» »

Radeon 9700 na Celeron 800 ...

Radeon 9700 na Celeron 800 ...

Odpadnik ::

Ja, vem da je ta kombinacija totalen absurd, ampak me zanima zato, ker se odločam za nakup novega računalnika oz. apgrejda. Ker imam trenutno samo denar za grafično bom vzel grafično, naslednji mesec pa še proc (AMD Barton 2800+), plato (NF7-S ... Abitovo, ne vem točno oznake) in ram (2x512, zaradi nForca2). Ker je Radeon 9700 ne-pro čedalje bolj težaven za dobiti, si ga bom kar prej omislil.

No, zanima me pa sledeče. Če mi sedaj recimo X špil dela na C800 in 512RAMa z GF2 MX400 dela z cca 15 FPSji, koliko se bo poznalo če noter zarinem Radeona 9700? Sploh bo razlika? Vem, da to tudi slučajno ni OK kombinacija, samo informativno me zanima. Boste lahko malo po špekulirali?;)

boom-bar ::

Razlika bo, ampak ne prčakvat čudežov. Jst vem da ti menjava grafe lahko ful prnese .
Legalizirajte mehke droge!!!

Samuel ::

Po moje te lahko tle skrbi le napajalnik, ki zagotovo ne bo kos se potrati Radeona!:\

boom-bar ::

Bo ker ma sigurn kej rezerve
Legalizirajte mehke droge!!!

Odpadnik ::

napajalnik sem menjal kako leto nazaj. Zdi se mi da je 300W, tko da bi mogl bit. Je pa sicer na njega obešen: rekorder, dvdrom, 1 disk, zvočna, tv tuner, modem in seveda grafična. Aja pa še USB hub pa 4 zasedeni priključki.
Se pravi načeloma bo mal boosta ... 15FPSjev pri NASCAR2003?

dela ::

jas mislim da boš po menjavi komot špilal...

ali3n ::

Upgrejdal sem GF2 MX400 64SDRAM -> R9000 PRO 64DDR - na oko dela zadeva pribl. za še enkrat hitreje (mal več morda...). Pri tebi bo verjetno pe malo hitreje (+ lepša slika by ATI:D )
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zheegec ::

Menjava grafe se bo kar fajn poznala, tako da bo tistih 15FPS kar lepo 100FPS, samo z novim PCjem bi bilo pa 300FPS>:D
Na AXP 2800+ (166FSB), 8Rda, R9100 128MB, 2*256 DDR333 sem imel prva dva dneva GF 2MX :D 3DMark score se je od C458, 256MB RAM, GF2 MX spremenil za celih 400 točk, ko sem dal v nov PC R9100 pa se je score početveril:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Odpadnik ::

fajn, fajn. Poraja pa se mi še eno vprašanje. In sicer v zvezi z plato - recimo abit NF7-S.
a.) ali ta plata polno podpira 400 FSB Procesorje - Barton 3200?
b.) v čem je razlika med nForce2 SPP in nForce2 400 Ultra? In kaj je DOLGOROČNO (še kakšen upgrade proca) bolje vzet?
c.) kaj se zgodi, ko vse tri RAM slote na NF7-S plati zapolniš? Če je RAM v parih se obnese super. Kaj pa, ko naletiš na ne-parno število RAMov? Je bolje vzeti plato, ki ma 4 RAM slote?
d.) AGP! V čem je finta če plata podpira AGP8x (0.8V) in AGP4x (1,5V) ALI če plata podpira AGP 3.0 ... Zasledil sem namreč opozorila: Only Supports Graphic Card .... 1,5V. nekaj v tem stilu.
HVALA!
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

Zheegec ::

a.) ali ta plata polno podpira 400 FSB Procesorje - Barton 3200?

Če jih uradno ne vem, poglej na Abit, samo katerikoli Barton s 400FSB gre gor 100%.
b.) v čem je razlika med nForce2 SPP in nForce2 400 Ultra? In kaj je DOLGOROČNO (še kakšen upgrade proca) bolje vzet?

Ultra 400 uradno podpira 400FSB Bartone. Pravzaprav opaznih razlik ni, bi pa morala Ultra 400 doseči nekaj malega MHz FSB več, samo ni nujno.
c.) kaj se zgodi, ko vse tri RAM slote na NF7-S plati zapolniš? Če je RAM v parih se obnese super. Kaj pa, ko naletiš na ne-parno število RAMov? Je bolje vzeti plato, ki ma 4 RAM slote?

Če vse RAMe zapolniš ti 2 še vseeno delata v dual DDR, tretji pa normalno single DDR - ti malo upočasnjuje vse skupaj.
Če vzameš plato ki ima 4 RAM slote boš pač 4 palčke lahko dal noter, razlike v dual DDR delovanju ni, ker ta je možen samo za 1 par palčk, ne pa da imaš 4 slote, pa daš 2 x 2 palčki notr pa imaš dual dual DDR:D
d.) AGP! V čem je finta če plata podpira AGP8x (0.8V) in AGP4x (1,5V) ALI če plata podpira AGP 3.0 ... Zasledil sem namreč opozorila: Only Supports Graphic Card .... 1,5V. nekaj v tem stilu.

Problem je samo pri 3.3V AGP portih, ker lahko skuri kartico če nima regulatorjev napetosti. Recimo R9700 jih ima, R9800 jih nima.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Odpadnik ::

Alien:
Povej kje si, kdaj si in koliko časa imaš, da ti nabavim pivo!:) Hvala!
To sem rabil vedet ...
Se pravi, tud če vzamem plato, ki podpira samo 1,5V, ne bo panike. Gledamo vnaprej ... Radeon 10820 Geforce Fx 17650 ...

Odpadnik ::

a je na plati RAM res tako pomemben? Malo berem teste ... Povsod priporočajo, naj na nForce2 dajemo gor DDR400 (Corsair - ki je drag ko pes, TwinMOS pa je baje CL2,5) in obvezno z CL2 (Cas Latency??????). Primer: Baje da se AMD 2200+ z CL2,5 obnaša tako, kot če bi imel AMD 2100+. Na oko se to valda ne pozna, pri grafih pa. Je to res mogoče (Tom's Hardware) ali se to pozna šele takrat ko mašino OCjaš?

Fury ::

ej po izkusnjah ti povem da se cas2.5 do cas2 ne opaz razlika. ni sanse. samo v kaksnem sandra benchmarku. pozna se 1% v povprecju... sicer pa vsi twinmosi in corsairi delajo na cas2... samo deklarirano so twinmosi za 2.5 pac :)

kupi lepo twinmose al pa corsaire ce mas tistga jurja vec in ce te kdaj prime navit ne bos mel prolemov.

nf7-s rev2.0 uradno podpirajo 400mhz fsb. tko da ni panike.

3 sloti so pa pomoje cist dost za ram? :)

glede AGPja nimas kej za skrbet.

Odpadnik ::

No, ljudi. Dones sem šel na Mlacom po ATI Radeon 9700. Moja idealistična ideja je bila, da to karto zarinem v svojo mamo-plato in uživam v FPSjih vsaj en mesec, nato pa nabavim končno en orek proc in uživa še v več FPSjih

Izteklo pa se je tkole: Pridem gor in mi model razloži, da moja ideja fuckin-no-go-yo. Da baje te ATIjeve grafe še na novih platah zafrkavajo, jaz sem pa imel idejo, da bi jo nataknil na Abit BX6 2.0. Sicer je bil model na servisu siten in mi je hotu neki še pametovat, sam smo ga umirili. U glavnem, ta grafa nebi delal na tej plati, tko da bo treba še kak mesec počakat, da dobim novo konfiguracijo in potem zrave kupim ATIja. Samo po vsej verjetnosti, takrat nikjer več ne bo za dobiti 9700 in bom popizdil ter vzel 9800, pa da je mir za neki cajta.

In kaj smo se naučili? Za vas ne vem ... zase tud ne, sam sem pa vesel, ko vidim da mam 65 smukov še zmer v tošelnu. Bo glih za Corsairov ram ...

Zheegec ::

Čeprav bi ti morala delati na tvoji plati. Tudi nekaterim ki jo imajo na 3.3V dela, tako da je Mlacom (spet) malo zabluzil:D
Aja, pa ne Corsaira kupovat, če je Twinmos/Winbond cenejši in enako dober. CL2.0 boš sigurno dosegel, to ti garantiram, z vsakim PC3200 Twinmosom, samo prišparal boš. Še moj no-nome deluje na CL2.0>:D
ej po izkusnjah ti povem da se cas2.5 do cas2 ne opaz razlika

Na oko se itaq ne, samo po testih je pa kar razlika, pri AXP, pri P4, sploh pa pri Opteronu:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Fury ::

JAO JAO kaj ti je ta pr mlacomu zdej povedu?!? pizda so res debilni te ljudje.. kup ti graficno pa jo zarin no. bos vidu da bo delal in pol pejt k unmu kekcu pa ga 3x prtegn da si bo zapomnu.

cez en mesec bos tezko 9700 nepro dubu pomoje :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946047 (4246) Veron
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930298 (16893) Jaffa
»

Plata,rami in procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583092 (2533) C_maniak
»

Kakšna se vam zdi ta konfiguracija?

Oddelek: Kaj kupiti
411366 (958) Samuel
»

Kaj spremeniti pri tej konfiguraciji?

Oddelek: Kaj kupiti
331706 (1380) frudi

Več podobnih tem