» »

Make up pri puncah

Make up pri puncah

«
1
2 3

hendriks ::

Torej, s punco sva se zadnjič pogovarjala o make up-ih pri ženskah. Jaz osebno rad vidim, če je ženska
nenaličena. Sploh punca ima zelo lepo kožo in mi ni jasno, zakaj jo hoče kaziti s pudrom.
Če ima maskaro na trepalnicah mi je lepo in seksi, če ima pa še puder je zadeva no go.
Ni mi tudi jasno, kaj razmišlja ženska, ko se zvečer pred žurom pudra? Potem bo teoretično
spoznala tipa in prespala pri njemu, zjutraj bo pa kaj? V jok in na drevo, ker ne bo pudra
in ker jo bo videl nenaličeno?? Mislim, kaj komplicirajo... Kaj vi mislite?

Mipe ::

To je pač en zakoreninjen običaj, kot se indijanci namalajo v bojne barve, preden grejo na bojni pohod. Ženska ni odrasla, dokler se ne pudra.

jype ::

^
Srečnež, čigar dekle uporablja le milo, olje in vodo.

(No, pa včasih britev.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

eric_cartman ::

Eh lej.. Veš to je pa ta stvar zdej, da moški nikol ne bomo razumel žensk..

Sej je lepo, če je ženska naličena lepo.. Ko vidim ženske po Ljubljani 3krat žgane, in pudr čez, da je že oranžna v faco, midva z mojo punco pokava od smeha..

Moja se pač maže malo, pa čeprav ma tudi ona zelo lep obrazek.. Fora je samo ta, da se mora ženska počutit lepo.. In če se lepšo počuti na ta način, da se maže, potem naj se.. Ker konec koncev bo potem srečna ona in ti in posledično tudi vajina zveza...

and that's it.. :D

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Don't get me started on hair...

Dr_M ::

Manj je vec.
Ce bi vse to upostevale, bi bil svet lepsi in zenske tudi :>

Mipe ::

Se povsem strinjam! Groza, kako dolge lase si puščajo dandanes... Ni čudno, da je kopalnica pol dneva zasedena. :|

RejZoR ::

Poudarjeni učki so kul. :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mipe ::

Ne, če je preveč poudarjeno. Ene so tako nafarbane kot da bi jih fant redno tepel. Strašljivo in odbijajoče.

mailer ::

Zjutraj pa tole orodje. :))

jype ::

Dokler je povpraševanje po enem ali drugem, je tudi taka ponudba.

Pojma nimam čemu se mi velika večina deklet brez ličil bistveno lepša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

lonz ::

Meni je pa čisto všeč če je ženska lepo naličena.
...arrrrrr, shiver me timbers...

jype ::

Vsakemu svoje.

Janac ::

Meni je ženska grda če nima nič ličil, vsaj na trepalnicah.

hendriks ::

Ne pozabite, da so bile poraščene noge pri ženskah v 60. in 70. letih prejšnjega stoletja nekaj čisto običajnega.
Poglejte za kakšnimi starimi katalogi iz tistih let. Zakaj in kako so kar naenkrat v zahodni družbi poraščene ženske
noge tabu? Najbrž iz podobnega razloga kot non make up ;) Moški ideali tudi izgubljajo kocine. Jao :))

Mipe ::

To niso moški ideali, vsaj moji niso. To so holivudski ideali.

jype ::

Hja, kocine na nogah morajo obriti zaradi zračnega upora.

Makeup na trepalnicah je za večino ljudi nepotreben (večina žensk ima itak zelo lepe trepalnice če si samo obraz umijejo, samo pogledat jih moraš dovolj od blizu).

hendriks ::

Ok Jure, zračni upor in perfomance, se strinjam :) Zanima pa me, zakaj se lepotni ideali tako spreminjajo in na tak način.
Ženska brez makeup-a in s poraščenimi nogami: zakaj je za večino zahodne družbe nesprejemljiva? Upam sicer da se motim..

Mipe ::

Zato, ker barbika nima dlak na nogah.

jype ::

Če rečeš da nočeš pudra ti ga tudi na televiziji ne dajo in se nihče ne vsaja (razen tistih, ki jim Pahor kroji lepotne ideale).

A. Smith ::

Fora, zakaj se ženske mažejo, se skriva v algoritmu "ženskega" obraza.

Empirično ugotovljena formula, ki določa "ženski" obraz je, da morajo ustnice in oči izstopati od ostale površine obraza. Bistveno bolj, kot pri moških.

http://dienekes.blogspot.com/2009/10/fa...

S kozmetiko se lahko ta efekt ojača. Lahko se pa, če je ženska trapasta, tudi atenuira...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

Ampak v raziskavi piše, da je to všeč predvsem ženskam, moški pa praktično nimajo preference.

Se pravi je namen makeupa bolj socialna diferenciacija med ženskami kot kakršenkoli način dvorjenja.

amigo_no1 ::

atenuira je mišleno attenuation po ang (tanjšanje; redčenje; hujšanje; manjšanje; ) ?
Ker v sskju te besede ne najdem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jype ::

A. Smith se zgleda ukvarja z elektroniko, kjer se veliko reči atenuira :)

(Ja, to pomeni manjša, ošibi.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

A. Smith ::

1. A. Smith je po nazivu foruma sklepal, da folk tle razume tehnično terminologijo (se pa ukvarja tudi z elektriko, saj niti ne skriva tega).
2. Da ženska začne moške sploh zanimat, mora najprej *nedvomno izgledat* kot ženska. Ostalo je pa samo pretiravalnje in čredni nagon, IMHO.

Ampak v raziskavi piše, da je to všeč predvsem ženskam, moški pa praktično nimajo preference.
Dej linkaj ta del, ali pa prosim vsaj prilepi citat iz raziskave, ki to razlaga. Brez tega ti žal ne verjamem. Hvala!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

A. Smith> Dej linkaj ta del, ali pa prosim vsaj prilepi citat iz raziskave, ki to razlaga. Brez tega ti žal ne verjamem. Hvala!

Med komentarji članka ki si ga linkal je research, ki govori o tem.

A. Smith ::

Ne najdem. A linkaš?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

A. Smith ::

Ja, to sem preletel.

Ampak v raziskavi piše, da je to všeč predvsem ženskam


Ampak tega dela nisem našel. A ga prosim citiraš?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

terryww ::

no, če koga zanima od kod ljudem take in podobne navade, ki sčasoma postanejo družbena norma - http://www.smithsonianmag.com/history-a...
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

jype ::

A. Smith> Ampak tega dela nisem našel. A ga prosim citiraš?

"By enhancing a face's contrast, it is made to appear more feminine, and thus (for women), more attractive."

Mipe ::

Se že mažem s pepelom! Hvala!

Good Guy ::

Mipe je izjavil:

Se že mažem s pepelom! Hvala!


apn ftw!

jype ::

Če hočte zgledat pravi moški ni druge opcije kot šmer.

Good Guy ::

jype je izjavil:

Če hočte zgledat pravi moški ni druge opcije kot šmer.



to so že črnci al pa dimnikarji

Mipe ::

Ma, si že raje pustim brado. Samo menda gre to kolesarjem na živce, nekam obsedeni so s to aerodinamiko.

A. Smith ::

jype je izjavil:

"By enhancing a face's contrast, it is made to appear more feminine, and thus (for women), more attractive."

smeh

Tale (for women) ne pomeni, da je kontrasten obraz ženskam bolj privlačen. Pomeni, da to velja za ženske, oz. DA SO ŽENSKE s takimi atributi bolj privlačne.

Komu? Moškim in lezbijkam, sklepam. Drugače pa o članu niti besede o tem, kar je trdil jype. Srčika njegovih interpretacij je posledica "lost in translation" scenarija.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Mipe ::

 Japonci že vedo.

Japonci že vedo.

Nissan GTR ::

ma naj se punce pacajo in afnajo, to imajo najbrž v genih

tale punca obvlada u nulo

jype ::

Mipe> Ma, si že raje pustim brado. Samo menda gre to kolesarjem na živce, nekam obsedeni so s to aerodinamiko.

Ah, brado mam tut js, da je mal več treninga.

A. Smith> Tale (for women) ne pomeni, da je kontrasten obraz ženskam bolj privlače. Pomeni, da to velja za ženske, oz. DA SO ŽENSKE s takimi atributi bolj privlačne.

Morda, čeprav močno dvomim v to, ker gre za mehanizem, ki je nevrološko različen in primitivnejši od "normalne" spolne privlačnosti, ki je naučena ("To a large degree, we do not learn to recognize whether a human face is male or female (Bestelmeyer et al., 2008; Little et al., 2005). This mental task is mainly performed by a hardwired algorithm that uses certain visual cues").

Mipe> Japonci že vedo.

It's a boy.

Mipe ::

Vidiš, zato preferiram nenaličene. :|

A. Smith ::


Morda, čeprav močno dvomim v to, ker gre za mehanizem, ki je nevrološko različen in primitivnejši od "normalne" spolne privlačnosti, ki je naučena

Takele izjave je fajn utemeljevat z linki (in citati, posebej zate), da se ne zapletamo z verodostojnostjo izjav :)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

Saj sem prilepil zraven, a si pozabil vrstico do konca prebrat?

A. Smith ::

jype je izjavil:

Saj sem prilepil zraven, a si pozabil vrstico do konca prebrat?

Tvoj citat pravi, da je razlikovanje med moškim in ženskim obrazom "hardwired". Ja.
Tvoj citat NE pravi, da se tega, kaj na nasprotnem spolu je privlačno, NAUČIMO. Ti to trdiš, tvoj citat pa ne.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

A. Smith> Tvoj citat NE pravi, da se tega, kaj na nasprotnem spolu je privlačno, NAUČIMO. Ti to trdiš, tvoj citat pa ne.

OK, what.

Sem mislu, da je to splošno znano:

Eno
vs
drugo
vs
tretje?

A. Smith ::

Poleg tega ti še vedno manjka direkten citat, ki potrjuje tole tvojo, ja, TVOJO trditev:
Ampak v raziskavi piše, da je to všeč predvsem ženskam, moški pa praktično nimajo preference.

Ker v bistvu je ravno obratno... moški imajo FUL preferenc. Res pa je, da imamo precej nižje kriterije od žensk. Če zgleda kot košutka, je za prepognit', ajga!

Ampak katera je "boljša" pa procesor v tamalih možganih vedno izračuna.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

A. Smith> Če zgleda kot košutka, je za prepognit', ajga!

Ja, to. Obviously.

A. Smith> Ampak katera je "boljša" pa procesor v tamalih možganih vedno izračuna.

In ulomi z razdaljo in se tako odloči za vrstni red, ja - podobno kot vsi ostali višje razviti sesalci.

Looooooka ::

Za zrihtano zensko pac pogleda vec tipov.
To ce nam enim pac pretiravanje oz makeup nasplosno ni vsec tega ne spremeni in tud nikoli ne bo.
Ce si povprecna zenska ti druge kot, da se malce polepsas tudi ne ostane. Je razlog zakaj so ene zenske pac samske tud po 35 letu.
Ker se jim ne da zrihtat in ker VECINA moskih pac se zmeraj preferira urejeno zensko. Pod to zna tud make up padt.
Tiste, ki makeupa ne rabijo ga pac ne rabijo...so naravno dovolj lepe.
Njhujse je ko se namazejo tko, kot da so za puder uporabile pleskarski copic za maskaro pa kar sosedove grablje. Ce so imele potem se nesreco in se naspricale s kolicino parfuma, ki si jo lahko povprecen moski razlaga samo s padcem v sod...direkt v tovarni...no to je pa tisto najbolj grozno.
Druga skrajnost so zenske, ki mislijo, da so lepse kot v resnici so in zato okoli hodijo v kavbojkah/trenirkah in nekih plascih, ki jih se najbolj neurejen geek ne bi dal nase.
Potem se cudijo zakaj so samske in zakaj ma tista njihova kolegica (kurba, ki "nic drugega ne dela, kot pa to, da se rihta in lovi moske") vso pozornost moskih, ko so skupaj zunaj.

jype ::

Looooooka> Druga skrajnost so zenske, ki mislijo, da so lepse kot v resnici so in zato okoli hodijo v kavbojkah/trenirkah in nekih plascih, ki jih se najbolj neurejen geek ne bi dal nase.

Po mojih izkušnjah to počnejo predvsem tiste, ki jim pozornost moških močno preseda.

A. Smith ::

jype je izjavil:

A. Smith> Tvoj citat NE pravi, da se tega, kaj na nasprotnem spolu je privlačno, NAUČIMO. Ti to trdiš, tvoj citat pa ne.

OK, what.

Sem mislu, da je to splošno znano:

Eno
vs
drugo
vs
tretje?


Šriki boki pa velike prsi so cenjene v vseh (ali pa veliki večini) kulturah/civilizacijah. Prav tako simetričen obraz. Ta je recimo univerzalno privlačen.

Ok, oblika peščene ure v 60tih in podobne fore so res priučene. Ampak zanemarjaš tisti del privlačnosti, ki NI priučena!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Šeriatsko pravo (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
67179406 (71085) HODL

Razlika med spoloma v genih (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
42653332 (47624) BigWhale
»

moški in "čekiranje" žensk/fantazije (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
559760 (9164) Mesar

Zakaj ni punc na inženirskih faksih? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17735421 (31471) Gandalfar

Več podobnih tem