» »

koliko € vam gre za hrano, na mesec?

koliko € vam gre za hrano, na mesec?

1
2
3 4 5

xda develope ::

cca. 20€ na teden samo za fast food med tem ko sem v šoli.

</head> ::

Čim več. 300EUR +.

Pač furam star avto in v zameno raje dobro jem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: </head> ()

ideep ::

nočeš vedet 8-O

bleem ::

sicer smo 4 članska druzina tako da za vse nevem ... ne belezim ... za sebe pa lahko povem kosilo/malica v sluzbeni menzi (juha, glavna jed, solata in sladica) je 4 EUR, potem ob kakšniš 6ih pojem včasih jajca,pizo,sendvic, kaj je ostalo da kosila, recimo da je vse skupaj max 8 EUR na dan, povprečno. Zajtrka ne jem.

Največ za "hrano" gre za pijačo, radenske, piva, viski.

kuall ::

Ker samo sedim cele dneve bi mi bilo zadost samo 1x na dan jest kosilo v službi, torej 100€ na mesec + 50€ za vikende.

energetik ::

nekikr je izjavil:

Saj strošek ni povezan s tem kako debel si. Ravno zato me zanima. Ker če vsaj dvakrat mesečno narediš kakšno ribo, kakšen soliden konec mesa, solidno rižoto/omako/karkoli, potem v enem tednu presežeš teh 100EUR brez problema (in brez pijače - kozarec vina se še kako prileže pri kosilu, pa kakšen coctail zvečer pred TVjem).

Evo, moj tipični jedilnik:
- zajtrk 100g ovsenih 20c + 3deci sojinega mleka 30c
- malica banana + pomaranča 40c
- kosilo 100g riž 20c + 150g piščanc file 1€ + 250g zelenjave v voku 40c
- malica navadni jogurt 2deci ~20c
- večerja doma spečen kruh par kosov 10c + sojin namaz 20c
Skupaj = 3€/dan x 31dni = 93€

Pijem praktično izključno vodo, ali pa čaj, ki je skoraj zastonj. Je pa res, da bi bila težka takole celoten mesec, ker sigurno se gre vsaj kdaj na kakšno pico itd. Je pa res da se gre velikokrat tudi k tašči ali mami, kjer je pač takrat zastonj.. :D

facepalm ::

Pri nas porabiva cca 400-450eur mesecno za 2 osebi + kar jeva zunaj (50 - 150eur mesecno).
Hrana je edina stvar na kateri ne dovolim, da se spara. Ce mi zapase steak, ga pojem za vecerjo pol kile brez pardona. Sladkih pijac in sladkarij ne kupujemo. Ne trdim, da se prehranjujem zdravo ampak mi trenuten jedilnik ugaja.
Ko sem bil se samski in kostantno v movingu, sem porabil cca 300eur mesecno samo za meso in ribe.
BMI imam 22, body fat 14%.
Avta sta pa stara 14 in 15 let:))
Vsak ima svoje prioritete. Jaz pac ne maram bit lacen:)

dexterboy ::

Najdražje je, če si sam. Če družina šteje več članov, je ceneje na posameznika, nikakor pa ni poceni. 4 članska ne more na mesec priti pod 350 evri, ker pozabljamo na strošek hrane otrok v vrtcu / šoli, razen, če nimajo doma kmetije ali pa koga od sorodnikov. Če si doma sam pečeš kruh, delaš jogurt ali pa kuhaš samo polento ali griz, prideš poceni skozi mesec, ni pa to noben vnos zdrave in raznolike hrane, ki bi jo moral zdrav človek zaužiti....

Tilen je izjavil:

Kdor mora pretirano seštevati in odštevati od plače tisto, kar da v usta, mora vedeti, da zasluži premalo.

Mislim, da ni problem v cenah hrane, ampak v kupni moči prebivalstva. Pa ko vidiš folk, kako nabavlja "BIO" artikle v Hofer sceni... zdrava hrana my ass. Samo bodo pretekla še desetletja, da se bo videl vpliv generične hrane na populacijo, tako, kot so morala preteči desetletja, da smo videli "črno na belem", da kajenje pa zareees ubija.
Rahlo off topic? Jeap, sorči :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

jernej47 ::

Podobno kot epecar in head ne šparam na hrani niti pijači. Raje star avto in še ta na plin predelan, da več za moje gorivo ostane :) Že samo za službeno malico gre vsak dan več kot 6€, ker ne hodim v menze. Za malico si vzamemo s sodelavci čas, saj imamo eno uro časa, delavnik pa s tem podaljšan na 8,5 ur. Kje so pol še pivca s kolegi po službi. Doma sicer dosti hrane pridelamo na manjši kmetiji. Meso je tudi zvečer skoraj 90% na meniju. Zajtrka pa ne jem, ker nisem jutranji človek in mi vsaka minuta spanja zjutraj ogromno pomeni. Mleko je za otroke ter v kavo :) Sama voda mi ne paše niti ko imam mačka. Če že, vsaj radenska.

slotechar ::

Bravo. Telo ne ve kaksen avto imas. Ve pa kaj in koliko pride v zelodec.

_Denny_ ::

Okoli 40-50€ mesečno. Jem enkrat dnevno nekaj od tega + 3-4 kose kruha, testenine z mesnim prelivom ali pa kako že pripravljeno jed iz konzerve.

Tega sem se navadil pred 10+ leti v srednji šoli, ko zaradi dolgih 05:00-19:00 dni ni bilo časa in volje za kaj več. Sem že poskusil z večimi obroki, a mi enostavno ne ustreza.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

NikolormousB ::

Cca. 400 do 500€ na mesec za 4 člansko družino, če ne štejem restavracij. Te smo v zadnjem času močno omejili na max. 1x tedensko.

Se pa da priti skozi bistveno ceneje. Kvalitetna, zdrava živila so v resnici med najcenejšimi in 4 članska družina bi z lahkoto prišla skozi mesec s 150 do 200 eur na mesec.

SmeskoSnezak ::

Zstiller je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Ce koga denarno stiska, je to najcenejsa opcija. Mogoce se najde se kaj bolsega za manj.
Osnovni jogurt in misliji : 0.40E x 24 + 2x5 E = 19.6E (zajtrk, kosilo, vecerja) < = 60Eur

looser, ne vem. Ampak mas res. Lahk bi lahk napisal tud za cresnje, visnje, jagode, itd. ki se nahajajo na posesti. Sam nimam cajta se razpisat. Treba delat.



Katere muslije pa kupuješ? Na splošno zgleda tvoja prehrana zdrava ampak malo pusta.


Jogurt
Musliji
@ Pusti soncu v srce... @

MIHAc27 ::

Jaz nakupujem hrano 1x tedensko. Ponavadi pride okoli 70€. Torej mesečno nekje 350€ za 4 člansko družino. Se bi dalo še cenejše seveda. Vedno se kupi tudi kak priboljšek (sladkarija, sladoled).
Otroka imata kosilo v šoli brezplačno, kar se kar pozna (lani je bil strošek okoli 100€ za oba mesečno).

Če se gre pa v restavracijo, je pa to hitro za 50€, kar pomeni skoraj 1 teden 'fasunge'. Razumljivo gremo tako samo 1-2x mesečno.

SmeskoSnezak ::

SmeskoSnezak je izjavil:

V enem mesecu doma, ko se mi ne da zapravlat in hodit naokol:
Zajtrk - osnovni jogurt in misliji : 0.40E x 24 + 2x5E= 19.6E
Malica - osnovni jogurt in misliji : 0.40E x 24 + 2x5E= 19.6E
Sadje - jabolka : 0E (domaca)
Sadje - banane : 30E
Kosilo - riz/testenine: 7E
Kosilo - meso: 14E
Kosilo - (zmrznjena) zelenjava: 14E
Vecerja (razno) : 50E
Skupaj: 154.2E


SmeskoSnezak je izjavil:

Zstiller je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Ce koga denarno stiska, je to najcenejsa opcija. Mogoce se najde se kaj bolsega za manj.
Osnovni jogurt in misliji : 0.40E x 24 + 2x5 E = 19.6E (zajtrk, kosilo, vecerja) < = 60Eur

looser, ne vem. Ampak mas res. Lahk bi lahk napisal tud za cresnje, visnje, jagode, itd. ki se nahajajo na posesti. Sam nimam cajta se razpisat. Treba delat.



Katere muslije pa kupuješ? Na splošno zgleda tvoja prehrana zdrava ampak malo pusta.


Jogurt
Musliji
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

add:
iscem pa sicer jogurte s cimvec proteinov, tak da so lahk razlicni, al pa tud sadni...
@ Pusti soncu v srce... @

koyotee ::

NikolormousB je izjavil:

Cca. 400 do 500€ na mesec za 4 člansko družino, če ne štejem restavracij. Te smo v zadnjem času močno omejili na max. 1x tedensko.

Se pa da priti skozi bistveno ceneje. Kvalitetna, zdrava živila so v resnici med najcenejšimi in 4 članska družina bi z lahkoto prišla skozi mesec s 150 do 200 eur na mesec.


Sepravi recimo 1,7€/osebo/dan.
Zdaj mi pa prosim povej, s katerimi kvalitetnimi živili si ti to predstavljaš in kako zgleda jedilnik? Polenta 3x na dan?
Res me zanima kako z lahkoto s kvalitetnimi živili prideš skozi mesec za 200€ s 4 člansko družino.

Kaj pol vi jeste überkvalitetno hrano za 400-500 na mesec?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

energetik ::

Polenta, fižol in ovseni so zelo kvalitetna živila, pa še izjemno poceni.
Dražje so ribe/meso, pa še to se da dobit piščanca za 4EUR/kg, tudi sojin tofu je neki takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

koyotee ::

energetik je izjavil:

Polenta, fižol in ovseni so zelo kvalitetna živila, pa še izjemno poceni.
Dražje so ribe/meso, pa še to se da dobit piščanca za 4EUR/kg, tudi sojin tofu je neki takega.


Piscanec je dalec od kvalitete, antibiotiki na dveh nogah.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

energetik ::

Aha, ker druge živali se pa pasejo na gorskih pašnikih in zobajo neomadeževano travo...

trenerkar ::

slotechar je izjavil:

Bravo. Telo ne ve kaksen avto imas. Ve pa kaj in koliko pride v zelodec.

Dokler se ne zaletiš, ja.
Sicer pa ja; cola, radenska in sokovi so samo + za telo:))

koyotee ::

energetik je izjavil:

Aha, ker druge živali se pa pasejo na gorskih pašnikih in zobajo neomadeževano travo...


Obračaj kakor hočeš, samo file pange je slabše kvalitete kot piščanec.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

zobnik ::

trenerkar je izjavil:

slotechar je izjavil:

Bravo. Telo ne ve kaksen avto imas. Ve pa kaj in koliko pride v zelodec.

Dokler se ne zaletiš, ja.
Sicer pa ja; cola, radenska in sokovi so samo + za telo:))


Najbrž ne vozi golfa 2 dizl ko je star 25 let, ampak ima lahko za 1000 evrov že 12 let star avto, ki je en tolk varen kot novi.

GrX ::

Po pravici povedano ne vem, ker se ne ukvarjam s tovrstnimi podatki.

GabrieLeo ::

Oberyn je izjavil:

GabrieLeo je izjavil:

kaj se ti zdi pri slednjem nezdravo? Poskusi tudi sam, lakota ni še nikogar ubila oz. je raven IGF-1 toliko bolj večja, da imam voljo še podaljšat post, ker se počutim tako dobro.

To si se mogoče malo nerodno izrazil? Glede lakote, ki ni še nikogar ubila? Ker dejansko jih ubije ene 30 milijonov na leto, skoraj milijarda pa je zaradi nje resno prizadeta.

lemao vsem tistim, ki še vedno robotkajo te ekstremno posplošene statistike.
Ja seveda bi tudi ti umrl, če bi tvoje prenatalno razvijanje potekalo v mineralno in nutricijsko podhranjeni maternici ter bil nato v prvih letih življenja še futran najbolj procesiran bel riž in najcenejše meso.

3 obroki na dan ter vmesno snackanje je logična posledica agrokulture, ko je 1 človek z 1 oralom lahko nafutral celo vas ter se je prioir dnevnega pehanja za hrano izničil, ker je bilo hrane več kot dovolj. Problem nastane ko ta hrana ni več optimalna, naphana z antibiotiki ter ostalo svinjarijo s katero se bo telo borilo da te zaščiti. Če pogledaš izračune koliko kalorij pokuri povprečni fizični napor ter prebavljanje ti bo takoj jasno od kje prihaja vse večja požrešnost.

Še en nasvet nekomu, ki je rekel da opravlja post od 10 zvečer do 10 zjutraj. Raje čim prej nehaj s tem ker si samo škoduješ. Ob 6 zadnji obrok tako da greš v posteljo že malo lačen, naslednji dan pa potegni kar se da daleč v popoldan.
Efekti so nenormalno bajni

NikolormousB ::

Sepravi recimo 1,7€/osebo/dan.
Zdaj mi pa prosim povej, s katerimi kvalitetnimi živili si ti to predstavljaš in kako zgleda jedilnik? Polenta 3x na dan?
Res me zanima kako z lahkoto s kvalitetnimi živili prideš skozi mesec za 200€ s 4 člansko družino.

Kaj pol vi jeste überkvalitetno hrano za 400-500 na mesec?


Ne, ne jemu uberkvalitetne hrane, kvečjemu obratno. Zadnje čase kupujem veliko hrane, ki bi se ji lahko malo izogibal. Kot sem napisal, cena ni nujno odraz kvalitete oz. tega kako primerna je neka hrana za človeka. Kila malo boljše govedine je lahko hitro okrog 50€, kila fižola, ki je bolj popolno in živilo, pa 3€.

Če imaš prehrano osnovano na živilih rastlinskega izvora in kuhaš doma, je lahko zdrava hrana zelo poceni. Stročnice, polnozrnate testenine, žita, krompir itd. To so osnovna živila, ki ti zagotovijo večino potreb in so hkrati izjemno poceni.

Zraven pa čim več svežega sadja in zelenjave, kar sicer nekaj nanese, ampak, če kupuješ sezonsko se da priti skozi poceni, definitivno je 6€ na dan več kot dovolj.

nekikr ::

Še en nasvet nekomu, ki je rekel da opravlja post od 10 zvečer do 10 zjutraj. Raje čim prej nehaj s tem ker si samo škoduješ. Ob 6 zadnji obrok tako da greš v posteljo že malo lačen, naslednji dan pa potegni kar se da daleč v popoldan.
Efekti so nenormalno bajni

Kakšen link do teh nenormalno bajnih rezultatov pri tem ekstremno nenormalnem načinu prehranjevanja? Verodostojen, seveda, ne od vračev.

matjazzz ::

Na mesec za hrano porabim cca 300€ (jem kosila zunaj, zvečer kruh in pašteta in podobno). V primeru, da bi si pripravljal kosila doma bi prišparal mogoče 100€ vendar je čas za pripravo in pospravljanje vreden več kot 100€.

thom4s ::

nekikr je izjavil:

Še en nasvet nekomu, ki je rekel da opravlja post od 10 zvečer do 10 zjutraj. Raje čim prej nehaj s tem ker si samo škoduješ. Ob 6 zadnji obrok tako da greš v posteljo že malo lačen, naslednji dan pa potegni kar se da daleč v popoldan.
Efekti so nenormalno bajni

Kakšen link do teh nenormalno bajnih rezultatov pri tem ekstremno nenormalnem načinu prehranjevanja? Verodostojen, seveda, ne od vračev.


Če ješ po šesti lahko fašeš GRIDS. On to dobro ve, ker tako ga je fasal.

FiReFTW ::

_Denny_ je izjavil:

Okoli 40-50€ mesečno. Jem enkrat dnevno nekaj od tega + 3-4 kose kruha, testenine z mesnim prelivom ali pa kako že pripravljeno jed iz konzerve.

Tega sem se navadil pred 10+ leti v srednji šoli, ko zaradi dolgih 05:00-19:00 dni ni bilo časa in volje za kaj več. Sem že poskusil z večimi obroki, a mi enostavno ne ustreza.


lol, če bi res tako jedel 10 let bi bil zdaj že shiran in bolan v bolnici, malo pretiravajo eni.
Drugač pa kvalitetna prehrana ni kaj, če še nisi boš prej ko slej pristal v bolnici, z vlkimi primankljaji mineralov in vitaminov če ne druga, ali hujše.

FiReFTW ::

Glede teme pa... meni res ni jasno recimo glede na to da 70% slovencev nima niti 800€ plače z potnimi in prehrano vred, kako ti ljudje sploh živijo neko normalno življenje? Ne znam si predstavljat in ne kapiram, saj ko odštejejo denar za hrano in račune in stroške jim praktično nič ne ostane?

jype ::

Če ješ zelenjavo, riž in makarone, komot prideš skozi mesec z manj kot sto evri za dva, drži pa, da se take hrane človek hitro naveliča. Če nima izbire, to običajno ni problem.

Alien123 ::

Okrog 150-200 na osebo.. res pa je da doma živim in rad zunaj jem ;P

D3m ::

jype je izjavil:

Če ješ zelenjavo, riž in makarone, komot prideš skozi mesec z manj kot sto evri za dva, drži pa, da se take hrane človek hitro naveliča. Če nima izbire, to običajno ni problem.


Preveč ogljikovih hidratov.

P.S.

Cca. 250 - 300 na mesec 4 člani.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FiReFTW ::

D3m je izjavil:

jype je izjavil:

Če ješ zelenjavo, riž in makarone, komot prideš skozi mesec z manj kot sto evri za dva, drži pa, da se take hrane človek hitro naveliča. Če nima izbire, to običajno ni problem.


Preveč ogljikovih hidratov.

P.S.

Cca. 250 - 300 na mesec 4 člani.


To je dobesedno samo ogljikovi hidrati, nič od tega nima skoraj nič beljakovin niti maščob, po 2 tednih bi se ti bledlo ker hormoni nebi pravilno delovali.

gufy123 ::

FiReFTW je izjavil:

D3m je izjavil:

jype je izjavil:

Če ješ zelenjavo, riž in makarone, komot prideš skozi mesec z manj kot sto evri za dva, drži pa, da se take hrane človek hitro naveliča. Če nima izbire, to običajno ni problem.


Preveč ogljikovih hidratov.

P.S.

Cca. 250 - 300 na mesec 4 člani.


To je dobesedno samo ogljikovi hidrati, nič od tega nima skoraj nič beljakovin niti maščob, po 2 tednih bi se ti bledlo ker hormoni nebi pravilno delovali.


Boljš je že kot en od zgornjih predlogov za 4x dnevno musli pa jogurt

juroz ::

Eni pa ste kr ekstremisti kar se hrane tiče.
Če bi radi še mal pošparal - manj kot 30€ je 15kg pasje hrane. Še mal mleka čez pa je ok za čez mesec >:D

Drugač sem pa jaz našo kravo navadil da sploh ne je hrane. Lih sem jo navadil je pa crknla :(

Invictus ::

juroz je izjavil:


Če bi radi še mal pošparal - manj kot 30€ je 15kg pasje hrane. Še mal mleka čez pa je ok za čez mesec >:D

Saj v pasji in mačji hrani je dostikrat boljše meso kot v paštetah in klobasah >:D.

Saj je še Jonas 1x probaval.

Vseeno pa se mi zdi, da tudi pasja hrana rabi malo kuhanja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

NikolormousB ::

Primer poceni in polnovrednega jedilnika. Tukaj imaš praktično idealno razmerje med OH/beljakovinami/maščobami, energetsko je hrana primerna, vsebuje dovolj vitaminov, mineralov, ogromno vlaknin in zelo malo predelanih živil.

Krompirjev golaž
1kg krompirja 0,5 350
300g čebule 0,2 120
200g paprike 0,6 40
20g olja 0,2 160
Začimbe 0,1
200g poletne 0,2 700

Zeljna solata s fižolom
300g zelja 0,2 75
100g fižola 0,3 350
10g olja 0,2 80

Jabolčni kompot
1kg jabolk 0,5 500
50g sladkorja 0,05 200

Rižota
250g riža 0,5 900
100g korenja 0,1 40
150g čebule 0,1 60
20g olja 0,2 160
100g stročjega fižola 0,3 30
150g graha 0,2 120

Musli
200g ovsenih kosmičev 0,3 700
1 jabolko 0,2 100
1 banana 0,1 80
100g rozin 0,4 300
100g oreškov 1 650
50g sladkorja 0,05 200

6,5€ 5915 kalorij (okvirno dovolj za 2 odrasla in 2 otroka do 10 let).

49106 ::

jype je izjavil:

Če ješ zelenjavo, riž in makarone, komot prideš skozi mesec z manj kot sto evri za dva, drži pa, da se take hrane človek hitro naveliča. Če nima izbire, to običajno ni problem.



Kako nima izbire? Še vedno lahko stori kaznivo dejanje in si privošči večje, predvsem pa bolj raznolike obroke. Pa še za najemnino mu ni treba skrbet. Ni tako slaba izbira, če si na robu. Vsekakor bolje kot socialna podpora, katero lahko izgubiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

NikolormousB ::

To je dobesedno samo ogljikovi hidrati, nič od tega nima skoraj nič beljakovin niti maščob, po 2 tednih bi se ti bledlo ker hormoni nebi pravilno delovali.


Riž ima cca. 8% kalorij iz proteinov. Testenine okoli 15%. Brokoli, ohrovt in podobna zelenjava okoli 20, celo do 25%. Vsa ta živila vsebujejo tudi maščobe, dodatne maščobe pa ponavadi dobiš s pripravo (dodajanje olj, masla itd).

m0LN4r ::

300eur/mesec/2 osebi niti ni tako poceni, edino znat je treba kaj skuhat.
Pri nama so enoloncnice v velikem loncu redno na meniju.

Ne morem rect, da se nekam slabo prehranjujem, ker za razliko od sodelavcev ze 2 leti nisem bil bolan, pa imam na dan stik z 100 in vec strankami, tudi veliko bolanimi v tem obdobju... Suh tut nism, pa pomanjkanja misicnega tkiva tudi ni.

Nevem kje komplicirate... Ce pa ne veste enostavno kuhat je pa drug problem.

Muslijev, kompotov, pa takih sranj ne jem. Si pa pojem kdaj pa kdaj hitro hrano ala kebab, pico, lasanjo.

matjazzz je izjavil:

Na mesec za hrano porabim cca 300€ (jem kosila zunaj, zvečer kruh in pašteta in podobno). V primeru, da bi si pripravljal kosila doma bi prišparal mogoče 100€ vendar je čas za pripravo in pospravljanje vreden več kot 100€.

Jaz rad kuham, imam svoj mir. Najlepsi del kuhanja mi je rezanje. Kuham pa vecinoma jaz, ker pac sem bolj natancen in manj posode umazem. Lepse zrezem sestavine.

300eur/mesec/2 osebi niti ni tako poceni, edino znat je treba kaj skuhat.
Pri nama so enoloncnice v velikem loncu redno na meniju.

Ne morem rect, da se nekam slabo prehranjujem, ker za razliko od sodelavcev ze 2 leti nisem bil bolan, pa imam na dan stik z 100 in vec strankami, tudi veliko bolanimi v tem obdobju... Suh tut nism, pa pomanjkanja misicnega tkiva tudi ni.

Nevem kje komplicirate... Ce pa ne veste enostavno kuhat je pa drug problem.

Muslijev, kompotov, pa takih sranj ne jem. Si pa pojem kdaj pa kdaj hitro hrano ala kebab, pico, lasanjo.

matjazzz je izjavil:

Na mesec za hrano porabim cca 300€ (jem kosila zunaj, zvečer kruh in pašteta in podobno). V primeru, da bi si pripravljal kosila doma bi prišparal mogoče 100€ vendar je čas za pripravo in pospravljanje vreden več kot 100€.

Jaz rad kuham, imam svoj mir. Najlepsi del kuhanja mi je rezanje. Kuham pa vecinoma jaz, ker pac sem bolj natancen in manj posode umazem. Lepse zrezem sestavine.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

matjazzz ::

@m0LN4r te popolnoma razumem. Za vikend mi ni problema narediti kosilo tudi za več oseb. Med tednom ko sem sam pa se mi po 9 urah dela in ostalih obveznostih ne da stati za štedilnikom in se raje posvetim čemu drugemu. Zaenkrat mi okoliščine to omogočajo.

In pa 300€ porabim sam (kosila v Ljubljani so kar huda reč ampak se da + nekaj evrov za večerjo).

m0LN4r ::

Jaz nikol ne stojim za stedilnikom, vmes nazigam igre al pa pijem pivo z sosedom.
Sej ko enkrat znas je edino delo sestavine pripravt pa uro pogledat.
Jaz edino ne hodim vec ven, ker sem prej bil za nekaj casa v kuhni in videl kak je, pa sem velikokrat razocaran nad tem, kaj placas in kaj dobis. (konkreten primer steak za 40eur v hvaljeni gostilni in dobis podplat, se moj steak iz hoferja je bil konkretno bolsi)...

Za zelenjavo, ki je po 2-3dni v vodi, hladilniku, zmrznjene zrezke, razne pogrete finte v mikrovalovni in nato dodelane v ponvi/fritezi... Sveze mleto meso (hihihi)

Da ne recem kaki drugi bedni triki se vse po kuhinjah uporablajo, zaradi casovne stiske, pomanjkanje prostora, hranjenja zivil in pomanjkanja dobrih kuharjev...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

NikolormousB ::

Ja, realno za pripravo obroka rabiš 10 minut, ostalo pa čakaš, da se skuha. Včasih pa še to ne. Pogosto delam jedi v voku. Za stir fry z rezanci rabim manj kot 10 minut od priprave do serviranja na krožnik.

GabrieLeo ::

nekikr je izjavil:

Še en nasvet nekomu, ki je rekel da opravlja post od 10 zvečer do 10 zjutraj. Raje čim prej nehaj s tem ker si samo škoduješ. Ob 6 zadnji obrok tako da greš v posteljo že malo lačen, naslednji dan pa potegni kar se da daleč v popoldan.
Efekti so nenormalno bajni

Kakšen link do teh nenormalno bajnih rezultatov pri tem ekstremno nenormalnem načinu prehranjevanja? Verodostojen, seveda, ne od vračev.


http://healthyhabitshub.com/eating-afte...


bottom line je, da ko se odzunaj prične večeriti se tvoje telo avtomatično prične pripravljati na izklop, saj takrat pridejo plenilci ven in ti greš spat. Skupaj z možgani se seveda prične ugašati/upočesenjevati tudi želodec. To je vsa poanta.
Sicer pa če si še vedno skeptičen naredi tako kot jaz pred mnogimi leti: sprobaj. Ko efekt enkrat uleti notri ne boš več hotel ven.

Alamar ::

V Ljubljani poznam ljudi, ki porabijo 0 za hrano in s tem ne mislim enkrat dnevno brozge v ljudski kuhinji. Se da, če veš kje in kdaj. Drugače se lahko samska oseba, ki se malo znajde in predvsem ima čas, s 50 EUR na mesec dobro in relativno zdravo prehranjuje.

49106 ::

Povedal si kaj se da, nisi pa povedal kako.

nekikr ::

GabrieLeo je izjavil:

nekikr je izjavil:

Še en nasvet nekomu, ki je rekel da opravlja post od 10 zvečer do 10 zjutraj. Raje čim prej nehaj s tem ker si samo škoduješ. Ob 6 zadnji obrok tako da greš v posteljo že malo lačen, naslednji dan pa potegni kar se da daleč v popoldan.
Efekti so nenormalno bajni

Kakšen link do teh nenormalno bajnih rezultatov pri tem ekstremno nenormalnem načinu prehranjevanja? Verodostojen, seveda, ne od vračev.


http://healthyhabitshub.com/eating-afte...


bottom line je, da ko se odzunaj prične večeriti se tvoje telo avtomatično prične pripravljati na izklop, saj takrat pridejo plenilci ven in ti greš spat. Skupaj z možgani se seveda prične ugašati/upočesenjevati tudi želodec. To je vsa poanta.
Sicer pa če si še vedno skeptičen naredi tako kot jaz pred mnogimi leti: sprobaj. Ko efekt enkrat uleti notri ne boš več hotel ven.

Napisal sem ti, da vrači ne veljajo. Nekaj konkretnega bi prosil. Probal sem sicer paleo, pa ugotovil, da velja enako pravilo kot povsod drugje: po pameti in zmerno, pa vse - to je najboljša rešitev. Stradanje večji del dneva sigurno ne pride v poštev, ker moj dan ne sestoji samo iz čakanja na spanje.

TheKekec ::

Študent, večinoma jem na bone z doplačilom in brez, obiščem tudi pekarno in mercator. Porabim med 120 in 150e na mesec, s tem da se tukaj šteje samo dneve od ponedeljeka do petka.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdrava prehrana in dodatki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19331188 (7918) mn
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436302 (30747) johan05
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14328406 (21923) Alamar
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30857459 (50988) enadvatri

Več podobnih tem