» »

nakup na podjetje

nakup na podjetje

«
1
2 3

noob96 ::

Kupujem računalnik in sem našel eno firmo ki to prodaja in imajo cene za pravne osebe dosti nižje kot za fizične osebe. Pa me zanima če jaz rečem kolegu da vzame comp na svoje podjetje in mu jaz dam samo denar, ali bo imel on s tem še kakšne dodatne stroške kdaj kasneje? Ne bi rad težil brez da vem kako to gre

fikus_ ::

Podjete kupuje brez ddv, zato je nižja cena.

Miha 333 ::

Tako lahko podjetje kupuje samo izdelke/storitve, ki so neposredno potrebni za opravljanje njegove dejavnosti ter mora ta sredstva tudi ustrezno voditi v evidencah. Inšpektorji pa pridno preglejujejo, če se oprema, ki je v evidencah oziroma za katero je odbit DDV, sploh nahaja v firmi. Ne pišem na pamet.

SeMiNeSanja ::

Verjetno je OP gledal cene brez DDV. Naj še enkrat preveri cene.
Možno pa da je gledal veleprodajne cene. Te so dejansko nekaj nižje.

Seveda lahko prijateljevo podjetje kupi računalnik, če je za tovrstno dejavnost registrirano (verjetno je). Pri tem mora preveriti ali so cene 'običajne' ali za 'nadaljno prodajo' (morda še kaj iztisne?).
Kljub temu, da se za podjetja večinoma navaja cene brez DDV, se ta vsekakor zaračuna in ga mora podjetje tudi plačati.

Prijateljevo podjetje pa potem tebi izstavi račun (brez profita, ali pa si nekaj malega prišteje za pokritje stroškov - odvisno od 'velikosti prijateljstva'). Račun bo seveda z DDV.

Ti račun plačaš preko nakazila na TRR podjetja in odneseš škatlo domov.
S tem si potem ti novi ponosni lastnik 'ugodnejšega' računalnika.

Miha 333 je izjavil:

Tako lahko podjetje kupuje samo izdelke/storitve, ki so neposredno potrebni za opravljanje njegove dejavnosti ter mora ta sredstva tudi ustrezno voditi v evidencah. Inšpektorji pa pridno preglejujejo, če se oprema, ki je v evidencah oziroma za katero je odbit DDV, sploh nahaja v firmi. Ne pišem na pamet.

En malo pa že na pamet.....

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Pa me zanima če jaz rečem kolegu da vzame comp na svoje podjetje in mu jaz dam samo denar, ali bo imel on s tem še kakšne dodatne stroške kdaj kasneje?


Ja, inšpekcijo na vrata. Če že delaš pizdarije, vsaj ne piš tega na slo-tech in bod lepo tiho.

Epialt ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Kljub temu, da se za podjetja večinoma navaja cene brez DDV, se ta vsekakor zaračuna in ga mora podjetje tudi plačati.

Ne bo držalo v primeru da govorimo o nabavi iz tujine.

SaXsIm ::

Tudi odvisno, kakšno davčno obveznost ima. Ker načeloma se pri zavezancih zadeva plača z davkom, ki se ga potem na koncu meseca odbije pri plačilu ddvja.

V primeru, ko gre za nabavo iz tujine na podjetje, moraš imeti mednarodno veljavno davčno. Prav tako moraš narediti samoobdavčitev ob uvozu (za to sicer nisem 100%).
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

SeMiNeSanja ::

Jaz sem seveda pisal za primer, ko je dobavitelj blaga slovensko podjetje.

Če je tuje podjetje, je pa spet odvisno, ali se gre za podjetje iz EU območja ali izven EU. V enem primeru narediš samoobdavčitev, v drugem pa carina zaračuna DDV pri uvozu. Ampak to so formalitete, ki bi jih vsak podjetnik moral poznat.

Dejansko ni popolnoma nobene ovire, da OP kupi preko prijateljevega podjetja, če dobavitelj temu podjetju prizna pogoje za nadaljno prodajo, pa še toliko bolje.

Osnovni pogoj pa je, da je podjetje registrirano za trgovino na drobno z neživilskimi proizvodi - kar pa mislim da je skorajda vsako podjetje?

Seveda pa ne bo šlo z 'denar na roke' varianto, da bi kolega na ta način še malo denarja na črno spravil ven iz podjetja. Lahko daš denar na roko, če ima podjetje blagajniško poslovanje in ti izstavi poleg računa še blagajniški prejemek. Drugače bosta oba v prekršku.

Mnogo podjetij pa sploh ne vodi blagajne, tako da je edina prava pot nakazilo na TRR podjetja.

Koliko ti bo prijatelj zaračunal blago, ki ga je nabavil po ceni za nadaljno prodajo, pa je čisto njegova stvar, dokler ne gre pod nabavno ceno. Komot lahko proda z 0,00EUR dobička, vendar bi to bilo nepošteno do njega, saj ima s tem določene stroške. Tako da se ne čuditi, če ti bo nekaj dodal k nabavni ceni (kot nabavno ceno mislim tudi stroške prevoza, morebitnega carinjenja in podobno).

Miha333 pa je zamešal z nabavo za osnovna sredstva, pa še tu ni bil povsem točen. Podjetje lahko kupi karkoli hoče, lahko tudi Falkona. Vprašanje je potem bolj računovodske narave, kako se potem obračunava daveke in olajšave na teh 'osnovnih sredstvih', ali gredo v stroške, ali pa se smatrajo kot luksuz, ki ni potreben za dejavnost podjetja.
Osnovna sredstva seveda ne moreš kar tako odtujiti, lahko pa jih tudi lepo normalno odprodaš. Seveda je potem spet vprašanje po kateri ceni. Če je cena nižja kot računovodska vrednost, se spet govori o bonitetah, mora se prijavljat v dohodnino, itd.

P.S.: Da me ne bo potem spet kdo držal za jezik: seveda obstajajo tudi določene omejitve glede tega, kaj podjetja ne morejo nabavljati, če nimajo ustrezne registracije. Tak primer so napr. farmacevtski izdelki, razstreliva,....

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

SaXsIm je izjavil:

V primeru, ko gre za nabavo iz tujine na podjetje, moraš imeti mednarodno veljavno davčno.

Vsako podjetje ima davčno številko, čim je davčni zavezanec. Ta davčna JE 'mednarodno veljavna' - potrebuješ jo pa izključno za poslovanje znotraj EU.

MIHAc27 ::

technolog je izjavil:

Pa me zanima če jaz rečem kolegu da vzame comp na svoje podjetje in mu jaz dam samo denar, ali bo imel on s tem še kakšne dodatne stroške kdaj kasneje?


Ja, inšpekcijo na vrata. Če že delaš pizdarije, vsaj ne piš tega na slo-tech in bod lepo tiho.


Človek je samo lepo vprašal, in dobil tudi odgovore. Naredil ni še nobene 'pizdarije'

SeMiNeSanja ::

MIHAc27 je izjavil:

technolog je izjavil:

Pa me zanima če jaz rečem kolegu da vzame comp na svoje podjetje in mu jaz dam samo denar, ali bo imel on s tem še kakšne dodatne stroške kdaj kasneje?


Ja, inšpekcijo na vrata. Če že delaš pizdarije, vsaj ne piš tega na slo-tech in bod lepo tiho.


Človek je samo lepo vprašal, in dobil tudi odgovore. Naredil ni še nobene 'pizdarije'

Eni so pač večni trolli... nimaš kaj ;(

Mare2 ::

Če podjetje kupi računalnik, ga mora imeti zavedeno med osnovnimi, obračunati amortizacijo. Tebi pa ga lahko posodi, proda...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

harvey ::

Miha 333 je izjavil:

Tako lahko podjetje kupuje samo izdelke/storitve, ki so neposredno potrebni za opravljanje njegove dejavnosti ter mora ta sredstva tudi ustrezno voditi v evidencah. Inšpektorji pa pridno preglejujejo, če se oprema, ki je v evidencah oziroma za katero je odbit DDV, sploh nahaja v firmi. Ne pišem na pamet.

V kolikor gre za opredmetena osnovna sredstva. Daš maksimalno amortizacijo, 50 % in potem čez dve leti odpis, pa ga imaš tudi knjigovodsko kritega :). Lahko ga daš pa pod drobni inventar, če je tam do 500 EUR vrednosti in to ustrezno opredeliš v pravilniku katere zadeve se knjižijo pod osnova sredstva in kaj pod drobni inventar pa imaš knjigovodsko poštimano.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

SaXsIm ::

SeMiNeSanja je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

V primeru, ko gre za nabavo iz tujine na podjetje, moraš imeti mednarodno veljavno davčno.

Vsako podjetje ima davčno številko, čim je davčni zavezanec. Ta davčna JE 'mednarodno veljavna' - potrebuješ jo pa izključno za poslovanje znotraj EU.


Vsako podjetje ima davčno številko, vsako podjetje pa ni davčni zavezanec. In če nisi davčni zavezanec, ta številka ni mednarodno veljavna in je ne moreš preveriti v sistemu VIES
SaXsIm

technolog ::

Ne, izrazil je očiten namen, da bosta s kolegom prekršila zakon.

To veste, da na slo-techu načeloma nismo anonimni?

Miha 333 ::

harvey je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Tako lahko podjetje kupuje samo izdelke/storitve, ki so neposredno potrebni za opravljanje njegove dejavnosti ter mora ta sredstva tudi ustrezno voditi v evidencah. Inšpektorji pa pridno preglejujejo, če se oprema, ki je v evidencah oziroma za katero je odbit DDV, sploh nahaja v firmi. Ne pišem na pamet.

V kolikor gre za opredmetena osnovna sredstva. Daš maksimalno amortizacijo, 50 % in potem čez dve leti odpis, pa ga imaš tudi knjigovodsko kritega :). Lahko ga daš pa pod drobni inventar, če je tam do 500 EUR vrednosti in to ustrezno opredeliš v pravilniku katere zadeve se knjižijo pod osnova sredstva in kaj pod drobni inventar pa imaš knjigovodsko poštimano.

Pozabil si edino, da če želiš odbiti vstopni DDV, moraš sredstvo uporabljati najmanj 5 let. Sicer moraš obračunati in plačati sorazmeren del DDVja.

Mare2 ::

Joj kake mate. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

SaXsIm ::

V glavnem, bistveno je, da če ni podjetje od staršev, ne kupuj na firmo.
SaXsIm

SeMiNeSanja ::

Pa dejte no nehat bedarije kvasiti!

Kako pa poteka nakup, če greš po računalnik v BigBang ali računalniško štacuno za vogalom?

Trgovec nabavi od veletrgovca, nabije svojo maržo in tebi proda naprej.

Če je trgovec tvoj prijatelj, pa se lahko pogodita, da bo marža minimalna, vse ostalo pa isto kot v vsaki drugi štacuni.

OP ni nikjer omenil, da bi kolegu plačal nakup osnovnega sredstva, ki bi ga potem imel on v uporabi oz. si ga prilastil. Vi mu pa to direktno podtikate.

Nehajte trollat, če nimate pojma!

Drugače pa... če 'kolega', ki je lastnik podjetja, ne ve kako te reči gredo, naj takoj zapre podjetje. Tudi računovodstva naj ne hodi spraševat, ker je izgubljen primer.

Zgodovina sprememb…

SaXsIm ::

Ti pa malo bolje preberi, kaj je avtor napisal. Napisal je:

Kupujem računalnik in sem našel eno firmo ki to prodaja in imajo cene za pravne osebe dosti nižje kot za fizične osebe. Pa me zanima če jaz rečem kolegu da vzame comp na svoje podjetje in mu jaz dam samo denar, ali bo imel on s tem še kakšne dodatne stroške kdaj kasneje? Ne bi rad težil brez da vem kako to gre


Kar se razume predvsem kot: Kupil bi brez davka, na kolegovo firmo. Kako se to naredi?

Nikjer ni omenjeno, da bi mu kolega "nabijal" maržo. Ali pa da je kolega trgovec. In ja, te zadeve so drugače precej enostavne, ampak meni izgleda bolj, da ti ne veš, kako gredo. Za začetek branje.
SaXsIm

SeMiNeSanja ::

SaXsIm je izjavil:

Ti pa malo bolje preberi, kaj je avtor napisal. Napisal je:

Kupujem računalnik in sem našel eno firmo ki to prodaja in imajo cene za pravne osebe dosti nižje kot za fizične osebe. Pa me zanima če jaz rečem kolegu da vzame comp na svoje podjetje in mu jaz dam samo denar, ali bo imel on s tem še kakšne dodatne stroške kdaj kasneje? Ne bi rad težil brez da vem kako to gre


Kar se razume predvsem kot: Kupil bi brez davka, na kolegovo firmo. Kako se to naredi?

Nikjer ni omenjeno, da bi mu kolega "nabijal" maržo. Ali pa da je kolega trgovec. In ja, te zadeve so drugače precej enostavne, ampak meni izgleda bolj, da ti ne veš, kako gredo. Za začetek branje.

Jaz pa predvsem razumem, da se je OP izražal čisto po domače in tudi slučajno ni razmišljal o kakšni davčni mahinaciji.

OP ni NIKJER omenil, da bi kupil BREZ davka. Omenil je zgolj, da je cena za pravne osebe ugodnejša. Lahko da je gledal veleprodajne cene, možno pa je tudi, da prodajalec pravnim osebam nudi dodatne popuste. Nič tu ni nelegalnega!

Sem tudi napisal, kako to gre v praksi, kar pa bi moral njegov kolega točno vedeti, drugače ne vem, kakšen 'podjetnik' naj bi bil.

technolog ::

Če kolega nabavi na firmo in laptop proda njemu nazaj, mu mora zaračunat DDV. In je na istem. Dobro se ve, kaj je tukaj mišljeno.

sandmat ::

SeMiNeSanja je izjavil:



OP ni NIKJER omenil, da bi kupil BREZ davka. Omenil je zgolj, da je cena za pravne osebe ugodnejša. Lahko da je gledal veleprodajne cene, možno pa je tudi, da prodajalec pravnim osebam nudi dodatne popuste. Nič tu ni nelegalnega!


Op je napisal:
Pa me zanima če jaz rečem kolegu da vzame comp na svoje podjetje in mu jaz dam samo denar


Vsak si lahko misli, kar si hoče, ampak zdrava pamet pravi, da želi imeti comp na firmo, kjer bo slednji zabeležen kot osnovno sredstvo, imel pa ga bo on doma.

SaXsIm ::

Točno to.
SaXsIm

SeMiNeSanja ::

sandmat je izjavil:


Op je napisal:
Pa me zanima če jaz rečem kolegu da vzame comp na svoje podjetje in mu jaz dam samo denar


Vsak si lahko misli, kar si hoče, ampak zdrava pamet pravi, da želi imeti comp na firmo, kjer bo slednji zabeležen kot osnovno sredstvo, imel pa ga bo on doma.

Op je napisal, da nima pojma in da želi razlago, kako to gre.

Jaz verjamem, da nima pojma, ker drugače niti njegovo vprašanje nebi bilo logično.
Zakaj pa naj bi dajal kolegu denar, da računalnik potem sploh ni njegova lastnina, temveč last podjetja?

Ključni del za mene je tisti, da je primerjal cene za fizične in pravne osebe, pa da so bile cene za pravne osebe ugodnejše. Zato je ugotavljal, kako bi lahko s pomočjo prijateljevega podjetja on koristil to ugodnejšo ceno za pravne osebe.

Lepo sem mu pojasnil, kako gre običajni postopek v preprodaji, kot ga izvaja vsaka trgovina X* dnevno.

Vi pa mu podtikate neke kriminalne namere in ga že napol proglašate za kriminalca. Zraven pa se še trolla, kolikor se da.

SaXsIm ::

Pozabljaš, da smo Slovenci. Tisti, ki prišpara nekaj na račun države, je heroj. Na slo-techu smo pa bolj papeški od papeža.
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

SeMiNeSanja ::

Jaz sem tudi že kdaj naredil uslugo kakšnemu dobremu kolegu, 'vzel računalnik na firmo' in mi je 'dal denar'.

Pri tem sem kupil računalnik za nadaljno prodajo, dodal nekaj minimalnega za pokritje stroškov, izstavil račun, on mi je pa plačal na TRR.

Ampak če to napišem kot v prvem odstavku, sva po vaše obadva kriminalca, čeprav nisva v nobeni točki prekršila nobenega zakona ali predpisa.

SaXsIm ::

No, potem si pač izjema, ki potrjuje pravilo. Večina ljudi kupuje stvari, ki jih potrebujejo za življenje (tehnika, vozila, ...), na firmo zato, da si na podjetju znižajo osnovo za davek oz prikažejo kot strošek podjetja.
SaXsIm

SeMiNeSanja ::

SaXsIm je izjavil:

No, potem si pač izjema, ki potrjuje pravilo. Večina ljudi kupuje stvari, ki jih potrebujejo za življenje (tehnika, vozila, ...), na firmo zato, da si na podjetju znižajo osnovo za davek oz prikažejo kot strošek podjetja.

To naredi kvečjemu lastnik podjetja za lastno rabo, ne pa za neke 'kolege'.
Sicer ne rečem, da ni tudi kakšnih drugačnih čudakov....

Jaz sem si še vozilo, ko sem ga nekoč vzel na firmo kaj hitro odprodal, ker bi bilo preveč sitnosti od vodenja potnih nalogov, popisovanja kilometrine, upoštevanja bonitete, pa na koncu še bog ne daj, da te policaj dobi v službenem avtu z več kot 0,0 promila. Ni vredno vse skupaj te zajebancije.

Eni seveda polovico tega, kar bi morali ignorirajo (vozijo brez potnega naloga, ne popisujejo kilometrine,...) ampak potem spet riskirajo kakšne 'pripombe' inšpektorja, če se spravi brskat po firmi.

Tisti kolega, ki mu kaj zrihtam po veleprodajni ceni, namesto maloprodajni, pa naj bo vesel ugodnosti in mi nima kaj cmizdrat, če bi še kaj mutila okoli davka, ker bo potem lahko šel kar v navadno štacuno kupiti.

Invictus ::

OP pač ne razume kako DDV deluje.

Če mu bo kolega prodal naprej škatlo z minimalno maržo, bo OP še vedno plačal DDV.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SeMiNeSanja ::

Invictus je izjavil:

OP pač ne razume kako DDV deluje.

Če mu bo kolega prodal naprej škatlo z minimalno maržo, bo OP še vedno plačal DDV.

Zato pa lahko za 10-20% profitira na račun veleprodajne cene. Če se gre za povrhu še za kakšno akcijo pri veletrgovcu je ugodnost lahko še večja.

DDV je pa nujno zlo. Mimo tega tako ne gre, če nočeš imeti sitnosti.

technolog ::

SaXsIm je izjavil:

No, potem si pač izjema, ki potrjuje pravilo. Večina ljudi kupuje stvari, ki jih potrebujejo za življenje (tehnika, vozila, ...), na firmo zato, da si na podjetju znižajo osnovo za davek oz prikažejo kot strošek podjetja.


Ne, to delajo zato, da se izognejo davku na dobiček in še DDVju. V primeru večih družbenikov pa še oškodovanje ostalih, ker dobiček bi se moral proporcionalno izplačat.

Če nimam prav, naj me kdo prosim popravi.

Zgodovina sprememb…

SaXsIm ::

Normalno, prav imaš.
SaXsIm

D3m ::

Takole naredi. Pogaja se za dober rabat potlej pa naj vzamejo laptop pod strošek firme pa ti ne bo treba plačati še davka.
|HP EliteBook|R5 6650U|

technolog ::

+ bonus za tvojega kolega je to, da bo dobil denar na roko, sicer bi si moral denar izplačat po uradni poti in plačat davek na dobiček. A ni fino, ko majo čist vsi nekej od tega?

SeMiNeSanja ::

Ravno danes sem gledal zemljiško knjigo za našo poslovno stavbo. Pri takšnih miljonskih hipotekah, kot jih imajo nekatera podjetja na svojih nepremičninah, je 'pravična delitev dobička' še najmanjši problem.

Res ne vem, kako so nekateri uspeli nabiti za 10x več hipotek, kot so njihove nepremičnine sploh vredne.

Najbolj banalna pa je nekakšna razpadajoča 'vratarska kučica', ki stoji na parceli veliki 18m2. Realna vrednost morda 3.000€.
Na tej parceli je vknjiženih kar 8 (OSEM!!!) hipotek?!? Skupna vrednost hipotek znaša nekaj čez 5.000.000€....

sandmat ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Ravno danes sem gledal zemljiško knjigo za našo poslovno stavbo. Pri takšnih miljonskih hipotekah, kot jih imajo nekatera podjetja na svojih nepremičninah, je 'pravična delitev dobička' še najmanjši problem.

Res ne vem, kako so nekateri uspeli nabiti za 10x več hipotek, kot so njihove nepremičnine sploh vredne.

Najbolj banalna pa je nekakšna razpadajoča 'vratarska kučica', ki stoji na parceli veliki 18m2. Realna vrednost morda 3.000€.
Na tej parceli je vknjiženih kar 8 (OSEM!!!) hipotek?!? Skupna vrednost hipotek znaša nekaj čez 5.000.000€....


pomojm si falil temo, ker to nima veze z utajo davka pri prodajanju osnovnih sredstev pod mizo. Kako si sploh prišel do podatkov za parcelo firme? si lastnik oz. pooblaščen?

Ice-Heki ::

technolog je izjavil:

...V primeru večih družbenikov pa še oškodovanje ostalih, ker dobiček bi se moral proporcionalno izplačat....


Zadnje ne drži v vseh primerih.

SeMiNeSanja ::

A še kar OP-u podtikate kriminalne namere? Oz. nameravano davčno utajo?

Dajte no že nehat prosim!

Se sploh ne čudim, da se OP ne javlja več, ker ste res nemogoči s tem svojim podtikanjem!

@sandmat Kako si sploh prišel do podatkov za parcelo firme? si lastnik oz. pooblaščen?


Če ne veš, kje in kako se dobi te podatke, potem res ne vem, kaj se oglašaš.
Menda nebi rad nakazal, da sem do teh podatkov prišel na nezakonit način?

Ajmene, ampak trolla pa čisto vsak, ki ima glih 5 min časa....

Zgodovina sprememb…

sandmat ::

SeMiNeSanja je izjavil:



Če ne veš, kje in kako se dobi te podatke, potem res ne vem, kaj se oglašaš.
Menda nebi rad nakazal, da sem do teh podatkov prišel na nezakonit način?

Ajmene, ampak trolla pa čisto vsak, ki ima glih 5 min časa....


tvoji podatki nimajo nobene veze z računovodskim vodenjem sredstev v podjetju. ne nakazujem ničesar, se mi pa zdi, da glede vemo vsi kdo trola v tej temi.

SeMiNeSanja ::

sandmat je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:



Če ne veš, kje in kako se dobi te podatke, potem res ne vem, kaj se oglašaš.
Menda nebi rad nakazal, da sem do teh podatkov prišel na nezakonit način?

Ajmene, ampak trolla pa čisto vsak, ki ima glih 5 min časa....


tvoji podatki nimajo nobene veze z računovodskim vodenjem sredstev v podjetju. ne nakazujem ničesar, se mi pa zdi, da glede vemo vsi kdo trola v tej temi.

Wau! Nekdo je pa hudooooooooo pameten! Kaj ko bi se za začetek naučil brat?

Malajlo ::

Če je kolega zelo dober prijatelj, lahko kupi računalnik kot OS, dve leti amortizacije, ti pač uporabljaš zadevo. Po dveh letih ti pa izstavi račun za prodajo amortiziranega OS (neka bagatela, pa DDV seveda). Ker si mu plačal v kešu že pred leti, bo kril fakturo on. Seveda se to greš z res dobrimi kolegi. Inšpektor ne sprašuje, kje je kateri kos opreme. Lahko si ga pozabil na vikendu, pa ne bo šel s tabo v policijskem spremstvu preverjat.

Mare2 ::

Saj o tem je spraševal, če je to zakonito. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

D3m ::

Seveda, da je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Miha 333 ::

Ne, v bistvu ni zakonito, ampak šolski primer davčne utaje. Ker podjetje lahko vodi opremo kot OS le v primeru, da jo uporablja (in da je seveda ta potrebna) neposredno pri opravljanju svoje dejavnosti. Konec debate. Če bo ta računalnik imel kolega doma, ta pogoj pač ni izpolnjen. To je eno izmed osnovnih načel. Poznam primer, ko je FURS s pomočjo izvedenca ugotavljal, če je računalnik, ki se uporablja v firmi tudi v resnici tisti, ki se vodi v registru OS. Inšpektorji niso neumni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

SeMiNeSanja ::

Ker se OP že zdavnaj ne oglaša več in ni podal nobenih dodatnih pojasnil, tudi približno ne veste, če se ni zgolj nerodno izrazil - vi ga pa obtožujete nameravane davčne utaje.

Nikjer ni omenil, da bi se rad izognil plačilu davka. Vprašanje je bilo o tem, kako dobiti možnost koriščenja ugodnejše cene, ki jo nek prodajalec ponuja pravnim osebam!

Ker OP več kot očitno ne ve, kako to poteka, je pač vprašal, če gre to tako, da "kolega nabavi, on mu pa da denar". Jasno, da gre tako, vendar manjka še faktura. Denar pa komot lahko da kolegu na roke, če ima ta blagajniško poslovanje in mu izstavi blagajniški prejemek oz. na računi zavede, da je bilo blago plačano na blagajni.

Ampak ja...za vas je žločinec najslabše vrste fuj fuj fuj, hoče utajiti davek, okoli prinest družbenike in kaj vem še. Dajte se malo skulirat in nehajte trollat.

OP-a ste pa takointako že zdavnaj pregnali z vašimi velepametnimi izjavami.

Mare2 ::

Nikar jim ne zamerite, saj niso bral niti Slovenskih računovodskih standardov niti davčnih predpisov. :)

Mare2 je izjavil:

Nikar jim ne zamerite, saj niso brali niti Slovenskih računovodskih standardov niti davčnih predpisov. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Malajlo ::

Kje pa piše, da ne smeš svojega OS nekomu dati (ker testira/lepi gor swarovski kristalčke, you name it)?
Ničkolikokrat smo dajali opremo zunanjim sodelavcem, včasih se je kaj tudi "pozabilo" kje.
Seveda naj me čistuni ne razumejo narobe, da zagovarjam to kot poslovno prakso. Zato sem zgpraj napisal "res dober kolega". Znancem in/ali prjatlom od soseda sestrične takih uslug ne počneš.

vilonja ::

Pozdravleni!
Kaj pa v primeru če hočem npr. mobitel kupljen na podjetje prodati naprej?
Po ali pred iztekom garancije.

Miha 333 ::

vilonja je izjavil:

Pozdravleni!
Kaj pa v primeru če hočem npr. mobitel kupljen na podjetje prodati naprej?
Po ali pred iztekom garancije.

Podjetje izda račun. Garancija nima veze. Po potrebi se popravi odbitek DDV-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika na podjetje

Oddelek: Pomoč in nasveti
338254 (817) anketar
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16440156 (15031) Recordman
»

Odprtje SP

Oddelek: Loža
387800 (6701) fraising
»

D.o.o. vprašanje

Oddelek: Loža
4411556 (10135) Smurf
»

DDV, davčni zavezanci itd. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5516434 (15071) Ales

Več podobnih tem