površino.

Mene bolj prepričan tale kuhinja iz lesnine za 2009€ z gospodnijskimi aparati , ker ima dovolj delovne površine.

Bojan xxxx ::

Kako pa v tej kuhinji, ki je na sliki, dostopaš do prostora v kotu? Je zagrajen med pomivalca in predale.

Machete ::

Lahko ima kakšno ceneno ledvičko, lahko navadno polico pri kateri se moraš pač notri stegniti, lahko je kot slep in neuporabljen. Brez da odpremo ne vemo :]
Drugače pa res ne vem kaj dobiš pri tej ceni. Za ceno ene Miele pečice komplet kuhinjo in aparate..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

koyotee ::

Machete je izjavil:

Lahko ima kakšno ceneno ledvičko, lahko navadno polico pri kateri se moraš pač notri stegniti, lahko je kot slep in neuporabljen. Brez da odpremo ne vemo :]
Drugače pa res ne vem kaj dobiš pri tej ceni. Za ceno ene Miele pečice komplet kuhinjo in aparate..


Si že videl sploh ledvičko? Sigurno je tam ni, ker so predali in v kotu je pač naizkoriščen prostor.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Uporabnix ::

Imam eno tako, za 1500€, sicer iz Harvey Normana, ampak sej te poceni itak vsi privlečejo nekje iz Italije ipd. od nekih no-name proizvajalcev.
Mnenje: beži. Se ne splača. Tepem se že par let po glavi, da nisem vzel v Ikei, kjer je cena solidna, velika možnost kostumiziranja, dobiš takoj, zrišeš, kasneje dokupiš. To kar pa imam sedaj, je vidno tako-tako. Furnir se na robih napihuje na mestih, kjer je vlaga, to je nad pomivalnim strojem in okoli nape. Aparati tudi niso nevem kaj. Hladilnik zelo nevarčen, pečica ni ventilacijska,... In vsak takoj vidi, da je taka generična, cheap iz akcije.
Pač sej je funkcionalno in če si na budgetu, zadošča. Ampak že zmoreš stistini nekaj stotakov več, jih daj.

Machete ::

koyotee je izjavil:

Machete je izjavil:

Lahko ima kakšno ceneno ledvičko, lahko navadno polico pri kateri se moraš pač notri stegniti, lahko je kot slep in neuporabljen. Brez da odpremo ne vemo :]
Drugače pa res ne vem kaj dobiš pri tej ceni. Za ceno ene Miele pečice komplet kuhinjo in aparate..


Si že videl sploh ledvičko? Sigurno je tam ni, ker so predali in v kotu je pač naizkoriščen prostor.


Več sem jih videl kot ti, navezal pa sem se na 1. sliko v temi. Pri 2. imaš prav, kot je seveda slep in je tudi vprašanje že v štartu slepo. :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Smrekar1 ::

Leon123 je izjavil:

Isce se nekaj na ta nacin
https://m.xxxlesnina.si/p/welnova-kuhin...

Oz do 2000e. Zanimajo me izkusnje kako se obnesejo taki kuhinjski bloki.


Če nimaš denarja za več in ti paše v prostor je kul, sicer raje pljuni ~6kEUR za nekaj malo bolj konkretnega. Kuhinjo je zoprno menjat, ker verjetno nimaš dveh in menjava zna trajati ~2 tedna. Še pri kopalnicah običajno ni tako hudo.

Za vikend se splača vzeti tudi kaj cenenega, za primarno stanovanje raje ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Uporabnix ::

Uporabnix je izjavil:

Imam eno tako, za 1500€, sicer iz Harvey Normana, ampak sej te poceni itak vsi privlečejo nekje iz Italije ipd. od nekih no-name proizvajalcev.
Mnenje: beži. Se ne splača. Tepem se že par let po glavi, da nisem vzel v Ikei, kjer je cena solidna, velika možnost kostumiziranja, dobiš takoj, zrišeš, kasneje dokupiš. To kar pa imam sedaj, je vidno tako-tako. Furnir se na robih napihuje na mestih, kjer je vlaga, to je nad pomivalnim strojem in okoli nape. Aparati tudi niso nevem kaj. Hladilnik zelo nevarčen, pečica ni ventilacijska,... In vsak takoj vidi, da je taka generična, cheap iz akcije.
Pač sej je funkcionalno in če si na budgetu, zadošča. Ampak če zmoreš stistini nekaj stotakov več, jih daj.


Pa še eno opozorilo. Te kuhinje v "izjemnih" akcijah za 2000€ so res da zelo poceni. Če pa se boš kasneje odločil kaj dokupiti/zamenjati, te bo pa skoraj kap, kok stane en kos iz iste serije.

St235 ::

Smrekar1 je izjavil:

Leon123 je izjavil:

Isce se nekaj na ta nacin
https://m.xxxlesnina.si/p/welnova-kuhin...

Oz do 2000e. Zanimajo me izkusnje kako se obnesejo taki kuhinjski bloki.


Če nimaš denarja za več in ti paše v prostor je kul, sicer raje pljuni ~6kEUR za nekaj malo bolj konkretnega. Kuhinjo je zoprno menjat, ker verjetno nimaš dveh in menjava zna trajati ~2 tedna. Še pri kopalnicah običajno ni tako hudo.

Za vikend se splača vzeti tudi kaj cenenega, za primarno stanovanje raje ne.

2 tedna? V tem času pol hiše postaviš, ne pa kuhinje zamenjaš. Pri nas je trajalo točno tri dni. En dan ven in urejanje (beljenje, nov pod), en dan pavze in tretji dan nova kuhinja noter.

kixs ::

Das enemu mizarju, da ti naredi po tvojih zeljah. Material in deli glede na ceno, ki si jo pripravljen placat. Res pa je, da neka normalno velika kuhinja z dobrim materialom in deli, pride custom made pri mizarju cca 2.5 do 3K€. Potem pa se elementi po tvojih zeljah, od oka cca 2K. Torej priblizno 5K€ za kvalitetno kuhinjo in best buy elementi.

Leon123 ::

Glede take kuhinje in pa cene za okoli 2000e se nagibam samo zato ker bom v tem stanovanju max 5 let in se mi neumno zdi kupovati kuhinjo za 5000e ++.

urbybaby ::

Razmisli o zidani kuhinji...

Uporabnix ::

Leon123 je izjavil:

Glede take kuhinje in pa cene za okoli 2000e se nagibam samo zato ker bom v tem stanovanju max 5 let in se mi neumno zdi kupovati kuhinjo za 5000e ++.

Potem bo pa čisto zadoščala. Pač samo ne prčakuj preveč od nje. ;)

Nejcos ::

jz sm dal sam za 9m granitnega pulta 2k, kje je šele kuhinja pa aparati. Jaz je nebi vzel

Leon123 ::

Tudi jaz bom dal toliko ko bo nova hisa koncana....za zdaj pa bom ostal kar pri tem denarju:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Leon123 ()

Machete ::

Nejcos je izjavil:

jz sm dal sam za 9m granitnega pulta 2k, kje je šele kuhinja pa aparati. Jaz je nebi vzel


Kje pa je bila ta razprodaja? 9m za 2k je kraja (s tvoje strani :P)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Nejcos ::

Machete je izjavil:

Nejcos je izjavil:

jz sm dal sam za 9m granitnega pulta 2k, kje je šele kuhinja pa aparati. Jaz je nebi vzel


Kje pa je bila ta razprodaja? 9m za 2k je kraja (s tvoje strani :P)


Mal poznanstva, vem da je bilo ugodno.

kixs ::

Ce rabis za 5 let, je vprasanje, ce se sploh splaca menjat. A trenutna ne bi zdrzala?

Leon123 ::

Doma je bil spodnji del hise prazen (prej so ziveli stari starsi). Sedaj sem pa malo preuredil, da imam pac prostor zase :) Kar se pa tice kuhinje, je pa res potrebno, da se jo zamenja.
Vem tudi da za tak denar ne morem pricakovat nekega presezka, ampak mislm da bi nekak morala zdrzati 5let. Menda mi ne bo po enem letu razpadla :) :)

bambam20 ::

Leon123 je izjavil:

Glede take kuhinje in pa cene za okoli 2000e se nagibam samo zato ker bom v tem stanovanju max 5 let in se mi neumno zdi kupovati kuhinjo za 5000e ++.



Potem glej raje takšno kot sem ti jaz dal primer in je iz Lesnine in ima precej več delovne površine, da lahko normalno pripraviš hrano na pultu. Prva je iz tega vidika prava katastrofa. Za kakšen čokolino pripravit pa pašteto namazat je ok, da bi na prvi prirpavljal hrano za resno kuhanje pa se mi zdi zelo težko.

Uporabnix ::

Ja to je pa res. Pri taki majhni je katastrofa, ko moraš skuhati ornk kosilo za npr. 6 ljudi. Če si pa še brez pomivalca, greš pa lohk kar v gostilno.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Kuhinja iz prvega linka. Se vidi, da lahko na tisto miceno površino daš eno majhno desko pa zmanjka prostora. Meni je logika, da kuhinja delovno okolje in da se potrebuje prostor, da lahko kaj odložiš na pult ob pripravi hrani.

fikus_ ::

Pa mogoče se odpoveš omari za hladilnik. Izgubiš sicer malo prostora nad hladinikom, ampak hladilnik ti bo hvaležen, ker bo bolje dihal.

bambam20 ::

men ta iz prvega linka sploh ni lepa in deluje izjemno ceneno.

Precej lepša je tista druga.

Leon123 ::

Se strinjam z obema. Tisto sem dal samo kot primer, tudi nisem takoj opazil da je delovna povrsina res majhna, ubistvu je sploh ni.

bambam20 ::

Leon123 je izjavil:

Se strinjam z obema. Tisto sem dal samo kot primer, tudi nisem takoj opazil da je delovna povrsina res majhna, ubistvu je sploh ni.



Tista iz mojega linka je tudi iz lesnine, vsebuje vse kuhinjske aparate in izgleda veliko lepša.

Sicer pa večina teh novodobnih kuhinj je čudno skonstruiranih, ko dejansko nimaš delovne površine.

M.B. ::

Pa ceneje te pride, če elemente sam kupuješ ko pa vse skupaj poleg kuhinje. Mi smo letos menjali 20 let staro kuhinjo. Pečica electrolux 339€. (Je bla ena redkih ki še nima vse touch control), Indukcijska bosch z mercatorja, pomivalni stroj Beko mislim da GA, hladilnik pa je še ostal, ker je bil vmes menjan. Kuhinja je pa bla iz momaxa. Je pa zelo važno kdo je v službi, ko prideš, pri nas je bla ena fajn, pa je mela dobre predloge pri izrisu pa vse, ker ni dosti placa v prostoru in ne morš bistveno drugače, kot je trenutno blo naredit. Pri lesnini pa ikei pa niso meli nekih idej. Te, pri kateri smo pa izrisovali pa ni več tam v službi, ker jih baje premalo plačajo. Prostora imamo zdaj malenkost več, ker smo šli iz kuhanja na plin na indukcijo in ni več bombe plinske. Pa malenkost več je delovne površine, ker smo en pult razširli.

Zdaj mamo pa problem pri opremljanju dnevne sobe, ker vse dnevne sobe majo TV pa mogoče 2 polički. Mi pa mamo polno omar z oblačili knjigami pa vse ostalo in nam vsepovsod pravijo da ni moderno to. Že možno ampak kam pa naj dam vse skupaj. Hiša je le mala.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

bambam20 ::

M.B. je izjavil:



Zdaj mamo pa problem pri opremljanju dnevne sobe, ker vse dnevne sobe majo TV pa mogoče 2 polički. Mi pa mamo polno omar z oblačili knjigami pa vse ostalo in nam vsepovsod pravijo da ni moderno to. Že možno ampak kam pa naj dam vse skupaj. Hiša je le mala.


Dnevni regali danes so tudi smešni. Čisto nič uporabni.

Machete ::

Bere se kot da je v garsioneri in ne v hiši.. Sicer pa ne vem kaj mu pametujejo. Če naroča po meri naj mu naredijo magari umivalnik v dnevni sobi, lahko pa mu seveda predlagajo nek modern koncept. Pri nas je stranka kralj. Povemo svoje mnenje in predloge, potem pa naredimo kar stranka plača!
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

avtek ::

Kje pa priporočate nabavo (izris, svetovanje itd) kuhinje do max 5000€ z aparati?

Cca dolžina enega delavnega pulta 2,5m (brez kotnih elementov) - na tem pultu bi bila pečica, pomivalno korito in pomivalni stroj (zraven pulta obvezno prostostoječi hladilnik).

Cca dolžina otoka 2m, cca širina otoka 1,3m - na tem pultu bi bila kuhinjska plošča (indukcija/steklokeramična? razlika? prednosti/slabosti?)


Spodaj izris na hitro.
Na "zidni strani" bi bila povsem desno pečica (med spodnjim in zgornjim elementom) v višini pulta. Pod njo bi bil pomivalni stroj. Zraven pečice se pravi na cca sredini pulta pa pomivalno korito.

 Kuhinja

Kuhinja



Zanima me kaj mi svetujete? Naj grem kar od vsakega do vsakega na izris (GA+, Momax, Ikea, Lesnina...)?


Hvala!

Invictus ::

Obstajajo tudi mizarji, ki ti obnovijo staro kuhinjo.

Na naovo preplastijo ultrapas, pobarvajo in uredijo tečaje vrat.

Cheneje kot nova kuhinja ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Idiotizem. Pa na koncu več dela kot če se naredi novo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

koyotee ::

Nič drugega kot samo indukcijo daj notri.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Invictus ::

Machete je izjavil:

Idiotizem. Pa na koncu več dela kot če se naredi novo.

Saj ne delaš sam, ampak mizar...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

luka222 ::

Mi smo pred časom iskali trgovino, kjer prodajajo kvalitetne in poceni blok kuhinje
ali mini kuhinje. Po vsem pregledanem smo se na koncu odločili za Lesnino, saj so bili daleč pred ostalimi - in po kvaliteti in po ceni! In čas je pokazal, da smo se odločili prav!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj paziti pri nakupu kuhinje / spalnice? (izkušnje, mnenja, priporočila)

Oddelek: Loža
75800 (5351) krho
»

Nakup bele tehnike

Oddelek: Loža
4411891 (10850) IL_DIAVOLO
»

Prihodnost v kuhinji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
658879 (6988) poweroff
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346855 (5422) NikolormousB

Več podobnih tem