» »

Kaj spremeniti pri tej konfiguraciji?

Kaj spremeniti pri tej konfiguraciji?

falotXP ::

Imam sledeče komponente:

MSI KT3 Ultra
AMD ATHLON XP 2100+(TbB)+Vulcano 7 Silent Wiking
Sapphire Radeon 9700 128MB
256 DDR 2100 RAM-a
MAXTOR 6L040J2-40GB HDD
CD-RW LiteON 52/24/52
Sony DVD-ROM DDU1621
WinFast TV 2000XP Deluxe
Genius Deluxe 5.1 SW Value
BTC 8190 Smart Office Keyboard
Logitech MX700
15" Fit.com monitor
300W napajalec
3 ventilatorji v ohišju

Rad bi pa imel taki računalnik, da saj dve leti nebi trebalo nič vložiti vanj in bi delalo vse ok. Računalnik rabim predvsem za internet, igre, Divx filme, muziko, in pa za delo (pisanje seminarskih...Word, P.Point, Excel,...)
Kaj naj dokupim oz. zamenjam?

boštjan ::

more ram 256MB,ko pa bo keš pa si omisli še plato na nForce2 čipovju,a ni treba hitet

falotXP ::

Glede keša ni tak problem...za zdaj. V mislih sem imel, da bi zamenjo plato in kupil kakšno Abit NF-S ali Asus A7N8X Deluxe ali pa WinFast K7NCR18G-Pro, ter kaki AMD Athlon XP 2500+/512 Barton, ter 2x512 PC3200 oz. DDR400. To mislim za zdaj, potem pa še kakšen HDD 160GB, ker mi zmankuje prostora in pa kak 17"LCD ali pa 19"CRT.

Bo še ta napajalec ok? Imate kakšen drugi predlog?

boštjan ::

pol pa še vzami kakega 420W napajača ,recimo čiftek je zelo ok,cena pa je 16k

falotXP ::

Ima še kdo kakšen predlog glede plate, ram-a (kateri?) in procesorja??

boštjan ::

rame biraj med twinmosi in corsairi 3200

falotXP ::

Itak bom ene od teh izbral, mogoče še kake Infineon, Samsung ali Kingston RAM-e, no, bom še premislo, verjetno bom pa kupil Twinmos RAM.
Katero izmed zgoraj naštetih plat naj izberem ali pa kakšno drugo?

boštjan ::

osebno bi se za ABITKO odločo,a če rabiš tiste drobnarije ki jih ASUSKA ponuja,pol si jo kupi. Naj ti povem,da tudi SOLTEKOVA ni slaba

falotXP ::

Boštjan, kje bi našel kako stran, kjer bi bile primerjave med platami in kaki test WinFast-ove plate?

Če zamenjam procesor, npr. da kupim Athlona XP 2500+/512 Barton-a, je še Vulcano 7 dober, ali pa moram kupiti nov hladilnik? (naj omenim, da ta serija Vulcana 7 S. W. nima možnosti nastavljanja vrtljajev in dela na 2250 rpm vrtljajev, ter se mi zdaj moj AMD Athlon XP 2100+ (TbB) greje od 39-48°C)

boštjan ::

48 stopinj ni kritika za TbredB in če boš za bartona rabo novi cooler boš lepo vido,ko boš vse namontiro.
test1
test2
test3
test4
Bo dovolj:D
TIP:za iskanje testov uporabi besedo review in ime plate.za skupek testov pa ROUNDUP, primer nForce2 ROUNDUP

falotXP ::

Hmmm...zdaj več ne vem katero plato bi kupil... Ali je boljša izbira Asus A7N8X Deluxe ali pa Abit NF-S rev. 2.0? Hočem pa imeti predvsem tako plato, ki ima zelo DOBRO zvočno, da ima S-ATA, AGP8x (itak ima to že večina) in da podpira procesorje z 400FSB, ter da ima dobro podporo glede gonilnikov in softwera ter BIOS-a iz strani proizvajalca. Kakšna je prednost ene in kakšna je prdnost druge plate? (mislim prednost Asus A7N8X Deluxe in Abit NF-S rev. 2.0 plate)??

boštjan ::

to pa ti priporočam da si teste dobro pogledaš,jaz bi recimo vzel abitko,ker ma vse kar rabim

falotXP ::

Hmmm...kateri procesor priporočaš oz. kateri AMD Athlon Bartoni sploh obstajajo?

boštjan ::

Za bartonae:
barton_2500+
2800+ barton
barton 3000+
barton 3200+
drugače pa še vedno rulajo 1700+,1800+ in 2100+ tBred B in jih naviješ.

Reloaded ::

Pozdrav!
Saj je kar dobra konfiguracija, po moje pomisli na močnejši napajalnik, 512 MB ram in pa ne kupi tako majhnega diska. Čez čas boš doživljal pomanjkanje prostora. Vsaj 80Giga daj noter. Ne bo ti žal!
Reloaded!!!

falotXP ::

Reloaded, ne kupujem jaz tega računalnika, ki je napisan zgoraj, ampak ga že imam in ga samo skušam bolj popolniti, tako da nebi nič spreminjal kaki 2-3 leti... disk bom pa kupil kaki WD ali Maxtor 120-160 GB.

falotXP ::

Glede procesorja sem se odločo, kupil bom AMD Athlon XP 2500+/512 Barton, ter še 2x512 TwinMOS PC3200 DDR400, samo glede matične plošče se ne morem odločiti ali naj vzamem ABIT NF7-S r.2.0 ali pa ASUS A7N8X Deluxe, saj je razlika v ceni minimalna in tudi razlika v lastnostih so minimalne. Za katero se naj odločim?
Odločil sem se tudi, da kupim disk, kaki 120-160GB, za katerega se naj odločim WD, Maxtor, Hitachi (IBM), Saqmsung, Seagate?

boštjan ::

abitko(verjetno si jo bom sam tudi kupo) in WD

falotXP ::

Boštjan, lahko utemeljiš zakaj ABIT-ko namesto ASUS in zakaj WD disk? Kakšna je razlika v hitrosti med 8MB Cache in 2MB Cache?

bobby ::

jst te bom pa tko vprašal:

ALI TI TA KONFIGURACIJA KI JO IMAŠ TA TRENUTEK ZADOSTUJE???

samo da ali ne!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

falotXP ::

NE

bobby ::

1: več rama, tko kot si reku
2. večji disk, kot si reku :D

to dvoje pod "nujno"

če boš pa še platomenjal z kakšno Nforce pa tud nau nč narobe.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

boštjan ::

8MB vs 2MB od morphlinga post. Jaz bi samo dodal, da se pozna teh 8MB če naenkrat veliko (okvirno rečeno 700MB) datoteko prenašaš ali kopiraš.
Jaz bi si ABITKO zato kupo,ker je bolj navijalsko sposobna.Saj ASUSka je tudi OK samo meni ne diši:D

falotXP ::

Se pravi da naj vzemem ABIT NF7-S r. 2.0 in WD 1200JB 120 GB- ta disk?

bobby ::

ja in pa še 2*256 pc 3200
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

falotXP ::

Nop, vzel bom 2x512MB TwinMOS PC3200 RAM-a.

boštjan ::

jaz bi(bom) tako naredo

bobby ::

no še toliko bolje!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

falotXP ::

Potem bo tako:

STARI SISTEM:
MSI KT3 Ultra
AMD ATHLON XP 2100+(TbB)+Vulcano 7 Silent Wiking
Sapphire Radeon 9700 128MB
256 DDR 2100 RAM-a
MAXTOR 6L040J2-40GB HDD
CD-RW LiteON 52/24/52
Sony DVD-ROM DDU1621
WinFast TV 2000XP Deluxe
Genius Deluxe 5.1 SW Value
BTC 8190 Smart Office Keyboard
Logitech MX700
15" Fit.com monitor
300W napajalec
3 ventilatorji v ohišju

NOVI SISTEM (spremenjeni):
ABIT NF7-S r. 2.0
AMD Athlon XP 2500+/512 Barton +Vulcano 7 Silent Wiking
Sapphire Radeon 9700 128MB
TwinMOS 2x512MB PC3200 RAM
WD 1200JB 120GB HDD 8MB Cache
CD-RW LiteON 52/24/52
Sony DVD-ROM DDU1621
WinFast TV 2000XP Deluxe
Genius Deluxe 5.1 SW Value
BTC 8190 Smart Office Keyboard
Logitech MX700
15" Fit.com monitor
300W napajalec
3 ventilatorji v ohišju
-za napajalec in hladilnik bom pa še videl, če bo treba novo.
Kaj še spremeniti ali je zdaj OK??

falotXP ::

No, zdaj mislim naročiti te komponente. Ali je prišlo med tem časom do kakšnih sprememb oz. je na tržišču kaka plata, ki jo bolj priporočate ali pa priporočate nakup kaj drugega oz. drugih komponent, ki sem jih omenil? Zanima me pa še, kakšen monitor 19" bi mi priporočili, cena bi naj bila okrog 250 EUR??

Fury ::

Hansol 920P je najbolsi za to ceno.

DjTonic ::

Ti kr kupi zgoraj naštete komponente. Zdaj si imel v JAE priložnost kupiti Bartona 2500+/512kB za 23.880Sit in abitko za 29k in to akcijo si očitno zamudil.

falotXP ::

Tako ali tako nisem mislil naročiti v Sloveniji ampak Nemčiji, ker je dosti ceneje...
Hvala za nasvete.

frudi ::

uf, uf... napajalnik zamenjaj! obvezno! 300W za bartona, radeona 9700 in 1 GB rama je absolutno premalo. da ne bomo potem brali tu, kako nf7s sux ker se ti vsuva nonstop, pri tem bo pa krivec prešvoh napajalnik :P
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716197 (8236) Vlad Tepeš
»

Kaj naj izberem?

Oddelek: Kaj kupiti
161241 (1039) no-limits
»

Matična plošča za AMD!

Oddelek: Kaj kupiti
371518 (935) Fury
»

m.pl., amd, ram

Oddelek: Kaj kupiti
11849 (670) Grimlord
»

Kateri Athlon?

Oddelek: Kaj kupiti
421778 (1127) Dr_M

Več podobnih tem