» »

Kakšna se vam zdi ta konfiguracija?

Kakšna se vam zdi ta konfiguracija?

Tomy_MMX ::

Razmišljal sem o sledeči konfiguraciji, kaj menite o njej?
No glede ohišja se ne preveč razburjat, ker navijat ne mislim veliko, bolj pomemben mi je izgled!

ASUS P4P800/GD DELUXE Intel 865PE
INTEL Pentium 4, 2.6 GHz / 800MHz 512k
ZALMAN CNPS7000-CU (povejte če vete za kaj tišjega in podobno učinkovitega)
VGA AGP ATI RADEON 9600PRO 128MB (mogoče 9500pro, če se mi bo dali v Avstrijo it)
MAXTOR 120 GB 7200rpm ATA133 8MB
MITSUMI/SONY 3.5" 1.44MB (more bit za vsak slučaj)
RAM DDR 512MB 400MHz CORSAIR (2x)
DVD ROM*16 TOSHIBA ČRN (pod pogojem če črn sploh obstaja)
CD CD-R/W*52 TEAC 52/24/52 EIDE ČRN (eneko kot zgoraj)
ANTEC Sonata ohišje

lp

c3R4R ::

Izboljšal bi 2 stvari..
1. zamenjal bi plato z IC7-G


2. zamenjal bi rame z Twinmos BH5 čipi.. Corsair in Twinmos so praktično isti rami, le razlika v ceni je zato, ker ima Corsair kovinsko ploščico na modelu in seveda Corsair je dobra firma (to mu da ceno)...

Ostalo je kul...
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Tomy_MMX ::

In kakšne so prednosti te plate pred to, ki sn jo jaz navedo?
razen tega da je čipovje drugo?
Splogh pa ne vem v čaem je razlike med tema dvema naboroma, le da je 865PE cenejše!

lp

monster-x ::

1. Ram raje vzemi od TwinMOS-a
2. Če se le da, raje vzemi 9500 Pro
3. Disk je kul, premisli pa tudi o WD-ju in Seagate-u z Serial-ATA
4. Si mogoče razmišljal o sistemu z AMD?

Tomy_MMX ::

Ja sem a je po mojih informacijah ta novi pentium z 800MHz FSB (pri meni konkkretno 2,6C) hitrejši!
No pa ne vem no, plate za AMD čipovje se mi ne zdijo tako dobre!

lp

c3R4R ::

No pa ne vem no, plate za AMD čipovje se mi ne zdijo tako dobre!
Tole si ti mal pomešu.... Plate imajo čipovje in ne AMD (v tem primeru proc)... Glede čipovja... Si že slišu za KT600 ali nForce28-O :D??

In kakšne so prednosti te plate pred to, ki sn jo jaz navedo?
Si pogledu link, ki sm ti ga dal? Primerjat s to plato (ki si jo ti navedel) in s IC7-G pa ti bo vse jasno.... Mal poglej....
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Tomy_MMX ::

Maš prav oni prvi stavek sn narobe napiso!
Ja sn že ču za Nforce 2 in se mi nekak zdi da je sicer kvaliteten in vse, sam ne vem če odsotnost nekaterih funkcij ne nagne tehtnice na intelovo stran!
No sam glede tega kar ma ona plata:
ne vem ravno če to odtehta razliko v ceni - skoraj 15k sit?

lp

c3R4R ::

A ti veš, kdaj so že mele AMDjeve plate 8x AGP, pa dual DDR... Intlu se še sanjalo ni o 8x AGP.... Tale čip set, ki je na IC7-G je prvi, ki podpira 8x AGP... Ima tudi Canterwood (to je koristno- sam ne me vprašat kva je pol boljš k ne vem:8))...

IC7-G
Da ti mal povem o njej...
- 800 MHz FSb
- Dual DDR, do 4GB8-O rama (prepustnost 4.8GB/s8-O)
- Intel GIGABITNI LAN 8-O (PRO/1000)
- Serial ATA 150 MB/s
- 6 kanalna žvočna
- Velik USB2.0 prključkov
- IEEE 1394
- DUAL SATA RAID8-O
- še in še..

Tkole ti bom povedu... Napisu sm ti neki o nedvomno trenutno najboljši plati za P4 z 800 MHz FSBjem... Zdej se pa odloč sam... Konec koncev si boš ti kupu plato in ne jst...
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

Tomy_MMX ::

Se lepo da se tak pametnega delaš, ampak naštete funkcije (razen Canterwood-a) ma tuji ona ASUS plata z 865PE čipovjem!
Se vem da si mogo dobit občutek da pojma nimam, da tak noro sprašujem, sam jaz nisn htel samo, da mi nekdo reče ja to pa to in našteje kar tuji na ABIT-ovi strani piše, ampak da mi nekdo pove, zakaj je katera funkcija tudi v realnem življenju vredna dodatnih 15k SIT!

P.S.
Lepo da so čipovja za AMD procesore tak spredaj, ampak kolk jaz vem plate, razen mogoči Nforce 2 ultra, ki ga pri nas še ni, ne podpirajo 400Mhz ramov in tuji samo do 3GB rama (kot da bo to kdaj presegel)!

Saj bi tudi sam posegel po AMD sistemu, sam sn mal gledo po netu teste z novimi P IV in vijim da celo verzija 2,6C pri nekaterih funkcijah poseka AthlonaXP 2800+ oz. v nekaj primerih celo 3000+ (ki pa je že dražji od pentiuma), pri drugih pa je enakovredna!

mescaline9 ::

To kar si izbral se mi zdi odlična izbira. Plata je kul, je enako hitra kot IC7 in P4C800. Morbit rahlo ma zanemarljivo počasnejša. Kar se tiče canterwooda kot funkcije...:). To je (kodno) ime čipovja. i875=canterwood, i865=springdale.

Tvoja konfiguracija je super, mogoče bi disk raje vzel WD ali seagate. Ostalo je uredu, aja pa ram bi tud jaz raje vzel twinmos, se mi zdi škoda cekinov za corsair

Tomy_MMX ::

Pardon za tiso s centerwoodom:))
Sn mel trenutek nezbranosti:))
htel sn napisat razen tega da nima enakega čipovja:))

Tomy_MMX ::

OwcA ::

Jaz bi vzel EPoX 4PCA3+. :)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Jux ::

Če se že greš izfuravat, pol valda namesto kurčevega teacovega 52x pekača kupi 48x plextorja, ki stane cca 20k sit. Te teaci 48 in 52 so čisti šrot. Pa vem da se ga dobi v črni barvi, ker ga mam jst v črni :D!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Tomy_MMX ::

Tega pa še mi nišče ni reko da je s TEAC-i kaj narobe! In kaj je tak narobe z njimi?

Ker ne vem če bi rad dal 8k sit več za nič!

Jux ::

Jah ne vem zakaj pol ne kupiš liteona za 10k sit. Isti pogon praktično. Če bi rad mel cdrom ki bo delal odlično, majhen izmet cdjev, ter bo delal dolgo - kupi plextorja. Če bi rad pekel en cd na 100 let, kupi liteona. Ubistvu, kupi najcenejši pekač, ki ga dobiš itak ni velike razlike med njimi.

Da ti ponazorim:

1.Plextor
2.Samsung Combo CDRW + DVD
-------
x.Liteon, Teac,...

Plextor je eden izmed redkih ki še vlaga v razvoj svojega pogona, ostali kopujejo oem pogone in jih dodajo svoj firmware, in to je to.

Še enkrat ponavnljam, če spečeš samo 5-10 cdjev na teden je tudi najcenejši pogon dober. Jst spečem tedensko okoli 50-100 cdjev, s tem da sem v tem mescu prav danes pokvaril en cd, pa še to po moji krivdi. (kaj sem pa vedu, da moram po flashanju firmwara ponovno zagnat računalnik :D)
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Tomy_MMX ::

V povprečju jih verjetno nebo niti pet na teden!
Sam me res zanima kaj delaš ti, da posnameš tolk cd-jev:)

Zheegec ::

Lepo da so čipovja za AMD procesore tak spredaj, ampak kolk jaz vem plate, razen mogoči Nforce 2 ultra, ki ga pri nas še ni, ne podpirajo 400Mhz ramov in tuji samo do 3GB rama (kot da bo to kdaj presegel)!

Seveda vse nForce2 plate podpirajo 400MHz RAMe (uradno). Neuradno pa še več. Več kot 2GB RAMa pa na x86 arhitektiri ne rabiš.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tomy_MMX ::

No sam kolko pa v resnici privarčujem če kupim plato z Nforce 2 čipovjem in rečmo AthlonXP 2800+?
Mogoče 15k-30k SIT, to pa če skoraj ni omembe vredono!

Zheegec ::

Zakaj pa 2800+ ? 2100+ je prav tako dober, če ga naviješ na 2,4GHz bo prehitel vse P4, grel se bo pa na 50C full load - praviš da se ne splača?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tomy_MMX ::

Sam če smo že pri tem, kaj nemreš 2800+ višje navit, kot 2100+??

Zheegec ::

Teoretično naj bi se skoraj isto, samo fora je v tem, da je 2800+ Barton, ki se dobro navija, samo se pa malo bolj greje kot Tb-B (recimo 2100+). Naj bi se nekako enako navijal, samo fora je da moraš imeti srečo da dobiš dober primerek silicija:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tomy_MMX ::

Kaj pa če ne mislim navijat??

Zheegec ::

Ti pa še vedno ostaneta XP3200+ in pa P4 3GHz za okoli 120K SIT, spljoh ni problema potem>:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OwcA ::

? 2100+ je prav tako dober, če ga naviješ na 2,4GHz bo prehitel vse P4,

O tem bi se dalo razpravljati ... ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tomy_MMX ::

Dobro kak pa se vam zdi to??


AMD ATHLON XP 2800+ BARTON BOX
ABIT NF7-S VER. 2.0
VGA AGP ATI RADEON 9600PRO 128MB
MAXTOR 120 GB 7200rpm ATA133 8MB
MITSUMI/SONY 3.5" 1.44MB
RAM DDR 512MB 400MHz TwinMOS (2x)
DVD ROM*16 TOSHIBA ČRN
CD CD-R/W*52 TEAC 52/24/52 EIDE ČRN
CHIEFTEC DG-01B ČRN BREZ PS
ENERMAX EG365AX ActPFC+FMA

c3R4R ::

Dobr.. To bo sekal neki časa....

Kva pa vodno??

BTW: Zakva si se odloču za AMD?
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

Gandalfar ::

Sam mal .. zdele mi ni cisto jasno tole .. zakaj si se odlocil za AMD in ne P4 ?

Tomy_MMX ::

Se se še nisn, me zanima kakšna bo razlika v ceni, sn danes na mlacom poslal prošnjo za predračuna in me zanima kake bodo cene, če nebo ceneje za vsaj 30k SIt bom vzel P4:))

lp

TylerDurden ::

Jst mam že pol leta noter plato za AMDja, ki podpira 400Mhz RAM, Soltek FRN2
Let\'s make some soap ...

Gandalfar ::

INTEL P4 2.4/800 512Kb BOX 45.900 55.080
ATHLON XP 2800+/512 (2.08GHz) BOX 44.600 53.520

ti tole dvoje primerjas?

Kot prvi stvari ne kupit v Mlacomu .. (beri ostale teme v forumu zakaj ne..) Druga stvar je 'zanesljivost' Intela... AMD je dokaj kontraverzna izbira procesorja - je sicer malo cenejsi vendar ga pa domaci tehniki veliko raje navijajo in se izzivljajo nad njim. Posledicno je verjetno logicno, da prodajalec ne bo z veseljem sprejel garancijskega zahtevka ( ja, ja .. vem, da ga po zakonu naceloma mora .. look@mlacom)

Medtem, ko je Intel morda malo drazji samo imam obcutek, da je boljsa izbira za nekoga, ki samo zeli, da mu racunalnik dela in se ne zeli pretirano ukvarjat z notranjostjo racunalnika.

Tomy_MMX ::

No en problem mam, rad bi kupo celoten računalnik pri isti firmi, sam ne vem kje še imajo chieftecova ohišja?
Ker bi rad mel dobro in lepo ohišje in ta model mi je zel ovšeč!

lp

Gandalfar ::

JAE si poskusil? :)

Drugace pa imajo chieftechova ohisja povsod. Ne vem sicer kdo je uvoznik za ta ohisja ampak le ta jih tudi prodaja drugim podjetjem - morda te bo tam sicer prislo kaksen tisocak vec toda priskrbeli ti ga bodo. Na ceniku ga pa verjetno res nimajo. Ti samo zatezi - nima Mlacom zaman cenika za veleprodajo na svoji spletni strani..

kje zivis? Poskusi najti racunalnisko trgovino blizu tebe oz. nekaj za kar je trenutno mocno pozitivno mnenje na forumu .. (Mlacom to ni..)

Tomy_MMX ::

Kakšno maš mnenje o trgovini PowerPlus?
Aja pa razmišlo sn ali AthlonXP 2800+ ali PIV 2,6 /800, je bolje intela vzet?

morphling1 ::

V vsakem primeru je P4 v navezi z 865/875 plato in 800 MHz fsb-jem dosti boljša izbira, sploh če ne misliš navijat. Po novem je že P4 2.4 C skoraj povsod hitrejši od 2800+ in ne zaostaja veliko za 3200+ (tako in tako čisto prenapihnjen rating), Asus P4P800 je pa tudi ena najboljših 865 plat in ima vklopljen tudi PAT, se pravi tehnologijo s katero se lahko pohvalijo 875 plate.
Amd je trenutno konkurenčen samo če se greš budget sistem, kjer za malo denarja (n2 plata + kak poceni axp) dobiš ob navijanju zelo zmogljiv sistem, problem, ki ga amd-jaši radi pozabljajo je ta da se tudi P4 še vedno zelo dobro navija.
Če imaš denar si kupi P4 kombo, če bi pa rad prišparal 40k oz. jih porabil kje drugje pa kupi Amd kombo, še vedno bo zelo hiter.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tomy_MMX ::

Sam to nemreš verjet ne:

Mlacom mi ponuja:

ASUS P4P800 DELUXE
INTEL PENTIUM 4 2.6GHZ 478 800MHZ BO
512MB PC2700 TwinMOS/Winbond
MAXTOR 120GB ULTRADMA133 7200RPM
ATI RADEON 9600PRO 128MB DDR TV-OUT
FDD 3,5" 1,44MB ČRN
CHIEFTEC DRAGON 340W ČRNO
ENERMAX EG365AX ActPFC+FMA
TEAC 16X48 DV-516E-000 BLACK
TEAC 52/52/24 IDE OEM ČRN

za 291.377 SIT

PowerPlus pa:
MBD ASUS P4P800 DELUXE
CPU INTEL PENTIUM 4 2.6GHZ 478 800MHZ BO
RAM-DDR 512MB PC400 CORSAIR
HDD MAXTOR 120GB ULTRADMA133 7200RPM
VGA ATI RADEON 9600PRO 128MB DDR TV-OUT
FDD NEC 3,5" 1,44MB ČRN
OHIŠJE CHIEFTEC DRAGON 340W ČRNO
SESTAVLJANJE RAČUNALNIKA
DVD-ROM TEAC 16X48 DV-516E-000 BLACK
CD-RW TEAC 52/52/24 IDE OEM ČRN

Za 332.292 SIT

Kje pri vragu nastane taka razlika?
Se bi kupo pri mlacomu, sam ma nek slab sloves!
JAE pa mi po netu nikoli ne odgovori!

Gandalfar ::

hmm .. 40k razlike..

512MB PC2700 19.700 SIT
512MB PC3200 Winbond 25.200 SIT

Ok.. kle je 6k razlike - Mlacom ti ponuja cenejsi ram.. pa, ker ga rabis met v paru (se mi zdi) - je to zdele 12k razlike zarad drugega rama.

Sedaj je se 28k razlike.. let me c some more..

Gandalfar ::

Powerplus ti je dal full drazji ram..

Tomy_MMX ::

Oni od powerplusa mi je poslal:

Razlike so:
-VGA (pri nas ne SAPHIRE)
-MB (pri nas je RETAIL)
-RAM (CORSSAIR)
in cene: pri MLACOMU ste dobili DEALERSKE cene, kar je čisti dumping, a Vas to naj ne obremenjuje. Moj predlog:
kupite pri Mlacomu
L.p.
Nenad

Takega odgovora pa res nisn pričakoval:))

Samuel ::

sam je pa Enermax 365AX precej dražji od unega Chiefteca 340W, pa precej bolj kvaliteten

OldSkul ::

Whahaha, kar ne morem verjet da je človek, ki dela v Powerplusu ti odsvetoval nakup pri njih, če to ni čudno!
No, povem ti samo to da ga ne smeš upoštevat in da kupi ali pri Jae ali pri AGT pa še kje mogoče.

Samuel ::

PS: pa kup Radeona 9500 pro, doklerje se na voljo:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716192 (8231) Vlad Tepeš
»

Nov Računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
231177 (920) Zheegec
»

začetna izbira: AMD ali Intel? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1105364 (3733) JohnyB
»

Springdale/Canterwood -- kaj je že boljše? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565771 (4545) VASkO
»

Kupujem novo kisto - prosim pomentirajte moj izbor....

Oddelek: Kaj kupiti
262041 (1508) schurda

Več podobnih tem