» »

Pokvarjen telefon mi garancijsko menjajo za slabšega

Pokvarjen telefon mi garancijsko menjajo za slabšega

«
1
2 3
...
5

KatjaG ::

Pozdravljeni,

Prvič sodelujem tukaj, želela bi vašo pomoč.
In sicer zadeva je sledeča:
pred 20 meseci sem kupila nokio lumia 800, pred cca 3 tedni se je pokvarila, ni se polnila.
Simobil jo je poslal na servis in so ugotovili, da se jo ne da popravit in ker je še pod garancijo mi bodo dali nov telefon.
Ponudili so mi nokia lumia 625. Ki je bistveno slabša od 800, vsaj kar se kamere tiče pa nekaj drugih reči.
Kaj mi je storiti? Lahko odbijem tega in zahtevam v istem rangu? Je kdo morda že imel tako izkušjo?

Najlepša hvala.
  • spremenil: Mavrik ()

blackbfm ::

na papirju je slabše interni spomin pa kamera, ostalo je vse boljše

ulemek ::

Dolžni so ti ali popraviti ali dati drugega ali vrniti kupnino. Če se obračaš z okvaro, ki je predmet garancije, lahko izbiraš,kaj boš. Prav tako, če ne morejo popraviti ali nimajo enakega telefona, lahko zahtevaš kupnino. Njim in tebi bi bilo najbolje, če bi ti ponudili boljši telefon. Namigni jim.

bobby ::

Moj predlog, bodi previdna, zastavi si, kaj bi rada pa se tega drzi in ne spreminjaj. Glej, da ti pri potencialno vrnjeni kupnini ne bodo odbijal kakih procento, ker je tel rabljen, dobiti moras nazaj isti znesek kot si placala za tel. Menjava je za enakega ALI boljsega in definitivno se gleda tudi cena za katerega si dala za L800.

Jih lahko zavrnes z obrazlozitvijo, da ima slabso kamero, ki je tebi kao bistvenega pomena in ti potem ponudijo drugega, to lahko naredis.

Ampak kot pravim, imej jasno vizijo, kaj zelis doseci. Naj ti dajo predlog, ki pa si potem vzames cas in jih kasneje obvestis. Ni se ti treba takoj odlocit. Razmisli in se odloci.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

RejZoR ::

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_800...
http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_625...

Lumia 625 je skupno gledano boljša v prenekaterih pogledih. Celo 5Mpix fotoaparat so tud kar pohvalili in slika ni slaba ko sem gledal vzorce. Modelsko je sicer res nižje (po številki) ampak v notranjosti pa je vglavnem boljša.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mirk ::

Lahko odbiješ ponujenega na podlagi tega, da je ponujeni telefon slabši, saj ima 5MP vs 8MP kamero, IPS vs AMOLED zaslon, 8GB vs 16GB spomina. Lahko tudi zahtevaš vračilo kupnine, oziroma odstopiš od sklenjene pogodbe , vendar je vprašljivo koliko se ti to splača.
Je pa Lumia 625 kar dobra nadgradnja proti 800. Večji zaslon, boljša baterija, dual core, microSD, W8.1, …

@bobby: Cena nima veze pri garancijski zamenjavi. Važne so tehnične specifikacije izdelka.

Tilen ::

625 podpira celo LTE. Ni vse v megapikslih. Dobra zamenjava. Ena večjih prednosti 625 je tudi najnovejši operacijski sistem. Lumia 800 nima možnosti nadgradnje na WP8. Je pa res, da je Lumia 625 bistveno večji telefon in tudi zato mogoče komu ne bi bil všeč. Ima tudi sekundarno kamero in se performančno bolje obnese pri snemanju videa zaradi boljšega CPU.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ulemek ::

Mirk je izjavil:

Lahko odbiješ ponujenega na podlagi tega, da je ponujeni telefon slabši, saj ima 5MP vs 8MP kamero, IPS vs AMOLED zaslon, 8GB vs 16GB spomina. Lahko tudi zahtevaš vračilo kupnine, oziroma odstopiš od sklenjene pogodbe , vendar je vprašljivo koliko se ti to splača.
Je pa Lumia 625 kar dobra nadgradnja proti 800. Večji zaslon, boljša baterija, dual core, microSD, W8.1, …

@bobby: Cena nima veze pri garancijski zamenjavi. Važne so tehnične specifikacije izdelka.

Cena ima vezo, kajti če ne morejo zagotoviti enakega ali starega popraviti, lahko po 45. dneh odstopiš od pogodbe in zahtevaš kupnino nazaj. Torej denar. Tako pravi ZVPot.

Seveda pa se lahko pogodiš za boljšega, njim je to običajno ceneje in tebi ugodneje. Nisi pa dolžan na to pristati, a jaz vsekakor bi.

Pa še to, IPS zaslon ni slabši od AMOLED, za slike in filme je prvi pravzaprav dosti boljši, glede porabe in fancy izgleda menijev telefona pa drugi. Nikdar ne bi imel takega za delovni zaslon ali TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ulemek ()

gddr85 ::

ne vem zakaj niso dal hd na 4.7", tko ima konkretno slabši ppi

kolk si dala za lumio 800?

Tilen ::

V glavnem Lumia 625 je v povprečju ocen in karakteristik bistveno boljša zamenjava, kot nova Lumia 800.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ulemek ::

Jaz bi razmislil o 625-ki kot o potencialno dobri zamenjavi. Ker tudi je. Razen, če res hočeš boljši aparat in se za to tudi izpogajaš.

Mirk ::

ulemek je izjavil:

Mirk je izjavil:

@bobby: Cena nima veze pri garancijski zamenjavi. Važne so tehnične specifikacije izdelka.

Cena ima vezo, kajti če ne morejo zagotoviti enakega ali starega popraviti, lahko po 45. dneh odstopiš od pogodbe in zahtevaš kupnino nazaj. Torej denar. Tako pravi ZVPot.

Seveda pa se lahko pogodiš za boljšega, njim je to običajno ceneje in tebi ugodneje. Nisi pa dolžan na to pristati, a jaz vsekakor bi.


Saj če si točneje prebereš boš videl, da sem govoril v primeru zamenjave.
Če pa pride do tega, da odstopiš od pogodbe in zahtevaž kupnino nazaj pa je spet druga zgodba.

KatjaG ::

Jaz sem ga vzela na akciji in dala zanj 1eur :) s tem, da sem pač vezana na nji 2 leti.
Tako, da kupnine nočem.

So me pa že klicali, da se moja lumia 800 ne da popravit, pravzaprav se jo niti prižgat ne more več in ker je bila še pod garancijo mi bodo pač dali nov telefon, in ta naj bi bil lumia 625.
Ker pa jaz telefon uporabljam zelo veliko kot fotoaparat me moti to, da je kamera slabša kot pri 800.
In me zanima kaj lahko naredim, ali zahtevam, da ima popolnoma iste karakteristike telefon, ali naj vzamem ponujeno 625? In pa seveda če je dobra?
Jaz sem bila z 800 kar se tega tiče zelo zadovoljna.

hojnikb ::

Jaz sem ga vzela na akciji in dala zanj 1eur :) s tem, da sem pač vezana na nji 2 leti.
Tako, da kupnine nočem.

sej nebi od kupnine dobila 1€...

Ker pa jaz telefon uporabljam zelo veliko kot fotoaparat me moti to, da je kamera slabša kot pri 800.

Da ima manj megapixslov še ne pomn da je slabša kamaera. Primerjaj fotke ki jih delata oba telefoa in boš vidla...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klinker ::

Halo. Lumio 800 lahko menjajo samo za novejso 8xx, ne pa za 6xx.
Lumia 800 je takrat bila kar med top pri Nokiji.

gddr85 ::

povej, da hočeš 920/25 al pa nič 8-):D

KatjaG ::

Se je komu kaj takega že zgodilo? In kaj ste naredili?

ulemek ::

Jaz bi tudi isti rang ali boljši skušal izpleniti. Potrudi se, 8xx ali 9xx. 8-)

...:TOMI:... ::

Poglej koliko je bila kupnina po pogodbi. Mogoče je bolje vzeti denar in kupiti telefon po izbiri na bolhi.

Pozanimaj se o vseh možnostih, pogajaj se, reci za kak drug model, če ti ta ne odgovarja... Treba je biti zahteven, glede na to, kakšne so cene, ki ti jih napišejo v pogodbo, če slučajno odstopiš od pogodbe preden poteče. Za ta denar človek pričakuje, da bodo skakali po trepalnicah, cene v pogodbi so višje, kot v prosti prodaji...
Tomi

BladE_ ::

hojnikb je izjavil:

Jaz sem ga vzela na akciji in dala zanj 1eur :) s tem, da sem pač vezana na nji 2 leti.
Tako, da kupnine nočem.

sej nebi od kupnine dobila 1€...

Ja pa bi... Če plačaš za nekaj 1€ in hočeš za to denar nazaj, kaj, boš dobil 2€ nazaj?

Sicer pa je Lumia 625 bistveno boljši telefon kot Lumia 800...

- MP ne igrajo nobene vloge pri kvaliteti slike
- 625 ima večji zaslon + Gorilla glass 2
- 625 je novejša in nadgradljiva na WP8.1
- 8GB vs 16GB, 625 ima slot za SD, 800 nima
- 625 podpira LTE
- 625 lahko snema full 1080p, 800 samo 720p
- 625 ima kamero tudi spredaj
- 625 dual core
- 625 boljša baterija
-625 boljši GPS
- ...

V vseh pogledih je 625 boljša, ne vem zaradi česa se sploh braniš? Ker ima kamera manj MP? Ponujen ti je boljši telefon ampak ti bi vseeno rada še boljšega, pohlep na višku...
Akcija - Reakcija

hojnikb ::

BladE_ je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Jaz sem ga vzela na akciji in dala zanj 1eur :) s tem, da sem pač vezana na nji 2 leti.
Tako, da kupnine nočem.

sej nebi od kupnine dobila 1€...

Ja pa bi... Če plačaš za nekaj 1€ in hočeš za to denar nazaj, kaj, boš dobil 2€ nazaj?

Sicer pa je Lumia 625 bistveno boljši telefon kot Lumia 800...

- MP ne igrajo nobene vloge pri kvaliteti slike
- 625 ima večji zaslon + Gorilla glass 2
- 625 je novejša in nadgradljiva na WP8.1
- 8GB vs 16GB, 625 ima slot za SD, 800 nima
- 625 podpira LTE
- 625 lahko snema full 1080p, 800 samo 720p
- 625 ima kamero tudi spredaj
- 625 dual core
- 625 boljša baterija
-625 boljši GPS
- ...

V vseh pogledih je 625 boljša, ne vem zaradi česa se sploh braniš? Ker ima kamera manj MP? Ponujen ti je boljši telefon ampak ti bi vseeno rada še boljšega, pohlep na višku...

sj ne plačaš 1€, ampak precej več v mesečnih obrokih.
#brezpodpisa

KatjaG ::

BladE_ je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Jaz sem ga vzela na akciji in dala zanj 1eur :) s tem, da sem pač vezana na nji 2 leti.
Tako, da kupnine nočem.

sej nebi od kupnine dobila 1€...

Ja pa bi... Če plačaš za nekaj 1€ in hočeš za to denar nazaj, kaj, boš dobil 2€ nazaj?

Sicer pa je Lumia 625 bistveno boljši telefon kot Lumia 800...

- MP ne igrajo nobene vloge pri kvaliteti slike
- 625 ima večji zaslon + Gorilla glass 2
- 625 je novejša in nadgradljiva na WP8.1
- 8GB vs 16GB, 625 ima slot za SD, 800 nima
- 625 podpira LTE
- 625 lahko snema full 1080p, 800 samo 720p
- 625 ima kamero tudi spredaj
- 625 dual core
- 625 boljša baterija
-625 boljši GPS
- ...

V vseh pogledih je 625 boljša, ne vem zaradi česa se sploh braniš? Ker ima kamera manj MP? Ponujen ti je boljši telefon ampak ti bi vseeno rada še boljšega, pohlep na višku...


Hvala Blade za odgovor, čeprav bi si zadnji stavek lahko prišparal in si prebral bonton, kako se nekomu odgovarja na zastavljeno vprašanje.
Tvoje mnenje o meni me ni zanimalo, samo tehnične stvari telefona, tako, da ti jaz odgovarjam kultura na višku....
Se ti pa zahvaljujem za tehnične podatke telefona, točno to kar sem iskala.

cekr ::

Kakor se spomnim, je bila L800 v višjem rangu, kot je L625.
Bi pričakoval, da ti ponudijo vsaj L830.
Tu specifikacije nimajo veze. Res je L625 trenutno boljša zadeva, vendar glej, kaj je bilo ob nakupu.


Poskusi, če ti uspe izpogajat boljšo zadevo. Mogoče ti omogočijo tudi kakšno manjše doplačilo.
Če ti je pomembna kamera, je škoda, da vzameš slabšo varianto.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BladE_ ::

hojnikb je izjavil:

sj ne plačaš 1€, ampak precej več v mesečnih obrokih.


Če je rekla, da je plačala 1€ je to 1€ in jaz razumem, da poleg ni mesečnih dodatnih obrokov, omenilaje tudi, da je šlo z akcijo tako da... 1€ jo je stal telefon.

@KatjaG, tukaj smo, da lahko povemo svoje mnenje in to je moje mnenje, če ti ni všeč enostavno preskoči... Se pa opravičujem, če se te kakorkoli užalil!

@cekr, še enkrat, MP ne igrajo vloge pri kvaliteti slike! Kaj je bilo in kaj ni bilo v višjem rangu pred enim letom nima veze, danes ji ponujajo boljši in primerljiv telefon kot ga je imela in to šteje, ne gleda se po rangu...
Akcija - Reakcija

KatjaG ::

Tako je, ni bilo mesečnih obrokov. Plačala sem 1eur in pač podpisala pogodbo za 2 leti samo naročnina oz paket.
Spraševala pa sem če mi ponujajo primeren telefon, glede na tega ki sem ga imela do sedaj.
Bodimo pošteni, sami dobro veste, da dandanes ni nihče pošten in ti velikokrat v zameno ponudijo nekaj dosti slabšega kot si imel, sploh če se ne spoznaš na določeno stvar.
Zato sem spraševala ali me hočejo dobesedno nategnit ali mi ponujajo enakovredno.

Lonsarg ::

Če zahtevaš kupnino mislim da dobiš toliko, kolikor piše v pogodbi ha aneks, da so tu dali ugodnosti za teledon, kar je najverjetneje nekje dobrih 300EUR. Tak da jih spomni na to, ker lahko da bodo oni pobasali razliko, ne bi blo prvič...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Tilen ::

Zato sem spraševala ali me hočejo dobesedno nategnit ali mi ponujajo enakovredno.

Ponujajo ti boljšo rešitev.

@Azgard

Lumia 625 stane v prosti prodaji cca 250€.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

RejZoR ::

Ko ti ponujajo nov boljši aparat gledajo specifikacije oz lastnosti in ne to v kateri razred paše oz v katerega je pasal. Ker njih ne briga kam je spadal model izpred 2 let, ki se ga sedaj itaq ne da več dobit (drugače bi ti ponudili enakega). Gleda se, da je novi funkcionalno enak ali boljši tvojemu staremu. Kar pa Lumia 625 je oz tvojega starega praktično povsod presega. Pusti megapiksle pri fotkiču, če ne razvijaš slik v formatu posterja je vseen drek. Važna je optika in filtriranje, ki pa je pri 625 vsaj po testih sodeč boljše. Jezst osebno bi sprejel ponujeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

Lumia 625 ni boljša rešitev. Ker je telefon nižjega cenovnega ranga. Tehnične specifikacije tukaj ne igrajo vloge, ker gre za menjavo. Kot bi ti pasata zamenjali za neko podobno sranje od KIE. Najbrž se nihče ne bi strinjal ...

Zahtevaj telefon istega cenovnega ranga ali celo malo boljšega. Kaj veš, mogoče ti dajo pa celo Iphone 5s ali 6 :D. Ki imaj tako najboljšo kamero.

Ker se ti pogodba tako ali tako izteče, jim lahko ponudiš da boš podaljšala še za 2 leti, če ti paket ustreza. Če bo tisti za šaltejem pač tečen in kot opica ponavljal en in isti odgovor, zahtevaj šefa. Če šefa ne bo, pokliči kar na helpdesk od Simobila in povej da so nesramni s tabo, ker ti ne omogočijo dobre storitve. V trgovini, polni strank, bo majčeno nerodno za njih, da na glas razglašaš kako te hočejo okoli prinesti. Še vedno jim lahko rečeš adijo, grem na Mobitel. Za to preveri koliko bi morala doplačati da se vezava prekine. Po 20 mesecih zna biti to drobiž. Itn ...

Se splača biti malo zoprn :D. Definitivno pa jim ne podari prav nič. Oni ti tudi ne ...

Vsem, ki mislite pa da mora sprejeti slabši telefon (v cenovnem smislu), pa podarjam tubo virtualnega vazelina ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

perci ::

Invictus, ne strinjam se s tabo.

Ona je dve leti nazaj kupila Lumio 8x.

Če bi danes ta telefon še prodajali, bi ji ga lahko zamenjali in se ne bi mogla nič bunit. Pa bi bil ta telefono cenovno danes v nižjem rangu kot nova Lumia 6x.

Ponujajo ji po specifikacijah boljši telefon, kar ustreza garancijskim pogojem. Jaz bi sprejel.

Vazelin obdrži :).

Steampunk ::

Simpl zadeva, koliko je bila lumia 800 vredna, ko si jo kupila, brez vezave? Toliko imaš v dobrem.

ulemek ::

Steampunk je izjavil:

Simpl zadeva, koliko je bila lumia 800 vredna, ko si jo kupila, brez vezave? Toliko imaš v dobrem.

Ni tako preprosto. Če ponudijo telefon z boljšimi zmogljivostmi, nima v dobrem. Res pa je, da bi morali tudi tiste heretične MP zagotoviti.

Steampunk ::

Sploh se ne upoštevajo zmogljivosti, ampak cena. Menda ne plačaš za telefon (hipotetično) 600€, čez leto pa pol pa ti menjajo za telefon vreden 200€, češ, sej je boljši. Depreciacija in napredek se ne upošteva. Naj ponudijo ekvivalenten telefon.

BladE_ ::

Ja @Invictus, tako se dela v naši Sloveniji...

Upam, da kdo ne bo upošteval njegovega nasveta in se sramotil po nepotrebnem... tip misli, da bo iz Lumie 800 prišel na Iphone 5 ali 6, WTF??? Ona ima Nokio, servis ji ponuja menjavo ne pa Apple ali kaj podobnega!!! Ne splača se bit zoprn, ker se vse lahko dogovori na nekem normalnem nivoju, če se boš razfukaval in se dru do onemoglosti, ja, vsi ti bodo pripravljeni pomagati, z največjim veseljem bodo naredili vse za tako stranko...

@Steampunk... že večkrat omenjeno... pa še enkrat, koliko je bila vredna nima veze, danes ji je ponujena boljša naprava, kar je bilo tudi že večkrat povedano! Lahko se obeša na MP ampak za kaj? Na koncu ji bodo zamenjali z Lumia 800 in kaj bo potem? Veselje, ker ima 8MP vse ostalo pa podn...
Akcija - Reakcija

darkolord ::

Sploh se ne upoštevajo zmogljivosti, ampak cena. Menda ne plačaš za telefon (hipotetično) 600€, čez leto pa pol pa ti menjajo za telefon vreden 200€, češ, sej je boljši. Depreciacija in napredek se ne upošteva. Naj ponudijo ekvivalenten telefon.
Če ga imajo na zalogi, ti menjajo za enakega, tudi če je bil vreden 600€ pa je sedaj samo 20€.

Steampunk ::

BladE_ je izjavil:

@Steampunk... že večkrat omenjeno... pa še enkrat, koliko je bila vredna nima veze, danes ji je ponujena boljša naprava, kar je bilo tudi že večkrat povedano! Lahko se obeša na MP ampak za kaj? Na koncu ji bodo zamenjali z Lumia 800 in kaj bo potem? Veselje, ker ima 8MP vse ostalo pa podn...

darkolord je izjavil:

Sploh se ne upoštevajo zmogljivosti, ampak cena. Menda ne plačaš za telefon (hipotetično) 600€, čez leto pa pol pa ti menjajo za telefon vreden 200€, češ, sej je boljši. Depreciacija in napredek se ne upošteva. Naj ponudijo ekvivalenten telefon.
Če ga imajo na zalogi, ti menjajo za enakega, tudi če je bil vreden 600€ pa je sedaj samo 20€.

Pravno gledano, naj nadomestijo telefon z enakim, ali ekvivalentnim novim. Ta ekvivalentni novi je razreda 8xx. Če 8xx več ne obstaja, pride v poštev 9xx. Koliko je nižji razred napredoval tehnološko in cenovno nas ne zanima.

Dalje si pa razlagajte sami.

darkolord ::

Tudi oznake modelov nas ne zanimajo.

šernk ::

Kot da bi ti v merkurju ponudili namesto 42" LCD TVja 720p, 37" 1080p LED LCD smart TV. 37" je boljša v vsem po karakteristikah.

morajo ti dati boljši mobitel, 5MP kamera ne mora biti boljša od 8MP kamere, sploh ker v zadnjih letih na tem področju ni nekega preskoka tehnologij. Ni pa vedno v vseh pogojih 8MP kamera boljša od 5MP.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ulemek ::

Steampunk je izjavil:

BladE_ je izjavil:

@Steampunk... že večkrat omenjeno... pa še enkrat, koliko je bila vredna nima veze, danes ji je ponujena boljša naprava, kar je bilo tudi že večkrat povedano! Lahko se obeša na MP ampak za kaj? Na koncu ji bodo zamenjali z Lumia 800 in kaj bo potem? Veselje, ker ima 8MP vse ostalo pa podn...

darkolord je izjavil:

Sploh se ne upoštevajo zmogljivosti, ampak cena. Menda ne plačaš za telefon (hipotetično) 600€, čez leto pa pol pa ti menjajo za telefon vreden 200€, češ, sej je boljši. Depreciacija in napredek se ne upošteva. Naj ponudijo ekvivalenten telefon.
Če ga imajo na zalogi, ti menjajo za enakega, tudi če je bil vreden 600€ pa je sedaj samo 20€.

Pravno gledano, naj nadomestijo telefon z enakim, ali ekvivalentnim novim. Ta ekvivalentni novi je razreda 8xx. Če 8xx več ne obstaja, pride v poštev 9xx. Koliko je nižji razred napredoval tehnološko in cenovno nas ne zanima.

Dalje si pa razlagajte sami.


Ne bo držalo. Če je 6xx po vseh (tudi MP) boljši od starega 8xx, pride prav tako v poštev za zamenjavo. Pa si ti misli, kar si hočeš. Zakon je jasen.

šernk je izjavil:

Kot da bi ti v merkurju ponudili namesto 42" LCD TVja 720p, 37" 1080p LED LCD smart TV. 37" je boljša v vsem po karakteristikah.

morajo ti dati boljši mobitel, 5MP kamera ne mora biti boljša od 8MP kamere, sploh ker v zadnjih letih na tem področju ni nekega preskoka tehnologij. Ni pa vedno v vseh pogojih 8MP kamera boljša od 5MP.


Niti najmanj ni primerljivo, primerljivo bi bilo, če bi ti ponudili serijo ABC namesto XYZ, pri čemer bi bila prva 42, tvoja prejšnja pa 37.

Velikost zaslona je tehnična lastnost/podatek in ne marketinško ime serije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ulemek ()

BladE_ ::

Steampunk je izjavil:

Pravno gledano, naj nadomestijo telefon z enakim, ali ekvivalentnim novim. Ta ekvivalentni novi je razreda 8xx. Če 8xx več ne obstaja, pride v poštev 9xx. Koliko je nižji razred napredoval tehnološko in cenovno nas ne zanima.

Dalje si pa razlagajte sami.


Ne! Oznaka nima veze, veze ima specifikacija in 625 je močno primerljiv z 800, res je, da ima kamera manj MP in lahko zahtevaš isto karakteristiko, bodo pa menjali za 800, ker kolikor sem gledal podobnega po teh specifikacijah ni, 625 je nekako najbližji ostalo je visoko nad rangom 800...

@šernk, lahko ti ponudijo, kar želijo in če se strinjaš je stvar dogovorjena... seveda se to ne dogaja in tudi v tem primeru ji ponujajo bistveno boljši model, ne gre za noben nateg...
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

Steampunk ::

Res je, zakon je jasen. Ampak očitno ne poznaš zakonov.

darkolord je izjavil:

Tudi oznake modelov nas ne zanimajo.

Nikoli nas niso, enostavno sem razložil cenovne razrede, katerih očitno ti še ne razumeš.

BladE_ je izjavil:

Ne! Oznaka nima veze, veze ima specifikacija in 625 je močno primerljiv z 800, res je, da ima kamera manj MP in lahko zahtevaš isto karakteristiko, bodo pa menjali za 800, ker kolikor sem gledal podobnega po teh specifikacijah ni, 625 je nekako najbližji ostalo je visoko nad rangom 800...

Cena 800 ob nakupu, brez naročnine? Cena 625, brez naročnine? Tretjič, pozabi na specifikacije. Ti plačaš ceno, ne specifikacije.

Zgodovina sprememb…

BladE_ ::

Zakon je jasen, zamenjati morajo za boljšega ali enakovrednega, cena nima veze! Kliči na tržno in se pozanimaj, jaz sem se že in to je bil odgovor!
Akcija - Reakcija

darkolord ::

Zakon nič ne pravi o "menjavi za boljšega ali enakovrednega".

Steampunk ::

BladE_ je izjavil:

Zakon je jasen, zamenjati morajo za boljšega ali enakovrednega, cena nima veze! Kliči na tržno in se pozanimaj, jaz sem se že in to je bil odgovor!

Tržni inšektorat nima pojma o obligacijskem pravu, očitno.

BladE_ ::

@darklord, mogoče ne piše v zakonu se pa tako nekako raztolmači... lahko pa poiščeš kaj točno piše oziroma za kaj naj bi se menjalo izdelek?

@Steampunk, 014204810 številka dežurnega inšpektorja, kliči, potem pa sem prilepi odgovor, cca 5min ti bo vzelo, da ne bomo v prazno po neki kmečki logiki napačnih informacij dajali...
Akcija - Reakcija

darkolord ::

ZVPot:

Če napake niso odpravljene v skupnem roku 45 dni od dneva, ko je proizvajalec, prodajalec ali pooblaščeni servis od potrošnika prejel zahtevo za odpravo napak, mora proizvajalec potrošniku brezplačno zamenjati blago z enakim, novim in brezhibnim blagom.

Če proizvajalec v roku iz prejšnjega odstavka ne popravi ali ne zamenja blaga z novim, lahko potrošnik razdre pogodbo ali zahteva znižanje kupnine.


OZ:

(1) Če je prodajalec kakšnega stroja, motorja, kakšnega aparata ali drugih podobnih stvari, ki sodijo v tako imenovano tehnično blago, izročil kupcu garancijski list, s katerim proizvajalec jamči za brezhibno delovanje stvari v določenem času, šteto od njene izročitve kupcu, stvar pa ne deluje brezhibno, lahko kupec zahteva tako od prodajalca kot tudi od proizvajalca, da jo v primernem roku popravi ali, če tega ne stori, da mu namesto nje izroči stvar, ki brezhibno deluje.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Steampunk je izjavil:

Sploh se ne upoštevajo zmogljivosti, ampak cena. Menda ne plačaš za telefon (hipotetično) 600€, čez leto pa pol pa ti menjajo za telefon vreden 200€, češ, sej je boljši. Depreciacija in napredek se ne upošteva. Naj ponudijo ekvivalenten telefon.


Ker tehnologija vmes pa stagnira? Ni mi jasno kako eni tega kar ne dojemate. Kar je danes flagship bo čez leto ali dve peljal scat skor vsak model srednjega razreda oz bo najmanj enako zmogljiv. In tko je pri vsem, LCD-ji, mobiteli, grafične kartice, procesorji itd. Zato ti oni dajo trenutni mid end, ker se starega ne da več dobit ampak po lastnostih pa je nekje enak. Da pa boš dobil zamenjavo do zadnje postavke enako pa je nemogoče pričakovat. Men se zdi to neki čist razumljivega, sem pa presenečen kako je folk še vedno blazno začuden nad tem.

Če bo men crknila grafična GTX 780, mi ne bojo dal GTX 980, ker je isto flagship, kot je bila GTX 780 pred meseci ampak boš dobil GTX 970. Eni pa pričakujete isti razred modela nekoč za isti razred modela zdej. Servis pa ponuja isti performance danes, kot je bil nekoč. Kje je potem ta model trenutno umeščen je irelevantno. In to je cel point tega threada... A zdej štekate?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Steampunk ::

Pizda ste določeni nerazmni. Če plačaš 600€ telefon, pričakuješ 600€ telefon. Mene presenečajo tebi podobni, ki se zadovoljijo z vsako pizdarijo, ki ti jo ponudijo.

bastadu ::

Če si dal pred 2 letomo X EUR za takratni 'flagship' telefon, boš za podoben X EUR danes dobil današnji 'flagship' telefon. Torej če se ti zdi, da so ti ponudili slabši telefon lahko zahtevaš vračilo denarja in si kupiš najboljši telefon, ki ga dobiš za teh X EUR in ni vrag, da ne bi bila zadeva v vseh pogledih boljša od prejšnjega ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

gddr85 ::

a 830 ji pa ne morejo ponudit?

oziroma raje 730

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19569095 (56541) Cruz
»

Prekinitev naročnine pri A1 in novi operater

Oddelek: Pomoč in nasveti
1812780 (11910) smacker
»

Telekom Slovenije draži mobilne naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
20751427 (41105) MrStein
»

Simobil podražil naročniške pakete (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
534145785 (125286) Lonsarg

Več podobnih tem