» »

Koliko dejansko pomeni izobrazba informatike? potrebujem nasvet kako naprej...

Koliko dejansko pomeni izobrazba informatike? potrebujem nasvet kako naprej...

squid2g ::

Zdravo, sem v situaciji, ko se morem počasi odločiti kako in kam naprej (4. letnik srednje računalniške šole) in imam problem ker za visoko računalniško šolo na FRI v LJ (VI/2) potrebuješ uspeh katerega ne vem če mi bo uspelo doseči (v tretjem letniku sem imel zaključeno 3. potrebne točke pa se vsako leto stopnjujejo) v glavnem ne vem kaj narediti ali naj se vpišem na 2 letno višjo računalniško šolo (VI/1), za katero vpis ni problem težavnost pa naj bi tudi bila nižja. Možnost je tudi univerzitetni študij v kopru (ki do sedaj ni imel sploh nobene omejitve) ampak ne vem, če bi šel v koper ker tam visokošolske izobrazbe sploh ni (je samo univerzitetna.)

v glavnem želim si nekaj delati v tej stroki pa imam občutek kot da če se ne vpišem na FRI pač ne bo nič in ne bom dovolj "uspešen" kasneje in ne bom mogel dobiti želene zaposlitve z uspehom sem pa zaje***... ne vem koliko se sploh pozna naprej za zaposlitev ali bi imel samo višjo (VI/1) ali pa bi imel visoko/univerzitetno (VI/2)... v šoli nam profesorji tudi govorijo kot da višja šola ni pač nič in je FRI res veliko boljši za našo prihodnost.

Ima kdo kakšno idejo kaj naj naredim? zdi se mi kot, da mi je prihodnost nekako šla v K in da, če ne grem na FRI bodo tisti, ki so šli skoraj zagotovo bili bolj uspešni in imeli boljše službe...

Nekateri pravijo, da v informatiki/računalništvu izobrazba niti ni važna in je važno samo kaj znaš ampak to ne vem koliko je res (ali pa je mogoče bilo tako bolj včasih) zanima me, če ima kdo kakšen predlog kaj narediti... zdi se mi, da če bi bila višja informatika v LJ ali pa kaj podobnega bi šel kar tja... ne vem kaj narediti ampak željo imam biti uspešen v tej stroki, upam da ima kdo kakšen predlog... mogoče se lahko tudi potrudim in sem nekako sprejet na FRI v LJ vendar težko in problem je tudi ker delovnih navad res nimam (to priznam, do sedaj sem res šel po liniji najmanjšega odpora)

*PS: vem da morda ta del foruma ni ravno namenjen za to vendar sem pogledal pod "šola" tam pa je več ali manj vse "dead"*

Stari89 ::

Menim, da malo preveč paničariš. Uspeh na maturi je precej več vreden od uspeha v 3. in 4. letniku. Začni se učit sedaj, malo stisni zobe in boš brez problema not. Bližnjic do uspeha ni. Menim, da si boš s prepisom srednješolskega programa naredil več škode kot koristi.
Ko se prijavljaš na razpis, vpišeš FRI VSŠ pod prvo željo in kak drug program pod druge želje.


Ne vem, kak program imate na vaši šoli, izračun je precej špekulativen iz moje strani.

oxyuranus ::

Na tvojem mestu ne bi izgubljal casa z FRIjem, od tam bos prisel z enormno sirino znanja, zaposliv pa ne bos. Najdi nekaj, kar ti bo dalo uporabno znanje, ne znanstvenega (naravoslovni faks, ki ne uri ljudi za abstraktne znanstvenike)

Sicer je pa vlak za racunalnistvo ze daaaaaaavno odpeljal, razne opice so znizale place do te mere, da vecina zasluzi malo bolje od pometacev cest. Najdi kaj drugega, farmacija, matematika (statistika -> AI), kmetovanje (brez zajebancje!),...
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

FRI == matematika, če ti slednja ne leži se raje ne vpisuj sploh.

Kako si daleč s programersko logiko, programiraš kaj ?
--

Red_Mamba ::

v tujini ne pomeni nic. Izkusnje stejejo vec
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

xardas ::

Vse je odvisno od tega kako zagret si za snov, koliko vložiš v delo ob študiju za pridobivanje izkušenj (če imaš čas in druge pogoje) in za koliko si se na koncu sposoben prodati/tržiti za pridobljeni papir.

Unknown_001 ::

Izobrazba nikoli ne pomeni več, kot jo sam ceniš.

Figure out.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

shadeX ::

Izobrazba v IT-ju brez kakšnih referenc, produkta .. malo oz. nič. Raje produkt in reference kot pa izobrazba brez nič pokazat. Najbolje pa oboje.

kuall ::

FRI izobrazba je bullshit. Zato ker je šola bullshit. Zato ker prideš ven iz nje NEnavdušen za programiranje.

V programiranju je še toliko nerešenih problemov, tudi če ne štejemo AI, da ima to področje svetlo prihodnost.

Ne rabiš FRI diplome, da se dokažeš, da si dober, reši enega od problemov, ki so za rešit v programiranju pa bo. Če znaš in če imaš voljo seveda.

Po moje bi bilo bolj pametno 4 leta 8 ur na dan pisat nek AI program kot pa hodit na FRI. Tudi če ti ga ne uspe narediti, naučil se boš več kot v šoli tako. Predvsem pa boš dobil veselje za programiranje in znanost, kar je pa neprecenljivo.

oxyuranus ::

kuall je izjavil:

FRI izobrazba je bullshit. Zato ker je šola bullshit. Zato ker prideš ven iz nje NEnavdušen za programiranje.

V programiranju je še toliko nerešenih problemov, tudi če ne štejemo AI, da ima to področje svetlo prihodnost.

Ne rabiš FRI diplome, da se dokažeš, da si dober, reši enega od problemov, ki so za rešit v programiranju pa bo. Če znaš in če imaš voljo seveda.

Po moje bi bilo bolj pametno 4 leta 8 ur na dan pisat nek AI program kot pa hodit na FRI. Tudi če ti ga ne uspe narediti, naučil se boš več kot v šoli tako. Predvsem pa boš dobil veselje za programiranje in znanost, kar je pa neprecenljivo.


Se absolutno strinjam (razen tega, da ima podrocje perspektivo, nima je, ze danes so place developerjev, vsaj vecine, v k* napram 20 letom nazaj, krivda je na strani open sourca in poplave vedno bolj nesposobnega kadra), pa ne takoj na AI pasti, je samo trenutno cisto nahypana zadeva, pa relativno neuporabna, brez gore podatkov, nanj lahko gledas kot na statistiko, racunovodsko znanje pac. Se pa v 4 letih x recimo 5 ur na dan, ce te seveda to zanima, sam naucis toliko, da te, po klasicni poti studiran FRIjevec ne bom mogel vec ujeti, sploh ker bos teoreticne probleme, ki jih je on drilal "na suho", lahko kasneje studiral (ce bos sploh rabil) iz stalisca cloveka z nekaj prakticne kilometrine.

http://www.smh.com.au/technology/techno...
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

jype ::

FRI uči "computer science". Če hočeš elektronske ploščice polagat, potem nima smisla.

oxyuranus ::

jype je izjavil:

FRI uči "computer science". Če hočeš elektronske ploščice polagat, potem nima smisla.


Jype, link zgoraj preberi :)
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

jype ::

oxyuranus je izjavil:

Jype, link zgoraj preberi :)
Ne bom, ker pišeš neumnosti. Osebni dohodki programerjev ves čas rastejo, potreba po programerjih pa raste bistveno hitreje, kot se množijo tisti, ki znajo programirat.

Da se Slovenci ne naučijo osnovnih veščin pogajanja za plačilo v šoli je sicer jasno, da je za to kriv open source si pa mislijo predvsem tisti, ki bi radi tekmovali z njim.

oxyuranus ::

jype je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

Jype, link zgoraj preberi :)
Ne bom, ker pišeš neumnosti. Osebni dohodki programerjev ves čas rastejo, potreba po programerjih pa raste bistveno hitreje, kot se množijo tisti, ki znajo programirat.

Da se Slovenci ne naučijo osnovnih veščin pogajanja za plačilo v šoli je sicer jasno, da je za to kriv open source si pa mislijo predvsem tisti, ki bi radi tekmovali z njim.

Zgornji link govori o univerzah...

Koliko si do sedaj zasluzil z open sourcom? Koliko si doniral nazaj? QED

Sicer pa, daj pridi mi zastonj stanovanje ocistit, bi mi prav prislo, pa na github objavi, da ga prides ocistit vsakemu ki naredi git clone ;)
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

jype ::

oxyuranus je izjavil:

Koliko si do sedaj zasluzil z open sourcom? Koliko si doniral nazaj? QED
Dovolj za upokojitev pri 35. Dovolj, da je open source zaradi tega danes boljši. QED indeed.

oxyuranus ::

jype je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

Koliko si do sedaj zasluzil z open sourcom? Koliko si doniral nazaj? QED
Dovolj za upokojitev pri 35. Dovolj, da je open source zaradi tega danes boljši. QED indeed.


Aja tocno!!! Ti si eden tistih, ki je bil na pravem mestu, ob pravem casu, z ravno pravo zadevo, potem se pa danes hvali s svojimi nadcloveskimi sposobnostmi. Sorry, pozabil.

Koliko taksnih pa se poznas, Loginova... se kdo? Kaksen je % teh napram stevilu takih, ki se jim ni "vsralo"? :)

OPu, ja, jype je tipicen primer, da sem in tja kdo zadane tudi na loteriji. Ali bos celo izobrazbo in izbiro kariere postavil na loto, pa je tvoja odlocitev. Lahko pa tudi cisto klasicen loto igras, baje je v sredo nagrada 5 miljonov.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

jype ::

Prav imaš, velika večina odprtokodnih programerjev živi v revščini. Njihovi dohodki so v povprečju zgolj dvakrat višji od dohodkov kolegov, ki se s prostim programjem ne ukvarjajo.

oxyuranus ::

jype je izjavil:

Prav imaš, velika večina odprtokodnih programerjev živi v revščini. Njihovi dohodki so v povprečju zgolj dvakrat višji od dohodkov kolegov, ki se s prostim programjem ne ukvarjajo.


Vir? :))
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

ginekk ::

Moj glas za FRI, če hočeš imet dober uvid v računalniško znanost. Imet smisel (in motivacijo) za matematiko je kar pogoj.

In res, izobrazba bo tako dobra kot jo boš sam cenil in se trudil. Je velika razlika med nekom, ki naredi po liniji najmanjšega upora zaradi papirja in nekom, ki sledi predavanju in mu na koncu ni težko pristopit v pogovor, ko profesor kvasi kako nelogično oziroma se kdaj zmoti.

Za obrtna znanja - recimo programiranje v aktualnih orodjih, ne rabiš faksa.

holabaluza ::

IMO je pomembna kombinacija obeh ... FRI ti se vedno da osnovno podlago, metode raziskovanja. Samoiniciativno pa se je potrebno naprej razvijat, sledit industriji, se vkljucevat v izvenstudijske aktivnosti. Je dosti razlike med tistimi programerji, ki so vsaj obiskovali FRI (tudi ce niso dokoncali studija) in med tistimi, ki programirajo s srednjo solo. Ceprav tudi tisti z srednjo nekak nadoknadijo, vendar dost pozneje.

Vsekakor sem mnenja da sam studij zdalec ni zagotovilo za dober craftsmanship v racunalnistvu.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

oxyuranus je izjavil:


Koliko taksnih pa se poznas, Loginova... se kdo? Kaksen je % teh napram stevilu takih, ki se jim ni "vsralo"? :)

Loginova imata narejen FRI ;).

In tudi ostali FRIjevci z lahkoto dobijo službo, če niso ravno totalni antitalenti. Pa še za njih se nekaj najde...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

holabaluza ::

Invictus je izjavil:


In tudi ostali FRIjevci z lahkoto dobijo službo, če niso ravno totalni antitalenti. Pa še za njih se nekaj najde...


tega me je najbolj strah .. sm ze videl dost nesposobnih talentov po vseh slovenskih racunalniskih firmih in se tut zrcali na programje, ki jih pisejo.

Zgodovina sprememb…

jype ::

oxyuranus je izjavil:

Vir? :))
Internet, ta zaprtokodni sistem povezovanja omrežij.

oxyuranus ::

jype je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

Vir? :))
Internet, ta zaprtokodni sistem povezovanja omrežij.


Ne ne, vir sem mislil :D
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

MIHAc27 ::

Če veš, da ti šola ne leži, bi jaz zaključil z SŠ. Po moje bolje prej nabirat izkušnje, kot na FRI zabit 2-3 leta in nato ugotoviti, da bo le steška šlo, ali celo sploh ne.

Sam imam samo SŠ, pa razen prve zaposlitve potem ni bilo več težav menjat. Mislim da še vedno veliko več veljajo izkušnje, kot pa nek list papirja.

P.S: Sem 2 leti nazaj srečal sošolca. On vedno odličnjak jaz ocene 5 nisem videl od 1. letnika naprej. Pa mi je rekel, da mu je žal, da je šel na faks. Nisem ga mogel kaj preveč spraševat ali je dokončal ali ne, je moral šibat naprej :S

Invictus ::

Ljudje s SŠ bodo vedno pljuvali čez faks, ker bodo pri iskanju službe na trgu vedno v minusu. Njihov CV bo letel v koš, ker bo dovolj tistih s faksom.

Seveda vsak ni za faks. Škoda da je kvaliteta faksov padla zaradi kvantitete... Po drugi strani se pa tudi profesorji na faksih pritožujejo, da tako zabitih študentov, kot zadnjih 10 let, včasih ni bilo. In so morali znižati kriterije, da faks konča vsaj neka kritična masa.

Poleg tega pa še nekaj velja, kar SŠ ne vedo...

Faks ne (oz. naj ne bi) ustravja obrtnikov z obrtniškimi znanji. Sploh ne takih, ki bi znali takoj po dipolomi programirati glavno knjigo in blagajno za enega SŠ obrtnika.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

shadeX ::

Ljudje s SŠ bodo vedno pljuvali čez faks, ker bodo pri iskanju službe na trgu vedno v minusu.


V kakšnem minusu? Kar vedno bolj slišim (tudi tukaj je bilo že nekaj tem), da so ljudje s faksom v "minusu", ker jih delodajalci nočejo zaposliti zaradi višje stopnje izobrazbe.

Ljudje s SŠ bodo vedno pljuvali čez faks,


Verjetno je ravno obratno (tisti s faksom bodo pljuvali čez tiste, ki so naredili SŠ) iz preprostega razloga: Ker so spoznali, da praktičnih znanj na faksu niso dobili in bi se večino zadev naučili kar doma (sploh če imajo podlago is SŠ). Trenutno govorim specifično za IT. Zdravnik verjetno boš težko postal "od doma".

Pred časom sem vprašal kolega, ki je naredil magisterij ( nekaj iz ekonomije, ne vem točno), kaj točno sedaj zna in kakšna znanja je pridobil. Nekaj v "real life" primeru.

Tip se poglobi, razmišlja in čez 15 sekund, skomigne z rameni in pravi da je to izjemno težko vprašanje.

:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

jype ::

Invictus je izjavil:

Ljudje s SŠ bodo vedno pljuvali čez faks
Marsikaj pri faksu je za spljuvat, ampak to načeloma prepuščam tistim, ki so šli skozenj. Imajo oni dovolj za povedat.

Kolk imajo prednosti pa... Poznam cel kup ljudi, ki so FRI dokončali tako, da se niso naučili praktično ničesar.

kuall ::

Ah, kako prijetni ljudje. Obsedeni s tem, kdo se bo prikazal kot večji genij nasprotni neumnim "obrnikom".
Problem s pisanjem po internetu je, da človek izgubi občutek, da se mora obnašat tako, da ne bo drugim dvigal živca in da ne bo pisal neumnosti. V živo bi se počutil neumno, če bi ga nekdo gledal v obraz, ko govori. Na internetu tega filtra ni in pridejo na plan vse neumnosti in nesramnosti, ki jih v živo ne bi nekomu rekel, ker bi se počutil kot bedak. Iz tega vidika vam pisanje na internetu škodi, ker vas naredi še bolj antisocialne kot ste že.

holabaluza ::

kuall, dost "obrtnikov" je nesposobnih, nekateri pa so tut neumni, I guess ... neumni so mogoce tisti, ki mislijo da so z diplomo boga za jajce primili.

MIHAc27 ::

Em, ja, jaz tudi ne poznam nikogar, ki bi govoril, da ima prenizko izobrazbo in zato ne dobi službe. Tem, kjer se diplomiranci pritožujejo, da jih tudi za ploščice polagat nočejo vzet, je pa bilo že kar nekaj.

Jaz sem v življenju menjal službo res samo 3x. Učni uspeh je štel samo za prvo zaposlitev, vsa nadaljna podjetja pa je bolj kot zakaj nisem šel na FAX zanimalo kaj znam.

Še to. Nočem rečt, da FAX pa sedaj ni nič vreden. Itak da marsikje šteje veliko. Sploh pri prvi zaposlitvi. Ko pa imaš enkrat iskušnje pa postanejo ocene nepomembne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

squid2g ::

vidim da se je debata kar razcvetela ampak kar tipično za ta forum mogoče šla malo v drugačno smer. Sam vem da se na področju računalništva več ali manj vse da sam naučit prek interneta itd. zanima me najbrž bolj iz stališča "papirja", da bom šel naprej sem namreč že odločen kot sem napisal pa imam tudi opcijo naprimer višjo šolo računalništva (ki naj bi bila celo lažja od srednje šole, vsaj tako so mi povedali ljudje, ki so tja šli po računalniški srednji šoli) ampak vseeno mi tudi tisto, da neko znanje in izobrazbo višjo od srednje šole. Bojim pa se, da bi delodajalci DOSTI rajši videli nekoga z FRI kot pa iz neke višje šole

Red_Mamba ::

tole si preberite fantje: https://medium.com/@lydiahallie/advice-...

pa vam bo jasno koliko pomeni kos papirja v tujini
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

Heavy ::

Če daš FRI skozi že nakazuje, da si vsaj malo zagret (je tudi razlika če ga narediš v 4 ali 8 letih). Nesposobne kadre pa dobiš povsod. Ravno zadnjič se mi je en podjetnik pritoževal kako ne upa ekonomista dobiti. Večina pogrne že pri prvem vprašanju; cena z davkom je X, kakšna je cena brez davka?
#TeamFelix

jernejl ::

Red_Mamba je izjavil:

tole si preberite fantje: https://medium.com/@lydiahallie/advice-...

pa vam bo jasno koliko pomeni kos papirja v tujini


Saj je zelo lepo napisano: "Because you don’t learn how to code at school. You learn how to code by writing programs in it."

Marsikdo pač ne razume, da fakulteta ni namenjena temu, da bo ljudi učila javascript sintakse. Za to je dovolj en vikend in ne tri (ali pet) let študija.

Fakulteta ponuja temeljna znanja (po možnosti taka, ki ne zastarajo), ki pomagajo, da programer lahko kar se da dobro rešuje zapletene probleme. Koliko od ponujenega bo nekdo sprejel, je pa odvisno od vsakega posameznika. Nekateri odnesejo malo, drugi veliko.

Če je cilj nekoga izdelovati spletne strani za lokalne obrtnike, potem je večina znanja, ki jih daje fakulteta, balast.
Če boš pa sodeloval pri izdelavi nove verzije 3D modelirnika, če boš moral napraviti antialiasing algoritem za embedded sistem brez grafičnih knjižnic, če boš delal gps tracker s kalmanovimi filtri, želel sodelovati pri razvoju AI algoritmov za samodejno vožnjo avtomobilov, če se boš ukvarjal s procesiranjem signalov, optimiziranjem delovanja robotov v proizvodnji in podobno... potem bo pa analiza, linearna algebra, statistika, umetna inteligenca in še kaj precej koristilo.

Te reči se lahko naučiš tudi sam, vprašanje pa je, koliko ljudi je takih, ki so pripravljeni samoiniciativno doma predelovali matematične, elektrotehnične priročnike in knjige o podatkovnih strukturah, algoritmih, evolucijskih algoritmih ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Mavrik ::

Mogoče ni smiselno poslušati nasvetov o dolgoročni karieri od 19-letnic. Se kar precej stvari zgodi po tistem ko si 3 leta programiral :)
The truth is rarely pure and never simple.

noraguta ::

kuall je izjavil:

FRI izobrazba je bullshit. Zato ker je šola bullshit. Zato ker prideš ven iz nje NEnavdušen za programiranje.

V programiranju je še toliko nerešenih problemov, tudi če ne štejemo AI, da ima to področje svetlo prihodnost.

Ne rabiš FRI diplome, da se dokažeš, da si dober, reši enega od problemov, ki so za rešit v programiranju pa bo. Če znaš in če imaš voljo seveda.

Po moje bi bilo bolj pametno 4 leta 8 ur na dan pisat nek AI program kot pa hodit na FRI. Tudi če ti ga ne uspe narediti, naučil se boš več kot v šoli tako. Predvsem pa boš dobil veselje za programiranje in znanost, kar je pa neprecenljivo.

Nekdo je kratek pri dojemanju kaj mu je šola dala. Pol frija je brezveze zame. Pol me je pa nučil pogledat stvari iz druge prpektive. In podajnaje diskretnih struktur kombinatorike in optimizacij.... Je vredno zabijanja časa tam. Konec koncev tudi analiza ni bila povsem stran vržen čas. Manjko je pa na aplikativnih pizdarijah.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Horejšio ::

Če nimaš pretiranega odpora do matematike in logike, je FRI prava reč. Je dobra naložba tudi zato, ker ga zaradi zahtevnosti ne konča vsak ki se vpiše. Verjetno je z boloncem zahtevnost celo padla. Če ne pa v Kranj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Horejšio ()

blay44 ::

IF hocemZnati= true then
	IF imamKogaKiMiBoPosredovalPotrebnoZnanje = false
		IF hardwareZaMojoVizijoObstaja = true then
		ŠtudiratProgramiranje("byVal" doSedanjeZnanje) 
		ELSE
		ŠtudiratElektrotehniko("byVal" doSedanjeZnanje) 
		ENDIF
	ENDIF
	UresničiVizijo("byRef" znanjePredhodnikov, doSeženoZnanje)
ELSE 
ŠolaZnajmanjNapora()
ENDIF
VarnoZivljenje(?????)
ENDSUB r.i.p


Zdej pa to prevedi z MASM, flat model, .383 v strojno kodo. Zlinkaj in dodaj Win klice za prikaz displeja in zajemanje tastature ...:) Pa ti bo jasno.
Glih mam cas pa štejem Watte:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blay44 ()

kunigunda ::

Invictus je izjavil:

oxyuranus je izjavil:


Koliko taksnih pa se poznas, Loginova... se kdo? Kaksen je % teh napram stevilu takih, ki se jim ni "vsralo"? :)

Loginova imata narejen FRI ;).

In tudi ostali FRIjevci z lahkoto dobijo službo, če niso ravno totalni antitalenti. Pa še za njih se nekaj najde...

Za to kar sta nardila se faksa ne rabs..

Horejšio ::

kunigunda je izjavil:

Invictus je izjavil:

oxyuranus je izjavil:


Koliko taksnih pa se poznas, Loginova... se kdo? Kaksen je % teh napram stevilu takih, ki se jim ni "vsralo"? :)

Loginova imata narejen FRI ;).

In tudi ostali FRIjevci z lahkoto dobijo službo, če niso ravno totalni antitalenti. Pa še za njih se nekaj najde...

Za to kar sta nardila se faksa ne rabs..


Ma ne rabis osnovne šole, wtf ?

Blinder ::

jernejl je izjavil:

Če boš pa sodeloval pri izdelavi nove verzije 3D modelirnika, če boš moral napraviti antialiasing algoritem za embedded sistem brez grafičnih knjižnic, če boš delal gps tracker s kalmanovimi filtri, želel sodelovati pri razvoju AI algoritmov za samodejno vožnjo avtomobilov, če se boš ukvarjal s procesiranjem signalov, optimiziranjem delovanja robotov v proizvodnji in podobno... potem bo pa analiza, linearna algebra, statistika, umetna inteligenca in še kaj precej koristilo.


Tole se vse lepo slisi. Realnost pa je taka, da takih jobov je zelo malo. Mislim da jih v sloveniji sploh ni, vsaj za navadne kurcke iz fri-ja ne. Devet let spremljam oglase za jobe v racunalnistvu, se ne spomnem da bi kdaj videl kej takega v oglasih. Kake robotke mogoce parx na leto, ampak za take jobe hocejo FE-jovce.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kunigunda ::

Horejšio je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Invictus je izjavil:

oxyuranus je izjavil:


Koliko taksnih pa se poznas, Loginova... se kdo? Kaksen je % teh napram stevilu takih, ki se jim ni "vsralo"? :)

Loginova imata narejen FRI ;).

In tudi ostali FRIjevci z lahkoto dobijo službo, če niso ravno totalni antitalenti. Pa še za njih se nekaj najde...

Za to kar sta nardila se faksa ne rabs..


Ma ne rabis osnovne šole, wtf ?


Za kupt program pa ga na app store dat pomoje res ne.

jype ::

Blinder je izjavil:

Tole se vse lepo slisi. Realnost pa je taka, da takih jobov je zelo malo. Mislim da jih v sloveniji sploh ni, vsaj za navadne kurcke iz fri-ja ne. Devet let spremljam oglase za jobe v racunalnistvu, se ne spomnem da bi kdaj videl kej takega v oglasih. Kake robotke mogoce parx na leto, ampak za take jobe hocejo FE-jovce.
Realnost je taka, da takih jobov ne oglašujejo, ker se nanje prijavljajo sami Blinderji, ki nočejo delat, radi bi le službo.

kunigunda je izjavil:

Za kupt program pa ga na app store dat pomoje res ne.
Jaz appa ne morem prodajat na play storu, ker nimam dokončanega FRIja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kunigunda ::

jype je izjavil:

Blinder je izjavil:

Tole se vse lepo slisi. Realnost pa je taka, da takih jobov je zelo malo. Mislim da jih v sloveniji sploh ni, vsaj za navadne kurcke iz fri-ja ne. Devet let spremljam oglase za jobe v racunalnistvu, se ne spomnem da bi kdaj videl kej takega v oglasih. Kake robotke mogoce parx na leto, ampak za take jobe hocejo FE-jovce.
Realnost je taka, da takih jobov ne oglašujejo, ker se nanje prijavljajo sami Blinderji, ki nočejo delat, radi bi le službo.

kunigunda je izjavil:

Za kupt program pa ga na app store dat pomoje res ne.
Jaz appa ne morem prodajat na play storu, ker nimam dokončanega FRIja?

Zakaj pa ne ?

chort ::

Blinder je izjavil:

jernejl je izjavil:

Če boš pa sodeloval pri izdelavi nove verzije 3D modelirnika, če boš moral napraviti antialiasing algoritem za embedded sistem brez grafičnih knjižnic, če boš delal gps tracker s kalmanovimi filtri, želel sodelovati pri razvoju AI algoritmov za samodejno vožnjo avtomobilov, če se boš ukvarjal s procesiranjem signalov, optimiziranjem delovanja robotov v proizvodnji in podobno... potem bo pa analiza, linearna algebra, statistika, umetna inteligenca in še kaj precej koristilo.


Tole se vse lepo slisi. Realnost pa je taka, da takih jobov je zelo malo. Mislim da jih v sloveniji sploh ni, vsaj za navadne kurcke iz fri-ja ne. Devet let spremljam oglase za jobe v racunalnistvu, se ne spomnem da bi kdaj videl kej takega v oglasih. Kake robotke mogoce parx na leto, ampak za take jobe hocejo FE-jovce.


Takih jobov niti ni tako zelo malo, problem je le, ker informatiki nimajo strokovnih znanj z zahtevanega tehničnega področja in zato v osnovi odpadejo, kodiramo pa strokovnjaki z drugih področij (z ali brez dokončane izobrazbe). To je po mojem mnenju sicer butast pristop, ker naj bi vsak počel tisto kar obvlada, realnost je pa večinoma takšna, da kot stručko z recimo področja geoinformatike oz geodezije narediš proof-of-concept prototip v pythonu, šef pa ga že prodaja naprej kot vroče žemlje.

Ko sem moral razložiti informatiku/programerju, kaj od njega želim, mi je to verjetno vzelo približno toliko časa, kot če sem stvar skodiral sam, sploh če prištejemo še debugiranje in razne robne pogoje, pa modifikacije po potrebi. Je pa moja koda fuck-ugly, stvari niso optimizirane v nulo in verjetno za večino rešitev obstajajo boljši pristopi. Dela pa, in to je običajno vse kar šteje.

Moj nasvet OPu bi torej bil, ne bodi informatik, bodi inženir nečesa z dodatnim znanjem informatike, tako ne boš imel problemov dobiti službe.

kuall ::

chort je izjavil:


Ko sem moral razložiti informatiku/programerju, kaj od njega želim, mi je to verjetno vzelo približno toliko časa, kot če sem stvar skodiral sam, sploh če prištejemo še debugiranje in razne robne pogoje, pa modifikacije po potrebi.


Vse kar bi ti moral dat programerju so unit testi: primeri vhodnih podatkov in primeri, kakšen mora biti rezultat. Čimveč tega. Če bi mi vsaka stranka dala to dvoje bi bilo programiranje veliko lažje in tudi čudnih bugov ne bi bilo več.
Se pa strainjam, da mora programer poznat področje, za katerega programira. Zato pa je važno, da znaš pogovarjat kot programer, da pridobiš te informacije od streank, problem strank je velikokrat, da mislijo, da jim bereš misli, programerji se pa neupajo sprasševat, da ne bi izpadli nesposobni in neumni, pol pa imaš na koncu beden produkt, ki ne dela tisto kar bi stranka želela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karierna pot programerja brez računalniškega faksa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16625891 (21159) 111111111111
»

FRI vs FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123755 (18546) Invictus
»

Bo šel letos kdo študirati izredni študij računalništva na FIŠ?

Oddelek: Šola
357914 (7034) Yacked2
»

Finančna kriza dviguje vpis v študije računalništva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10033696 (29491) AndrejO

Več podobnih tem