» »

Brezžično omrežje

Brezžično omrežje

monster-x ::

Živjo!

En frend mi je naroču naj se pozanimam glede cene brezžičnega omrežja. Torej, on ima doma dva računalnika. Povezana sta v LAN. Na njih več ali manj igra špile kot so Counter-Strike. Njegov sosed uporablja računalnik za iste namene. Povezava preko interneta ne pride v poštev, saj ta "frend" nima interneta. Zato sta premišljevala, da bi si omislila brezžično omrežje. V mreži naj bi bili vsi trije računalniki. Dva naj bi bila povezana preko kabla. Tisti tretji -- sosedov pa naj bi bil z ostalima dvema povezan brezžično, tako da bi bila v enem od tistih dveh mrežna kartica za brezžično povezavo. Oddaljenost računalnikov je cca. 20-25 metrov. Torej kar me zanima je naslednje: Je to sploh izvedljivo? Koliko taka stvar stane?


Hvala za informacije in odgovore...

lp
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

tec ::

Potrebuje 2x dlink 120 wlan kartice (2x15k) + dve antene(2x10k). To je pomoje najceneje.
Dve masini povezes skupaj z wlanom s tem, da imas v eni se mrezno, preko katere se povezes na tretjo masino. Jest imam tko postavljeno, s tem da gre iz druge masine, ki ima wlan, mrezni kabel v hub in potem naprej do se 4 masin. Vse masine se med seboj vidijo.

monster-x ::

Točno tako sem mislil ja. S tem, da gre v en komp wlan mrežna in navadna mrežna. Torej najceneje pride 50k. Kakšno anteno pa rabiš to?
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

tec ::

Antena je home made, 1km zunaj in 200m znotraj ima dosega. Velika je priblizno meter in pol.
Kartico je treba tudi malo predelat, da jo lahko povezes z zunanjo anteno.

monster-x ::

Sem frendu sporočil ceno. Pomoje se bo kar za kak kabelski internet odločil -- je ceneje.:D
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

MrShadow ::

Fanjte poglejete si tale lihk, tukaj smo se kar do dobra razgovorili o wireless lanu!!
tu

boom-bar ::

Jst sm vidu neke USB antene za 13k
Legalizirajte mehke droge!!!

ELan_Belisarius ::

Za 20-25 metrov pa res ne rabis antene. Vsaka 802.11b laufa cca. 300 m (na odpretem) pri hitrosti 1 Mbps, kar pomeni, da 30 m (ob normalnih stenah)ne bi smel biti problem za 11 Mbps. Pomoje, da je boljsa odlocitev WLAN, ker je to enkratna investicija tistih 50k SIT (pravzaprav bi se dalo tudi z 30k SIT to postimat), medtem, ko bo pri kabelskem internetu mesecno placeval, hkrati se lahko drugace dogovorita in tvojo internet povezavo uporabljata oba in tako bos imel stroske interneta razpolovljene.

boom-bar ::

Jst sm mislu antence.

 Stic_FR_No Lid_Ariel.jpg

Stic_FR_No Lid_Ariel.jpg

Legalizirajte mehke droge!!!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548311 (502) Lonsarg
»

internet in siol tv do sosednje hiše (50 metrov)

Oddelek: Omrežja in internet
184582 (4174) Tilen
»

Brezžična povezava ali UTP kabel

Oddelek: Omrežja in internet
4417963 (16875) Bimbo11111
»

"nateg stoletja" ali "še mene bi bilo sram.." (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10110577 (6117) Tody
»

WLAN rešitev

Oddelek: Strojna oprema
201490 (1197) CCfly

Več podobnih tem