» »

Razne stvari, ki bi jih radi RAZUMELI

Razne stvari, ki bi jih radi RAZUMELI

Temo vidijo: vsi

kuall ::

Da vidim, koliko je slo tech naravnan v to, da se stvari razume.
Če bo admin temo zaklenil ali se ne bo razvila (v pravo smer) potem to pomeni, da vas razumeti stvari ne zanima in bo to zame v bistvu kompliment, koliko sem bolj napreden od večine.

Jaz skoraj vsakodnevno dobivam vprašanja, ki bi jih rad razumel pa jih ne morem.

Vprašanje 1, ki ga ne razumem:
Zakaj naredi človeka (ponavadi ženske, so pa tudi moški kdaj) bolj seksi to, če je okoli oči naličen s črno barvo?

Ni mi logično, ker ponavadi si črn okoli oči, ko nisi zadost spal al če te je kdo pretepel. Ne kaže na zdravega človeka, bolj obratno.

Vem, zakaj je seksi, če so ustnice rdeče ali nohti rdeči: rdeče ustnice spominjajo na zdravo prekrvavitev in mladost, rdeči nohti pa na notranje stene vagine :). Pa nohti mladih ljudi so že sami po sebi malo rdečkasi se mi zdi, ker so bolj prozorni. Asociacijo dobimo na prijetne stvari in nam je prijetno. Pa še barve so že same po sebi lepe, ker spominjajo na poletje, rože, sonce, lepo vreme, torej asociacija na poletje, ko je treba biti aktiven in dobre volje, da čimveč narediš v lepem vremenu.

Se mi zdi da bi bilo tole bolj za stackexchange.
  • zaklenilo: zee ()

Unknown_001 ::

Narobe razumeš. Rdeče bujne ustnice asociirajo na vagino ko je ženska vzburjena. Izboljša se prekrvavitev in ustnice pordečijo in nabreknejo.

Velike sise so asociacija na prikolico oz. zadnjico. Bujna zadnjica in posledično cecki so znak plodnosti. Tudi kipci venere so bili izjemno napihnjeni na teh predelih.

Črne ali poudarjene oči naj bi pritegnile pozornost oziroma bi se oseba toliko bolj intenzivno zazrla vanje. Iskanje pozornosti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

kuall je izjavil:

sem bolj napreden od večine.
S takim odnosom ne boš prišel daleč med pametnimi ljudmi, ki zdaj že zavijajo z očmi.

kuall je izjavil:

Ni mi logično, ker ponavadi si črn okoli oči, ko nisi zadost spal al če te je kdo pretepel. Ne kaže na zdravega človeka, bolj obratno.
Odgovore ponuja evolucijska psihologija: https://digitalcommons.iwu.edu/cgi/view...

kuall je izjavil:

Vem, zakaj je seksi, če so ustnice rdeče ali nohti rdeči:
Jaz bi bil na tvojem mestu precej bolj previden pri razglašanju vedenja. Domišljaš si reči, ki morda so, morda pa niso resnične. Rigorozno testiranje teh idej šele lahko pove, če imaš prav ali če se motiš. Žal so taka testiranja že izvedli in trenutno kažejo, da so reči bistveno kompleksnejše, kot se povprečnemu moškemu zdi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kuall ()

kuall ::

Jype, brezveze, da mi limaš linke, ker jih bom bral z odporom oziroma jih ne bom, ker me bodo spominjali na tebe. :D Zelo rad pa se ukvarjam s stvarmi, ki me spominjajo na prijetne ljudi.
Ti vedno rečeš samo: motiš se, ne poveš pa kaj je pravilen odgovor. Zakaj to delaš? To bi tudi rad razumel.

jype ::

kuall je izjavil:

Jype, brezveze, da mi limaš linke, ker jih bom bral z odporom oziroma jih ne bom, ker me bodo spominjali na tebe. :D Zelo rad pa se ukvarjam s stvarmi, ki me spominjajo na prijetne ljudi.
Razumem, znanost te ne veseli, če ni opremljena s fotografijami brhkih deklet in občasnimi šalami.

kuall je izjavil:

Ti vedno rečeš samo: motiš se, ne poveš pa kaj je pravilen odgovor. Zakaj to delaš? To bi tudi rad razumel.
Zato, ker poznamo celo vrsto odgovorov, za nobenega pa nismo nikoli prepričani, če resnično drži. To je bistven del znanosti, a je videti, da ga ne razumeš, zato ti bom tokrat prilepil prijetnejše, bolj poljudno gradivo o tem:

kuall ::

jype je izjavil:

Razumem, znanost te ne veseli, če ni opremljena s fotografijami brhkih deklet in občasnimi šalami.

Če me nekaj spominja na kakšno prijetno žensko imam veselje za delat ja. Če me pa spominja na kakšnega nesramnega moškega pa se mi gravža.

jype je izjavil:

Zato, ker poznamo celo vrsto odgovorov, za nobenega pa nismo nikoli prepričani, če resnično drži.

Zakaj pa potem zavijaš z očmi, če napišem kakšno neumnost? Ti se prav bojiš napisat svoje mnenje ampak samo limaš linke, da ja ne bi kaj neumnega rekel. Saj jaz ne pravim, da je vse kar napišem res, jaz pišem večinoma samo ugibanja in je čist možno, da se motim. Važno je, da gre človek počasi v pravo smer, če se pri tem moti ga ne smeš kritizirat, če ga mu moraš napisat konkretno stvar v čem se moti, ne pa mu napisat, da se moti, ne pa v čem. To potem tako izpade, da ni tvoj namen mu pomagat ampak ga kritizirat in se izživljat nad njim, kako si bolj pameten kot on. To je važno za znanost, ubrati pravo smer in pravi življenski način, da si postavljaš prava vprašanja, oziroma da si sploh postavljaš vprašanja, tudi če imaš potem neumne odgovore.

Stvar, ki je najbolj važna pri vsakem delu je to, da moraš pazit, da človeku ne uničiš veselja za delo. Če bi bil veliko v družbi ljudi kot je jype bi mi ga hitro uničili.

jype ::

kuall je izjavil:

Zakaj pa potem zavijaš z očmi, če napišem kakšno neumnost?
Ker sem odraščal v taki kulturi. Nič ni narobe, če mi to očitaš, ker imaš prav glede tega, da je tako početje butasto.

kuall je izjavil:

Ti se prav bojiš napisat svoje mnenje ampak samo limaš linke, da ja ne bi kaj neumnega rekel.
Drži. Vzgojeni smo, da nam je nerodno, če nismo prvi, najhitrejši, najpametnejši in najboljši. Statistika lahko pove, kako srečni so ljudje, ki jih družba sili v uspeh s takšnimi pritiski.

kuall je izjavil:

Važno je, da gre človek počasi v pravo smer, če se pri tem moti ga ne smeš kritizirat, če ga mu moraš napisat konkretno stvar v čem se moti, ne pa mu napisat, da se moti, ne pa v čem.
No, drži tudi to, da sem ti napisal, v čem se motiš, le da se nisem potrudil, kot bi se moral, če bi bil tvoj učitelj.

kuall je izjavil:

To potem tako izpade, da ni tvoj namen mu pomagat ampak ga kritizirat in se izživljat nad njim, kako si bolj pameten kot on.
Razmerje v delu, ki ga morata opraviti tisti, ki se uči in tisti, ki podaja znanje, ne more biti uteženo na stran slednjega, predvsem zato, ker je potem učenje izrazito breme za sicer produktivne ljudi. Mantra, da je treba učitelje spoštovati, ne izhaja iz spoštovanja avtoritete, temveč iz potrebe po tem, da se učenci potrudijo, da do znanja pridejo sami, v primeru težav pa prosijo za pomoč. Danes je moda očitno drugačna: Učenci si pustite na pladnju prinest bogat obrok znanja, na koncu pa vihate nos nad tem, da vam ni všeč oblika posode in bi raje kakšno drugo, da sicer pa ne boste pojedli do konca.

kuall je izjavil:

Stvar, ki je najbolj važna pri vsakem delu je to, da moraš pazit, da človeku ne uničiš veselja za delo. Če bi bil veliko v družbi ljudi kot je jype bi mi ga hitro uničili.
Ja, včasih so ljudi k delu spodbujali tako, da so tiste, ki niso izkazali veselja za delo, preprosto pustili, da si najdejo primernejše področje - danes morajo pa vsi bit uspešni pravniki, računalničarji ali zdravniki, ali pa je bilo nekaj narobe z učiteljem.

Jarno ::

Temina okoli oči in rdeče, nabrekle ustnice nakazujejo, da bi lahko prehistorični partner pretepel svojo ženko in bi se ta lahko sprijaznila z novim partnerjem, zaščitnikom.
Moški znamo po naravi biti zaščitniški, sploh, če nam je nekdo všeč.
#65W!

vostok_1 ::

Jarno je izjavil:

Temina okoli oči in rdeče, nabrekle ustnice nakazujejo, da bi lahko prehistorični partner pretepel svojo ženko in bi se ta lahko sprijaznila z novim partnerjem, zaščitnikom.
Moški znamo po naravi biti zaščitniški, sploh, če nam je nekdo všeč.


To je pač v moški naravi, povečini.
Zato pa so naše civilizacije uspele tako kot so. Z agrarno revolucijo se je nekako to začelo. Prej so bolj ali manj crkavali ali se kanibalizirali.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

shintaro ::

Unknown_001 je izjavil:



Velike sise so asociacija na prikolico oz. zadnjico. Bujna zadnjica in posledično cecki so znak plodnosti. Tudi kipci venere so bili izjemno napihnjeni na teh predelih.


nisi nič bral na temo zgleda. znanstveniki v resnici, ne vedo točno zakaj so nam večje prsi boljše vizualno

moje mnenje je pa da zna bit tudi ker nekatere stvari preprosto boljše zgledajo , če so večje. Naprimer avto. Poglej majhen avto, to zgleda meni smešno, inferiorno od večjega avta.

kot se tudi ne ve kako se je začel jezik in kako se je razvil

in ta tema je ful dobra, ker je tega tolko da včasih berem do jutra vsako vprašanje k se mi poraja. intrawebz zakon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Mitja223 ::

jype je izjavil:

Drži. Vzgojeni smo, da nam je nerodno, če nismo prvi, najhitrejši, najpametnejši in najboljši. Statistika lahko pove, kako srečni so ljudje, ki jih družba sili v uspeh s takšnimi pritiski.


Lahko razložiš?

GrX ::

kuall je izjavil:

Da vidim, koliko je slo tech naravnan v to, da se stvari razume.
Če bo admin temo zaklenil ali se ne bo razvila (v pravo smer) potem to pomeni, da vas razumeti stvari ne zanima in bo to zame v bistvu kompliment, koliko sem bolj napreden od večine.


Če bi bil tako zelo napreden se s tem sploh ne bi obremenjeval, ampak bi sprejel dejstvo, da smo si ljudje različni z različno interpretacijo lepote...

kuall ::

Torej, ima kdo odgovor, zakaj so obrobljene oči lepše? Saj ni nujno, da je res, važno je, da je nek smiseln odgovor. Edino kar se jaz lahko spomnim je povezano s starostjo. Mogoče to, da imajo mladi ljudje bolj goste treplanice in bolj temne, ki naredijo iluzijo obrobe okoli oči. Stari pa jih imajo redke.
Oziroma že same oči so pri mladih lepe okrogle oblike, pri starih pa postane vse nekaj zgubano. Po moje bo to. Ja, črnina pod očmi pride od sence, stari pa te črnine nimajo zaradi gub.


Večje prsi so nam lepše zato, ker je to znak, da je ženska pripravljena za oploditev. Zakaj so (nekaterim) bolj seksi večje kot manjše? Mogoče zato, ker čimvečje so večja je verjetnost, da je ženska res zadost stara.

Kako se je razvil jezik? No tu imaš lahko enostaven in kompliciran odgovor. Enostaven odgovor je, da so asociacije najbolj važna stvar pri jeziku. Najprej so bili najbrž glasovi za nevarnost. Torej za leva, tigra itd je bila ista "beseda". Potem če je bila deročea reka je bila spet ista beseda kot za tigra in leva. Ker imajo skupno tole ključno sporočilo: nevarnost. To so v bistvu metafore. Torej metafore so že od samega začetka ključni del jezika.

Jype, kdor ima tebe za učitelja se mi pa res smili. Ljudje ne pustijo firm zarad dela ampak zarad šefov in ne zasovražijo šole zarad snovi ampak zarad jype-profesorjev in sošolcev. Drgač pa razumem tudi jypea jaz. On je zelo obseden s tem, kako sam sebe prikazat več vrednega od drugih. In potem vsak prispevek ki ga spiše napiše s predsodkom, da je on več vreden kot mi vsi in potem ta predsodek preveva vsak njegov stavek. Predsodki mu meglijo razum. Kar ni nič redkega, to imamo vsi problem, samo eni večjega kot drugi. Tisti z večjo zavestjo se zavedajo svojih predsodkov in ostalih prepričanj, ki jim krojijo vsako misel, drugi se pa ne.

GrX je izjavil:

kuall je izjavil:

Da vidim, koliko je slo tech naravnan v to, da se stvari razume.
Če bo admin temo zaklenil ali se ne bo razvila (v pravo smer) potem to pomeni, da vas razumeti stvari ne zanima in bo to zame v bistvu kompliment, koliko sem bolj napreden od večine.


Če bi bil tako zelo napreden se s tem sploh ne bi obremenjeval, ampak bi sprejel dejstvo, da smo si ljudje različni z različno interpretacijo lepote...


No tole je pa naslednje vprašanje, ki ga že nekaj časa ne morem razumeti. Zakaj so ljudje tako radi užaljeni/nesramni, ko probam kaj razumeti? Asociacija na šolo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

GrX ::

kuall je izjavil:

Večje prsi so nam lepše zato, ker je to znak, da je ženska pripravljena za oploditev.

Lol, a ti to resno? Prsi niso indikator ženske plodnosti. Tudi ženske, ki imajo velike prsi se soočajo s težavo težke zanositve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

GrX ::

kuall je izjavil:

No tole je pa naslednje vprašanje, ki ga že nekaj časa ne morem razumeti. Zakaj so ljudje tako radi užaljeni/nesramni, ko probam kaj razumeti? Asociacija na šolo?


Se ti opravičujem, če sem te s čim užalil, ampak a je res tako težko razumeti, da imamo različne poglede na to kaj je lepo in kaj ne? V čem je problem? Meni se pač ne zdi napredno, da od ljudi zahtevaš, da imajo popolnoma enako okus kot ti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

kuall ::

GrX je izjavil:

kuall je izjavil:

Večje prsi so nam lepše zato, ker je to znak, da je ženska pripravljena za oploditev.

Lol, a ti to resno? Prsi niso indikator ženske plodnosti. Tudi ženske, ki imajo velike prsi se soočajo s težavo težke zanositve.


Govorim o starosti, puberteti... Baje se prsi večajo do starosti 18 let, torej pri 18 letih so največje in takrat je najbrž tudi najbolje za vse vpletene če ženska zanosi.

kuall ::

GrX je izjavil:

kuall je izjavil:

No tole je pa naslednje vprašanje, ki ga že nekaj časa ne morem razumeti. Zakaj so ljudje tako radi užaljeni/nesramni, ko probam kaj razumeti? Asociacija na šolo?


Se ti opravičujem, če sem te s čim užalil, ampak a je res tako težko razumeti, da imamo različne poglede na to kaj je lepo in kaj ne? V čem je problem? To, da zahtevaš od ljudi, da imajo popolnoma enak okus kot ti se mi pač ne zdi preveč napredno.


No najbrž se strinjaš, da je večini ljudi lepše, če so oči lepo naličene?
Moje vprašanje je bilo, zakaj je temu tako. Nič drugega. nisem rekel, da je meni nujno to lepše, kdaj že za redke priložnosti, če pa stalno pa kaže na nesamozavest ženske, kar mi sploh ne potegne, ker je samozavest najbolj privlačna stvar na človeku.

ripmork ::

Zakaj naredi človeka (ponavadi ženske, so pa tudi moški kdaj) bolj seksi to, če je okoli oči naličen s črno barvo?

Temna barva naredi večji kontrast napram beločnicam, zato oči optično izgledajo večje.
Večje oči pa so nekako univerzalno smatrane za bolj privlačne. Če ima ženska rjave oči, bo pa npr. še dodaten barvni kontrast dosegla z uporabo komplementarne (v tem primeru temno modrikaste) barve.

Make-up nasplošno je na nek način fejkanje oblike obraza; temni deli simulirajo vdolbline, svetli deli izbokline. S svetlo poudarjene ličnice in temna maskara ob očeh je na nek način lovljenje idealnih proporcev obraza. Oziroma če se malo bolj tehnično izrazim: make-up je kot uporaba normal mapov v 3d-ju - navidezno fejkanje odboja svetlobe ter s tem oblike 8-)

Kar se estetike tiče je pa le-ta mešanica objektivnega in subjektivnega; obstajajo empirično dokazani idealni obrazni proporci, ki jih ljudje dojemajo kot najbolj privlačne, potem so pa tu še povsem subjektivni faktorji (od okusa posameznika do kulturnih dejavnikov... lepotni ideali se tudi zato lahko kar razlikujejo po svetu).

GrX ::

kuall je izjavil:

GrX je izjavil:

kuall je izjavil:

No tole je pa naslednje vprašanje, ki ga že nekaj časa ne morem razumeti. Zakaj so ljudje tako radi užaljeni/nesramni, ko probam kaj razumeti? Asociacija na šolo?


Se ti opravičujem, če sem te s čim užalil, ampak a je res tako težko razumeti, da imamo različne poglede na to kaj je lepo in kaj ne? V čem je problem? To, da zahtevaš od ljudi, da imajo popolnoma enak okus kot ti se mi pač ne zdi preveč napredno.


No najbrž se strinjaš, da je večini ljudi lepše, če so oči lepo naličene?
Moje vprašanje je bilo, zakaj je temu tako. Nič drugega. nisem rekel, da je meni nujno to lepše, kdaj že za redke priložnosti, če pa stalno pa kaže na nesamozavest ženske, kar mi sploh ne potegne, ker je samozavest najbolj privlačna stvar na človeku.


Moje stališče ni odraz večine... Sicer pa kdo pa pravi, da so ženske, ki so namazane okoli oči lepše? To je stvar posameznika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

kuall ::

ripmork je izjavil:


Večje oči pa so nekako univerzalno smatrane za bolj privlačne.


Pohvala za lepo razlago. Večje oči so pa lepše zato, ker imajo stari manjše oči. :) Kot kitajci ratajo nekateri zelo stari hehe.

kuall ::

Ljudje, ki niso naravnani v to, da bi vse razumeli ne razumejo namena te teme in dobivajo kratke stike v glavi, so užaljeni, žaljivi itd. To sem res že velikokrat opazil. To je pa naslednja stvar, ki je ne razumem. Ima kdo odgovor?
Vprašanja naredijo ljudi živčne, ker dobijo občutek, da jih morajo tudi odgovoriti, torej jim z vprašanjem v bistvu daš nalogo (delo) in se postaviš v vlogo njihovih šefov, v nadrejeno vlogo. Na splošno ljudje postanejo živčni, če jih preveč sprašuješ (razen, če jih sprašuješ o njih oziroma o temah, ki jih že sami itak premlevajo, sami o sebi pa itak ves čas premlevajo).

branc ::

Torej, vsi, ki tvojih debilizmov v tej temi ne razumejo, s(m)o debili?

thetech ::

kuall je izjavil:

Ljudje, ki niso naravnani v to, da bi vse razumeli ne razumejo namena te teme in dobivajo kratke stike v glavi, so užaljeni, žaljivi itd. To sem res že velikokrat opazil. To je pa naslednja stvar, ki je ne razumem. Ima kdo odgovor?
Vprašanja naredijo ljudi živčne, ker dobijo občutek, da jih morajo tudi odgovoriti, torej jim z vprašanjem v bistvu daš nalogo (delo) in se postaviš v vlogo njihovih šefov, v nadrejeno vlogo. Na splošno ljudje postanejo živčni, če jih preveč sprašuješ (razen, če jih sprašuješ o njih oziroma o temah, ki jih že sami itak premlevajo, sami o sebi pa itak ves čas premlevajo).


Ne, ti si tisti, ki je užaljen.. Nekdo ti je napisal zgoraj, da nimaš ravno naprednega pogleda, pa si takoj reagiral čustevno.. pa četudi je imel prav..

branc je izjavil:

Torej, vsi, ki tvojih debilizmov v tej temi ne razumejo, s(m)o debili?

Zgleda...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

jype ::

kuall je izjavil:

Vprašanja naredijo ljudi živčne, ker dobijo občutek, da jih morajo tudi odgovoriti, torej jim z vprašanjem v bistvu daš nalogo (delo) in se postaviš v vlogo njihovih šefov, v nadrejeno vlogo. Na splošno ljudje postanejo živčni, če jih preveč sprašuješ (razen, če jih sprašuješ o njih oziroma o temah, ki jih že sami itak premlevajo, sami o sebi pa itak ves čas premlevajo).
Šta ima?

Ne, nisem tvoj šef, samo norčujem se. Mimogrede, evolucijsko gledano je daleč najbolje, da ženska rojeva ves čas in nikoli sploh ne dobi menstruacije, ker tako ustvari največ kopij svojih genov.

K sreči ljudi ne žene več evolucija.

Looooooka ::

-Biologija
-Socialni standardi
-Osebni fetiši

Kateri ima vecji vpliv je pa odvisni od vzgoje in osebnih izkusenj. Po defaultu se pada na prve, potem jih povozi drugo(ampak ponavadi se poudarja vzorce iz biologije)...ce mas pa kksno intenzivno izkusnjo iz otrostva mladosti bo pa tretja tocka pac zmagala.

kuall ::

branc je izjavil:

Torej, vsi, ki tvojih debilizmov v tej temi ne razumejo, s(m)o debili?

debil je tvoja izbira besede. meni se zdi premočna. bi jo uporabil tudi, če bi se pogovarjala v živo? se mi zdi da ne, ker bi z njo ustvaril preveč nerodno sovražno vzdušje. Vedno si predstavljaj, da se pogovarjaš v živo, ko pišeš na internetu. bo bolj prijetno potem vse skupaj.
Raptor je imel še najboljši nasvet, da je treba jypeizem ignorirat. Jaz bom že začel, predlagam, da tudi vsi ostali. :) Drgač ne bomo nikamor prišli, ker nas bo jype bremzal s svojo mentaliteto.

Pika na i ::

kuall je izjavil:

branc je izjavil:

Torej, vsi, ki tvojih debilizmov v tej temi ne razumejo, s(m)o debili?

debil je tvoja izbira besede. meni se zdi premočna. bi jo uporabil tudi, če bi se pogovarjala v živo? se mi zdi da ne, ker bi z njo ustvaril preveč nerodno sovražno vzdušje. Vedno si predstavljaj, da se pogovarjaš v živo, ko pišeš na internetu. bo bolj prijetno potem vse skupaj.
Raptor je imel še najboljši nasvet, da je treba jypeizem ignorirat. Jaz bom že začel, predlagam, da tudi vsi ostali. :) Drgač ne bomo nikamor prišli, ker nas bo jype bremzal s svojo mentaliteto.

A si ti obseden z njim?
Kva je s tabo?
Vsak ima svojo pamet. Zakaj druge posiljuješ s svojo, če tem drugim to isto odrekaš?
In da smo si na jasnem - meni je jype všeč.

zee ::

Zaklepam, ker se zdi, da je tema sama sebi namen.

OP namrec "ve", da je boljsi od ostalih, torej je kakrsnakoli debata brez pomena.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trudeau v težavah zaradi "rasističnega" kostuma (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18820076 (17583) Miki N
»

Če robot moleduje za življenje, ga teže izklopimo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5511510 (9022) Unknown_001
»

Make up pri puncah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10912440 (9341) Kamran
»

Hoja po mestu, sprehodi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
568848 (7521) marijancek
»

Apple tudi brez Franca zaostruje zakonodajo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12129120 (24783) Limit-sky

Več podobnih tem