» »

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

««
18 / 20
»»

Mato989 ::

borci99 je izjavil:

Tisti, ki govori o 25% je ziher malo čez les, Malta ima 5% in gotovo, Slo naj naredi 4,9% pa bo kaj kasirala drugače by by! Kaj pa možnost kartic niste obdelali? Moneybookers, Spectrocoin, bankera (pripravlja kartico), Upaycard.... saj nobeden ne poroča dokler ni maš IBAN računa? Opcija odpret v Bih račun na banki bi bila lahko tudi ena varianta ali se motim?


Ja Bosna tudi deluje =)

Tele kartice so mi vse ok, ampak potrebuje se kartica z minimalnim feejem za dvig in možnost dvignit 3k+ na mesec =) Če ima katera to, pa da ne stane preveč je to win =) Samo je nekak ne najdem.

Btw, vse kar je več kot 1,5% feeza dvig je imo dokaj dosti =) Sploh če majo dnevne limite manj kot 500€
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

janig ::

Mato, spisi navodila in mod naj oznaci tvoja navodila kot sticky post. Vsi v Belorusijo!

vitac1 ::

FURS mora postaviti jasna pravila kdaj gre pri cryptu za dejavnost in kdaj ne. Jih pa morda razumem, da ni preprosto. Trenutno je še vedno vse v megli. Obrazlozitev igre in postavljanje pravil pa ne more veljati za nazaj. Glede na to, da je crypto še vedno wild west in drazava ne (more) ščiti pred prevarami,.... obdavčitev max do 5% za tiste, ki padejo pod dejavnost.

Nekdo 2017 vlozi 50k ali 100k EUR v crypto in naredi v 2017 (50 trade dni in 100 realiziranih tradeov) v 2018 (50 trade dni in 100 realiziranih tradeov). S tem se oseba ne prezivlja saj ima zaposlitev, gre za nek hobi in hkrati gospodarno ravnanje z denarjem. Je to dejavnost? Prepričan sem, da ne more biti. Perci?

Skratka, FURS razumem, da morajo pokriti tudi to področje in s pobranimi davki, se naredi tudi kaj dobrega. Naj pa to malo bolj definirajo.

janig ::

vitac1 je izjavil:

obdavčitev max do 5% za tiste, ki padejo pod dejavnost

Ne razumes kaj je dejavnost, pa vseeno rad pametujes? Si imel kdaj sp?
In ne tisto ni dejavnost.

Mato989 ::

Saj roko na srce je FURS tokrat obrazložil dokaj primerno, dejansko se jaz celo strinjam da je težko postavit black/white cone kdaj dejavnost je in kdaj ni... ampak glavni "problem" oz. izziv prihaja iz makro zakona pod katero obdavčitev sploh spada crypto... in tu je težava, crypto bi se moral obravnavat kot FOREX in tako obdavčevat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

janig ::

Mislim da je vse isto, razen tisto s ICO za ustanovitelje? Tudi za forex ti lahko recejo, da gre za dejavnost.

perci ::

Nekdo 2017 vlozi 50k ali 100k EUR v crypto in naredi v 2017 (50 trade dni in 100 realiziranih tradeov) v 2018 (50 trade dni in 100 realiziranih tradeov). S tem se oseba ne prezivlja saj ima zaposlitev, gre za nek hobi in hkrati gospodarno ravnanje z denarjem. Je to dejavnost? Prepričan sem, da ne more biti. Perci?


To ni dejavnost.

_IKE_ ::

@kamikaza : tvoja varianta bi te pri normiranem sp z enim zaposlenim stala v 4 letih nekaj čez 100 jurjev + plus stroški ofshore firme in seveda strah

@borci99: si prebral vse točke ali se je že pri 25% ustavilo ( upam da veš od kod ta cifra )


Sanjat o 0,5,10 15%...obdavčitve nima poante, če bi bilo "samo" 25% ( brez omejitev glede tranaskcij žetonov in airdorpov ) bi blo čist ok ....

Mato989 ::

Sanjat o 0,5,10 15%...obdavčitve nima poante, če bi bilo "samo" 25% ( brez omejitev glede tranaskcij žetonov in airdorpov ) bi blo čist ok ....


Problem je v tem, da je 25% bistveno preveč, splho glede na dejstvo da se lahko temu izogneš in imajo drugje doooosti manj... mi moramo oz. bi morali želet biti konkurenčni pri davkih ne pa nad marsikom... Če pobereš od 10 ljudi vsakemu pobereš 200€ je to več kot pa če enemu pobereš 1.200 ostalih 9 pa odide v tujino... namesto da bi jih 10 ostalo tukaj pa še 10 prišlo in vsi bi zapravljali v SLO od koder potem itak dobijo še dodatnih 22%!!!!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vitac1 ::

janig je izjavil:

vitac1 je izjavil:

obdavčitev max do 5% za tiste, ki padejo pod dejavnost

Ne razumes kaj je dejavnost, pa vseeno rad pametujes? Si imel kdaj sp?
In ne tisto ni dejavnost.

Ti razumeš kateri vsi primeri v cryptu so obravnavani kot dejavnost in kje je meja? Zakaj ti pametuješ in kje je problem?

janig ::

Lahko vam perci se desetkrat razlozi, da ni tako enostavno postavit mejo, pa nekaterim ne bo pomagalo. No, Mato je zgleda ugotovil, da to ne gre kar tako z enostavno mejo.

Mato989 ::

janig je izjavil:

Lahko vam perci se desetkrat razlozi, da ni tako enostavno postavit mejo, pa nekaterim ne bo pomagalo. No, Mato je zgleda ugotovil, da to ne gre kar tako z enostavno mejo.


Ja znotraj teh okvirjev v katere se omejuje FURS ki si tolmači zakonodajo... se strinjam =)

V idealnem Svetu bi pa bilo tako, da je dejavnost ko se sam odločiš da je to dejavnost, če ni, je to samo gospodarno ravnanje z premoženjem do česar bi vsak moral met pravico... če pa hočeš da je to tvoj šiht pa odpreš SP ali D.o.o....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

Zrezek odrezes, ga posolis, speces in prodas. Negospodarno bi bilo tako specen zrezek vreci stran, zato ga prodas. Ampak sam zrezek ni OK - kdo ga bo pojedel brez priloge. Dodamo pecen krompir. Solatka? Zraven pase deci (raje dva) Movie. Po tako odlicnem kosilu bi te vsak napizdil, ce mu ne bi ponudil sladice in kavice.

To ni dejavnost, ker se nisem tako odlocil. Gre zgolj za skrbno ravnanje z mojim premozenjem (meso, zelenjava, vino, sladoled).

janig ::

Ze na zacetku teme (ali v eni drugi) je dal en primer s preprodajo avtov. Valda, noben diler ne registrira dejavnosti, gre se pa za pravi job. Ne vem recimo oglasevanje po fb in iskanje strank. V tem primeru je prav, da ti furs pove, da gre za dejavnost.

Mato989 ::

janig je izjavil:

Ze na zacetku teme (ali v eni drugi) je dal en primer s preprodajo avtov. Valda, noben diler ne registrira dejavnosti, gre se pa za pravi job. Ne vem recimo oglasevanje po fb in iskanje strank. V tem primeru je prav, da ti furs pove, da gre za dejavnost.


Kako da noben ne registrira dejavnosti, jaz poznam ogromno avtohiš verjamem da nobeni ni FURS govoril da je to kar počnejo dejavnost... dejavnost mora bit nekaj kar se ti odločiš da želiš od tega živet... če je nekaj usput je brezveze... seveda pa je problem naš sistem ki mora pobirat ogromno denarja da za silo funkcionira in iz te luknje prihaja potreba po klasifikaciji dejavnosti itd...

Če nekdo dela polni delovni čas, tudi če potem trada ostalih 16 ur ko ni na šihtu je pač to njegov hobi jebat ga... tak bi bil primeren pogled... če ti hobi nosi denar toliko bolje, ampak implikacija tega je, da določenih stvari za hobi ne smem met ker so dejavnosti ker se tako FURS odloči =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

janig ::

Jaz sem dal tisti primer, ker je nekdo enkrat objavil, da je FURS nekatere dilerje zahakljal, ker je bilo tisto njihovo pravi job. Ker si napisal da bi moralo bit dejavnost samo ce se ti odlocis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janig ()

Mato989 ::

janig je izjavil:

Jaz sem dal tisti primer, ker je nekdo enkrat objavil, da je FURS nekatere dilerje zahakljal, ker je bilo tisto njihovo pravi job.


Seveda, se strinjam... po drugi strani pa iskanje davka na davek je pač mantra te naše države... verjetno so itak keš porabli na stvareh v SlO in plačali 9-22% davek... ampak to Sloveniji še ni dovolj =) Nikoli ni dovolj davkov, in o tem se je potrebno pogovarjat, pustimo ljudem denar da trošijo in davek bo prišel not...

Namesto 25% davka kapitalskega dobička bi folk pač za 25% več zadev kupo in bi od teg 25% dobila država in gospodarstvo spet svoj del itd itd... samo to našim veleumom nikol ne bo jasno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

_IKE_ ::

Resnično dvomim da bi ob zelo majhni obdavčitvi ta denar ostal v Sloveniji, velik del bi se ga porabil zunaj, lamboti bi se zagotovo kupovali zunaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Mato989 ::

_IKE_ je izjavil:

Resnično dvomim da bi ob zelo majhni obdavčitvi ta denar ostal v Sloveniji, velik del bi se ga porabil zunaj, lamboti bi se zagotovo kupovali zunaj :)


Seveda bi, kupovala se bi stanovanja, gradile bajte, kupovala oblačila, zapravljalo v lokalih, tankalo bencin itd...

Bistveno je da bi najverjetneje prišlo v državo še nekaj 10 kriptomilijonarjev iz Evrope... pa sem pesimist, verjetno bi bilo to nekaj 100 ljudi, poglej kje je Merlak... na Malti... le zakaj?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

_IKE_ ::

Merlak je miljonar in za njih veljajo drugačna pravila

Grem stavit da na Malti nima v lasti nepremičnine amapk jo samo renta. In tudi da bo pobral takoj pobral šila ih kopita ko se bo pojavila ugodnejša priložnost drugje

Tako kot bi se večina drugih ki tako pridejo. Črna gora je lep primer, sedaj so se Rusi pobral ko so opral denar....

Malte pa za navadne ljudi ocitno le ni tako ugodna:
https://www.reddit.com/user/PetertheCoi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

kamiKaZaA ::

Kar se avtov tiče. Samo v Mariboru opažam, da je en Lambo registriran na nemške table in v zadnjem času ogromno močnih nemških avtov ( 3,0L in 4,0L, ter še večji motorji ) registriranih s slovaškimi tablicami ( ponavadi BL ali BA, kar v obeh primerih predstavlja Bratislavo ). Razlog je seveda en: v Nemčiji plačaš na neto ceno 19% davka, na Slovaškem 20%, V Sloveniji pa 22% DDV + 28% DMV + 16% če je več kot 4,0L motor = 66% pribitka na neto ceno oz. še poenostavljeno na neto ceno plačaš dodatno 2/3 avta, v tujini pa le 1/5; razlika je očitna.

Sam sem mnenja, če bi v Sloveniji bil samo en davek na avtomobile, bi Slovenija pobrala več z davki kot sedaj, ko se športni avtomobili kupujejo in registrirajo v tujini, čeprav so lastniki Slovenci. In spet visoka obdavčitev ni prinesla razultatov. Kot kaže se država ne zaveda: masa je kasa. In da se na masah služi z malimi davki, kot pa na peščici z visokimi.

Cubaka ::

Jah visoka obdavčitev = zaviranje napredka. Mislim da je jasno da je pravi denar v masi in ne v marži, tako za biznis kot za davkarje. Če bi se optimiziral davkarski "poslovni model" in bi temeljil na masi, bi suma sumarum veliko več "zaslužili". Ampak verjetno smo že v tako veliki greznici (dolgovih) da se kaj pametnega sploh več ne da narediti saj bi sprememba verjetno za kratek čas prinesla v državno blagajno manj denarja.
Sploh pa ko človek vidi kam se davkoplačevalski denar meče, ga prime da bi vsak cent utajal. Verjetno bi ljudje raje plačevali davke če bi povzročitelji bančne luknje viseli na kongresnem trgu. Tako se pa noben ničesar ne spomne, noben ničesar ne ve, in kar je najlepše, nihče jim nič ne more.

Jerry000 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Evo pa smo prišli do lepih zaključkov v tej temi. Trenutno TOP3:

- to kar je Mato predlagal. Belorusko državljanstvo in živeti 6-12 mesecev v Belorusiji

- to kar sem jaz predlagal

- to kar je 1pioneer predlagal

Prosim strni v eni temo. Da se ne išče po postih ker Mato je veliko predlagal in rekel, prav tako ti in prav tako 1pioneer :).

kamiKaZaA ::

Jerry000 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Evo pa smo prišli do lepih zaključkov v tej temi. Trenutno TOP3:

- to kar je Mato predlagal. Belorusko državljanstvo in živeti 6-12 mesecev v Belorusiji

- to kar sem jaz predlagal

- to kar je 1pioneer predlagal

Prosim strni v eni temo. Da se ne išče po postih ker Mato je veliko predlagal in rekel, prav tako ti in prav tako 1pioneer :).

kamiKaZaA je včeraj ob 13:58:31 izjavil:

Zdaj bom dal en primer, pa me zanima, če bi to pilo vodo, čeprav na tak način kot jaz posedujem kriptovalute, sem oproščen plačila davka.

S tradenjem si narediš 500k in zapadeš po FURS-u kot nekdo, ki opravlja dejavnost in te mastno oberejo. Kaj pa, če ti tega enostavno ne prikažeš/prijaviš, odpreš v davčni oazi ( Panama, Kajmanski otoki,... ) račun, nakažeš tja denar ( izmenjave ni ), v Sloveniji pa si odpreš normiran s.p. z dejavnostjo svetovanje. Potem pa nakazuješ denar iz davčne oaze oz. še tam odpreš firmo ( poštni nabiralnik ) in iz te firme nakazuješ sam sebi kot priliv za opravljeno storitev svetovanja. Na leto si torej izplačaš 100k €, od tega plačaš cca. 10k davka ( pišem na pamet, ker nisem šel raziskovat koliko točno davka je potrebno plačat na tak priliv ) in ti letno ostane okoli 90k € čistega in legalno zasluženega denarja. Ponavljaš vajo toliko let, dokler si ne izplačaš vseh 500k €.

Gre tak način skozi ali ne ?


1pioneer :: včeraj, 14:40:52

Gre, samo zakaj bi plačal še 10% davka :) Če maš v offshore kot firma lahko ta denar koristiš kot firma. Kupuješ vse na viso ali mastercard od firme. Denarja si ne izplačaš na fizični račun ampak vodiš vse kot podjetje. Če pa si želiš kupiti nepremičnino si odpri d.o.o. in lastnik naj bo firma iz offshore. S tem se izogneš vsemu temu sranju in tudi dedovanju, ker namesto da nekdo podeduje nepremičnino in kdo ve kaj bo državo kapnilo čez 50 let glede tega, boš enostavno svojim otrokom izdal delnice offshore firme in bodo lastnik vsega kar je offshore. Pa še kregat se ne rabijo, če imaš 2 daš 50% vsakemu in mir, če so 3 pač 33% pa 1% daš starejšemu ker te je največ trpel itd... D.o.o. pa ti prav pride, če boš dajal nepremičnine v najem. Tam boš plačal davke, če boš imel prevelik dobiček, če si pameten boš imel pozitivno 0 in bo, pa še vse si daj lepo v stroške in boš kupoval ceneje. Tako dela veleznani Buffett, sam je na minimalcu firma Berkshire Hathaway je pa vredna miljarde.

Jerry000 ::

Super :). Nekaj me samo zanima, kaj je offshore?

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gruntfürmich ::

Cubaka je izjavil:

Sploh pa ko človek vidi kam se davkoplačevalski denar meče, ga prime da bi vsak cent utajal. Verjetno bi ljudje raje plačevali davke če bi povzročitelji bančne luknje viseli na kongresnem trgu. Tako se pa noben ničesar ne spomne, noben ničesar ne ve, in kar je najlepše, nihče jim nič ne more.
in dokler nobeden noče spremeniti tega stanja je najboljši način da državljani (vsaj tisti ki si želimo boljše države) prenehamo plačevati davke in se bo zadeva sesula sama vase...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

perci ::

in dokler nobeden noče spremeniti tega stanja je najboljši način da državljani (vsaj tisti ki si želimo boljše države) prenehamo plačevati davke in se bo zadeva sesula sama vase...


To je samo izgovor za dušo, ker v resnici ne želite plačevati davkov iz drugih (čisto sebičnih) razlogov.

V resnici pa Slovenija glede porabe primerjalno ni tako slaba. Ja, je ogromno prostora za rezerve, se strinjam. Ni pa vse zanič.

Crossfire ::

kamiKaZaA je izjavil:

Kar se avtov tiče. Samo v Mariboru opažam, da je en Lambo registriran na nemške table in v zadnjem času ogromno močnih nemških avtov ( 3,0L in 4,0L, ter še večji motorji ) registriranih s slovaškimi tablicami ( ponavadi BL ali BA, kar v obeh primerih predstavlja Bratislavo ).

Nicehash via Kreativni najemi

gruntfürmich ::

perci je izjavil:

in dokler nobeden noče spremeniti tega stanja je najboljši način da državljani (vsaj tisti ki si želimo boljše države) prenehamo plačevati davke in se bo zadeva sesula sama vase...


To je samo izgovor za dušo, ker v resnici ne želite plačevati davkov iz drugih (čisto sebičnih) razlogov.

malo za dušo veliko pa zares...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

perci ::

malo za dušo veliko pa zares...

To, da bi se država sesula sama vase, ne bi bilo dobro za nikogar. Tudi za tiste ne, ki to zagovarjate.

Kaže pa tak odnos na veliko nespoštovanje do naše samostojne države. Polno narodov je, ki se že desetletja borijo za svojo državo, pa je ne morejo imeti, mi pa z njo ravnamo kot svinja z mehom. Namesto, da bi bili ponosni nase in na to, kar smo dosegli (čeprav ni idealno).

Mato989 ::

Bi bili ponosni če bi drzavljani imeli občutek da nas denar prekomerno obdavčen gre vecinoma za koristno zadevo...

Ko vidis placevanje nesposobnim programom kjer potem,mladina odhaja, pa vse te cvetke te ima da raje ves denar prihranis in bo bolje... financiranje stotine direktorjev direktoratov pa previsoke place maraikomu, pa prenizke delavcem ki delajo,pa svinjarije v drzavni luki koper pa nesposobnost gradnje 32km tirov za normalen,denar itd...

Ce bi drzava delala z denarjem dobro bi nas vecina hotela placevat

Ampak Friedman je ze vse razlozil

Nobody spends someone elses money as carefully as he spends his own...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

perci ::

Mato989 je izjavil:

Bi bili ponosni če bi drzavljani imeli občutek da nas denar prekomerno obdavčen gre vecinoma za koristno zadevo...

Ko vidis placevanje nesposobnim programom kjer potem,mladina odhaja, pa vse te cvetke te ima da raje ves denar prihranis in bo bolje... financiranje stotine direktorjev direktoratov pa previsoke place maraikomu, pa prenizke delavcem ki delajo,pa svinjarije v drzavni luki koper pa nesposobnost gradnje 32km tirov za normalen,denar itd...

Ce bi drzava delala z denarjem dobro bi nas vecina hotela placevat

Ampak Friedman je ze vse razlozil

Nobody spends someone elses money as carefully as he spends his own...

No, če že rad citiraš, imam še jaz enega zate:

"Država smo ljudje".

Za začetek bi lahko na volitvah izpolnil veljaven listek.

Kaj točno je Mato naredil, da bi se denar porabil za koristne zadeve? Pi... dim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Mato989 ::

Za začetek bi lahko na volitvah izpolnil veljaven listek.


Glede na to da delam na lastnem volišču vsakič volim odkar sem 18 let star... samo 1x sem dal neveljavnega ampak sem imel razlog.

Kaj točno je Mato naredil, da bi se denar porabil za koristne zadeve? Pi... dim.


Ogromno naredi Mato da se denar porabi za koristne zadeve... vsak € ki ga Mato utaji po FURSovo je porabljen za koristne zadeve =) Bistveno bolj koristne kot če bi ga izplačal v državni proračun =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

Mato989 je izjavil:

Za začetek bi lahko na volitvah izpolnil veljaven listek.


Glede na to da delam na lastnem volišču vsakič volim odkar sem 18 let star... samo 1x sem dal neveljavnega ampak sem imel razlog.

Kaj točno je Mato naredil, da bi se denar porabil za koristne zadeve? Pi... dim.


Ogromno naredi Mato da se denar porabi za koristne zadeve... vsak € ki ga Mato utaji po FURSovo je porabljen za koristne zadeve =) Bistveno bolj koristne kot če bi ga izplačal v državni proračun =)

Glede na to, da si fen citatov, imam še enega zate - lepo ti pristoji.

"Money talks, bullshit walks".

Mato989 ::

Smo pa danes poduhovljeni s citati =) Zapomni si tistega od Friedmana... najlepše opiše zakaj je potrebno utajat davke kolikor le gre... ker četudi bi vsi 100% plačevali vse davke ne bi država zaradi tega rekla VESTE, zdaj bomo pa znižali stopnjo ker dobivamo "preveč" denarja v proračun =)

Uspeli bi zapravit vse in se spet zadolevat, kot ničkolikokrat doslej... zato pa utajanje mora bit glavna tema vseh mladih =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

_IKE_ ::

Mato989 je izjavil:

Smo pa danes poduhovljeni s citati =) Zapomni si tistega od Friedmana... najlepše opiše zakaj je potrebno utajat davke kolikor le gre... ker četudi bi vsi 100% plačevali vse davke ne bi država zaradi tega rekla VESTE, zdaj bomo pa znižali stopnjo ker dobivamo "preveč" denarja v proračun =)

Uspeli bi zapravit vse in se spet zadolevat, kot ničkolikokrat doslej... zato pa utajanje mora bit glavna tema vseh mladih =)



Sorry samo tole je en velik BS...

1pioneer ::

perci ::

Kaj evo?

1pioneer ::

Vsi radi primerjajo skandinavdske države kot ideal socialne države... Evo še en lep članek: https://nypost.com/2015/01/11/sorry-lib...

perci ::

Sem nehal brat tam nekje v uvodu, kjer pisec clanka ugotavlja, da ameriski turist ne hodi na Dansko (ko obisce Evropo) zaradi tega, ker so Danci zapiti depresivci, ki seksajo z zivalmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

_IKE_ ::

1pioneer je izjavil:

Vsi radi primerjajo skandinavdske države kot ideal socialne države... Evo še en lep članek: https://nypost.com/2015/01/11/sorry-lib...



Rešitev pa je : nehajo oziroma nehamo plačevat davke?


Je mel perci par postov više kr lepo prav, ko je napisal da gre pri tem, da ne bi plačeval davke samo za sebičnost in nič drugega.


Na koncu koncu koncev pa še vedno bolje švedska utopija kot pa land of the free home of the brave

Mato989 ::

Seveda... ko te posilijo ilegalci na Švedskem je to to =)

Mi potrebujemo čimbolj vitko državo čimmanj davkov in čimbolj urejen sistem, torej individualne pokojninske sisteme in dedovanje vsega tega denarja...

Tale kao velikodušni v resnici pa sleparski medgeneracijski solidarnostni sistem ne deluje... to se vedno bolj vidi, sploh na višinah penzij trenutnih upokojenih napram pred 15 leti!

Če je nekdo vplačeval ZPIZu 40 let vsak mesec 300€ potem pa umre pri 61tih mu DRŽAVA VSE TO ZAPLENI! Namesto da bi dobil to njegov potomec po redni dedni liniji... dobijo borčevske in ostale pokojnine ki si ne zaslužijo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

1pioneer ::

Tisti denar, ki ti ga sedaj odvajajo gre k današnjim upokojencem, ne gre v nobeno rezervo za tvojo dotično pokojnino Mato :) Ti si financer tvoji babici danes. Ko boš ti na vrsti, da ti nekdo financira pokojnino bo pa jalovo, ker ne bo toliko delavcev da bi tebi plačali oz. mogoče bo zneslo za 100€ penzije... Države, kjer so manjši davki imajo večji uspeh kot države z višjimi. Tu je zanimiv video:
Ta je tudi dober:

Mato989 ::

1pioneer je izjavil:

Tisti denar, ki ti ga sedaj odvajajo gre k današnjim upokojencem, ne gre v nobeno rezervo za tvojo dotično pokojnino Mato :) Ti si financer tvoji babici danes. Ko boš ti na vrsti, da ti nekdo financira pokojnino bo pa jalovo, ker ne bo toliko delavcev da bi tebi plačali oz. mogoče bo zneslo za 100€ penzije... Države, kjer so manjši davki imajo večji uspeh kot države z višjimi. Tu je zanimiv video:
Ta je tudi dober:


Vem jaz to, in to je ravno napaka našega sistema... da mi financiramo trenutna vplačila našim babicam itd... Če bi se to nalagalo na naše individualne račune in bi naši otroci dedovali če umremo prezgodaj bi bilo to bistveno bolje =)

Tako pa najslabše odnesejo tisti ki umrejo preden gredo v penzijo tam pri 6x letih... otroci zgubijo starše prezgodaj pa še vsa vplačila odidejo =) Double loss

Zato pa individualni računi!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

Mato989 je izjavil:

Seveda... ko te posilijo ilegalci na Švedskem je to to =)
Na Švedskem ilegalci posilijo manj ljudi kot v Sloveniji, kjer niso posilili nikogar.

Mato989 ::

jype je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Seveda... ko te posilijo ilegalci na Švedskem je to to =)
Na Švedskem ilegalci posilijo manj ljudi kot v Sloveniji, kjer niso posilili nikogar.


Torrej -1 :O Posebna logika ni kaj! Jype style
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

Mato989 je izjavil:

Vem jaz to,
Hočeš reči, da gojiš isto zmoto?

Mato989 je izjavil:

Torrej -1 :O Posebna logika ni kaj! Jype style
Tako, ja. Nacistična propaganda ves čas opozarja, da smo na robu prepada. Če ji nasedeš, potem si idiot, če ji ne, pa seveda razumeš, da se nimaš česa bati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

1pioneer ::

jype je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vem jaz to,
Hočeš reči, da gojiš isto zmoto?

Mato989 je izjavil:

Torrej -1 :O Posebna logika ni kaj! Jype style
Tako, ja. Nacistična propaganda ves čas opozarja, da smo na robu prepada. Če ji nasedeš, potem si idiot, če ji ne, pa seveda razumeš, da se nimaš česa bati.

Ti tako razmišljaj, medtem ko ti pod nosom gradijo mošejo. Ko boš v penziji ti jih bodo gradili 3. In ja v Sloveniji priseljenci naredijo več kriminala in tudi otroci neasimiliranih priseljencev glih tako. Lahko si prebereš zadnja poročila od policije, kako se med sabo štihajo dilerji drog sredi Ljubljane...
Francija ti je že cela črna, Italija tudi postaja leglo ilegalcev... Povej koliko imigranotv iz "Sirije" ima službo in je asimiliranih v EU... Nisem rasist ne nacionalist, ker sem otrok priseljencev ampak govorit da je vse vredu ne bo držalo.

gruntfürmich ::

nobena evropska država ki porabi veliko denarja za lastno delovanje ni uspešna:

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
18 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kriptovalute v Sloveniji

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3310315 (1509) Mana
»

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45193263 (43503) RockyS
»

Obdavčitev kriptovalute vprašanje

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197214 (6109) Cubaka
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507147335 (111481) Aquafriend
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223638 (14245) St235

Več podobnih tem