» »

menjava artikla

menjava artikla

sko4p ::

Pozdravljeni,
Kupil sem ameriški hladilnik katerega je bila polna cena 2000€, akcijska cena pa 1350€
Ko so hladilnik dostavili na dom, sem opazi da je poškodovan.
Glede na to da je bil hladilnik zadnji v Sloveniji, me zanima če so mi dolžni zamenjat aparat v vrednosti 2000€ ali 1350€ ali pa po specifikaciji hladilnika?
lp

BladE_ ::

Nič ti niso dolžni menjati! Lahko ti vrnejo kupnino.

Ampak kakšna fenomenalna ideja!? Dal si 1350€ imel pa bi menjavo za 2000€?
Akcija - Reakcija

drekodovce ::

Če ni bilo napisano, da je artikel poskodovan ti morajo zamenjat.

Dr_M ::

Evo, mal se butastega nardis, pa mas easy money :)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BladE_ ::

Točno to je bil namen, ko je OP odprl to temo... In seveda je dobil dva pozitivna odgovora, zdaj ima možnost, da se dela butastega, ker misli, da so mu dolžni dati izdelek v vrednost 2k€.

Pojdi, delaj se butastega. navedi še, da si se pozanimal na forumu in da so dolžni opraviti menjavo v vrednosti 2k€.
Akcija - Reakcija

sko4p ::

Očitno si ti BladE tako butast da ne razumeš mojega vprašanja :)
Mene samo zanima če kdo ve, ali mi v mojem primeru, lahko dajo artikel (hladilnik) kateri ni v akciji, za isto ceno kot sem jaz dal za njega.

Miha 333 ::

Če ga ne morejo zamenjati z enakim, morajo načeloma vrniti kupnino. To je edino, kar so dolžni. Vse ostalo je stvar dogovora in dobre volje, vendar pričakuj kvečjemu dobropis (za vrednost, ki si jo plačal) ali menjavo za enako absolutno vrednost (ceno s popusti).

sko4p ::

Saj to tudi pričakujem, bomo videli kako se bomo zmenili

fikus_ ::

Če ti ne morejo zamenjat z istim modelom, lahko vrnejo denar ali ponudijo primerljivega po funkcijah, zmogljivosti, velikosti, . . . Če je vrednost ponujenega 1000 ali 2500 eur je pa njihova odločitev, ti samo sprejmeš ali ne sprejmeš ponujen model.

V glavnem stvar dogovora!

Magic1 ::

Miha 333 je izjavil:

Če ga ne morejo zamenjati z enakim, morajo načeloma vrniti kupnino. To je edino, kar so dolžni. Vse ostalo je stvar dogovora in dobre volje, vendar pričakuj kvečjemu dobropis (za vrednost, ki si jo plačal) ali menjavo za enako absolutno vrednost (ceno s popusti).

To je to. Verjetno imaš samo šanso, da obdržiš trenutnega, ali dobiš kupnino nazaj. Dvomim da ti bodo menjal za celega. Je pa to stvarna napaka. Lahko se ti zmišlujeješ, kako želiš da je napaka odpravljena, vendar je vračilo kupnine vedno opcija trgovca. Lahko se probaš izpogajat za delno vračilo kupnine.
Magic

BladE_ ::

sko4p je izjavil:

Očitno si ti BladE tako butast da ne razumeš mojega vprašanja :)
Mene samo zanima če kdo ve, ali mi v mojem primeru, lahko dajo artikel (hladilnik) kateri ni v akciji, za isto ceno kot sem jaz dal za njega.


Ni potrebno biti žaljiv, ker sem ti hotel samo dobro, da ne boš hrulil na nekega študenta v trgovini/po telefonu kako ti MORA oh in sploh...

Sicer pa nisi vprašal to, kar si navedel zdaj!
Akcija - Reakcija

D3m ::

sko4p je izjavil:

Pozdravljeni,
Kupil sem ameriški hladilnik katerega je bila polna cena 2000€, akcijska cena pa 1350€
Ko so hladilnik dostavili na dom, sem opazi da je poškodovan.
Glede na to da je bil hladilnik zadnji v Sloveniji, me zanima če so mi dolžni zamenjat aparat v vrednosti 2000€ ali 1350€ ali pa po specifikaciji hladilnika?
lp


Koliko poškodovan?
|HP EliteBook|R5 6650U|

sko4p ::

Vrata hladilnika so bila udarjena


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija - vrnitev kupnine

Oddelek: Pomoč in nasveti
251620 (1230) MrStein
»

Veljavnost garancije

Oddelek: Pomoč in nasveti
181469 (948) Machete
»

Pokvarjen telefon mi garancijsko menjajo za slabšega (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24038500 (31741) St235
»

Zavrnjena garancija v Big Bangu (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7615188 (11946) St235
»

Kaksne pravice ima kupec, ce z izdelkom v 8 dneh ni zadovoljen? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
537514 (5638) Nutcracker

Več podobnih tem